Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 23:33   #6021
Quote:
miroban kaže: Pogledaj post
Sorry, ali ne mozes usporedjivati lokaciju NJ s Podbrezjem. To nema nikakve veze s reputacijom. NJ je meni osobno potpuno neatraktivan jer si prakticki na samom rubu Zagreba.
Ma sve "ok" ali je previše zahtjeva, to mi nije jasno, a što se tiče Jelkovca da je na samom rubu grada, to bi se isto moglo reći i za Gajnice, a odi u Gajnice pa pogledaj što sve imaju na spram Jelkovca ili Podbrežja, ljudi imaju sve na jednom mjestu, kvart kao grad a Bogu iza nogu, po meni je više problem što u Jelkovcu nemamo skoro ništa nego što smo na samom rubu grada, i onda kažu pa imaš u Sesvetama što je van svake pameti za mene, ali ne razmišljamo svi isto,to je samo moje osobno mišljenje,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:36   #6022
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
tako se to radi, a budalasti Jelkovčani neka plaćaju "jer su sami to tražili"

https://www.vecernji.hr/zagreb/apara...lacati-1201541
A možda nešto i bude.....Neki su već krenuli u akciju, budemo vidjeli kako će završiti...


https://www.facebook.com/zakajvolimnovijelkovec/
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:17   #6023
Pozdrav svima, zna li netko kada bi trebali doći rezultati natječaja za stanove koji je bio prije otprilike mjesec dana, naravno da u graskom nitko nezna...?

Poslano sa mog Moto G (4) koristeći Tapatalk
djuubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:56   #6024
kad smo se mi prijavljivali natjecaj je isto bio u 9 mj, rezultati tik pred bozic, a useljenje zadnji dan veljace
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:32   #6025
Quote:
djuubi kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zna li netko kada bi trebali doći rezultati natječaja za stanove koji je bio prije otprilike mjesec dana, naravno da u graskom nitko nezna...?

Poslano sa mog Moto G (4) koristeći Tapatalk
Pozdrav,

Pitaj ove, oni ti znaju sve živo vezano za Novi Jelkovec i imaju info iz Gradske Uprave jer su meni neke stvari riješili,.

https://www.facebook.com/zakajvolimnovijelkovec/
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:18   #6026
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Pitaj ove, oni ti znaju sve živo vezano za Novi Jelkovec i imaju info iz Gradske Uprave jer su meni neke stvari riješili,.

https://www.facebook.com/zakajvolimnovijelkovec/
Moj izvor iz GP nema informaicju ni za Jelkovec ni za Podbrežje, sve što ponavljaju je biti će
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:56   #6027
Pozdrav svima!

Da li je netko voljan dati mi opce informacije u vezi najma stana u Jelkovcu?
Situacija je sljedeca: decko i ja trenutno zivimo u Zelini u kuci sa njegovim roditeljima (do prije 3.g zivio je u Sesvetama, ja sam bila tamo prijavljena
do prije mjesec dana).
Da li se mozemo uopce prijaviti za najam stana u Jelkovcu?
Vidjela sam da je natjecaj bio u rujnu i rok za prijavu je bio 15 dana, ako sam dobro shvatila?
Postoji li sansa da ce biti jos natjecaja za najam stana?
Isprike unaprijed no ne mogu naci adekvatne informacije o funkcioniranju i uvjetima ovakve vrste najma..
Bila bih vrlo zahvalna na odgovoru
Lp
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:19   #6028
Quote:
Tourette kaže: Pogledaj post
Moj izvor iz GP nema informaicju ni za Jelkovec ni za Podbrežje, sve što ponavljaju je biti će
Iz ureda pročelnice potvrđeno da će konačna lista biti do kraja godine za N.J, bar tako kažu ovi sa fb stranice Zakaj Volim Novi Jelkovec,poslao im upit, znači u 11. mjesecu se očekuje prijedlog liste a potom krajem 12. mjeseca konačna lista, te listu ne obrađuju isti ljudi za Podbrežje i N.J, razlika je i ta da stanovi u Podbrežju uopće nisu završeni niti useljivi, tko zna kad će to biti,a možda se i varam,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:40   #6029
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Da li je netko voljan dati mi opce informacije u vezi najma stana u Jelkovcu?
Situacija je sljedeca: decko i ja trenutno zivimo u Zelini u kuci sa njegovim roditeljima (do prije 3.g zivio je u Sesvetama, ja sam bila tamo prijavljena
do prije mjesec dana).
Da li se mozemo uopce prijaviti za najam stana u Jelkovcu?
Vidjela sam da je natjecaj bio u rujnu i rok za prijavu je bio 15 dana, ako sam dobro shvatila?
Postoji li sansa da ce biti jos natjecaja za najam stana?
Isprike unaprijed no ne mogu naci adekvatne informacije o funkcioniranju i uvjetima ovakve vrste najma..
Bila bih vrlo zahvalna na odgovoru
Lp
Vjerojatno će biti, budemo vidjeli da li će neki odseliti iz N.J u Podbrežje, a ovdje još ima 100-150 stanova novih praznih od 2009. godine, za koga se čuvaju a daju u najam ove već korištene, e to treba pitati znate koga, računajte u startu da dok se raspiše novi natječaj pa sve do ključa u ruke će proći najmanje godinu dana, nažalost tako to ide sa gradskom upravom, a postoji mogućnost da ih uopće ne raspišu, vjerojatno hoće biti raspisan ali ne u skorije vrijeme, ali ćete trebati puno bodova,.

