Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 16:17   #2081
Neće
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:32   #2082
Zanima me sta vi mislite hoce peter jackson snimiti silmarillion ili neki drugi redatelj
skunky007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 22:24   #2083
ako bude, očekujem jedno 20tak filmova ako ne i više jer se svako poglavlje može gledati kao jedan kraći film. No ne vjerujem da će se Silmarilion snimat jer jednostavno ima previše priča i previše likova da bi se napravio jedan dobar film

No negdje sam čuo/čitao da se budu snimala Hurinova djeca nakonn Hobita
__________________
Poskočica
.. i neznam kako razum može ljubavi odoljeti ...
earl Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:50   #2084
nadam se da nakon masakra sa LOTR-om neće snimat više ništa od JRRT
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 17:46   #2085
Ja bi da bbc napravi seriju o hobitima. Kao, radnja smještena u Shire i okolicu, hobiti se druže, idu na vrt, organiziraju zabave i sl. Dramsko-pustolovna nizanka. Mogu iskoristit set na Zelandu. Special guest stars Dominic Monaghan i Billy Boyd. Pa tko to ne bi gledao?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 11:45   #2086
Quote:
Arathorn kaže: Pogledaj post
Problem sa filmom je što je nastao na osnovu knjige. Svatko od nas kada pročita knjigu ima unikatnu predodžbu o tome kako svijet izgleda, kako bi likovi trebali izgledati. Problem nastaje kada slika, ponašanje, govor i ostalo na filmu dođe u koliziju sa našom vizijom. Ili sa radnjom knjige, pa se tako izbacuju razni dijelovi koji su u knjizi imali veliku važnost. Zato sam pokuašo odijeliti film od knjige. Pokušao sam film gledati kao običan film, kojem se radnja odvija u svijetu vrlo sličnom Tolkienovom.

Nisam uspio. Film je IMHO loš. Sam po sebi, još je gledljiv hollywoodski uradak. Ima mačeva, vilenjaka, mađija i zgodnih žena sašiljastim ušima. Što čovjeku više treba? Međutim, kao ekranizacija Tolkienovog remek djela, it sucks.
Slažem se u potpunosti ali uz nabrojeno (osobni dojam vs. ono što vidimo u filmu) bi nabrojao i more banalizacija, prekrajanja, čak bi rekao i bazičnog ne razumjevanja cijelog djela koje se najbolje vidi u dolasku Vilenjaka u Helmovu klisuru i pojavljivanje vojske mrtvih pod zidinama MInas Tiritha... strašno
Poanta cijele priče je da dolazi vrijeme ljudi i da su ljudi to sami izborili...
Vilenjaci su curice koji brišu preko mora da ih netko ne bi koknuo, a mrtvi se rastjerali gusare i sl. bagru i otišli svojim putem... nikad nisu došli ni blizu pelnorskim poljanama... tu pobjedu su u potpunosti izvojevali ljudi, baš ta pobjeda je "zora novog vremena, vremena ljudi" i baš zato je bitno da su je izvojevali ljudi, bez pomoći nekakvih mrtvaca ali ne...
Znam da je cool poslati vilenjake u pomoć ali to se nije desilo, i da su "morali" prikazati vojsku mrtvih kad su je već imali jer u knjizi se o njima jako malo govori... no dobro, još bi mogao naći masu "sranja" iz filmova ali ne da mi se. Za kraj, gdje got su išli prepravljati i prekrajati Tolkiena napavili su teže sranje . Ne kažem da su "sve" morali prenjeti na film (onda bi imali filmove koji bi trajali po 10 sati) ali izbaci ali ne moj prekrajati i izmišljati

Što se tiće Hobita... jebate koda gledam Toma i Jerry-a, strašno
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:58   #2087
Quote:
skunky007 kaže: Pogledaj post
Zanima me sta vi mislite hoce peter jackson snimiti silmarillion ili neki drugi redatelj
Usrdno se nadam da neće. Napravio je dovoljno štete. Ne treba sve upropastit.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:39   #2088
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Usrdno se nadam da neće. Napravio je dovoljno štete. Ne treba sve upropastit.
Da smo u srednjem vijeku, trebalo bi ga mučiti
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:40   #2089
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Da smo u srednjem vijeku, trebalo bi ga mučiti
Podvalit ga Sauronu i reć "Ovaj zna gdje je tvoj Prsten!"
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:49   #2090
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Podvalit ga Sauronu i reć "Ovaj zna gdje je tvoj Prsten!"
Vidiš, vidiš ovo uopće nije loša ideja
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 20:52   #2091
molio bi za pomoc, Theoden u jednom govoru pricao o tome kako se sjeca vremena kada su ljudi vise postovali imena svojih predaka (prezime) nego sto su voljeli svoju djecu, ako mi netko moze pomoci sa citatom, ili kaze u kojem trenutku se dogada taj govor, ja sam mislio da je kada dode na theodredov grob?
ludi.dejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:56   #2092
Dobar video koji objasnjava mitologiju LOTR:

