Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2007., 23:16   #21
Dakako da se slažem sa muffinom. Mislim da znate da je Isus naglasio da onaj život nije tjelesan.
__________________
If I claim to be a wise man,
It surely means that I don´t know
Bik koji sjedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 23:16   #22
Quote:
pojedini kaže: Pogledaj post
Prvi znak nedostatka argumenata je da nekoga pocnes zvati "decko", "sine", itd. Sve sam to cuo puno puta. Sta se to uci na vjeronauku? Da li se djeca uce sta ce Isus reci na Sudnjem danu? Ne ne, sigurno se to ne uce. Ogromna vecina upucenih krscana uopste na zna za ovaj citat, a da ne govorim da ga ne znaju tumaciti. To nije moja krivica, niti odgovornost.

Ako ti kazes da si "upoznao" Isusa, ja ti vjerujem. To znaci da si napunjen svetim duhom, sto je dobra stvar. To znaci da te sotona nece iskusavati da cinis lose stvari. To je odlicna stvar.

Medjutim, vjera bez razuma nije potpuna. A kada se vi krscani nadjete pred neosporivim argumentima pocnete se pozivati na to kako ste vi upoznali Isusa i da vama argumenti vise ne trebaju. A krscanstvo definitivno nije stvar razuma - uzmi samo trojstvo kao primjer. Ne znas sta kako, gdje, s kim, od koga, ali VJERUJES. Razumnom covjeku ne bi trebalo biti dovoljno samo vjerovati. Naravno, postoje neke neobjasnjive stvari, ali vi ne mozete objasniti fundment svoje vjere. I sta vam onda ostaje - da onoga ko to kaze oslovljavate sa "decko". Ali time se nista ne mijenja


Vijera i nije stvar razuma,ispada jadno sev to stvaljati na kušnju,ono:dal to ima smisla.Ima puno stvari velkog smisla za koji ti neznaš
Da ja Vjerujem,a to je nevjerojatno i tebi i drugima,i normalno da je.To znači da ja vjerujem u nešto što mi drugi govore za što nisam nikad našla dokaze ili vdijela Boga ili Isusa,a ipak Vjerujem
Dal to znači da sam budala?Tebi možda,ali mislim da to znači da sam prava vjernica i jednostavno znam da Bog postoji jer ga osjećam,to mi nitko ne može oduzeti.
Mislim da to ima puno više smisla nego vjerovati u Veliki prasak recimo

Kad boljre pogledaš,At the end of the day,Religija je sve što čovjek ima.

Razmuan čovjek ne mora biti i dobar čovjek ili sretan čovjek,odnosno čovjek koji vjeruje.Ali ipak možda imamo više razuma nego drugi.Svako tumači razum drugačije,zar ne?

Mi jako dobro objašnjavamo fundment svoje vjere,i vjera nam daje samo još više i bolje argumente.

Po tvojem postu vidim da ne možeš prihvatiti da ti nemaš nikakvo opredijeljenje,da ti u ništa ne vjeruješ pa ideš iskušavati našu vjeru i skoro kao da nas pokušavaš uvjeriti da ona nije točna.

Kao što RAZUMAN čovjek nekoć kaže:'''Ne možeš me uvjeriti suprotno od moje vjere,budalo'
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 19:00   #23
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Religija(naša) se temelji na tome da su ljudi u raju anđeli,a uskrsnuće dolazi tek nakon sudnjeg dana,što znači da hodaš zemljom a ne rajem
Ova priča mi je smiješna,fakat sam se nasmijala.Tema dal anđeli imaju noge i dal jedu? lol
Naravno da ti je smjesna, jer ti "vjerujes" i ne trebaju ti nikakvi argumenti za to. medjutim, ja sam samo naveo sta je Isus rekao za uskrsle ljude. Posto ti to nisi shvatila, ponovicu:

35 No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. 36 Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća."
Luka 20:35-36

Evo da ti jos pojednostavim poruku iz ovog stiha:

- Uskrsli ljudi su jednaki andjelima. Razumijes li sta to znaci?