Znači prvo i osnovno je da morate biti prijavljeni u Zagrebu ili Sesvetama, bar na dan prije predaje zahtjeva, ako ste kod roditelja onda bi dobili samo 25 bodova ali s obzirom da Zelina ne pripada Zagrebu morate se prijaviti u ZG ili Sesvete,kod nekoga koga znate pa zamoliti samo da vas privremeno prijave, zatim uz dva svjedoka kod javnog bilježnika ovjeriti da ste podstanar, ili unajmiti stan na mjesec dana, gledaju se godine podnositelja zahtjeva, stambeni status, ako ste podstanar 40 bodova, do 35 godina starosti još 40 bodova i bodovi prebivališta za svaku godinu provedenu na području Zagreba,ako podnositelj radi u javnoj upravi još 20 bodova, nije teško to izračunati otprilike koliko bi imali bodova, samo su potrebne točne informacije, godine podnositelja zahtjeva, provedeno vrijeme u ZG, broj članova kućanstva, itd itd itd......
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:00   #6030
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će biti, budemo vidjeli da li će neki odseliti iz N.J u Podbrežje, a ovdje još ima 100-150 stanova novih praznih od 2009. godine, za koga se čuvaju a daju u najam ove već korištene, e to treba pitati znate koga, računajte u startu da dok se raspiše novi natječaj pa sve do ključa u ruke će proći najmanje godinu dana, nažalost tako to ide sa gradskom upravom, a postoji mogućnost da ih uopće ne raspišu, vjerojatno hoće biti raspisan ali ne u skorije vrijeme, ali ćete trebati puno bodova,.

Znači prvo i osnovno je da morate biti prijavljeni u Zagrebu ili Sesvetama, bar na dan prije predaje zahtjeva, ako ste kod roditelja onda bi dobili samo 25 bodova ali s obzirom da Zelina ne pripada Zagrebu morate se prijaviti u ZG ili Sesvete,kod nekoga koga znate pa zamoliti samo da vas privremeno prijave, zatim uz dva svjedoka kod javnog bilježnika ovjeriti da ste podstanar, ili unajmiti stan na mjesec dana, gledaju se godine podnositelja zahtjeva, stambeni status, ako ste podstanar 40 bodova, do 35 godina starosti još 40 bodova i bodovi prebivališta za svaku godinu provedenu na području Zagreba,ako podnositelj radi u javnoj upravi još 20 bodova, nije teško to izračunati otprilike koliko bi imali bodova, samo su potrebne točne informacije, godine podnositelja zahtjeva, provedeno vrijeme u ZG, broj članova kućanstva, itd itd itd......
Puno hvala na odgovoru...
Mi bi i selili kroz godinu dana, cekamo bebu pa je suzivot sa starcima privremeno rjesenje..
Vidim da bi bilo komplicirano sredjivati uvjete hm...mislim da nista od takvog najma.

