Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2004., 22:08   #61
@zena pustinje- odlican mi je tvoj signčr
podsjetilo me na nesto sto sam sanjala jednom.. sanjah nesto o nekom jezeru (ne sjecam se vise o cem se radilo) i dolje su titlovi bili na engleskom
bila sam jako zbunjena ujutro
__________________
You know, the fun of watching fireworks is built pretty much around acapella vocal approval, that you do, with or after each explosion.
Alright, we provide the fireworks, you do the 'oohs' and 'aahs'.
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 22:17   #62
Quote:
daH kaže:
@zena pustinje- odlican mi je tvoj signčr
podsjetilo me na nesto sto sam sanjala jednom.. sanjah nesto o nekom jezeru (ne sjecam se vise o cem se radilo) i dolje su titlovi bili na engleskom
bila sam jako zbunjena ujutro
Hvala... Iako nije moga uma djelo, nego se radi o jednom grafitu, znam o cemu govoris ...

Inace, upravo sam procitala Norwegian wood. Dan nakon sto sam se ovdje ljutila jer je jos nisam dobila, imala sam je u rukama. Divna je!! Murakami me opet nije razocarao!
__________________
Ne smeta mi sto sanjam na engleskom, ali me nerviraju njemacki titlovi
Zena Pustinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 23:30   #63
e baš mi je drago . hm, mozda bi morali slat takve postove da napokon dobijemo neku knjigu... zanimljivo.. probat cu ja to jednom
__________________
You know, the fun of watching fireworks is built pretty much around acapella vocal approval, that you do, with or after each explosion.
Alright, we provide the fireworks, you do the 'oohs' and 'aahs'.
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 01:34   #64
Quote:
Kruska kaže:
On mi je genijalan pročitala sam sve knjige koje su dosad izašle u hrv. prijevodu, totalno je spaljen, ali ima joše jedna super knjiga sličnog tipa: Wei Hui-Shangai Baby...
mijesaj murakamija s wei hui.

mukarakami ima daleko bolju moc pripovijedanja. kako fino slaze rijeci i ubaci notu humora kad ne očekuješ.-)

moj post o wei hui od 21.06 (potrudih se naci, dosadno mi je): "Upravo sam završila Šangaj Baby od Wei Hui...razočarana.

knjiga mi je bila plitka, predivljiva i prosječna.
Čula sam da je jako zabavna i lijepo pisana, međutim očito su moja očekivanja bila prevelika. Knjiga mi se čini idealna za kućanice koje imaju problema s mužem i razmišljaju o varanju istog....bezveze.
glavni lik je spisateljica koja zivi s tipom kojem se ne diže kita zbog Edipovog kompleksa i koji je narkoman i umjetnik, ona ga vara sa strancem kojem se jako diže, al je on oženjen. svi zajedno se kreću u nekom bisexualnom umjetnickom društvu (pobogu to je so IN). stranac na kraju odlazi, narkomančina umire, ona je napisala knjigu."
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2004., 22:00   #65
Quote:
Zena Pustinje kaže:

Citam zadnjih 10 stranica "south of the boorder..." u tramvaju na putu za fax...Izlazim...jos 5...sta cu sad, nemam snage da prestanem...Pa sam odlucila da tu gdje stojim procitam do kraja...I tako ja stojim, ljudi prolaze, nekima sam mozda stajala na putu...Nema veze
imho dobar izbor ak vec nemas vremena pa moras citati u tramvaju,.. jednostavne recenice, opet jake, dobar ritam,... vidio sam vec nekoliko osoba koje citaju murakamija u tramvaju,.. nice one
__________________
One's art consumes oneseIf.
Keky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 17:15   #66
Definitivno me odusevio s "Norwegian wood". Citala sam je na engleskom i uzivala u svakoj rijeci. Nevjerojatno je kako taj covjek pise!
__________________
Looking into my future, I saw death...

upoznajtemojukokos
Leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2004., 13:58   #67
Ima nešto Murakamijevih priča na sajtu New Yorkera, evo recimo jedne... http://newyorker.com/printable/?fict...0415fi_fiction
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 20:49   #68
evo upravo sam završila Norvešku šumu
oduševila me knjiga
mislila sam da će biti slična kao i Istočno od granice... i Sputnik, i da mi neće biti zanimljiva.... ali stvarno sam se oduševila... toliko im je slična, a opet toliko posebna
pozdrav svima koji čitaju Murakamija u tramvaju, i ja sam jedna od njih
__________________
"Zbog slabog interesa bolje sutra se otkazuje"
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 01:13   #69
Je li netko citao njegove starije knjige?
Procitah da su ove koje su kod nas prevedene druga faza, pitkija.
Ove starije mogle bi biti i zanimljivije.
Woe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:44   #70
Izašla nova na engleskom, Kafka on The Shore
gordogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 13:12   #71
Murakami je meni najdraži pisac u zadnjih dvije tri godine od kad sam ga počela čitati.
Najmanje mi se svidjela zbirka Nakon potresa.
Upravo sam pročitala Norvešku šumu i zbilja čovjek zna ispričati neobične priče (Južno od granice, zapadno od sunca i Moj slatki sputnik su mi bile odlične - brzo se čitaju, a opisi su očaravajući).
za Murakamija!

