Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 07:59   #41
[QUOTE=Beljki;8868040]
Quote:
Nisi nikad isla na vikend tecaj, inicijaciju reikija i slicne idiotarije koje su meni blesavije i od duhovnih obnova?
Bit će da smo se mimoišli kolega, jer ja idem preko tjedna, vikend mi je previše dragocjen za to.
A vi ste ste se vratili na "Mali koncil" u međuvremenu????
Očito vam ne fali slobodni vikend za obnavljanje.


Quote:
I zasto predpostavljas da je to samo vikend katarza pa sve po starom? Kolko znas ljudi koji su u tome? Ja ih znam i ovakvih i onakvih, kao i u svemu drugom. I onih koji tamo idu da "isljece kravu" i onih koji se trude zivot vjerski zivot, a to im je samo poticaj.
Vi sve znate jer ste sve isprobali pa se sad trudite zaboraviti.
Samo tako...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:05   #42
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sjetih se, mislim da se zena kod koje bijah na Reikiu zvala Gordana Kudrikov
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:42   #43
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
hmmm zanimljivo jer cuh da su istrazivanja molitve pokazala bas suprotno. Sto nam govori da si svako prikaze stvari kako mu odgovara.

Osim toga ne govorim o tome nego o oticaju molitve na psihicko stanje pojedinca.

TM je neozboljno izasla iz indije. Tj prilicno se prilagodila zapadu po cjenu muljanja i varanja.

Nisu mi neki uzor al sta mislis zasto su Bitlsi jos davno otisli od toga? I neki drugi koje znam... ima i dosta knjiga na temu... malo zagrebes ispod povrsine nakon nekog vremena i svasta se nadje.. pa nakraju zavrsis u hare krishna ko Harisnon koji djeluju ko zatucani fanatici ali iako su i oni prilagodjeni puno su blize izvoru od TM-a. On je poput vecine njuejdj proizvoda dobro prilagodjen trzisnim uvjetima, zelji za brzim napretkom uz malo truda i obilato koristi marketing i korporacijsko organiziranje duhovnosti. Meni to ne predstavlja nista poziotivno, no ukusi su ukusi,. Nije mi se niti tehnika svidjela, ali znam veliki broj ljudi sa odlicnim iskustvima tako da vjerujem da sljaka.

Al ne volim muljatore, ne volim ljude koji mute, ne kazu in fejs o cemu se radi, imaju debeli paravan za privlacenje ljudi, distanciraju se od izvora da bi bili privlacniji (kako su godine prolazile primjeti se kako se sve vise kovala interna retorika da bi se zvucalo jedinstvenije, u pocetku su se vise koristili standardni termini za opis odredjenih stanja isl), naplacivanje inicijacije itditd..

No ko voli nek izvoli, stvar valjda sljaka. Al sljakala bi i neka tehnika koju bih ja skroz izmastao. Coek ako se opusti, fokusira um itd nesto ce se uvijek desit
meni su tvoji izvori... hm... sumnjivi..
naime, da... za molitvu jest dokazano da ne djeluje...

sto se tice TM-a (muljanje i varanje...)... opet mislim da si fulao kapiju
a i mislim da ovdje dolazimo na podrucje... hm... pljuvanja i blacenja necega iz nekih tvojih vlastitih poriva...


naime, preko 300 istrazivanja je poprilicno velika brojka ako se uzme u obzir da su to znanstvena istrazivanja...

sto se tice beatlesa... nije ti neka referenca...
naime, oni su presli sa TMa, jer im se trava i lsd ucinio bolji
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:44   #44
[QUOTE=Nemruth Dagi;8877241]
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post

Bit će da smo se mimoišli kolega, jer ja idem preko tjedna, vikend mi je previše dragocjen za to.
A vi ste ste se vratili na "Mali koncil" u međuvremenu????
Očito vam ne fali slobodni vikend za obnavljanje.




