Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 00:35   #41
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
Nema filinga rada dok ga ne provozas. Na suho i ovaj moj Suzuki ima najbolji mjenjac na svijetu...ali kad krene zapinjati i strugati pozelim s njim napraviti kosi hitac u rodni kraj (Hamamatsu). I 206-ica lijepo salta na suho
ma ne znam...u starome je na suho upola kao ovaj!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 00:46   #42
Kupite mazdu 2 i mirna bosna. kavalitetom bolja od fieste, a voznim osobinama jednaka.
rudie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 16:22   #43
U novom auto klubu ima test tog suzukija
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 00:09   #44
i što kažu?
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:43   #45
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
U novom auto klubu ima test tog suzukija
Pa nahvalili su ga pun ku... sve manje više dobre strane kaj su kolege u prethodnim postovima napisale. Ovo s mjenjače nisu ništa napisali samo su napisali da se bolje šalta nego prethodni...

Meni je jedino banana na tom autu onaj stvarno mali gepek inače mi se autić ful sviđa...

E da spominjali su da bi karoserija ustvari mogla podnijeti puno jači motor i spominjali su u tom kontekstu Swift sport, e a to me zanima....
Toxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:02   #46
Da se i ja uključim.Kod mene na čuvanju novi swift.Prijatelj ga kupio pa morao na brod.
So,auto je odličan,ima svu opremu,ono...grijanje siceva,16" felge i takoto,interijer je na nivou klase audija,ne pretjerujem.
Ležanje u zavojima,kao formula,mjenjač izvrstan,držanje siceva odlično.Potrošnja po gradu 6,5 litara,ne ide ispod.Ozvučenje fantastično.
Zamjerka,i to velikakretni moment katastrofa,mislim da bi trebao bolje potegnuti sa 95 ks.
Sve u svemu dobar autić,sa više nego dovoljno opreme (serijski ESP) za cijenu 97700kunića.
xanadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:16   #47
Quote:
xanadu kaže: Pogledaj post
interijer je na nivou klase audija,ne pretjerujem.
Ležanje u zavojima,kao formula,mjenjač izvrstan,držanje siceva odlično.Potrošnja po gradu 6,5 litara,ne ide ispod.Ozvučenje fantastično.
da je auto dobar i da je za tu cijenu i predarežljiv stoji, ali nemoj pretjerivat...

razumijem ako inače voziš nešto starije pa ti se ovo čini kao svemirski brod, ali uspoređivat ga sa Audijem ili u ležanju po zavojima sa formulom je...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 10:47   #48
Home edition,volim biti slikovit,glede formule.Ne,ne vozim stare aute,trenutno mi u posjedu honda accord 2.2 cdti i ford fiesta.
I da,nekad mislim da sam bacao novce na te "velike" aute jer se u ovim manjima čovjek ne osjeća ništa lošije.
xanadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:26   #49
Pitanje

Šta se više isplati....

Stari model swifta(ali nov) 1.5 full oprema...top model ispod sporta u prošloj seriji.......ili novi swift u glx opremi...

stari a opet novi je 82000kn a novi 86000......

-kakav je taj 1.5motor kod starog...
dange is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:31   #50
Quote:
dange kaže: Pogledaj post

-kakav je taj 1.5motor kod starog...
Odličan. Ja ga nisan kupija jer ga je tribalo čekati dugo. Bolje povuče na niskima nego ovaj, normalno... Potrošnja nešto veća.
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:34   #51
Quote:
xanadu kaže: Pogledaj post
Da se i ja uključim.Kod mene na čuvanju novi swift.Prijatelj ga kupio pa morao na brod.
So,auto je odličan,ima svu opremu,ono...grijanje siceva,16" felge i takoto,interijer je na nivou klase audija,ne pretjerujem.
Ležanje u zavojima,kao formula,mjenjač izvrstan,držanje siceva odlično.Potrošnja po gradu 6,5 litara,ne ide ispod.Ozvučenje fantastično.
Zamjerka,i to velika: okretni moment katastrofa,mislim da bi trebao bolje potegnuti sa 95 ks.
Sve u svemu dobar autić,sa više nego dovoljno opreme (serijski ESP) za cijenu 97700kunića.
I tu se vraćamo na zamjerku koju je dao CDRW - predugi prijenosni omjeri. Nije to problem motora tj. njegovog okretnog momenta i 95KS koje daje, to je vjerojatnije problem predugih prijenosnih omjera u mjenjacu.

Zadnje uređivanje Too_good : 16.11.2010. at 18:40.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:38   #52
Quote:
dange kaže: Pogledaj post
Pitanje

Šta se više isplati....

Stari model swifta(ali nov) 1.5 full oprema...top model ispod sporta u prošloj seriji.......ili novi swift u glx opremi...

stari a opet novi je 82000kn a novi 86000......

