Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2014., 11:16   #2001
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja slicno zivim zadnja dva mjeseca. U odnosu na besparni period ovo je zasad super.
Al da kronicno mi fali zrak, priroda, hodanje, druzenje, ljudi, doduse nedjelju uhvatim pa odem s curama planinarit i to me spasi.
Ok imam muza, ali gledam ga svaki dan pa...

Ne znam, s financijske strane nije lose.. uopce. Pogotovo nije lose kad znas da si konacno mozes priustiti odmor bez straha. Zelim ti da se nauzivas
A dobro mogu skuzit ovaj osjecaj 'bescilja'

Meni jedino nekad fali taj moment izlaska, ono, zensko sam, malo dressing up, malo make up, malo cipele, novi kaput, nekaj, promenada, pojavit se negdje. Kajjaznam, ovak si kod kuce i samo se premjestas s radnog stola na krevet, eventualno malo odvjezbat al opet si doma and so..
I mene freelance-anje pokušava uloviti u svoje kandže na isti način ali još uvijek nisam u vašem stadiju i nadam se da neću ni biti Nekad mi se čini da je ovo poput neke teške droge
Valjda čovjek sam sebe testira do kad i koliko može, naročito kad mu dobro ide...
tvile is offline  
Old 27.11.2014., 16:02   #2002
Ne znam što bih ti rekla Raffaello na ovo, osim da te žalim, bez obzira što imaš novca. Tolika bezidejnost i besperspektivnost je naprosto nevjerojatna, ako si doista iskren kada ovo pišeš. Nije mi namjera uvrijediti te, ali možda bi trebao poraditi na sebi za promjenu. Možda čak i uz nečiju pomoć, jer ovako si pisao prije pola godine, i prije godinu dana kada si se prvi put javio. Ako te ta apatija toliko muči mogao bi puknuti po šavu, a onda će ti sve izgledati kudikamo teže i nesnošljivije.
Lozimka is offline  
Old 27.11.2014., 16:31   #2003
@Raffo: 312 sati mjesečno? Meh, početnik...

Kad prejašiš 380, onda počinje isijavanje... Umor nestaje, san ti više ne treba- a čula se izoštre tako da pod prstima osjetiš boje. Jedino zvuk postane jednoličan, kao u veoma brzom vozu... ali navikneš se.
Probao, preživjeo.

(da ne spominjem da sam poslije toga spavao po 3 dana i budio se, a da ne znam ni jesam došao ili sam pošao.)
Metal is offline  
Old 27.11.2014., 17:22   #2004
Radoholičari…
70 h mjesečni prosjek zadnjih par mjeseci. Vikendom ne palim komp. A i to me iscrpljuje... Lijenost rulez!
kakoko is offline  
Old 27.11.2014., 20:43   #2005
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
Svaka tebi čast ali te novce ne možeš ponijeti sa sobom u grob. Kakav je to život ako radiš ko konj i nikad ne uživaš u plodovima svoga rada sa nekim tebi dragim ( Cura , žena , dijete , pas itd)?
Svi mi volimo zaraditi ali neke granice trebaju postojati.
zaccc, u srednjim sam dvadesetima. Smatram odnosno barem se nadam kako grob još nije toliko blizu. Isto tako smatram kako je bolje "izgubiti" godinu-dvije ako će to uroditi financijskim plodom i kasnije me barem djelomično osigurati za bližu budućnost nego se tražiti u životu, socijalizirati pa dočekati tridesetu sa ovrhom na bankovnom računu radi neplaćenih telefonskih dugova i 50 HRK u džepu. Svjestan sam kako idem iz krajnosti u krajnost sa ovime što sam upravo napisao ali trenutno nisam u prilici za drugačije postupati.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja slicno zivim zadnja dva mjeseca. U odnosu na besparni period ovo je zasad super.
Al da kronicno mi fali zrak, priroda, hodanje, druzenje, ljudi, doduse nedjelju uhvatim pa odem s curama planinarit i to me spasi.
Ok imam muza, ali gledam ga svaki dan pa...