Vi sve znate jer ste sve isprobali pa se sad trudite zaboraviti.
Samo tako...
NIkad bio, sam znam neke ljude koji jesu i ne kuzim sto ste tako navalili na njih
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:44   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
znas ju?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:51   #46
[QUOTE=Beljki;8877441]
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

NIkad bio, sam znam neke ljude koji jesu i ne kuzim sto ste tako navalili na njih
Joj, bila sam i ja....no to su moji raniji radovi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:52   #47
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
meni su tvoji izvori... hm... sumnjivi..
naime, da... za molitvu jest dokazano da ne djeluje...

sto se tice TM-a (muljanje i varanje...)... opet mislim da si fulao kapiju
a i mislim da ovdje dolazimo na podrucje... hm... pljuvanja i blacenja necega iz nekih tvojih vlastitih poriva...


naime, preko 300 istrazivanja je poprilicno velika brojka ako se uzme u obzir da su to znanstvena istrazivanja...

sto se tice beatlesa... nije ti neka referenca...
naime, oni su presli sa TMa, jer im se trava i lsd ucinio bolji
Moji izvori su od starijih TM-ovaca, tvoji od aktualne reklamne kampanje pa vidi sto je vjerodostojnije

No nis nije crno bijelo, ako ti se svidja sve OK

Nemam nikakvih vlastitih poriva. Samo komentiram na osnovu informacija koje imam, a sad moguce i da sam u krivu U TM-u sam bio vrlo kratko i u godinama kad nis nisam kuzio ionako pa nemam bas nikakve osobne veze niti u pozitivnom niti negativnom smislu sa time, a iskustva ljudi koje poznam, a koji su bili u tome su uglavnom pozitivna sto se tehnike tice.

Ne znam, nisam se odvec bavio tim istrazivanjima, vjerojatno se medju tih 300 vecim djelom radi o "znanstvenim" istrazivanjima na samom Maharishijevom institutu, no nagadjam, trebao bih provjerit, sad nemam vremena.

Oni su otisli od Maharishija jer se desilo par incidenata u indijskom ashramu kad je Maharishi izgubio.. hmm.. onaj svoj "prosvjetljeni cer" i pokazao drugacije lice praveci pizdarije pa su vidli da malo glumata, ako bas zelis znat detalje
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 08:52   #48
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
znas ju?
Nažalost.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:03   #49
i kakva je ta zena?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:03   #50
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nažalost.
da zakljucim da nemas najbolje misljenje o njoj?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:04   #51
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Moji izvori su od starijih TM-ovaca, tvoji od aktualne reklamne kampanje pa vidi sto je vjerodostojnije

No nis nije crno bijelo, ako ti se svidja sve OK

Nemam nikakvih vlastitih poriva. Samo komentiram na osnovu informacija koje imam, a sad moguce i da sam u krivu U TM-u sam bio vrlo kratko i u godinama kad nis nisam kuzio ionako pa nemam bas nikakve osobne veze niti u pozitivnom niti negativnom smislu sa time, a iskustva ljudi koje poznam, a koji su bili u tome su uglavnom pozitivna sto se tehnike tice.

Ne znam, nisam se odvec bavio tim istrazivanjima, vjerojatno se medju tih 300 vecim djelom radi o "znanstvenim" istrazivanjima na samom Maharishijevom institutu, no nagadjam, trebao bih provjerit, sad nemam vremena.

Oni su otisli od Maharishija jer se desilo par incidenata u indijskom ashramu kad je Maharishi izgubio.. hmm.. onaj svoj "prosvjetljeni cer" i pokazao drugacije lice praveci pizdarije pa su vidli da malo glumata, ako bas zelis znat detalje
pazi, ti si meni neki sumnjiv lik...
naime, prije xx godina si se inicirao u reiki, dobio neke simbole, ali ne znas koje si dobio na kojem stupnju..

onda si nesto radio sa tm-om kakti, ali opet jako malo, ali dovoljno da mozes reci da znas o tome...

a opet, ja sam u nekima od tih stvari, pa imam totalno drugacije informacije...

u sto si se jos inicirao?


