Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 17:31   #41
Uskoro će se graditi zgrada na Knežiji.

Zgrada će biti doslovno 50-ak metara od željezničke pruge, a prema urbanističkom planu jednog lijepog dana ispod prozora spavaće sobe će prolaziti i produžetak Šarengradske s najvjerojatnije dvije trake u svakom smjeru.
Grijanje će biti etažno preko toplane s toplinskom podstanicom u zgradi i kalorimetrima u stanovima.
Cijena stanova će se kretati od 2100-2300€/m2 ovisno o katu.

Znam da je firma pouzdana, da gradi kvalitetno, tlocrti ovih stanova su stvarno lijepi, a ja sam napokon nakon višegodiišnje potrage našla stan koji zadovoljava sve kriterije koje želim da mi budući stan zadovolji.

Međutim, nekako mi se čini da u ovom slučaju kvaliteta gradnje i reputacija firme ipak ne opravdavaju ovako visoku cijenu s obzirom na lokaciju i tip grijanja.
Mislilm da ovo ipak nije isplativa investicija i da će ti stanovi, a pogotovo nakon izgradnje Šarengradske, samo gubiti na vrijednosti i da se nikada neće moći povratiti uloženo.
(ni stanovi u Savskoj ili Vukovarskoj se ne mogu prodati po 2100€/m2)

Voljela bih taj stan, ali razum (a i muž) mi govori da to nije dobra investicija. Ipak je to 2100€/m2, a ne 1600.

Molila bih vaše mišljenje o omjeru cijene i lokacije.

Mislite li i vi da će nekretnina na toj lokaciji u budućnosti samo gubiti na vrijednosti?

I molim osvrt na grijanje....Ima li netko iskustva s ovakvim grijanjem? Jel' to stvarno isto kao i etažno plinsko? Ak ti se prohtije možeš se grijati i usred ljeta, a s obzirom da se plaća po potrošnji računi nisu tako enormni.

Hvala svima na iskazanom mišljenju.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 20:31   #42
grijanje na toplanu ti je najbolje i najekonomičnije moguće, iako će te "plinaši" uvjeravati drukčije.

Jedina mana toplane je rješena u novogradnjama, a to je da ne možeš utjecati na potrošnju i količinu grijanja.

Također, u Zagrebu nećeš naći mnogo novogradnji s toplanom, ali one koje i nađeš su barem 300 eura skuplje od ostalih u kvartu. I prodaju se čak i u ovo vrijeme, još u izgradnji

I na kraju, kolko god VMD zgrade bile dobre, ne znam što bi me natjeralo da idem živjeti 50 metara od pruge.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 00:21   #43
Quote:
Kahuna kaže: Pogledaj post
Uskoro će se graditi zgrada na Knežiji.

Zgrada će biti doslovno 50-ak metara od željezničke pruge, a prema urbanističkom planu jednog lijepog dana ispod prozora spavaće sobe će prolaziti i produžetak Šarengradske s najvjerojatnije dvije trake u svakom smjeru.
Grijanje će biti etažno preko toplane s toplinskom podstanicom u zgradi i kalorimetrima u stanovima.
Cijena stanova će se kretati od 2100-2300€/m2 ovisno o katu.

Znam da je firma pouzdana, da gradi kvalitetno, tlocrti ovih stanova su stvarno lijepi, a ja sam napokon nakon višegodiišnje potrage našla stan koji zadovoljava sve kriterije koje želim da mi budući stan zadovolji.

Međutim, nekako mi se čini da u ovom slučaju kvaliteta gradnje i reputacija firme ipak ne opravdavaju ovako visoku cijenu s obzirom na lokaciju i tip grijanja.
Mislilm da ovo ipak nije isplativa investicija i da će ti stanovi, a pogotovo nakon izgradnje Šarengradske, samo gubiti na vrijednosti i da se nikada neće moći povratiti uloženo.
(ni stanovi u Savskoj ili Vukovarskoj se ne mogu prodati po 2100€/m2)

Voljela bih taj stan, ali razum (a i muž) mi govori da to nije dobra investicija. Ipak je to 2100€/m2, a ne 1600.

Molila bih vaše mišljenje o omjeru cijene i lokacije.

Mislite li i vi da će nekretnina na toj lokaciji u budućnosti samo gubiti na vrijednosti?

I molim osvrt na grijanje....Ima li netko iskustva s ovakvim grijanjem? Jel' to stvarno isto kao i etažno plinsko? Ak ti se prohtije možeš se grijati i usred ljeta, a s obzirom da se plaća po potrošnji računi nisu tako enormni.

Hvala svima na iskazanom mišljenju.