Ne znam, s financijske strane nije lose.. uopce. Pogotovo nije lose kad znas da si konacno mozes priustiti odmor bez straha. Zelim ti da se nauzivas
A dobro mogu skuzit ovaj osjecaj 'bescilja'

Meni jedino nekad fali taj moment izlaska, ono, zensko sam, malo dressing up, malo make up, malo cipele, novi kaput, nekaj, promenada, pojavit se negdje. Kajjaznam, ovak si kod kuce i samo se premjestas s radnog stola na krevet, eventualno malo odvjezbat al opet si doma and so..
TincH, nasmijalo me i oraspoložilo vidjeti ovo sa mužem.
Posebno bih se osvrnuo na boldani dio. To želim. Dočekati kraj ove godine i zbogom svemu na dva mjeseca. Ne planiram dodirnuti komad tehnike osim u prijekoj potrebi. Dva mjeseca odmora od svega gdje je u planu nekakvo putovanje, samo da sam što dalje i da mogu dane provoditi u uživanju i razmišljanju kako dalje u privatnom i poslovnom aspektu života.
Hvala na podršci. Puno znači. Želim i ja tebi sve najbolje jer faza u kojoj se nalazimo i nije sasvim zdrava na dugi rok. No bez žrtve nema napretka, zar ne?

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ne znam što bih ti rekla Raffaello na ovo, osim da te žalim, bez obzira što imaš novca. Tolika bezidejnost i besperspektivnost je naprosto nevjerojatna, ako si doista iskren kada ovo pišeš. Nije mi namjera uvrijediti te, ali možda bi trebao poraditi na sebi za promjenu. Možda čak i uz nečiju pomoć, jer ovako si pisao prije pola godine, i prije godinu dana kada si se prvi put javio. Ako te ta apatija toliko muči mogao bi puknuti po šavu, a onda će ti sve izgledati kudikamo teže i nesnošljivije.
Lozimka, cijenim tvoju brigu, hvala. U pravu si sa gotovo svime napisanim osim da sam besperspektivan. Zar je moguće da je osoba sa više od 5000 radnih sati od prošlog ljeta do danas - osoba bez perspektive? Možda je tako ali ne vidim drugog legalnog načina kako doći do potrebnog kapitala za pokrenuti ono što planiram još od kraja 2012. Ako to sve propadne ne želim postati onaj spomenuti tridesetogodišnjak sa početka ovog upisa i samim time potonuti još dublje u depresiju jer projekt nije bio uspješan, a svi novci su izgubljeni zajedno sa mojim uloženim vremenom. Od prošlog ljeta se nije promijenilo baš ništa osim tog poslovnog uspjeha sa tri odlična klijenta. Dva upoznao na Elance-u, a jednoga na Guru. I dalje se osjećam isto, a to je pretežno loše. Usamljen sam, a živim u gradu gdje nikoga ne poznajem, imao sam neke "snove" koji su odavno nestali, tuga je češća nego sreća, ponekad dođe i neka suza, a alkohol je sve bolji prijatelj.
Ako i jesam, da oprostite na izrazu, u kurcu, što psihički i jesam, radije ću biti u takvom stanju sa pristojnom ušteđevinom koju nikada ne bi zaradio u Hrvatskoj nego razmišljati kako sa 25 HRK preživjeti tjedan koji dolazi.
Zato sam si i postavio cilj jesenas da radim do zadnjeg atoma snage do kraja 2014. Predobri novci su u pitanju da ih propustim. Pošto nemam ništa drugo u životu, a tu ne mislim na materijalne stvari, barem mogu raditi i gomilati neko malo bogatstvo koje bi mi kasnije moglo pružiti neku širu slobodu.
Osjećam da je tako ipak lakše raditi na sebi i pronalasku vlastitog smisla života. Slažeš li se?

Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
@Raffo: 312 sati mjesečno? Meh, početnik...

Kad prejašiš 380, onda počinje isijavanje... Umor nestaje, san ti više ne treba- a čula se izoštre tako da pod prstima osjetiš boje. Jedino zvuk postane jednoličan, kao u veoma brzom vozu... ali navikneš se.
Probao, preživjeo.

