Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 14:02   #12081
Vidiš kako različiti ljudi imaju različito iskustvo..

Iz mog iskustva:

1. prijavim se uvijek unutar prvog dana od postavljanja, poslove starije od 12-15 sati niti je gledam niti se prijavljujem na njih, neki put mi odmah odgovore, neki put nakon par dana...
2. broj prijavljenih nema veze jer računaj da ih je uvijek hrpa
3. nastoj uvijek prijavu završiti konkretnim pitanjima za klijenta jer ih time navedeš da ti odgovore, i nakon par poruka posao ti je gotovo sigurno zagarantiran

Što se tiče profila i portfolia meni je sve što si stavio odlično... samo nemoj nikada spuštati cijenu do besvjesti i raditi samo za ocjenu jer ćeš si time napraviti samo ogromnu štetu kada ćeš sljedećem klijentu morati objašnjavati zašto njemu želiš duplo naplatiti od prethodnog posla
turboCRO is offline  
Old 28.09.2017., 14:08   #12082
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
1. Upwork Readiness Test for Independent Contractors and Company Managers
2. U.S. English Basic Skills Test

Ova dva testa su ti po mom mišljenju must-do.
Nisam ni jedan odradio
snake1 is offline  
Old 28.09.2017., 14:11   #12083
A boli te uvo.

Mozda se varam, ali cini mi se da je sad pri otvaranju profila neophodno odraditi UpWork Readiness test.
A engleski je svakako preporucljiv
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Old 28.09.2017., 15:05   #12084
@Pennelopa i @TurboCRO - Hvala vam na pozitivnom feedbacku, fakat mi znači pogotovo od vas iskusnijih freelancera !

@Pennelopa - Da, dugo sam čekao da se okušam u ovim vodama upravo iz razloga kojeg si spomenula, kompjuter. Uložio sam u kučište pred par mjeseci bez kojeg ovo ne bih mogao raditi. Program za vizualizaciju, koji renderira slike i animacije, preko 80% se oslanja na grafičku karticu (ja koristim GTX 1060), dakle vrlo je zahtjevan. Ovi ostali su više manje procesor based, znači što više jezgri i što veći takt, itd., itd., da ne duljim.

Što se cijene tiče, ovisi o puno faktora, ali ugl znam koliko vrijedi, a vrijedi puno više, ovo sam postavio samo da dobijem kojih par manjih poslića, nakon toga ću tražit svakako više.

Ako baš ikoga zanima evo jednog primjera, možda se netko odluči promjenit profesiju nakon ovoga

Primjer animacije: https://www.youtube.com/watch?v=EGiQ4ViBHLg

Konkretno ova animacija u Americi (3D modeliranje + rendering) košta 4 000$ , osobno sam pitao lika koji ju je radio, te mu je za taj posao trebalo oko 50 sati + kojih 10-ak da mu komp renderira, dakle računica je jasna !
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 28.09.2017., 15:38   #12085
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Ako baš ikoga zanima evo jednog primjera, možda se netko odluči promjenit profesiju nakon ovoga

Primjer animacije: https://www.youtube.com/watch?v=EGiQ4ViBHLg

Konkretno ova animacija u Americi (3D modeliranje + rendering) košta 4 000$ , osobno sam pitao lika koji ju je radio, te mu je za taj posao trebalo oko 50 sati + kojih 10-ak da mu komp renderira, dakle računica je jasna !
Bem ti bigulicu! Ja sam totalno fulala profesiju.
anardev is offline  
Old 28.09.2017., 16:05   #12086
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Ako baš ikoga zanima evo jednog primjera, možda se netko odluči promjenit profesiju nakon ovoga

Primjer animacije: https://www.youtube.com/watch?v=EGiQ4ViBHLg

Konkretno ova animacija u Americi (3D modeliranje + rendering) košta 4 000$ , osobno sam pitao lika koji ju je radio, te mu je za taj posao trebalo oko 50 sati + kojih 10-ak da mu komp renderira, dakle računica je jasna !
Hmda, samo koliko taj komp košta? Rekao bi, par desetaka tisućica... i ne kuna.
rocker1987 is offline  
Old 28.09.2017., 16:39   #12087
@anardev - Nikad nije kasno !

