Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2011., 14:37   #61
Mislila sam da sam već postala na ovoj temi i sada vidim da nisam.
Obožavam Zafona. Pročitala prošle godine Sjenu vjetra i Anđelovu igru-obje su mi fenomenalne.Anđelova igra me malo podsjetila na odličan stariji film sa De Nirom i M.Rourkom Anđelovo srce-čak je i naslov sličan.
Izgaram da pročitam Marinu, a i ovu novu koju spominjete.
__________________
my sci-fi lullaby oblivion
miss milly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 15:09   #62
ja sam jedan od malobrojnih koji ne razumije zašto su svi tako zaluđeni Zafonom Sjena vjetra mi je dobra knjiga i ništa više od toga ali dobro je da nemamo svi iste ukuse
redchilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 16:02   #63
Quote:
redchilli kaže: Pogledaj post
ja sam jedan od malobrojnih koji ne razumije zašto su svi tako zaluđeni Zafonom Sjena vjetra mi je dobra knjiga i ništa više od toga ali dobro je da nemamo svi iste ukuse
Ni meni Zafonovi romani nisu sjeli,iako mislim probat pročitati jednog dana tu njegovu Marinu,ako je stvarno mistery kao što kažu.A i ovaj njegovi novi roman bi me mogo zanimati ako bude imao dosta misterije s obzirom da se bavi grofom Monte Cristo koja mi je jedna od najdražih knjiga.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:50   #64
Moje preporuke za ''Marinu'' imate iako su mi osobno malo bolje ''Sjena vjetra'' i ''Anđelova igra''. Zamjeram Zafonu mali broj stranica u ovoj knjizi!
__________________
...I'm miles from where you are, I'll lay it down on the cold ground and I, I pray that something picks me up and sets me down in your warm arms...
puzzlee89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:35   #65
joj Sjena vjetra me ovo ljeto oduševila.
Onaj beskućnik mi je toliko smiješan lik da sam se namalo puta smijala glasno

Jedva čekam da se dokopam Marine i Anđela
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 20:04   #66
Sjena vjetra

Da, lik koji najviše i vrijedi u ovoj knjizi je lik beskućnika, jako mi se svidio. Mogla sam ga u potpunosti zamisliti i sve njegove postupke. Ali me opet podsjeća na neke slične sporedne likove, iako se ne mogu sjetiti nijednog naslova, čini mi se da sam takvog lika susretala mnogo puta. Oduševio bi me mnogo više da nije tako.

Što se tiče ostatka knjige, ne mogu shvatiti čemu fantaziranje s grobljem zaboravljenih knjiga kad je ta fantazija nedorečena, odnosno nije lijepo zaokružena, i kad ne prelazi ni na koja druga područja u romanu. Na neki bih način mogla prihvatiti to groblje kada bi ono doista bilo napravljeno od ljudi, da se spase knjige koje je fašistički sustav htio uništiti. Ili kad već knjige magično padaju ljudima u ruke i odabiru ih da je fantazija nastavljena pa da knjiga ima neku magičnu moć. Ma bolje bi mi bilo da je knjiga dospjela do njega poštom u knjižaru. Slučajno. Pa da je on postao to što jest zbog toga što je pratio tragove. Po meni ili tu fantaziju izbaciti ili doraditi.

Glavni lik mi je potpuno bezvezan, bez karaktera, i nerealno kako na početku knjige razmišlja preodraslo sa tako malo godina. Priča koja se odvija u prošlosti je bolja, ali opet, ništa novo, ima mnogo sličnih knjiga, da se prošlost ponavlja. I nije to dobro odrađeno, glavni lik previše mlitav, djevojka mu previše nebitna, slučajna, da bih stekla neku simpatiju prema njima.

Obećanu Barcelonu nisam doživjela. Osim knjižare i malog prostora ulice ispred nje, te jedne velike bijele vile (pogled sa pulta i pogled kroz ogradu vile), sve ostalo je mutno i nedefinirano.
godisnji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:03   #67
Ja sam na interliberu se počastila Anđelovom igrom i Marinom
Marinu sam prvu pročitala i meni osobno je predivna. Mislim da mi se srce slamalo svakih nekoliko stranica.
Vidi se da je knjiga napisana za mlade (ipak, i glavni likovi su tinedjžeri), i cijela središnja priča koju su istraživali mi se malo učinila djetinjastom, ali to mi nije nikako umanjilo doživljaj čitanja.
Jedna stvarno prekrasna knjiga, kraj me je rasplakao bez ikakvih problema.