-kakav je taj 1.5motor kod starog...
novi definitivno! više opreme, bolja konstrukcija, sigurniji automobil, bolja dinamičnost, a sve to za 4000kn više... osim ako ti je 1.2 motor preslab, ali to bih progutao jer se ne kupuje takav autić da bi bio prvi na semaforima...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:39   #53
Quote:
xanadu kaže: Pogledaj post
I da,nekad mislim da sam bacao novce na te "velike" aute jer se u ovim manjima čovjek ne osjeća ništa lošije.
a ima u tome istine, posebno u zadnih 2-3 godine...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:59   #54
Quote:
xanadu kaže: Pogledaj post
Da se i ja uključim.Kod mene na čuvanju novi swift.Prijatelj ga kupio pa morao na brod.
So,auto je odličan,ima svu opremu,ono...grijanje siceva,16" felge i takoto,interijer je na nivou klase audija,ne pretjerujem.
Ležanje u zavojima,kao formula,mjenjač izvrstan,držanje siceva odlično.Potrošnja po gradu 6,5 litara,ne ide ispod.Ozvučenje fantastično.
Zamjerka,i to velikakretni moment katastrofa,mislim da bi trebao bolje potegnuti sa 95 ks.
Sve u svemu dobar autić,sa više nego dovoljno opreme (serijski ESP) za cijenu 97700kunića.
Nije kriv moment. On je puno "ispeglaniji" nego na starom 1.3 motoru. Nisu uzalud stavili dupli vanos. Ali taj super dugi mjenjač - to jedino budala može metnut. Da je skinut final drive za 10% - bila bi to mala jurilica.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 20:01   #55
Quote:
xanadu kaže: Pogledaj post
Home edition,volim biti slikovit,glede formule.Ne,ne vozim stare aute,trenutno mi u posjedu honda accord 2.2 cdti i ford fiesta.
I da,nekad mislim da sam bacao novce na te "velike" aute jer se u ovim manjima čovjek ne osjeća ništa lošije.
Istina što čovjek kaže.Ja imam mazdu 6 TE,1.8, ali ovoj novi swift stvarno ne izgleda ništa lošije iznutra.Iskreno, začudio sam se na opremu GS-a.
Razlika u opremi,za razliku od swifta, mazda ima senzore za kišu i svjetla te dvozonsku klimu,od exterijera, ima 17" felge (swift 16 "), i daleko veći prtljažnik.Da, i 26 KS u motoru.
Swift ima pokretanje motora bez ključa,zatamnjena stakla,USB + Bluetooth, te grijanje prednjih sjedala (sada ima to i u mazdi TE, ali 2008 nije bilo)
Ali preko 10.000 €, ne znam.
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:02   #56
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nije kriv moment. On je puno "ispeglaniji" nego na starom 1.3 motoru. Nisu uzalud stavili dupli vanos. Ali taj super dugi mjenjač - to jedino budala može metnut. Da je skinut final drive za 10% - bila bi to mala jurilica.
to bi u VAG koncernu nazvali ECO i naplatili extra lovu, a za one kojima to ne treba stavili bi "normalan" mjenjač, gdje bi auto išao bolje, al više trošio i imao više co2 u atm. i bok.. , suckeri bi to platili, jer je fuck ECO, ne..a mi balkanci bi fino imali malu pilu
palikuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 21:27   #57
Quote:
dange kaže: Pogledaj post
Pitanje

Šta se više isplati....

Stari model swifta(ali nov) 1.5 full oprema...top model ispod sporta u prošloj seriji.......ili novi swift u glx opremi...

stari a opet novi je 82000kn a novi 86000......

-kakav je taj 1.5motor kod starog...
vidi ovo pa sam zaključi
http://www.youtube.com/watch?v=PXasl7Q2-o0
Kumerle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 22:28   #58
Quote:
palikuća kaže: Pogledaj post
to bi u VAG koncernu nazvali ECO i naplatili extra lovu, a za one kojima to ne treba stavili bi "normalan" mjenjač, gdje bi auto išao bolje, al više trošio i imao više co2 u atm. i bok.. , suckeri bi to platili, jer je fuck ECO, ne..a mi balkanci bi fino imali malu pilu
Ne samo VAG - imao je u Fiat ED modele (Punto 55 Mk1 recimo) koji su imali "dugačke" getribe. Lupo i Arosa su imali razne getribe (jedan frend iz Trsta se žalio da mu auto ne ide u brdo - kad su očitali kod getribe postalo je jasno zašto).

Tak da svi proizvođači rade takve "vratolomije" ...
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 23:45   #59
Neki dan sam bio Oci u Farove sa Novim Swiftom.Izvana mi bas nice,a iznutra- nis spektrekularno.Stari je na oko bio nice,al u voznji ocaj.Nadam se da su ispravili ono lose iz predhodnika,jer pored sve opreme sto daju-a to je strasno puno DOBRO,malo da i finis bude bolji.
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 09:58   #60
CDRW, što je to final drive ?
xanadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.