@rocker1987 - Zapravo i ne ! Radi se o tome da takva vrsta renderiranja (u tom programu) nije ona klasična koju ima tipa Vray ili tomu slični programi di moraš imat grafičke kartice u SLI-u (njih 4-5, GTX 1080) ili kak imaju one render-farme, itd., gdje uz sve to moraš satima, danima čekat jednu sliku(video). Dapače, ovaj program ni ne podržava SLI što znači da u najboljem slučaju za max rezultate i reduciranje vremena možeš imat GTX 1080 ili TITAN X. Znači, kod nas, već za nekih 6 000 kuna pa na dalje možeš imat solidan komp za to radit.

A i između ostalog, ovaj lik ima grafičku GTX 750Ti, što je smiješno u biti, ko se kuži malo.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 28.09.2017., 16:43   #12088
U kojem programu je to renderirao?
snake1 is offline  
Old 28.09.2017., 16:44   #12089
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
U kojem programu je to renderirao?
Lumion.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 28.09.2017., 16:45   #12090
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
@rocker1987 - Zapravo i ne ! Radi se o tome da takva vrsta renderiranja (u tom programu) nije ona klasična koju ima tipa Vray ili tomu slični programi di moraš imat grafičke kartice u SLI-u (njih 4-5, GTX 1080) ili kak imaju one render-farme, itd., gdje uz sve to moraš satima, danima čekat jednu sliku(video). Dapače, ovaj program ni ne podržava SLI što znači da u najboljem slučaju za max rezultate i reduciranje vremena možeš imat GTX 1080 ili TITAN X. Znači, kod nas, već za nekih 6 000 kuna pa na dalje možeš imat solidan komp za to radit.

A i između ostalog, ovaj lik ima grafičku GTX 750Ti, što je smiješno u biti, ko se kuži malo.
Stvarno nisam upoznat s takvim načinom renderinga, a ako ima takvu grafičku, onda za 2 kile eura možeš imati komp koji taj video odradi za 3-4 sata.

Sama GTX1080Ti je već skuplja onda od njegovom kompa.
rocker1987 is offline  
Old 28.09.2017., 17:00   #12091
Vjeruj mi da je tako !
Arhitekti ga vole jer je brz, user-fiendly interface i lagan za skužit(relativno). Kvaliteta trenutno nije kao Vray recimo di je slika super-realistična gdje ne možeš ni skužit dal je render ili stvarnost ali mnogi su radi brzine upravo njemu dali prednost nad kvalitetom. Može se i s njim dobit jako jako dobar rezultat ali su potrebne godine iskustva da bi to znao a program ima budućnost definitivno !

To što taj lik ima slabiju karticu, on to kompenzira sa manjom kvalitetom videa(recimo 720p), pa stavi samu kvalitetu manju, vidi se da su mu sjene manje kvalitete, itd, itd. Ja koji sam u tome to vidim a i kužim, tak da je potrebno određeno znanje i iskustvo u samom workflowu.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 28.09.2017., 17:02   #12092
Tek sam upalio video nakon zadnjeg posta, inače bi mi bilo jasnije. Znam da rendering u SLi sa 4 GTX1060, za cca 2 minute nekog realističnog videa, traje bez problema 12+ sati.
rocker1987 is offline  
Old 28.09.2017., 18:04   #12093
Vise volim vray
snake1 is offline  
Old 28.09.2017., 18:08   #12094
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
Very nice!
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Old 28.09.2017., 18:20   #12095
Taj Lumion je baš cool, igrao sam se s njim pred 3 godine, ima čak i import modela iz SketchUp-a, radio animaciju svoje buduće kuće dok je još samo bila u nacrtima... Ja na kompu imam 750GTX to je tada bila jedna od boljih kartica i išlo je fino tada, sad ne znam kako bi sa najnovijom verzijom išlo
turboCRO is offline  
Old 28.09.2017., 21:24   #12096
@snake1 - Apsolutno i meni isto ! Ljudi čuda rade. No s obzirom da sam za realistične rendere u Vrayu i Unreal Engineu čuo tek kad sam duboko ušo u to, nema smisla sve odbacit i okrenut se godinama učenja totalno drugog enginea. Kad bih išao iz početka, onda možda i bi ali i tad bih razmislio. Razlog je sljedeći: ako pogledaš na njihovoj službenoj stranici (Lumion) primjere radova, možeš vidjeti da su jako blizu kvaliteti Vraya i UEa, ali samo u rukama stručnjaka. Kako ima radova koji su bolji od Vraya, tako ima i onih koji su lošiji od istog a sve se svodi na jednu stvar koju ja volim reći a to je: "Nije do softwarea, nego do umjetnika koji radi u njemu !" Pa pravi frajer će ti u Paintu napravit realističniju sliku od nekih u Vrayu. Program se konstantno razvija(na godišnjoj bazi), dakle, samo je pitanje vremena kad će preći na ili razviti svoj vlastiti realističan engine, a ja ću tada samo uskočit u njega