znash, ja sam ti citao razne intervjue raznih pro-krscanskih likova koji su govorili kontra tm-a, kontra-reikija, a kada bi ih malo dublje pitao bi ispalo ili da su sve izmislili ili da su se inicirali jednom, bili jednom na grupi i to je to...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:25   #52
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
da zakljucim da nemas najbolje misljenje o njoj?
Moje mišljenje nije toliko bitno o njoj samoj jer ona s time može živjeti, no bitnije je ono što radi i za koga se izdaje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:45   #53
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
pazi, ti si meni neki sumnjiv lik...
naime, prije xx godina si se inicirao u reiki, dobio neke simbole, ali ne znas koje si dobio na kojem stupnju..

onda si nesto radio sa tm-om kakti, ali opet jako malo, ali dovoljno da mozes reci da znas o tome...

a opet, ja sam u nekima od tih stvari, pa imam totalno drugacije informacije...

u sto si se jos inicirao?


znash, ja sam ti citao razne intervjue raznih pro-krscanskih likova koji su govorili kontra tm-a, kontra-reikija, a kada bi ih malo dublje pitao bi ispalo ili da su sve izmislili ili da su se inicirali jednom, bili jednom na grupi i to je to...
Pa sta je tu cudno, kad bijah klinac iskusavao sve i svasta pa i to, kad prodje koja godina bez prakticiranja pocne se zaboravljat sto je bilo.

A ovo misljenje ne baziram na ideoloskim sukobima nitii na nekim svojim losim ili dobrim iskustvima nego informacijama koje coek pokupi i to uglavnom od ljudi koji su bili dublje u tome. Pod dublje mislim prvi ucitelji odredjene tehnike, koji su sudjelovali u centru zbivanja, prosjecan meditant pokupi sto mu se kaze i ne razmislja nit ga zanima dalje ionako.

Naravno svaka prica ima drugu stranu, no ne mislis valjda da je sve uvijek bajno i da svako s bradurinom i tehnikom tko dodje iz indije postaje odmah neprogresiv, a svi krscani lopovi i pedofili kako ovdje dobijem nekad dojam? Sve su to lopine

Pro krscanske likove nikad ne citam kad govore o istocnim duhovnim pravcima i opcenito drugim religijama (kao ni muslimanske il hevihinudske itd) osim ako se ocu nasmijat Doduse vrijedi i obratno. Stvari se trebaju procjenjivat unutar njihovog kruga, religije i metodologije.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:54   #54
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Moje mišljenje nije toliko bitno o njoj samoj jer ona s time može živjeti, no bitnije je ono što radi i za koga se izdaje.
hihihi jel to rat konkurencije?

a ne znam puno o njoj, ono, zena je bila OK, sad vidim da je skroz u onoj Psihokibernetici.. kako rekoh men to zvuci upitno al tako mi zuci ionako 90 % njuejdj tecajeva pa...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 09:57   #55
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
hihihi jel to rat konkurencije?

a ne znam puno o njoj, ono, zena je bila OK, sad vidim da je skroz u onoj Psihokibernetici.. kako rekoh men to zvuci upitno al tako mi zuci ionako 90 % njuejdj tecajeva pa...

Može mi biti samo konkurencija u vrtlarenju i pisanju i roštiljanju!
Ona i jeste OK, draga je i simpa, samo ono što ona radi nije to što govori.
Nisam samo ja to primjetila već su i drugi primjetili da nešto ne štima sa njenim načinom rada. Da li ona ne kuži da nešto krivo radi ili ne želi primjetiti, pitanje je sad...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:10   #56
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Može mi biti samo konkurencija u vrtlarenju i pisanju i roštiljanju!
Ona i jeste OK, draga je i simpa, samo ono što ona radi nije to što govori.
Nisam samo ja to primjetila već su i drugi primjetili da nešto ne štima sa njenim načinom rada. Da li ona ne kuži da nešto krivo radi ili ne želi primjetiti, pitanje je sad...?
mislis na tu psihokibernetiku ili nesto drugo
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 10:55   #57
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
mislis na tu psihokibernetiku ili nesto drugo
Mislim na njenu inicijaciju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:03   #58
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Mislim na njenu inicijaciju.
kakvu inicijaciju, u sto i sto ne stima?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:14   #59
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
kakvu inicijaciju, u sto i sto ne stima?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:23   #60
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
a gledaj ju

pa sta spominjes ako onda nes objastin, pih ti njuejdjofci samo nes muljaju i nis konkretno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.