Gdje si vidila tlocrte za stanove na Knežiji?
Meni na njihovoj stranici pokazuje samo lokaciju..
Rok is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 09:13   #44
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Gdje si vidila tlocrte za stanove na Knežiji?
Tražila sam da mi pošalju na mail.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:03   #45
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
grijanje na toplanu ti je najbolje i najekonomičnije moguće, iako će te "plinaši" uvjeravati drukčije.

Jedina mana toplane je rješena u novogradnjama, a to je da ne možeš utjecati na potrošnju i količinu grijanja.
Ta ekonomičnost se mogla najbolje vidjeti tj. osjetiti prije koji tjedan kad su vani temp. bile skoro 30 stupnjeva, a radijatori u stanu kipući.
OK, kod ugrađenih kalorimetara u novogradnji se to regulira, ali i dalje ostaje nemogučnost zagrijavanja po vlastitoj potrebi,(evo baš jučer kad je zahladilo...)
Obitelji s malom djecom to najbolje znaju.

Imam dva stana, jedan na toplanu (doduše bez kalorimetra) i jedan s etažnim plinskim i nisam se dosad uvjerio u istinitost tvoje tvrdnje.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:56   #46
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Ta ekonomičnost se mogla najbolje vidjeti tj. osjetiti prije koji tjedan kad su vani temp. bile skoro 30 stupnjeva, a radijatori u stanu kipući.
OK, kod ugrađenih kalorimetara u novogradnji se to regulira, ali i dalje ostaje nemogučnost zagrijavanja po vlastitoj potrebi,(evo baš jučer kad je zahladilo...)
Obitelji s malom djecom to najbolje znaju.

Imam dva stana, jedan na toplanu (doduše bez kalorimetra) i jedan s etažnim plinskim i nisam se dosad uvjerio u istinitost tvoje tvrdnje.
Gle, kao i sve ostalu u životu, komocija se plaća:
Lova+komocija+grijanje po želji -> plinsko
Manje love + punjenje i pražnjenje kotla + grijanje po želji -> na drva
Jeftino + komocija + grijanje kad je dogovoreno -> toplana

(naravno da ima još milijun kombinacija, ali je jasno...)
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 17:23   #47
Živim na Knežiji blizu pruge. Sad je malo bolje kad nema toliko teretnih vlakova jer su popravili željeznički most na istoku. Pruga definitivno smanjuje kvalitetu života, pogotovo ljeti kad ne možeš prozore otvoriti preko noći. No, od pruge je veće zlo buduća 2 puta 3 trake produžena Šarengradska, koja ide čim se malo novca skupi u gradskoj blagajni - Savska/autoput je totalno zakrčena i alternativa je od krajnje nužnosti. Ne vjerujem da netko planira graditi tako skupu zgradu (2100 EUR po kvadratu, halo!?) samo 3-4 metra od koridora takve ceste. Gledao sam stan u zgradi malo niže (alfastan), ali isti problem - prozori stana bulje u prugu i buduću cestu. Kod VMD zgrade trenutno je problem što je odmah ispred nje prilično prometno raskrižje Nove ceste, Knežije, Kalinovice i Truhelkine. Mnogi krate put k Jarunu kroz Knežiju, opet ispred prozora većine stanova u toj zgradi. Po meni je lud onaj koji da više od 1800-1900 za takvu lokaciju, i to je puno ali VMD dobro gradi. Frend je gledao lokaciju i na kraju otišao u puno mirniju Hidrelovu zgradu na Horvaćanskoj, i za puno manje novaca. Pitajte ljude u zgradi na Zagrebačkoj uz prugu - neki žile režu što nisu prespavali na gradilištu prije nego su kupili stan uz prugu + veliku cestu. Šteta što VMD ne gradi negdje drugdje na Knežiji.
DR77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 09:36   #48
DR77 puno ti hvala za iscrpan odgovor. Tako sam nekako i ja razmišljala.
Definitivno smo odustali od ove zgrade na Knežiji.

Započeli su gradnju u Strojarskoj, a ta mi lokacija iz više osobnih razloga još bolje odgovara. Samo bojim se da ni tamo buka nije ništa manja nego što će biti na Knežiji kada izgrade produžetak Šarengradske, a cijena bojim se bit će i viša.

Grade dobre i kvalitetne stanove, čak bi i cijenu čovjek pregrmio za kvalitetu koju dobiva, ali moje je mišljenje da im trenutne lokacije definitivno ne vrijede te cijene.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 12:34   #49
Quote:
Kahuna kaže: Pogledaj post
DR77 puno ti hvala za iscrpan odgovor. Tako sam nekako i ja razmišljala.
Definitivno smo odustali od ove zgrade na Knežiji.

Započeli su gradnju u Strojarskoj, a ta mi lokacija iz više osobnih razloga još bolje odgovara. Samo bojim se da ni tamo buka nije ništa manja nego što će biti na Knežiji kada izgrade produžetak Šarengradske, a cijena bojim se bit će i viša.