I ne manje važno - super prijevod Norveške šume!
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 13:39   #72
Quote:
Hannah kaže:
Murakami je meni najdraži pisac u zadnjih dvije tri godine od kad sam ga počela čitati.
Najmanje mi se svidjela zbirka Nakon potresa.
Zašto nitko ne voli Nakon potresa?

Meni je bila baš dobra, u tom trenutku mi je dobro sjela
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 14:14   #73
Nitko ne voli Nakon potresa?!?

Meni nije sjela, u biti nisam je pročitala do kraja. Ako se dobro sjećam, počela sam je čitati na nekom putu...znam da mi se tad nije osobito svidjela i ostala nepročitana. Ne znam, možda je opet jednom izvučem s police kad budem više inspirirana .
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 23:02   #74
i meni je jako jako lijepo sjela. pročitah je baš nedavno. sjela mi je više i od zbirke The Elephant Vanishes koja ima stvarno lijepih prica.
__________________
You know, the fun of watching fireworks is built pretty much around acapella vocal approval, that you do, with or after each explosion.
Alright, we provide the fireworks, you do the 'oohs' and 'aahs'.
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 10:14   #75
konačno korist od toga što blog ne radi pa sam naletila na ovaj topic...
Redom :
Moj mali Sputnik : već je netko napisao da je to prva murakamijeva knjiga koju je pročitao i da će zato uvije biti nekako najdraža. tako je i sa mnom. prvi put kada sam je čitala, nisam je mogla pustiti iz ruku i toliko me je oduševila da sam je vrlo brzo išla čitati opet da provjerim dali je to bio samo trenutak ili nešto puno više. naravno nešto puno više. fini humor i jednostavnost njegove rečenice me jednostavno obara.

Nakon potresa : neke priče su mi bile bolje, neke lošije, ali u cijelini mi se svidjelo. naravno, bilo je to netom nakon Sputnika i teško ga je dostići.

Južno od granice, zapadno od sunca : ona mi baš nije sijela. cijelo vrijeme čitanja sam imala dojam da je hašimoto iluzija i moram priznati da mi nije bilo jasno početno inzistiranje na motivu jedinca (valjda zato što imam sestru ). možda sam je čitala u krivom razdoblju. spremam se na ponovno čitanje.

Norveška šuma : predivna knjiga. sve kvalitete Sputnika.

Uz sam stil pisanja, obožavam njegove muške likove, pripovjedače. Mislim da se pomalo zaljubim u svakog

Jednom sam sanjala da su mi na nekakvoj humanitarnoj aukciji prodali sve knjige, između ostalog kompletnok Murakamija i da sam skoro istukala jednu djevojčicu koja je kupila Sputnika. cijelu noć sam plakala ko zadnja luđakinja
__________________
"After all, I am not an American who expects to be happy as a constitutional right", Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction
kupus(ica) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 00:19   #76
baš sam pročitala dance dance dance jučer i totalno mi je žao što sam došla do kraja knjige . on tako dobro zamotava tu radnju da usput i mene zamotava u nju.. ok, možda sam dosadna, al uglavnom sve što sam dosad njegovo čitala sam skroz upila. onak, mogu pročitat knjigu, i to dobru, i ja se skoncentriram na nju i sve, i može mi bit super, ali s murakamijem je nekak drugačije. totalno utonem..

no enivej.. ova dance dance dance mi je dosta drugačija od drugih njegovih knjiga. ne znam, kao da ima više radnje koja se zapetljava pa otpetljava pa zapetljav... ok, shvatili ste..
jel itko čitao?
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 12:00   #77
nisam čitala. ali želim, naravno.
gdje se može nabaviti?!?!
__________________
"After all, I am not an American who expects to be happy as a constitutional right", Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction
kupus(ica) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 21:07   #78
ma kupila sam si u algoritmu, jer nije prevedena na naški. a algoritam je više poguban za mene i bit će sve dok murakamija ne povuku iz prodaje... svaki put kad uđem nekako završim kod police gdje je on. hmhmhm kako li se to samo uvijek dogodi?..
daH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 21:16   #79
jao, već se vidim u algoritmu odmah u ponedjeljak... i samo tako ode lova...al nema veze...
__________________
"After all, I am not an American who expects to be happy as a constitutional right", Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction
kupus(ica) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 21:38   #80
i say
možda se sretnemo /ako ne uspijem zatomit svoje pobude /
daH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.