Anđelovu igru sam dovršila prekjučer. Prvi dio knjige nije mi se svidio, ali s drugim dijelom je bilo 'Wow, shit just got real!'.
Malo previše mrtvih ljudi za moj ukus, u neku ruku mi je čak bila i uznemirujuća i zbunjujuća, ali nije me razočarala.
Element iznenađenja nije izostao te mi se to također svidjelo.
Za razliku od Sjene vjetra, nije bilo lika kao što je Fermin koji bi izazvali takve simpatije (barem kod mene), glavni lik mi se nije nešto posebno dopao (premda mu je sarkazam ponekad vrhunski ). Uglavnom, slabija mi je od Sjene vjetra, ali i dalje jako dobra i kvalitetna, kad ju uzmeš ne možeš ju ostavit
__________________
I guess you could say I gave you my edge.
GloriaFire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:31   #68
Konačno sam i ja pročitala famoznu Sjenu vjetra
Super je knjiga, tužna, a na trenutke opet smiješna zahvaljujući Fermínu koji mi je definitivno jedan od najboljih likova. Radnja je napeta do samog kraja... i jako mi se sviđa zadnja rečenica

Ali moram priznati da sam s jedne strane i malo ostala razočarana, očekivala sam skroz drugačiju priču, tako da što se tiče Groblja zaboravljenih knjiga i Barcelone, slažem se s onime što je napisala godisnji

Pitanje.... koje uključuje i SPOJLER (nažalost, ne mogu zabijeliti, ne znam zašto)
Što mislite, dali je Julián na kraju saznao da mu je Penélope sestra?
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 00:17   #69
Do knjige Sjena vjetra došla sam slučajno, ali nakon čitanja sam ostala oduševljena...Definitivno jedna od najboljih knjiga koje sam pročitala, oduševilo me sve u njoj: način pisanja, tema, likovi, radnja...Nisam još pročitala ostale Zafonove knjige, ali svakako planiram što prije
CallaNox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:25   #70
Dobila Marinu za Božić!!!

Samo malo oklijevam s čitanjem, s obzirom da je knjiga napisana dosta prije ove dvije (u predgovoru kaže da je započeo kao pisac za mlade). Iako iskreno sumnjam da Zafon može napisati nešto loše. Jedini problem je malo stranica, velike margine i veliki font

Meni su i Sjena i Igra podjednako genijalne. S obzirom da sam bila u Barceloni, još mi se bilo lakše teleportirati u njegov svijet .
Ciguatera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 19:32   #71
Neloša je i njegova prva knjiga "The Prince Of Mist" (još uvijek neprevedena kod nas) na početku koje se, slično kao i kod "Marine", navodi da je (premda je riječ o knjizi koja je svrstana u "young adult" kategoriju) zapravo riječ o priči koju mogu čitati sve generacije. Vrlo zabavno štivo koje se vrti oko dječaka Maxa, urarovog sina, i misterioznih događaja u koje se on uplete nakon što zajedno sa svojom obitelji preseli iz nekog neimenovanog grada u drugi grad, ovaj na obali. Riječ je o tipičnoj Zafonovoj priči punoj misterija, intriga, poluobjašnjenih i polurazrješenih događaja. Pisana je vrlo jednostavnim jezikom, na trenutke i pomalo naivna, ali ipak sve u svemu riječ je o vrlo simpatičnoj storiji, koja se doista može čitati u bilo kojoj dobi.
Točno se vidi da je pisana u razdoblju dok je Zafon još uvijek razvijao svoj koncept pisanja, dok je još uvijek brusio svoj osebujan stil, taj koji će konačno eksplodirati u "larger than life" priči kao što je "Sjena vjetra".
Mislim da se knjiga, ako vam nije problem čitati na engleskom, još uvijek može kupiti u "Algoritmu".
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 20:59   #72
Quote:
16 shells kaže: Pogledaj post
Neloša je i njegova prva knjiga "The Prince Of Mist" (još uvijek neprevedena kod nas)...
Nije prevedena na hrvatski, ali kompletna Trilogija magle prevedena je na srpski jezik.

