Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 13:04   #11001
@BalloonCactus: Evo i ja ću se ubaciti: ja plaćam kad povučem novce na žiro, na protuvrijednost od 295$ po srednjem tečaju HNBa na dan kad je sjelo na žiro. Na to plaćam doprinose, porez i prirez. Ispunjavam jedan JOPPD.
Pennelopa is offline  
Old 07.02.2017., 13:38   #11002
BalloonCactus, nema besplatno ako si mislio u bukvalnom smislu. Odradi prve posliće za manju satnicu pa je onda digni.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 07.02.2017., 16:14   #11003
Vaistinu vaskrse...

Metal is offline  
Old 07.02.2017., 17:18   #11004
Cestitam
snake1 is offline  
Old 07.02.2017., 17:19   #11005
Čestitam!
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 07.02.2017., 17:53   #11006
👍👍

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Old 07.02.2017., 18:03   #11007
tek sad ?
turboCRO is offline  
Old 07.02.2017., 18:35   #11008
Balloon da, ovako kako ti je Pennelopa rekla. Bome ću i ja sada kad mi sjedne na žiro, jer ako imam uplate od dva različita klijenta u kratkom roku i ako gledam po PP-u, mogu imati nekoliko dana razlike pa onda moram pisati dva jopca, a ovako dvije muhe jednim udarcem i pišem samo jedan.
__________________
Extra Croatiam non est vita, sed est vita, non est ita.
Medosaur Rex - prirodni vladar i tiran među zvijerima od četvrt mikrometra. Strah i trepet nanosvijeta.
nadzakbaba is offline  
Old 07.02.2017., 18:51   #11009
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
tek sad ?
Ma, bio sam ja i među prvih 4 jednoč davno... ali nakon neke dvije godine odsustva sa oD/UW, malo su mi se poremetile statistike.

Ali vratija se Šime... držte gaće ostali!
Metal is offline  
Old 07.02.2017., 19:29   #11010
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Ma, bio sam ja i među prvih 4 jednoč davno... ali nakon neke dvije godine odsustva sa oD/UW, malo su mi se poremetile statistike.

Ali vratija se Šime... držte gaće ostali!
Sta te maknu s Top Rateda ak si neaktivan?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Old 07.02.2017., 19:31   #11011
Jedan od uvjeta za Top rated je da moraš imati barem $1000 zarade godišnje pa ako ga nije bilo maknuli su ga...
turboCRO is offline  
Old 07.02.2017., 19:45   #11012
Čestitam, Metal

Ilustratori, koristi li itko od vas Wacom tablet za crtanje?

Imam konstantnih problema s brush toolom.

Stalno mi se mijenjaju postavke brusha bez da sama išta diram. Recimo, nađem ga sa špičastim vrhovima, ugasim komp po završetku rada, i idući dan vrhovi su zaobljeni. Treći dan su prozirni, itd. Utječe li skakanje mačaka preko tableta na mijenjanje postavki? Čim skoče, blago ih pogurnem i viknem na njih, ali problem je u tome što su one toliko hitre, pritajene i nepredvidljive da skoče prije nego što uspijem primijetiti da su to naumile. I tad je već gotovo.

Trenutno imam postavku koja mi se nimalo ne sviđa: brush je iz čista mira iz čistog, postojanog i poslušnog postao onaj koji crtka svaku treću liniju, dakle, kratko povučem prva tri puta (sjenčam) i ostanu samo točkice, četvrti put zaredom povučem jednako dugačku liniju, i ona se konačno pojavi. I tako opet, ukrug, neprestano - tri poteza - točkica, četvrti - pošten potez koji sluša ruku. Istovremeno, kad god pritisnem brush, na ekranu se pojavi znakić "Alt" ili "Eyedropper". Ili mi automatski stisne "Fill" i cijela površina se zabijeli, a da nisam stisnula ništa niti na tipkovnici, niti u postavkama, pa se stalno moram vraćati u Historyju ili stiskati Undo, što mi oduzima strahovito puno vremena.

Skužila sam da mogu nešto mijenjati pod Shape Dynamics i Other Dynamics (npr. pretvoriti kobasičastu liniju s oblim vrhovima u špic-papak liniju s oba vrha u usko "V"), ali da me Photoshop ne sluša uvijek.

Na netu ne mogu naći tutorial koji pokazuje kako da uspostavim jedan, točno određen oblik brusha koji želim i kako da ga zauvijek sejvam (riječ je o potpuno netransparentnom, glatkom brushu špičastih, zašiljenih vrhova).