Grade dobre i kvalitetne stanove, čak bi i cijenu čovjek pregrmio za kvalitetu koju dobiva, ali moje je mišljenje da im trenutne lokacije definitivno ne vrijede te cijene.
Ja stanujem u zgradi pokraj te buduće vmd-ove na Knežiji i moram priznati da je lokacija preloša.. vlak se čuje non stop, sad je promet na tom raskrižju koje opisuje dr77 još intenzivniji i stvarno postaje iritantno. Drugo, pruga nije niti 50 metara od zgrade, prestrašno. I imam tlocrte stanova - nisu mi baš najbolji - od 4 stana po katu 3 su sa kosim zidovima tj prostorijama koje nisu pravokutnog oblika, preružno, zgrada je praktički na cesti a stazica koja ide pored je zanemariva, tako da ako tu prođe još i bučna prometnica ovo će biti najgori dio Knežije šteta
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 14:42   #50
Sofijica slažem se s tobom da tlocrti manjih stanova i nisu nešto posebno.
Mi smo u potrazi za 4-sobnim stanom (3 spavače) i tlocrt takvog stana na Knežiji mi se sviđa.

Neprevelika kvadratura, nema koso rezanih zidova, kuhinja i kupaona imaju prozor, mala špajza tj. gospodarstvo, loggia (dajem prednost pred balkonom), spavaći dio odvojen od dnevnog, spremište u podrumu. Baš sve što bih željela da moj budući stan ima.
Manja zamjerka tlocrtu mi je što ima dosta hodnika, ali uz sve ostale pluseve to me ne smeta i mislim da se to nije moglo izbjeći uz ovaj koncept stana.
Zamjerka mi je također i fasada koja je djelomično rađena od ploča (mislim da nisu granitne), možda nerealno, ali ipak radije bih klasičnu fasadu.

Ogromni minusi su mi sve ostalo vezano uz mikrolokaciju, od parkinga, pruge, raskrižja, buduće Šarengradske, do uskog nogostupa i parkinga za goste kojeg je nemoguće naći u bližoj okolici.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 22:54   #51
Je li na kraju netko kupio VMD stan na Knežiji?
DR77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:14   #52
Quote:
DR77 kaže: Pogledaj post
Frend je gledao lokaciju i na kraju otišao u
puno mirniju Hidrelovu zgradu na Horvaćanskoj, i za puno manje novaca. .
jel siguran da je puno mirnija? na križanju 2 jako prometne ceste?

inače je meni i jedna i druga lokacija koma, nebih dao više od 1600e/m2 za ijednu od njih.
(koma zbog prometa pod prozorom)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:39   #53
Quote:
DR77 kaže: Pogledaj post
Je li na kraju netko kupio VMD stan na Knežiji?
Mi smo iz više razloga odustali, ali vidim na njihovoj stranici da se polako prodaje....ili je to navlakuša...

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
jel siguran da je puno mirnija? na križanju 2 jako prometne ceste?

inače je meni i jedna i druga lokacija koma, nebih dao više od 1600e/m2 za ijednu od njih.
(koma zbog prometa pod prozorom)
Kolko se dalo isčitati iz postova Hidrel i prodaje po nekih 1600€/m2.
Meni osobno je ta lokacija isto preprometna.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 12:25   #54
Smile

živio sam prije nekoliko godina u tom kvartu, kalinovica, samo nešto dalje od ove nove VMD zgrade.
Negativna iskustva onda, a pretpostavljam i sad je velika količina buke i to prvenstveno od slavonske avenije i pothodnika gdje se 0-24h odvija promet non-stop brzinama 80-100km/h.buka je bila nesnosna tako da su prozori bili non stop zatvoreni,a čak sam bio i udaljeniji oko 50-100m od VMD zgrade i Slavonske.
Buka željeznice je bila podnošljiva, bile su dnevno 2-3 kompozicije teretnih vlakova u neka nebulozna vremena, najčešće u 5.00 i 23.00h, ali to je bilo podnošljivo. Ne znam kakav je sad raspored vlakova, onda je gospodarstvo još bilo "u plusu"https://www.forum.hr/images/smilies/smile1.gif
Također je oko 15-18h nesnosna gužva i kolona na sporednim ulicama oko zgrada jer svi vozači i kamioni krate put preko knežije do jaruna itd pa rezultira bukom i trubljenjem pod prozorima. Sigurno će biti i nedostatak i nova cesta 1m udaljena od same zgrade, dodatna buka i promet.
Pozitivne svari lokacije je bilizina grada, bilo pješice, tramvajem ili biciklom, malo je problem autom u špici jer su sve prilazne koje se spajaju na glavne (slavonska, savska itd) ceste zakrčene prometom. U kvartu je veliki konzum, ima dosta različitih dućana i puno zelenila. Plus je i dio stare stambene planske arhitekture što znači red zgrada, red parkirališta i red parkova sa zelenilom i visokim stablima. Nedostatak je što je to stara i neodržavana arhitektura pa djeluje depresivno i socijalistički.
Da je sada period balona od sapunice tj, 2003-2008, možda bi i vrijedila ta cijena ali ovako to je samo preplaćena cijena prosječne lokacije gdje ni zlatne pipe i murano staklo ne bi opravdavalo tu cijenu. Sve preko 1500-1600 E je po meni previše za knežiju.
Inače, na toj mjestu je bila mala kućica 7m*7m gdje se sada ugurava ogromna zgrada, ali to je problem cijele trešnjevke i knežije odnosno preizgrađenosti...
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 12:47   #55
ma ne vjerujem da muljaju s podacima o prodaji... možda ono sa rezervacijama, ali ne znam koja bi bila bit toga u tak maloj zgradi.
što se lokacije tiče, @steiner je nažalost u pravu. iako VMD svojom kvalitetom gradnje može kompenzirati lošu lokaciju pa dobiti bolje cijene nego da gradi neki XYZ.