Ako je Isus uskrsnuo, i on je jednak andjelima. Ali, on nudi da mu opipaju ruke i noge, i naglasava da on nije nikakav duh. Razumijes li zasto to radi? Zato sto su apostoli mislili da je Isus duh, jer su mislili da je on umro (mislili, a nisu znali posto nisu bili ocevici njegove navodne smrti). A uskrsli ljudi ne nastavljaju zivot u fizickoj formi - oni nemaju ruke i noge, ne jedu hranu, nemaju potrebe da se maskiraju, a Isus je radio sve to nakon navodnog uskrsnuca. Razumijes li ista od ovoga? Ili ti je i dalje dovoljno da "vjerujes"?

Quote:
Vijera i nije stvar razuma
Tacno. Vjera je stvar i duse i razuma. Ali kod vas krscana nije, jer vi odbacujete razum. To i nije cudo jer razum ne moze prihvatiti neke stvari iz Biblije. Ako treba, rado cu ti navesti. Ali nemoj onda mene kriviti.


Quote:
Po tvojem postu vidim da ne možeš prihvatiti da ti nemaš nikakvo opredijeljenje,da ti u ništa ne vjeruješ pa ideš iskušavati našu vjeru i skoro kao da nas pokušavaš uvjeriti da ona nije točna.
Analogija ti nije bas jaca strana - ja sam musliman. A ja ne iskusavam nista, ja samo navodim citate iz Biblije i pokusavam ih povezati. A sta vi radite? Vi uopste ne pricate o Bibliji, vec o onome koji citira Bibliju. Cudna li cuda.


Quote:
Mi jako dobro objašnjavamo fundment svoje vjere,i vjera nam daje samo još više i bolje argumente.
Da, to su "argumetni" koji su ljude vodili na lomacu jer su govorili da je zemlja okrugla. Mada nije ni pape kriviti - sta bi ti u ono vrijeme da procitas:

12 Zar si ikad zapovjedio jutru, zar si kazao zori mjesto njeno, 13 da poduhvati zemlju za rubove i da iz nje sve bezbožnike strese
Job 38:12-13

Nije ni cudo sto su i pape mislile da je zemlja ravna ploha sa rubovima sa koje se mogu istresti bezboznici.

Fundament vase vjere je trojstvo, a njega ne da ne mozete "jako dobro objasniti" kao sto ti kazes, vec ga ne mozete uopste objasniti. Jedini stih koji je spominjao trojstvo je izbacen iz Biblije kao lazan (sada piseJer troje je što svjedoči: 8 Duh, voda i krv; i to je troje jedno, a prije redacije je pisalo Jer troje je što svjedoči: 8 Otac, Rijec, i Sveti Duh; i to je troje jedno). Pametnom dosta. A onima drugima ce njihova vjera nadoknaditi, zar ne.
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:48   #24
Ja savršeno razumijem Trojstvo,ali to nije nešto što se može objasniti.

Ja mislila Muslimani vjera koja je skroz predana Bogu,i nije važno jel ima smisla.
Vjera mi je dovoljna,nije mi važno jer je nešto nepojmljivo ili teško,gotovo nemoguće za shvatiti.

Kako si Musliman?

Quote:
Pametnom dosta. A onima drugima ce njihova vjera nadoknaditi, zar ne.
Ti si vjernik a tretiraš me kao potpuno drugačijeg vjernika nego sebe,odnosno govoriš:Pametan i vjernik.Onda ti nisi pametan.
A i meni pričaš o tome,Vaša vjera ne da ženama nikakva prava,morate se dizati u zoru.

Možda ti i ne eradiš ništa od toga ali su to zakoni Vaše vjere.
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:05   #25
Quote:
A i meni pričaš o tome,Vaša vjera ne da ženama nikakva prava,morate se dizati u zoru.
Sada se necu obazirati na to da je tebi glupost dizati se u zoru. Zasto se dizati i moliti Bogu kada mozes fino lezati u toplom krevetu, tvoja je logika.