Hvala jos jednom
Lp
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:26   #6031
Quote:
milijunaš kaže: Pogledaj post
Vjerojatno će biti, budemo vidjeli da li će neki odseliti iz N.J u Podbrežje, a ovdje još ima 100-150 stanova novih praznih od 2009. godine, za koga se čuvaju a daju u najam ove već korištene, e to treba pitati znate koga, računajte u startu da dok se raspiše novi natječaj pa sve do ključa u ruke će proći najmanje godinu dana, nažalost tako to ide sa gradskom upravom, a postoji mogućnost da ih uopće ne raspišu, vjerojatno hoće biti raspisan ali ne u skorije vrijeme, ali ćete trebati puno bodova,.

Znači prvo i osnovno je da morate biti prijavljeni u Zagrebu ili Sesvetama, bar na dan prije predaje zahtjeva, ako ste kod roditelja onda bi dobili samo 25 bodova ali s obzirom da Zelina ne pripada Zagrebu morate se prijaviti u ZG ili Sesvete,kod nekoga koga znate pa zamoliti samo da vas privremeno prijave, zatim uz dva svjedoka kod javnog bilježnika ovjeriti da ste podstanar, ili unajmiti stan na mjesec dana, gledaju se godine podnositelja zahtjeva, stambeni status, ako ste podstanar 40 bodova, do 35 godina starosti još 40 bodova i bodovi prebivališta za svaku godinu provedenu na području Zagreba,ako podnositelj radi u javnoj upravi još 20 bodova, nije teško to izračunati otprilike koliko bi imali bodova, samo su potrebne točne informacije, godine podnositelja zahtjeva, provedeno vrijeme u ZG, broj članova kućanstva, itd itd itd......
da dodam - oboje trebate priloziti potvrde o prebivalistu. sogoricu je to zaj... na papiru s popisom je sroceno kao da treba samo za podnositelja
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 19:44   #6032
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru...
Mi bi i selili kroz godinu dana, cekamo bebu pa je suzivot sa starcima privremeno rjesenje..
Vidim da bi bilo komplicirano sredjivati uvjete hm...mislim da nista od takvog najma.

Hvala jos jednom
Lp
Ma nema na čemu, tu smo da pomognemo i kažemo ono što znamo,i mi smo isto tako pitali prije nego smo doselili naše sadašnje susjede i tražili savjete i pojašnjenja,.