(da ne spominjem da sam poslije toga spavao po 3 dana i budio se, a da ne znam ni jesam došao ili sam pošao.)
Metal, tvoje postove uvijek rado pročitam jer su uvijek puni pozitivnog stava i optimizma iako su neki pisani kroz satiru.
Dobro sam upoznat sa situacijom o kojoj pričaš. Brojka od 380 je jako blizu! Jučer 336, danas 350, sada malo odmora, zatim još dva radna sata. Mjesec je dovoljno dug da te sustignem i prestignem!

Kako valja još puno raditi, ovime vas pozdravljam za narednih par dana te svima želim uspjeh i osobno zadovoljstvo u poslovnom i privatnom životu!
Hvala svima na podršci, a kome sam smiješan, Bože moj - neka se smije. Barem netko.

Zadnje uređivanje RaffaelloNadal : 27.11.2014. at 21:02.
RaffaelloNadal is offline  
Old 27.11.2014., 21:12   #2006
To je onda druga stvar. Do sada kada si pisao o sebi govorio si da zarađuješ puno, a da nemaš to kamo potrošiti, da ne znaš što bi sam sa sobom. Može se raditi i zarađivati mehanički, bez neke jače motivacije, osim da dan brže prođe. Tako sam te shvatila. Očito pogrešno, pa oprosti na tome. Ako imaš plan pokrenuti nešto uskoro to je super i držim palčeve.
Lozimka is offline  
Old 27.11.2014., 21:19   #2007
Quote:
RaffaelloNadal kaže: Pogledaj post


TincH, nasmijalo me i oraspoložilo vidjeti ovo sa mužem.
Posebno bih se osvrnuo na boldani dio. To želim. Dočekati kraj ove godine i zbogom svemu na dva mjeseca. Ne planiram dodirnuti komad tehnike osim u prijekoj potrebi. Dva mjeseca odmora od svega gdje je u planu nekakvo putovanje, samo da sam što dalje i da mogu dane provoditi u uživanju i razmišljanju kako dalje u privatnom i poslovnom aspektu života.
Hvala na podršci. Puno znači. Želim i ja tebi sve najbolje jer faza u kojoj se nalazimo i nije sasvim zdrava na dugi rok. No bez žrtve nema napretka, zar ne?
Ja sam ful kratko u istoj i trenutno mi je ko melem jer su mi primanja (kucam u drvo) fenomenalna, a dugi period sam se doslovce gusila u vjecnim dugovima za ovo ili ono (razni mastercardi od prije dve godine i slicno), taman platis sve osnovno a dugove pretaces jedan u drugi, ma ono neodrziva situacija, znaci zaradjivala jesam ali nikako dovoljno da se iscupam iz tih nekih njasra.

I sad imam priliku to sve sanirati i zato sam hepi. I mantram, kako god ima dana kad bi si glavu iscupala iz ramena (ko sad npr ), da je ovo 100x bolje nego nemat (dovoljno) posla, tako da se nadam da ce biti ovako jos dulje vrijeme, a odmor si uvijek mozes uzeti, mozes zamoliti klijenta da te tjedan dana raspusti, barem tako ja radim ako mi treba.

Uglavnom, hocu rec, postojao je sigurno neki razlog zakaj si se bacio u to, bilo financijski ili koji vec, znaci nije bezveze i recimo da si vjerojatno postigao ono po kaj si isao (ali izgubio druge stvari, jbg, to je tak u zivotu).

I mozda je Lozimka bila malo ostra, ali ima u sustini pravo, stvarno je najvise na kraju onako kako se ti sam postavis, posao je takav, sam si, ali je state of mind ono sto je bitno. Zato se ja u tim rijetkim trenucima 101% bacam na vanjski zivot, bukvalno hodam po sumi pola dana bez da pogledam mobitel (prije mi je to bilo nezamislivo) i nekako bude dobro.

Uglavnom, nemoj biti tako izmozden i strog prema sebi, vise pozitive, vise elana, vise vjere u bolje sutra i toga svega

Btw, sad sam vidjela kaj si ostalima napiso, kao prvo mlad si ko mladi grah i stignes sto svega. Drugo, cilj ti je ok, znam jos ljudi koji su se sami na slican a opet razlicit nacin otisnuli ka materijalnoj sigurnosti, neki su mi vrlo bliski, i mozda im je s 25 bilo tesko, ali s 30 imaju vise toga sredjenog nego mnogi drugi, a i dalje su mladi i stignu sve.