Imas obraza spominjati zeuu u islamu pored Biblije? Cudim se. Ocigledno je da ne poznajes Bibliju, jer da poznajes znala bi za odvratne opise zena i ulogu zena. Vidim da si katolkinja, znaci da ti ovo prohvatas ua Bozije rijeci:

„Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene
potječe sramota i ruglo."

Knjiga Sirahova 42,14

Ne zaustavljaj pogleda ni pred čijom
ljepotom i ne sjedaj sa ženama. (13) Jer iz odijela
izlazi moljac, a od žena ženska zloća. (14) Bolja
je zloća muška nego dobrota ženska; od žene
potječe sramota i ruglo.

Knjiga Sirahova 41,14

Toga je jako jako mnogo. Na primjer, zena je duplo necistija kada rodi zensko dijete, zena je stvorena zbog muza, zena ne smije poducavati, zena mora pokrivati glavu, zena ne smije govoriti u crkvi i mora biti podlozna muzu (Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.), Bog je po Bibliji stvorio muskarca, zivotinje, pa tek onda zene, muz je zeni glava, da ne spominjem "dojke usahle" i ostale opise zenskih dojki u Bibliji...Jako je puno toga, ne da mi se to opet pisati. Problem je sto vi krscanke ne znate za ove stvari. Ako te zanima, izvoli, pa citaj. Kad ovo procitas neces se vise usuditi reci bilo sta.

http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/index.html

Ne zaboravi da Biblija za tebe kaze da je OD ŽENA POTEKLA SRAMOTA I RUGLO, da IZ ODIJELA IZLAZI MOLJAC A OD ŽENA ŽENSKA ZLOĆA, te da je BOLJA ZLOĆA MUŠKA OD DOBROTE ŽENSKE. Ako je tebi ovo ok, onda je do tebe.
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:16   #26
Isus se ukazao učenicima da je od krvi i mesa upravo zbog toga da mu oni povjeruju da je uskrsnuo i da je živ jer ako bi im se ukazao kao neki duh sigurno bi se isprepadali i nebi mu vjerovali.
Muslimani nevjeruju u Isusa?Zar vi onda još uvjek čekate mesiju??
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 11:22   #27
Pojedini,Prije 3000 godina možda se tako i mislilo,ali danas su se stvari malo promjenile.Jer su muškarci shvatili da ih žene rađaju Te je danas ravnopravnost spolova skoro na snazi
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 11:37   #28
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Isus se ukazao učenicima da je od krvi i mesa upravo zbog toga da mu oni povjeruju da je uskrsnuo i da je živ jer ako bi im se ukazao kao neki duh sigurno bi se isprepadali i nebi mu vjerovali.
Muslimani nevjeruju u Isusa?Zar vi onda još uvjek čekate mesiju??
Nije musliman onaj koji ne vjeruje u Isusa i koji ne vjeruje da je Isus Mesih, to jest, Krist. Medjutim, pricati sa nekime ko to ne zna je bespotrebno. Knjige u ruke, pa onda, mozda...