Dalje, po svemu sudeći, činjenica je da je cca 80% ljudi ovakva vrsta rendera i dalje prihvatljiva i zadovoljna njome, da ne velim da ostanu mind-blown kad ih vide (koliko god ona zvučala skupo nekome), jer trenutno super-realistična animacija u Vrayu ili UEu od par min bi koštala cca 20k+ $ a to realno rijetki mogu platit. Dakle, ljudima se sviđa, ljudi je žele, posla ima ko blata, što očeš od samo eksterijera, pa interijera, pa oboje, pa samo sobu, pa dvorište, itd., itd. I to je samo arhitektura, di je ostali svijet modelinga i animacije. Beskonačno. Ljudi danas od svega žele render ! A toga će biti još !

@TurboCRO - Nisam mislio da je gtx 750 smiješna u smislu da je loša, ona dan danas pokreće na mid detaljima novije igre, mislio sam da je smiješna u odnosu na gtx 1080 Radila bi ti i novija verzija jer je samo izmjenjen directx kolko ja znam, čak da su i par % reducirali vrijeme rendera, ali ako češ probat pripremi živce jer če ti laggat, tj. imat češ mali fps, još kad nakrkačiš veći i kvalitetniji 3D model + texture velike rezolucije + efekti(ako želiš da bude top), jednom riječju, nemoguće. Ali ovako za igrat se mislim da bi još prošlo, kao flythrough neki i to.

Evo, nakon svega, ako nismo otišli u neki offtopic, možemo nastavit i dalje koga zanima...poanta je da posla ima dovoljno i da je vrlo dobro plačeno, pa eto ako sam nekome ukazao u kojem smjeru može i želi ići, meni je drago. No, pazite, ovo područje nije za svakoga, kao što ni svaki posao nije za svakoga, potrebno je ipak imati neku "žicu" za to. Toliko od mene !

EDIT: Krivo sam rekao, pardon, onaj lik ima GTX 780Ti (ne 750), što je i dalje mala beba naspram 1080.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?

Zadnje uređivanje Kellavra : 28.09.2017. at 22:33.
Kellavra is offline  
Old 29.09.2017., 07:33   #12097
Quote:
Kellavra kaže: Pogledaj post
@TurboCRO - Nisam mislio da je gtx 750 smiješna u smislu da je loša, ona dan danas pokreće na mid detaljima novije igre, mislio sam da je smiješna u odnosu na gtx 1080
Ma nisam se na to ni referirao, samo sam rekao da je meni radilo ok tada na toj kartici, jebiga tada sam keširao preko 3000 kuna samo za tu karticu dok sam slagao novi komp, danas je to ipak 3 godine stara kartica i ne očekujem čuda više od nje, iako za moje potrebe DTP i web development je i više nego dovoljna..

No dosta o hardweru da ne davimo na ovoj temi, uglavnom posla ima samo budi pametan i pametno biraj klijente i bude sve ok..
turboCRO is offline  
Old 29.09.2017., 08:22   #12098
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Ma nisam se na to ni referirao, samo sam rekao da je meni radilo ok tada na toj kartici, jebiga tada sam keširao preko 3000 kuna samo za tu karticu dok sam slagao novi komp, danas je to ipak 3 godine stara kartica i ne očekujem čuda više od nje, iako za moje potrebe DTP i web development je i više nego dovoljna..

