Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 15:03   #41
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
a koji su to krugovi? netrebaš biti previše pametan da dođeš do zaključka da 'božić' u orginalnom smisli i značenju nije kršćanski blagdan.
Jel pricamo o tome sto je Bozic ili da li je na taj dan Isus rodjen?

I govorim o krugovima filozofije/religije. Ne ocekujem od nekog kemicara da zna detalje o Bozicu.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:11   #42
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Jel pricamo o tome sto je Bozic ili da li je na taj dan Isus rodjen?
pričamo o tom datumu, njegovom prividnom ali i izvornom značenju i kako je to ukomponirano da bi se stvorila lažna slika te svetkovine.

Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
I govorim o krugovima filozofije/religije. Ne ocekujem od nekog kemicara da zna detalje o Bozicu.
to što ti ne očekuješ, ne daje ti pravo da generaliziraš. a također ne daje pravo ni studentima navedenog da se bakću kako je to pitanje struke, jer je to pitanje individualnog propitkivanja pojedinca, jer znanje pojedinca nije uvjetovano nekim parametrima nego njegovom vlastitiom voljom za za znanjem tj. spoznajom.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:32   #43
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post


to što ti ne očekuješ, ne daje ti pravo da generaliziraš. a također ne daje pravo ni studentima navedenog da se bakću kako je to pitanje struke, jer je to pitanje individualnog propitkivanja pojedinca, jer znanje pojedinca nije uvjetovano nekim parametrima nego njegovom vlastitiom voljom za za znanjem tj. spoznajom.
Da li sam ja, molim te lijepo, rekla ista drugo?
Meni je svejedno da li netko to studira, proucava ili upravo pise doktorat o istoj temi. To mi sve spada pod "krugove".
I vidim da si neupucen u puno toga pa se kacis za neke stvari koje su potpuno nebitne i pocinjes se prepirati oko toga.

Znas li zasto se slavi Bozic bas na taj dan i kad je Isus vjerojatno rodjen?
Ako znas i ako ti se raspravlja o tome, ja sam voljna, ali ako ces srat i dalje po svakoj mojoj rijeci onda mi se skini s vrata i proseci dalje.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:36   #44
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
I vidim da si neupucen u puno toga pa se kacis za neke stvari koje su potpuno nebitne i pocinjes se prepirati oko toga.
a ja vidim da te vlastita nadobudnost koći da normalno sagledaš te 'potpuno nebitne' stvari, koje to i nisu.

Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Znas li zasto se slavi Bozic bas na taj dan i kad je Isus vjerojatno rodjen?Ako znas i ako ti se raspravlja o tome, ja sam voljna, ali ako ces srat i dalje po svakoj mojoj rijeci onda mi se skini s vrata i proseci dalje.
znaš li ti što je rođenje maloga boga ili što znači zimski solsticij u indo-europskoj tradiciji? ako ne, predlažem ti isto ovo što si sama napisala.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:38   #45
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Sin je Bozji a zemaljski otac mu je Josip.
Kako misliš sin božji? Kakve ovaj tvoj odgovor ima veze s postavljenim pitanjem u topicu? Pa lijepo čovjek pita njegov identitet, dakle porijeklo, je li ta osoba bila židov, kelt itd itd.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:41   #46
Procitaj drugi post na temi i ne pizdi
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 15:51   #47
Nisam pitao za datum Isusova rođenja, nego za njegovo podrijetlo!
__________________
Weeeee.
Z39. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 16:02   #48
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Procitaj drugi post na temi i ne pizdi
To što je on sin Josipov ne govori ništa o njegovom podrijeklu. To ti je kao da te ja pitam "odakle si", a ti mi kažeš "nosim broj cipela 38". A ovu spiku "sin boga" neću niti komentirati jer nema smisla o tome raspravljati.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 17:16   #49
josip mu je bio očuh. a Isus je bio jevrej.
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 17:49   #50
tu se spominie i priča o majci-djevici.