Quote:
Pojedini,Prije 3000 godina možda se tako i mislilo,ali danas su se stvari malo promjenile. Jer su muškarci shvatili da ih žene rađaju Te je danas ravnopravnost spolova skoro na snazi
Ma ja, kada ne stima nesto iz BOZIJE RIJECI onda cemo reci da se je "tada tako mislilo". Bog je dakle TADA MISLIO da od zena potice ruglo i sramota, ali ja danas skontao istinu, zar ne? Zar Biblija nije VJECNA Bozija rijec? Ili je pak Biblija vremenski limitirana Bozija rijec? Odluci se. Ili cemo birati sta nam se svidja a sta ne. A vrlo je ostroumno zakljuciti da su danasnji muskarci shvatili "da ih žene rađaju". To sigurno nisu znali prije 3000 godina
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:32   #29
Kaj ti misliš da je Bog pisao Bibliju?
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:33   #30
POJEDINI takvi su običaji bili u ono starozavjetno vrijeme ali dolaskom Isusa on je to ipak promjenio jer za njega su svi isti.Nemoj samo gledat SZ jer i NZ je dio biblije.
ako vjeruješ u Isusa zašto onda misliš da nije uskrsnuo,nekužim??
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:36   #31
Quote:
Muffin kaže: Pogledaj post
Kaj ti misliš da je Bog pisao Bibliju?
Bog je pisao bibliju naravno ali ne doslovno nego pomoću ljudi koji su bili jako povezani s njime.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 12:54   #32
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
POJEDINI takvi su običaji bili u ono starozavjetno vrijeme ali dolaskom Isusa on je to ipak promjenio jer za njega su svi isti.Nemoj samo gledat SZ jer i NZ je dio biblije.
ako vjeruješ u Isusa zašto onda misliš da nije uskrsnuo,nekužim??
Potpuno netacno! Odakle vama ideje da je Isus promijenio zakon? Citate li vi Bibliju. Zar nije Isus rekao:

17 "Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. 18 Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. 19 Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom. A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom."
Matej 5:17-19

Je li ovdje nesto nejasno vama krscanima! Nije Isus nista ukinuo vec je dosao ISPUNITI. Znate li sta znaci ispuniti?

Takodjer, ne znate sta pise u katekizmu katolicke crkve:

Krscani postuju Stari zavjet kao pravu rijec Bozju. Crkva je uvijek odlucno odbacivala namisao da napusti Stari zavjet pod izlikom da ga je Novi prevladao?
....
Stari je zavjet neodvojiv dio Svetog pisma. Njegove su knjige od Boga nadahnute i neprolazne vrijednosti, jer Stari savez nije nikad bio opozvan.


Ne mozete vi ukinuti SZ po vasem slobodnom nahodjenju, jer za to nemate argumenata. Isus vam naredjuje da se Zakon mora postovati. Mora! Isus kaze da niko NE SMIJE UKINUTI NI JEDNU OD NAJMANJIH ZAPOVIJEDI! Razumijete li sta to znaci?
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 13:47   #33
POJEDINI
da slažem se s tobom da Isus nije došao mijenjat zakon i proroke,ja sam se malo krivo izrazio,ali došao je ispuniti odnosno kazati da smo svi isti pred Bogom i da njemu nema razlike između muškog i ženskog.
SZ itekako je povezan sa NZ jer svi proroci najavljuju dolazak Isusa u kojem se piše u NZ.
Katolička crkva ima puno propusta i zato je nisam katolik.
Deset božjih zapovjedi u SZ je katolička crva totalno promjenila a sam Isus kaže da se zakon nikada ne mjenja.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 14:57   #34
Quote:
da slažem se s tobom da Isus nije došao mijenjat zakon i proroke,ja sam se malo krivo izrazio,ali došao je ispuniti odnosno kazati da smo svi isti pred Bogom i da njemu nema razlike između muškog i ženskog.
Isus je jasno rekao da je dosao ispuniti zakon. Tome ne treba nista dodati. A zakon je takav kakav je, i polozaj zena u tom zakonu je takav kakav je. Krscani bi trebali primjenjivati taj zakon, medjutim, vi ste odlucili da on i nije bas prikladan za "danasnje doba". Ali i u NZ zeni je "muž glava", zena treba biti "u svemu podložna mužu", nema pravo "podučavati", nema pravo da priča u crkvi, zena će se "spasit rađanjem djece", zena je "vezana dokle živi muž njezin", zena treba da pokriva glavu, itd itd.