No dosta o hardweru da ne davimo na ovoj temi, uglavnom posla ima samo budi pametan i pametno biraj klijente i bude sve ok..
Sve jasno ! Tehnologija ne oprašta, ako nisi u koraku, pregazi te ko plitak potok...
Tnx ! I'll do my best !
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Old 29.09.2017., 12:01   #12099
Kellavra je spomenuo, pa da se ja nadovežem
(btw. meni tvoj profil izgleda čist OK)

Oglašavanje je tema ...

Kako se oglašavate, ako se oglašavate?
Blog? FB page?

Jel pišete neke postove na blog a da nisu čisti opis usluge?
Npr. ako se bavite dizajnom, jel pišete članke o dizajnu općenito ili specifično?

Tu su još i ostale mreže tipa instagrama ili pinteresta (koji bi mogao biti koristan za one koji se bave dizajnom) ili npr. Quora.

Tu su još i offline kanali .. npr pisanje u stručnim časopisima ili oglasi?
Koliko se bavite vlastitim marketingom i oglašavanjem?

Ja si mislim za početak nešto pisati na blogu (u WordPressu) i napraviti FB page...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Old 29.09.2017., 13:41   #12100
@gordan - mislim da temi oglašavanje ovdje baš i nije mjesto, no ako će pomoći pronalasku posla(klijenata) i unaprijediti poslovanje možda se i može reći, neka moderatori i ostali kažu svoje.

Zašto? Jer je jednostavno preopširna i prekompleksna tema(za pravi marketing), ali ono za neki boost biznisa dalo bi se posložit.
Mislim da većina ljudi radi preko platformi koje povezuju freelancere i klijente, te vjerojatno WEB i društvene mreže. Neka ipak oni kažu svoje načine.

Odma u startu, smatram da je najbitnije čime se baviš, jer, ako npr. prevodiš tekstove, unosiš neke podatke, itd. kak češ se reklamirat tipa na youtube-u ? Ili facebook-u ? Možeš stavit jedan status i to je to Gubiš velik dio kolača. Možda se varam, ne znam...

Konkretno za mene i moj primjer, imam tu sreću da mi svi ti servisi idu niz dlaku jer ih praktički mogu sve iskoristit.

Redom:

Facebook - već smo pričali o tome, svakih par dana obnavljaj sadržaj, lijepo posloži, komentiraj, objavljuj u grupe koje su relevantne što tražiš/nudiš, zovi ljude, nauči, ispitaj, plati oglas da dopreš do ciljanih ljudi, zainteresiraj ljude, budi drugačiji, navedi zašto baš tebe trebaju, itd., itd.

Youtube - napravi kvalitetan video uradak sa svim informacijama, također komentiraj slične sadržaje i zovi ljude.

WEB stranica - ovisi čime se baviš, no osobno za mene bih napravio samo jednu stranicu (msm da to zovu landing page) koja će kronološki sadržavati redom: tko sam, čime se bavim, kak to radim, zašto ja, primjer radova, možda iskustva ljudi i na kraju kontakt informacije ili neš slično tome(mislim da se u mom slučaju ne isplati trošit vrijeme na blog).

Dalje možeš probat sa AdWords, koje se plača i to ti treba stručnjak odradit ali daje najbolje rezultate. Dalje su tu Instagram, Twiter, Pinterest, itd., pa mediji, pa oglasnici, forumi, tisuću svega.

To sve naravno treba biti linkano jedno s drugim za max efikasnost, jer možeš imat najbrutalniju stranicu a koja je svrha ako imaš 0 posjeta.
Kao što vidiš ovo je samo kostur svega, u svakom segmentu imaš još nekoliko segmenata u kojem imaš još nekoliko, pa tako dalje i tako dalje. Not that easy, ali ako se potrudi, daju se ostvarit dobri rezultati.

Eto, ovo je mojih 5 centa.
__________________
What you believe to be true, is it true ? Or do you just believe that it is true because you were taught that it is true and never looked any further ?
Kellavra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.