Evo, sad sam slučajno samo jače naslonila vanjski bočni dio lijevog dlana na tablet i automatski mi je ispunio cijelu radnu površinu bijelom bojom, i brush iz crnog, okruglog, 4 px, 100% opacity pretvorio u blijedocrveni, uski ovalni brush, cca 200 px, 25% opacity. Koji kuki? Zašto se to dešava i trebam li podesiti postavke?

Na netu se pokazuju tutoriali za Wacom brusheve samo za novije verzije Photoshopa. Moj je CS3 i ne mogu naći ništa vezano za njega i tablet.

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 07.02.2017. at 20:17.
Veronica Lux is offline  
Old 07.02.2017., 21:11   #11013
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Vaistinu vaskrse...
Jeeee! Bravo!
__________________
Je.
CodeName is offline  
Old 07.02.2017., 23:25   #11014
Fala svima.

@Veronika: Ja koristim od početka grafički tablet, ali 19'' monitor- no pored toga, imam još i takav kao i kod tebe kao back up.

Što se tiče specifično tvog probema, prvo ga isprobaj na nekom drugom programu poput recimo ovoga, na kojem provjereno svi moji tableti rade savršeno.
Druga stvar su driveri, mada genralno Wacom nema problema sa tim.
Treća stvar su ti postavke i kalibracija, koje možda nisu dobro urađene.

Jednostavno, idi redom i eliminiši jedno po jedno.


Ja osobno koristim Clip Studio Paint od početka i nikad još nisam imao ni jedan problem ni sa programom, niti sa bilo kojim od mojih tableta.
Koristio sam još hrpu programa, no jedino mi se CS nije svidio.
Metal is offline  
Old 08.02.2017., 01:21   #11015
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Vaistinu vaskrse...
Najs, čestitam!
Tawdry Hepburn is offline  
Old 08.02.2017., 01:26   #11016
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
@BalloonCactus: Evo i ja ću se ubaciti: ja plaćam kad povučem novce na žiro, na protuvrijednost od 295$ po srednjem tečaju HNBa na dan kad je sjelo na žiro. Na to plaćam doprinose, porez i prirez. Ispunjavam jedan JOPPD.
Isto tako i ja.


Btw, http://www.newyorker.com/humor/daily...work-from-home
Tawdry Hepburn is offline  
Old 08.02.2017., 06:40   #11017
haha, nisam se ovako nasmijao dugo..

Al što je najžalosnije na nekim dijelovima sam se prepoznao


Quote:
OPERATOR: That’s O.K. (Pause.) Now, Robert, did you get any work done today?

ROBERT: I don’t think so. I was supposed to make a deck for a meeting and I . . . I started it . . . I started the deck.

OPERATOR: And then you stopped?

ROBERT: The Internet has fun things for me to do . . . so I did them. (Pause.)
turboCRO is offline  
Old 08.02.2017., 07:44   #11018
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
1. Ovo podliježe različitim interpretacijama , ali kad sam bila kod poreznog savjetnika pred godinu dana, on mi je rekao čim novci sjednu na PP.
Nadam se da ništa nisi platila tom „savjetniku” pošto ne zna što govori.
Davanja i porez se plaćaju na iznos koji sjedne na žiro račun.
Potvrdila moja majka koja radi kao financijski savjetnik u Zagrebačkoj banci.
Baskerville is offline  
Old 08.02.2017., 09:22   #11019
Mislim da je savjetnik u pravu, porezna PayPal gleda kao drugi žiro račun, evo ti mišljenje sa njihove stranice


Quote:
PayPal je servis elektroničkog on-line plaćanja i da bi korisnik koristio PayPal račun prethodno mora otvoriti osobni PayPal račun na koji se direktno mogu uplaćivati sredstva s bankovnog računa ili s kreditne kartice, a plaćanje se vrši poput on-line plaćanja s transakcijskog računa.

Slijedom navedenog ovakav način plaćanja može se izjednačiti s plaćanjem s transakcijskog računa na račun za koji nema obveze fiskalizacije
no nebitno svatko neka radi kako misli da je najbolje..
turboCRO is offline  
Old 08.02.2017., 09:28   #11020
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Mislim da je savjetnik u pravu, porezna PayPal gleda kao drugi žiro račun,
Porezna gleda ali ne vidi. Drugim riječima, zar Porezna ima uvid u realnom vremenu u stanje svačijeg PayPal računa? Lijepo dajte Poreznoj svoje podatke za prijavu u PayPal pa da provjere kad žele.
Baskerville is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.