Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2012., 11:10   #1041
Eee jučer se dao češljat kad smo bili u parku uvaljao se u blato cijeli, mislila sam Bože ko će ovo oprat! Čim smo ušli u stan uvalili smo ga u kadu i malo oprali vodom (nismo ga kupali), uspjela sam ga počešljat i sad je ko snijeg :-)
Atila_Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:20   #1042
Ja sa novi jel bi možda znali gdje da nabavim samojeda, usput iz ZG sam
LovroXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 19:03   #1043
Quote:
LovroXD kaže: Pogledaj post
Ja sa novi jel bi možda znali gdje da nabavim samojeda, usput iz ZG sam
potražiš na hks-u uzgajivačnice, njih kontaktiraš i nabaviš si samojeda
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:57   #1044
hvala
LovroXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 20:00   #1045
Meni su samojedi najdraža pasmina i namjeravam ga nabaviti u budućnosti kada budem imala prostor, a i vremena brinuti se za životinju.
Pitala sam već na nekoliko strana, međutim nisam dobila odgovor. A informacije su mi kontradiktorne šta se ovoga tiče.
Kako samojedi podnose vrućine? Pogotovo ljeto u Hrvatskoj.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 22:29   #1046
bok,namjeravam kupiti samojeda međutim vidjela sam na njuškalu da prodaju za 700 kn štene pa fkt nisma sigurna dal bih kupila,ondnosno jel to pouzdano...al na slikama izgledaju zaista preksrasno i mislim da su čistokrvni... :S Imate li vi iskustva s tim?
noah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:37   #1047
čistokrvan je možda po tebi. no prema uzgajivačima koji su prijavljeni i prema kinološkom stajalištu, nije.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 10:48   #1048
što ćeš sa slikama roditelja koji to možda nisu?
u biti, rodovnica ti ne treba ako imaš kompletne liječničke preglede oba roditelja i njihovu i štenetovu dnk analizu da se vidi jesu li mu stvarno roditelji i da nisu u bliskom srodstvu. to što pas možda neće izrasti u tipičnog primjerka pasmine, manje je bitno. bitno je zdravlje. samo te analize i kompletni pregledi koštaju više od rodovnice.

prošlo proljeće poznanica je uzela psa (druge pasmine) po tom principu, slike roditelja, jeftino. mali je prekrasan, pravi primjerak svoje pasmine. dok sjedi. kad ustane vidiš da šepa kao da je bar desetljeće stariji i atrofirali su mu zadnji mišići. teška displazija, genetska. jedino rješenje je preskupa operacija kad skroz stasa ili će ga morati za godinu dvije uspavati jer se neće moći dići na zadnje noge. a vezali su se.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:32   #1049
ovaj forum ima nultu toleranciju na bilo kakvo promicanje štanca i štancera zato pazite što pišete da ne posivite
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 13:39   #1050
Eto Ne valja se raspravljat

Zadnje uređivanje Atila_Baby : 12.01.2012. at 13:47.
Atila_Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:10   #1051
Quote:
blue-bird kaže: Pogledaj post
Meni su samojedi najdraža pasmina i namjeravam ga nabaviti u budućnosti kada budem imala prostor, a i vremena brinuti se za životinju.
Pitala sam već na nekoliko strana, međutim nisam dobila odgovor. A informacije su mi kontradiktorne šta se ovoga tiče.
Kako samojedi podnose vrućine? Pogotovo ljeto u Hrvatskoj.

Sve ovisi o psu. Ako pogledas prijasnje postove, vidjet ces slike sto je netko stavljao, pas mu lezi pokraj peci na drva u pol zime.

Opet ovisi gdje se nalazis, dali negdje na moru, gorju ili nizini nekakvoj...

Neki ce pas otpustit vise dlake pa ce mu bit lakse, neki ce zadrzat pa ce mu bit teze.
Po nekom pravilu nije pasmina za nase podneblje, no kako su psi vec duze vrijeme i na nasim prostorima, vjerujem da odavno postoji prilagodba pasa i na nase temperature.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 16:41   #1052
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o psu. Ako pogledas prijasnje postove, vidjet ces slike sto je netko stavljao, pas mu lezi pokraj peci na drva u pol zime.

Opet ovisi gdje se nalazis, dali negdje na moru, gorju ili nizini nekakvoj...