http://youtu.be/YxgsxaFWWHQ
kaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:42   #2093
Imam pitanje za sve koji su već čitali Tolkienova djela: s obzirom na to da sam pogledala Gospodara prstenova, a Hobita samo prvi dio, jer me, eto, baš nije oduševio sam film u odnosu na Gospodara prstenova, odlučila sam da je došlo vrijeme za Tolkienove knjige, pa me zanima što mi preporučate, s čime da započnem, Gospodar Prstenova ili Hobit, a da popratim i nekakav logičan slijed?
Biserkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 20:47   #2094
Quote:
Biserkaa kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za sve koji su već čitali Tolkienova djela: s obzirom na to da sam pogledala Gospodara prstenova, a Hobita samo prvi dio, jer me, eto, baš nije oduševio sam film u odnosu na Gospodara prstenova, odlučila sam da je došlo vrijeme za Tolkienove knjige, pa me zanima što mi preporučate, s čime da započnem, Gospodar Prstenova ili Hobit, a da popratim i nekakav logičan slijed?
Hobit ti je više knjiga za djecu (iako je knjiga puuno bolja nego film).
Na tvom mjestu bih prvo pročitao LOTR, a tek onda Hobbita.
Inače imaš i strip Hobbit, to mi je bilo ok
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 08:54   #2095
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Hobit ti je više knjiga za djecu (iako je knjiga puuno bolja nego film).
Na tvom mjestu bih prvo pročitao LOTR, a tek onda Hobbita.
Inače imaš i strip Hobbit, to mi je bilo ok
Obavezno ovim redom. Da sam kojim slučajem čitao prvo Hobbita, bio bih toliko razočaran da ne bih čitao LOTR. Da, Hobbit je knjiga za djecu, kao stvorena za čitanje prije spavanja. Tako je i koncipirana, junaci idu od pustolovine u pustolovinu, svaka pustolovina jedna večer čitanja.
__________________
Pipiii!!!
Popij Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 17:45   #2096
Ja sam prvo krenuo čitat Silmarillon, i ostao prilično zbunjen. Onda sam krenuo na LOTR i Hobita i to je već bilo bolje. Znam da mi je pri prvom čitanju LOTR-a bilo čudno što je radnja puno sporija nego u filmu , a sad nedavno sam krenuo čitat drugi put i shvatio da je zapravo genijalna, i sad mi je žao što filmovi još više ne sliče na knjigu (makar ih još uvijek obožavam). I slažem se da treba čitat prvo LOTR, a onda Hobbita (ak ste gledali Hobbit filmove možda vam je jasno zašto).
Chuky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 04:58   #2097
Tolkien ima prilicno razvucene pocetke. Do dana danasnjeg nisam uspio procitati pocetak Druzine kronoloskim redosljedom (poglavlje sa Tomom Bombadilom preskocim do trenutka kad se ponovo pojavi).
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 06:40   #2098
inače postoji i animirani film "LOTR" prikazan na HTV ove godine više puta (bavi se 1. knjigom i polovica 2. knjige) kao i animirani film "hobit"
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 06:55   #2099
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
inače postoji i animirani film "LOTR" prikazan na HTV ove godine više puta (bavi se 1. knjigom i polovica 2. knjige) kao i animirani film "hobit"
Kao i animirani "The Return of the King".
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 07:15   #2100
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Hobit ti je više knjiga za djecu (iako je knjiga puuno bolja nego film).
Na tvom mjestu bih prvo pročitao LOTR, a tek onda Hobbita.
Inače imaš i strip Hobbit, to mi je bilo ok
da a hurinova djeca su mracna knjiga kao i lord,tako da jedva cekam to vidit ako i bude snimljen,prvo bi volio vidit dune seriju al bas skupu!! jacu od game of thrones,a onda hurinovu djecu.
neg za hobit: negdje sa cuo da bi fanovi,mogli izrezat ove filmove i napravit 1 fancut verziju od sva tri,jos ako bi to odgledao u 2d mozda mi se i svidi,ovaj zadnji me ubio u onom djelu tamo kad se ona kula urusi i zaglavi u provaliji pa se po njoj bore,a i legolas je pokazao trikove koje smo vec vidli,al nije mi skroz loš,mogli su jos malo na kraju pokazat sta se desilo sa ereborom i onim gradom,smotano su mi napravili ono na kraju bitke kad se orkovi povlace,nezadovoljaajuce izvojena pobjeda po meni,a i neznam kakvih 5 vojski! ja nabroja 4 max.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s

Zadnje uređivanje Heero : 27.12.2014. at 07:27.
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.