a zna li se nešto više o strojarskoj? po meni, puno bolja lokacija, pogotovo dugoročno gledajući...
DR77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:04   #56
U strojarskoj se gradi punom parom...kako živim tamo, pričao sam s nekim poslovođom koji je rekao da prve objekte planiraju već u roku od godine dana...naime, tamo će biti 4 objekta ako sam dobro shvatio...2 stambene od 8 katova i 2 nebodera...ali vjerujem da će cijene biti paprene...jer ako Vrbanićeva košta 2800 ili slično, onda ne vidim razlog zašto bi ovo bilo ispod 2200...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:44   #57
[QUOTE=DR77;41117908]ma ne vjerujem da muljaju s podacima o prodaji... možda ono sa rezervacijama, ali ne znam koja bi bila bit toga u tak maloj zgradi.
što se lokacije tiče, @steiner je nažalost u pravu. iako VMD svojom kvalitetom gradnje može kompenzirati lošu lokaciju pa dobiti bolje cijene nego da gradi neki XYZ.

na temelju razgovora s nekoliko ozbiljnih investitora koji su gradili i grade zgrade po zg, ne samo sada nego i u periodu 2003-2009 svi imaju istu shemu što se tiče prodaje stanova i dinamike iste:
1. npr zgrada ima 5 katova, 5 kat su lijepi stanovi s velikim terasama, četvrti kat slično, oba kata imaju zadovoljavajuće poglede-odmah se objavi da su ti stanovi prodani ili rezervirani još u nacrtima/web stranici
2. prodaju se 1,2,3 kati neatraktivni stanovi
3. kad se prodaju stanovi pod točkom 2, postepeno se oslobađaju stanovi na 4 i 5 katu, najčešće pojedinačno. Dinamika prodaje uvjetuje oslobađanje i ostalih stanova
zaključno, na ovaj način je vrlo mali rizik neprodaje stanova ili prodaje samo atraktivnih stanova. Svi rade tako pa i VMD...
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 16:22   #58
Sve pohvale za VMD,stvarno vrlo dobro organizirana firma..Ne samo sto se tice investiranja u gradnju,već i nakon gradnje kod održavanja njihovih zgrada od strane VMD servisa..Uvijek je sve uredno čisto i lijepo izgleda,fasade se peru jednom na godinu,a kompleksi se ciste gotovo na svakodnevnoj bazi..

Sviđa mi se dosta njihovih zgrada npr u Vrbanicevoj i Ožegovićevoj,a ovo šta rade u strojarskoj izgleda super

Uglavnom hito sam nešto reci za grijanje,osobno se grijem na toplanu,a prije sam se grijao na plin,ja osobno sam vidio razliku,sto u novcu,ali i vizualno jer stanovi na toplanu nemaju bojler sto je meni super
Legenda1800 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 00:33   #59
Pitam se ima li još konkretnih iskustava na temu VMD-Strojarska? Projekt izgleda dobar, ali pitanje je kako će visoki neboderi od 25 katova ili pozicija u neposrednoj blizini autobusnog kolodvora i pruge utjecati na mikrolokaciju. Uglavnom, zanima me konkretno iskustvo od nekog tko je rezervirao/kupio. Hvala!
markezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 10:54   #60
Kako projekt odmiče, imam osjećaj da će zgrade biti dosta nabubane jedna na drugu.

Znam da se ne može u širem centru očekivati drugačiji vid gradnje, ali eto...
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.