ni na kraj pameti mi nije da kažem da ima ikakve veze, samo sam čuo da su poznati slučajevi da djevičnjak bude tako elastičan da pukne tek pri porodu [suprotno tome su pretvrdi i prejaki kada se moraju operativno sanirati je ometaju oticanje menstrualne krvi]
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 20:42   #51
Dobro, Isus je razdjevičio vlastitu majku, ali postavljeno pitanje se odnosi na njegovo podrijetlo/nacionalnost, a ne na to koga s kim je njegova majka imala seksualne odnose!
__________________
Weeeee.
Z39. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:04   #52
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Hm.. kao prvo Isus nije bio rodjen 25.12 i to je poznata cinjenica, barem ljudima koji se vrte u tim krugovima.
Sin je Bozji a zemaljski otac mu je Josip.
Al Tammuz jest


Quote:
Mabuss kaže: Pogledaj post
Ko je bio Isus? U rodoslovlju koje opisuju Matej i Luka on je SIN Josifov. A opet na drugu stranu Biblija tvrdi da mu je Bog otac. Ciji je on sin??? E sad ono sto mene cudi je ko je ovde normalan - opusteno niko. Sta nam zivot donosi - opusteno nista.
A tko je Bog???


Quote:
eventualan kaže: Pogledaj post
josip mu je bio očuh. a Isus je bio jevrej.
A židovi negiraju njegovo postojanje...
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:13   #53
Pa dobro, ljudi, jel' mi zelimo pricat o Den Braunovom romanu (koji je, usput, cista fikcija pisca, a ne istorijske cinjenice) ili o istorijskim cinjenicama? Ne morate verovati u Bibliju (kao sto mnogi i ne veruju) da biste znali da je Isus bio=zidov. Flavije pise o tome, i mnogi drugi vanbiblijski pisci. Meni je to dovoljno, a traziti koja je Njegova krvna grupa i slicno-e to mi je malo previse, i totalno nebitno.

Quote:
OkatoZlo: Znas li zasto se slavi Bozic bas na taj dan i kad je Isus vjerojatno rodjen?
Ajde zasto, zanima me tvoj odgovor, ako nije problem??

Prijatno.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:13   #54
Quote:
A židovi negiraju njegovo postojanje...
Nema sansi.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:20   #55
Isus (Josua) je u ono doba bilo ijme često kao i danas Ivan, a

Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Nema sansi.
Pročitaj što piše na wikipediji o odnosu židova prema Isusu.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:38   #56
Quote:
OneManArmy kaže: Pogledaj post
Isus (Josua) je u ono doba bilo ijme često kao i danas Ivan, a



Pročitaj što piše na wikipediji o odnosu židova prema Isusu.
Wikipedia?? Prijatelju, moji profesori su mi kazali da se u radovima nikada ne koristi wikipedia kao autoritativan izvor informacija. Sta mislis zasto? Naravno, ima dobrih i zanimljivih stvari, ne znam sto pise na linku koji si ostavio jer ne mogu ga otvorit trenutno, ali kako vidim, kazao si: "odnos zidova prema Isusu". Kako su oni Njega smatrali meni nije relevantno (poznato je to), ali jesu li negirali Njegovo postojanje, probaj mi to kazi? Osim toga, uzmi relevantne jevrejske izvore, pa ces videti da oni ne negiraju Njegovo postojanje, ok??

Pozdrav.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 23:40   #57
...s tim sto Josua i Ivan su dva razlicita imena. Ivan verovatno dolazi od hebrejskog "Yehohan", sto znaci "Bog je milostiv" ili "Yahwe je milostiv", otprilike, dok Joshua znaci "Yahve je spas". Ali da, bilo je cesto ime.

Pozdrav.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 00:03   #58
Wiki je najtočniji izvor opodataka jer ga pišu/isparavljaju timovi ljudi, a ne samo jedan autor, a ako nešto nije u potpunosti provjerereno onda je to i posebno naznačeno.

Nisam rekao da su Ivan i Joshua isto ime več da su podjedanko učestala.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 11:41   #59
Quote:
OneManArmy kaže: Pogledaj post
A židovi negiraju njegovo postojanje...
zapravo, negiraju njega kao Krista, ne njega kao Isusa. postoje židovski pisani dokazi da je Isus iz nazareta postojao
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 16:11   #60
Ne pšostoje dokazi o njegovom postojanju. Sve je to propaganda cionistička.
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.