Sretno u svakom slučaju,.
milijunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:38   #6033
Pozdrav svima! Mi smo u kvartu skoro god dana i moram priznat da smo odusevljeni.
Prijavili smo se za Klaru, ali stanovi nam se nisu svidjeli... kad smo dosli na red ostalo je samo jednosobnih stanova koji su bili oko 250 eura. Ovdje imamo cetverosobni stan za iste novce. Nista nam ne curi i rezije su minimalne. Istina, malo smo doma, ne grijemo dok nas nema.
U kvartu po meni ima bas sve sta ti treba, od ducana, pekara, sad i mesnice, frizerskih salona, kozmeticarskih, optika, pizzeria, cevapcinica, kafica, veterinarske stanice... zdravstvena ustanova, zubarska privatna... ja ne znam sta nam to jos treba?!?!?!
Mi smo oboje iz sireg centra i do staraca imamo cca 15 min voznje ni tamo gdje sam prije bila nisam imala toliko sadrzaja u samoj blizini. A tri busne linije koje voze svakih 20 min, mislim da nigdje nema... do vlaka imas 20 min pjesice...
Djecjih parkova u kvartu kao u prici i zelenila gdke god se okrenes meni je ovdje odlicno 😄 svi koje poznam cudili su se da mi je palo na pamet da ovdje zivim.. ali kad su dosli u stan svima je sve bilo jasno 😁
Svim zainteresiranima savjetujem da se prijave pa ce vidjet koliko imaju sanse 😉 a prije samog potpisa ugovora mogu posjetit stanare zgrade i raspitat se o samim stanovima 😊
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:42   #6034
Quote:
Tourette kaže: Pogledaj post
da dodam - oboje trebate priloziti potvrde o prebivalistu. sogoricu je to zaj... na papiru s popisom je sroceno kao da treba samo za podnositelja
Hmhmh. Nisam bas sigurna da je uvijet da budes prijavljen u zg, na godine prijave u zg dobivas dobre bodove ali akk si iz gorice, siska ili bilo gdje drugdje mislim da se mozes prijavit za natjecaj.
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 09:50   #6035
Quote:
Stepmom kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Mi smo u kvartu skoro god dana i moram priznat da smo odusevljeni.
Prijavili smo se za Klaru, ali stanovi nam se nisu svidjeli... kad smo dosli na red ostalo je samo jednosobnih stanova koji su bili oko 250 eura. Ovdje imamo cetverosobni stan za iste novce. Nista nam ne curi i rezije su minimalne. Istina, malo smo doma, ne grijemo dok nas nema.
U kvartu po meni ima bas sve sta ti treba, od ducana, pekara, sad i mesnice, frizerskih salona, kozmeticarskih, optika, pizzeria, cevapcinica, kafica, veterinarske stanice... zdravstvena ustanova, zubarska privatna... ja ne znam sta nam to jos treba?!?!?!
Mi smo oboje iz sireg centra i do staraca imamo cca 15 min voznje ni tamo gdje sam prije bila nisam imala toliko sadrzaja u samoj blizini. A tri busne linije koje voze svakih 20 min, mislim da nigdje nema... do vlaka imas 20 min pjesice...
Djecjih parkova u kvartu kao u prici i zelenila gdke god se okrenes meni je ovdje odlicno 😄 svi koje poznam cudili su se da mi je palo na pamet da ovdje zivim.. ali kad su dosli u stan svima je sve bilo jasno 😁
Svim zainteresiranima savjetujem da se prijave pa ce vidjet koliko imaju sanse 😉 a prije samog potpisa ugovora mogu posjetit stanare zgrade i raspitat se o samim stanovima 😊
zaboravila si bazen i skolu!
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:09   #6036
Quote:
Arash's friend kaže: Pogledaj post
zaboravila si bazen i skolu!
Ah da i vrtice, srednju skolu, igraliste... jogu, teretanu... ima toga sta se jos moze nabrojati 😀
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 16:23   #6037
Jel zna netko nesto o sinocnoj eksploziji u kvartu? Na rimskom putu kod busne stanice, Ispred bazena?.
Stepmom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:03   #6038
Da li netko zna model radijatora u A bloku?
Kupio bih još par rebra i ugradio ih u kupaonu.
matija456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:04   #6039
Bok,
Evo suprug i ja smo upali za javni najam stana..u iduci petak ga biramo na temelju tloceta samo, pise da se ne mogu razgledati...pa to je suludo,jel moze biti macak u vrece?
Stanovi su koristeni no prazni,bez kuhinje..mi bi trebali dati otkaz tu gdje smo sad na stanu za nesto sto ne vidimo...pa tko je tu lud?
Moze kakav savjet...
Mi smo sad u stanu 56 kv i placamo 2000kn plus rezije, kod poznanika...Zaprudje,limenke.
Ovdje nam se nudi kojih 80tak kvadrata u prisjeku za 80 tak eura manje nego sada,s tim da tu nema nista unutra i ne mozemo ga vidjeti?!?
I da,dalje je gradu...Stvarno nismo pametni..
U neku ruku je plus sto je vise kvadrata, pogotovo jer smo dobili dijete..i stanovi imaju balkon. Ovdje gdje sam sad mi fali..takodjer ovdje je namjestaj stari i za sve moram s gazdom vidjer sto me malo nervira,plus je uzasna susjeda...
Nisam pametna sto da radimo..moze neki savjet s obzirom da se stanovi u NJ ne mogu niti vidjeti...
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 09:28   #6040
pozdrav!
mi smo u b bloku i evo istekao nam je ugovor, vec 5-ta god da smo tu i kanimo ostat i dalje i sjecam se dobro soka kad su mi pokazali tlocrt samo i ja sam pitala ok, a kad mogu vidjeti stan? i samo su se nasmijali.
Tak da je, lutrija je, nas stan je bio fakat super, sve na svom mjestu, bez ostecenja itd.
a koji blok vas zanima, koja ulica? idite tamo i prosecite po kvartu da bar dobite neki "vanjski" dojam.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.