Neki ce pas otpustit vise dlake pa ce mu bit lakse, neki ce zadrzat pa ce mu bit teze.
Po nekom pravilu nije pasmina za nase podneblje, no kako su psi vec duze vrijeme i na nasim prostorima, vjerujem da odavno postoji prilagodba pasa i na nase temperature.
Hvala .
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 17:39   #1053
Koliko Vas vaši samojedi slušaju?
Moja je tvrd orah, ima sada 3 godine i prošli smo malu školu i dio velike ali i doma radili sa njom ....ali ona po svom...
Ona zna naredbe, tipa dođi ili stani, čekaj ali joj se sada neda to napravit ili se inati i tak....nikako na zelenu granu.....Kada se trenira sve radi, kada vidi drugog psa misli odu, a tek rupe onda ne zna ni svoje ime.....
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 00:08   #1054
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
Koliko Vas vaši samojedi slušaju?
Moja je tvrd orah, ima sada 3 godine i prošli smo malu školu i dio velike ali i doma radili sa njom ....ali ona po svom...
Ona zna naredbe, tipa dođi ili stani, čekaj ali joj se sada neda to napravit ili se inati i tak....nikako na zelenu granu.....Kada se trenira sve radi, kada vidi drugog psa misli odu, a tek rupe onda ne zna ni svoje ime.....

ee ko da moju opisuješ, sluša ona sve al kad vidi nekog drugog psa ili životinju opčenito, nedaj bože mačku, GOTOVO JE! sad ćemo ju još malo sterilizirati pa bude drugačija priča.. VALJDA.. kažu da su psi privrženiji vlasniku.. pa budemo vidjeli kaj bude..
bakrena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 11:52   #1055
Moja je sterilizirana
Ma mislim moja je zlato od peseka i svi mi zavide koliko je divna i dobra, samo mi ne zavide na tome koliko je divlja...hehe zaustavila se u razdoblju šteneta, samo su joj igra i maženje na pameti .....blento mali
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 12:35   #1056
to i je najčešći problem kod samojeda. TO je podcjenjena pasmina i većina vlasnika ih nabavi upravo zato što su divni, puhlasti i slatki a zapravo se radi o ozbiljnoj i zahtjevnoj radnoj pasmini. Na kraju dobiješ neodgojene pse i frustrirane vlasnike..
MikiMen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:01   #1057
Ja sam sa svojom išla u školu i to 8 stupnjeva (5 osnovnih i 3 napredna), trenirala sam doma i u školici. Ima dovoljno aktivnost. I ne nisam ju nabavila zato kaj je slatka i kaj ti ja znam kaj. Pasminu sam birala godinu i pol i obrazovala se o njima, a i prije sam imala kontakta sa samojedima(imao ga susjed). Znala sam da su tvrdoglavi, lajavci i vole malo odlutati. I da poneki puta mi je žao kaj nakon toliko truda ona me ne sluša(zna naredbe, samo ako ne vidi korist nece ih slušati), kaj je ne mogu voditi bez povodca jer previše voli sve (pse, ljude..sve) i samo krene od psa do psa pozdravljati ili ljude...Ali sve u svemu ona je moja i volim je.......
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2012., 13:51   #1058
Ne bih preporučio kupnju jeftinog samojeda koji je sa sela. Nedavno mi se desila situacija da sam nabavio jednog malog za 700kn, bio je 4 dana kod mene i razbolio se. Odveli smo ga veterinaru i otkrili su da ima virusnu infekciju crijeva koju je najvjerojatnije tamo pokupio. Uginuo je 2 dana poslije. Može li netko preporučiti nekog pouzdanog uzgajivača? Hoce li netko imati uskoro leglo?
i124q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:05   #1059
Samojed Simbo

Pozdrav svima, ja sam nova na forumu i još jedna ponosna vlasnica Samojeda.
Simbo ima 7tj.i moram se pohvaliti kako već vrši nuždu vani.Zanima me samo što vi mislite dali mu je zadnji obrok večernji bolje dati konzervu ili suhi dehidrat?
Simbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:03   #1060
Ljudi,svima su savršeni Samojedi *_*,ja isto ovo proljeće,ljeto kupujem jednog pa se informiram ovdje i na balcan kinology ispočetka sam bio za zlatnog retrivera ali sam ipak odlučio samojeda.
SepI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.