Nemas razloga za natmurenost, odi na put, nadji si nekog komada na mjesec dana, zabavi se, ozbiljno I negdje di je toplo, sunce, priroda, stuff.
TincH is offline  
Old 28.11.2014., 07:23   #2008
Znam hrpu ljudi koja tak radi i to im je nametnuto a ne izabrano i to za mizeriju od love. Ili bez da su im plaćeni prekovremeni.. frend radi u zgradi do moje...od 7 do 7 svaki dan, pa i subote. Izgoriš...

Ja radim svojih 8 sati....plus 2 sata doma. I tu nabiješ sasvim dovoljno...ne bi više od toga radit zbilja, jer ne znam kako i koliko bi uz takav režim mogla gurati. A nisam prisiljena. Je da sam se davno ostavila ideje da ću imati kuću s bazenom na svom brdu kak sam ko klinka sanjala
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Old 28.11.2014., 09:50   #2009
Ja imam kuću na brdu i izvor vode u blizini... znači, još samo da si iskopam rupu za bazen!
Metal is offline  
Old 28.11.2014., 13:33   #2010
Metal, nemoj dovodit ženu u napast
Machor is offline  
Old 28.11.2014., 13:49   #2011
Ne valja ti to kad to nije na onom mom brdu di sam si bila zacrtala to gradit.
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Old 28.11.2014., 15:26   #2012
Elance invite "Looking to get someone started asap..."
Javljam se, prva rečenica: "I could start now ..."
Odgovor: "When would you be able to start?"

Lozimka is offline  
Old 01.12.2014., 13:23   #2013
Kako ide posao na odesku? Mjesecima nemogu slat molbe ne znam zašto, poslala sam već 5 poruka suportu i ništa.
*Queen* is offline  
Old 01.12.2014., 14:04   #2014
Hej T, pa nema te sto godina! Jesi živa?
Za oDesk pojma nemam, već mjesecima tako reći danonoćno radim jedan te isti posao za jednog te istog klijenta pa sam se prebacio na "unavailable" dok to ne završim. Tu i tamo sa strane uskočim stalnim klijentima, ali to je više održavanje nego išta više. čisto da me ne izgube sa spiska....
Tako da što se mene tiče, može biti i smak svijeta a ja ne bih znao da je bio.

Ps: Čestitam na diplomi!
Metal is offline  
Old 02.12.2014., 00:56   #2015
Jel mi može netko objasniti što znači kad su neka imena job applicantsa plave a neka crne boje na Odesku?
Ne znam ništ tamo
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 02.12.2014., 00:57   #2016
Plavi su verificirani i na njih možeš kliknuti, a crni još nisu.
Metal is offline  
Old 02.12.2014., 02:45   #2017
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko objasniti što znači kad su neka imena job applicantsa plave a neka crne boje na Odesku?
Ne znam ništ tamo
Plava boja = link na javni profil.


Crna boja = javni profil je u postavkama Profile Access podešen na Private te mu ne može nitko pristupiti osim klijenta koji je objavio oglas ili prošlih klijenata sa kojima je freelancer imao contract ili im poslao prijavu. Takav freelancer neće biti prikazan kada se koristi oDesk search i time neće dobivati pozive za posao od novih klijenata.

Vruca Pastrva is offline  
Old 02.12.2014., 04:03   #2018
Metal zahrđao...
Metal is offline  
Old 02.12.2014., 10:37   #2019
Nek bude zao svima koji su odbili posao na odesku za provjeru hrvatskih rijeci, u tri dana sam zaradio 800$. Posao koji bi i malo dijete moglo raditi, prepoznajes jel rijec/fraza iz hrvatskog jezika lol.
tomi0806 is offline  
Old 02.12.2014., 11:02   #2020
Mene su "uzeli", i onda mi samo javili da je posao gotov, da je tim to obavio i da im je žao. A skužila sam da je dobra ponuda, da će bit dobra para u pitanju, da neće bit nikakvih problema s plaćanjem s obzirom na to tko je poslodavac
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.