Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2023., 23:08   #1
Pravo prednosti - branitelji

Pozdrav, zanima me da li je za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (pod jednakim uvjetima, naravno), dostaviti samo očevu braniteljsku iskaznicu uz presliku osobne ili moram dostaviti još neke dodatne dokaze.
__________________
...
Flower soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2023., 23:26   #2
Quote:
Flower soul kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me da li je za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (pod jednakim uvjetima, naravno), dostaviti samo očevu braniteljsku iskaznicu uz presliku osobne ili moram dostaviti još neke dodatne dokaze.
Mislim da nemas nikave prednosti. Jesi li branitelj? Nisi koliko sam shvatio iz upisa.
Mozda imas nekih prava za koja ja ne znam, ali da ih imas pitanje je kako djeluju u praksi.
Ja sam branitelj, ali sam stalno zaposlen vec jako dugo. Brat mi je isto branitelj i u zadnjih ne znam ni ja koliko prijava za posao je to naveo i frula.
Sa srecom
Memnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2023., 07:52   #3
Quote:
Flower soul kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me da li je za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju (pod jednakim uvjetima, naravno), dostaviti samo očevu braniteljsku iskaznicu uz presliku osobne ili moram dostaviti još neke dodatne dokaze.
Dovoljna je potvrda od Ureda za obranu ili MUP-a (ovisno kod koga je bio).Prednost imaš samo ako imaš isto bodova kao i prvi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.