Princa magle trenutno čita moja kći, kojoj sam i kupila tu trilogiju na sajmu knjige. Oduševljena je, a ja jedva čekam da završi s prvim dijelom da i ja počnem čitati.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:05   #73
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nije prevedena na hrvatski, ali kompletna Trilogija magle prevedena je na srpski jezik.

Princa magle trenutno čita moja kći, kojoj sam i kupila tu trilogiju na sajmu knjige. Oduševljena je, a ja jedva čekam da završi s prvim dijelom da i ja počnem čitati.
Taj Zafon mi izgleda sve zanimljivije,ali nikako da dođe na red.Btw,koje dobre knjige imaju prevedene na Srpski,neki naslovi nisu još vidjeli svjetlo dana u Hr..Pogotovo one horror.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 12:12   #74
Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
i ja sam prvo pročitao anđelovu igru pa tek onda sjenu vjetra. meni je anđelova igra bolja baš zato jer je radnja zapetljanija. i sviđa mi se kako zafon kroz ove knjige provlači neka svoja omiljena djela (npr. charlesa dickensa u anđelovoj igri).
Procitala sam Sjenu vjetra ,sad citam Andelovu igru..
Sjena vjetra na neki naci mi je brutalna knjiga..Citajuci je dozivljavala sam razne osjecaje,i bas me zato odusevila..Kraj mi je sokantan!!

Zafon kao pisac je poprilicno detaljan,i svida mi se kao pripovjedac.Svidilo mi se njegovo povezivanje ovih dviju knjiga s Grobljem zaboravljenih knjiga.
Ma cista petica!!

Zadnje uređivanje Azelea : 27.01.2012. at 12:20.
Azelea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 10:31   #75
Pročitala sam Marinu. Uzevši u obzir da je pisana prije Sjene vjetra i da je prvenstveno namijenjena mlađoj populaciji - nije me razočarala, iako nije po mom ukusu.
Priča o Marini i Oscaru mi se jako svidjela, i sva ona mističnost i atmosfera su super, ali SPOILER - zombiji su mi bili too much. Ajde da je to samo Kolvenik, ali odjednom cijela četa iz podzemlja + Maria...
bktr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 16:29   #76
Nedavno sam pročitala Zafónovu knjigu za mlade The Midnight Palace (Ponoćna palača) i jako mi se svidjela. Radnja se odvija u Calcutti tridesetih godina 20. stoljeća i prati odrastanje skupine tinejdžera u tamošnjem sirotištu. Žanrovski (magijski realizam) je bliska njegovom najpoznatijem djelu "Sjena vjetra", ali je nešto manje zakučasta s obzirom da je namijenjena mlađoj publici. No bila je zanimljiva i meni koja imam 50ak godina.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 20:39   #77
Drago mi je vidjeti toliko ljudi koji ga vole
Sad mi je lakše, oduševljena sam Sjenom vjetra i uskoro se bacam na Anđelovu igru, a bojala sam se dosta da ću se razočarati!
josephineporta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 00:02   #78
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam pročitala Zafónovu knjigu za mlade The Midnight Palace (Ponoćna palača) i jako mi se svidjela.
Pretpostavljam da si je čitala na engleskom? Ja bi je onda čitala više od pola godine...
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 21:21   #79
Quote:
Dread kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si je čitala na engleskom? Ja bi je onda čitala više od pola godine...
Da, na engleskome. U zadnje vrijeme više čitam na engleskome, nego na hrvatskome, pa sam se ispraksirala, tako da čitam skoro podjednako brzo.
Nadam se da će je čim prije prevesti na hrvatski.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 17:25   #80
Quote:
godisnji kaže: Pogledaj post
Obećanu Barcelonu nisam doživjela. Osim knjižare i malog prostora ulice ispred nje, te jedne velike bijele vile (pogled sa pulta i pogled kroz ogradu vile), sve ostalo je mutno i nedefinirano.
Samo zbog njegovih opisa atmosfere u gradu sam jedva čekala otići na Tibidabo u Barceloni. Grad je opisao magično, bez zgrada, spomenika, onoga što i tako na wikipediji piše.
__________________
Wherever I am
I am what is missing.
merlinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.