Quote:
Deset božjih zapovjedi u SZ je katolička crva totalno promjenila a sam Isus kaže da se zakon nikada ne mjenja.
Tacno. Katolici su odlucili da odbace SZ zavjet, iako u samom katekizmu pise da je to zabranjeno. Ali, ti nisi katolik, zasto ti ne primjenjues Zakon, i zasto ti ne mislis o zenama ono sto pise u SZ? Ako je to vjecna Bozija rijec, onda niko nema pravo reci suprotno.
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 16:27   #35
Quote:
pojedini kaže: Pogledaj post
Tacno. Katolici su odlucili da odbace SZ zavjet, iako u samom katekizmu pise da je to zabranjeno. Ali, ti nisi katolik, zasto ti ne primjenjues Zakon, i zasto ti ne mislis o zenama ono sto pise u SZ? Ako je to vjecna Bozija rijec, onda niko nema pravo reci suprotno.

Katolici nisu odbacli Stari Zavjet ( od kuda ti to???), a položaj žene u Svetom pismu je daleko od onoga kako ga ti ovdje pokušavaš prikazati (veliš da čitaš Bibliju pa si sigurno naletio i na te djelove, malo ih suprostavi ovim koje iznosiš, i pogledaj cijelu sliku, pa onda reci).

Ajde ti meni reci zašto kršćani nisu obavezni nositi teret Zakona, piše ti u Bibliji, a čitaš je pa ćeš i to zasigurno naći.
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 21:09   #36
Mislis na Pavla? Zar nije Isus rekao:

"Ako ostanete u mojoj riječi, uistinu, moji ste učenici; upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi."
Ivan 8:31-32

Zar Isus nije obrezan bas kao sto je i zakon nalagao, a Pavle bio protiv obrezanja?
Zar Isus nije naredio molitvu i post? (btw, katolicka crkva je izbacila ovaj stih iz online Biblije Matej 17:21 http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Nmt)
Zar Isus nije padao licem na zemlju i molio se Bogu?

Ali tebi je vaznija Pavlova rijec od Isusove. Krscani rado citiraju Isusa, ali kada se radi o njegovoj naredbi da se Zakon mora postovati onda kazete "to se ne odnosi na danasnji narod". U tom slucaju nemate pravo reci da se ijedna njegova zapovijed ili preporuka odnosi na vas. Jer ako ne prihvatate Isusove rijeci da se Zakon mora slijediti, onda ne bi trebali ni prihvatati naredbu "ne ubij" jer je licemjerno prihvatati jedno a odbaciti drugo.

A sa Pavlom postoji tako mnogo problema. Pa zar vama ne smeta to sto je on koristio lazi i dvolicenje u propovijedanju Krista? Lagao je, a to izgleda nikome ne smeta. Kako onda takav covjek moze biti pouzdan svjedok? A da i ne spominjem to sto se nije slagao sa ostalim apostolima, i kontradikcije na relaciji SZ-Pavle. Da svjedok na sudu kaze "Da, lagao sam, ali iz dobrih namjera", nijedan sud ne bi prihvatio takvo svjedocenje. Jos bi i zatvor zaradio. A vi covjeka koje priznaje da laze stavljate ispred Isusa.
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:20   #37
u ovom podforumu svaka tema postane off,sad je u pitanje došlo ko je odbacio Novi zavjet iako nije odbačen...
__________________
I dont like cocain i just like the way it smells..

VOLIM BOGA
Muffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:47   #38
Isus je rekao da se Zakon mora primjenjivati ("A tko ih bude vršio i druge učio, taj će biti velik u kraljevstvu nebeskom."). Da li ti Muffin primjenjujes zakon kao sto je Isus naredio?
pojedini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 22:51   #39
Nisam mislio na Pavla.
I kak ti možeš znati čija je meni riječ bitnija, Pavlova ili Kristova?
(Ne)stabilni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 23:14   #40
Quote:
(Ne)stabilni kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na Pavla.
I kak ti možeš znati čija je meni riječ bitnija, Pavlova ili Kristova?
I Pavlova i Kristova riječ je bitna jer obe dolaze od Boga.

A Isus kad je spominjao zakon mislim da je mislio na deset božjih zapovjedi a ne sada na sve običaje i zakone staroga zavjeta.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.