Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 16:31   #1
Uber - nova konkurencija zagrebačkim taksistima

http://www.telegram.hr/biznis-tech/n...azak-u-zagreb/

http://www.jutarnji.hr/nocna-mora-za...rebu-/1333890/

Ako treba premjestiti neka admin premjesti.
luka0409sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:53   #2
samo ne znam kak misle preskočiti nekoliko zakonskih sitnica koje im smetaju.

recimo, da vozači moraju imati početnu izobrazbu, da vozila s kojima se obavlja djelatnost cestovnog prijevoza mora ispunjavati posebne uvjete ili da je za prijevoz putnika potrebna licenca.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 16:56   #3
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
samo ne znam kak misle preskočiti nekoliko zakonskih sitnica koje im smetaju.

recimo, da vozači moraju imati početnu izobrazbu, da vozila s kojima se obavlja djelatnost cestovnog prijevoza mora ispunjavati posebne uvjete ili da je za prijevoz putnika potrebna licenca.
U tome je fora što ti to sve ne treba.

Očito ti koji naručuju taxi imaju tu aplikaciju.,a i ovi koji voze imaju tu aplikaciju. Neće meni netko provjervat mob šta ja imam na njemu.,a i uplate na tekući račun do 110.000kn se ne provjeravaju jer sve funkcionira preko bankovnih računa korisnika usluga i vozača.Ako te i murija zaustavi kažeš da ideš s frendovima doma.

Ako navedeno funkcionira u 50 svjetskih država zašto ne bi i kod nas.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:00   #4
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
U tome je fora što ti to sve ne treba.

Očito ti koji naručuju taxi imaju tu aplikaciju.,a i ovi koji voze imaju tu aplikaciju. Neće meni netko provjervat mob šta ja imam na njemu.,a i uplate na tekući račun do 110.000kn se ne provjeravaju.Ako te i murija zaustavi kažeš da da ideš s frendovima doma.

Ako navedeno funkcionira u 50 svjetskih država zašto ne bi i kod nas.
Ako će uplate dolaziti iz inozemstva trebale bi ići na devizni žiro.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 17:28   #5
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
U tome je fora što ti to sve ne treba.

Očito ti koji naručuju taxi imaju tu aplikaciju.,a i ovi koji voze imaju tu aplikaciju. Neće meni netko provjervat mob šta ja imam na njemu.,a i uplate na tekući račun do 110.000kn se ne provjeravaju jer sve funkcionira preko bankovnih računa korisnika usluga i vozača.Ako te i murija zaustavi kažeš da ideš s frendovima doma.

Ako navedeno funkcionira u 50 svjetskih država zašto ne bi i kod nas.
ti samo pretpostavljaš da ne treba.
ne znam kak radi u drugim državama ali znam da kod nas se MORA imati licenca za obavljanje djelatnosti prijevoza u cestovnom prometu.

isto tak možeš kupiti kombi na crnjaka razvažati ljude. možeš, dok te ne uhvate.
postoji zakon koji zabranjuje obavljanje nekih radnji ako takva postoji kao registrirana djelatnost.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 18:50   #6
Fabricio, ako za nešto moraš lagati da bi bilo ispravno(ideš s prijateljima doma), to znači da nije ispravno. Također, da ostaneš invalid u prometnoj nezgodi dok se voziš na taj način i da se postavi pitanje odgovornosti i eventualne isplate jer dotični nisu ispunili zakonsku formu, da li bi i onda policiji rekao da su ti prijatelji?


Ispravno je tek kada ti sjedneš u to vozilo bez brige i pameti što će biti ako se nešto dogodi, te možeš li i na koji način ispaštati zbog te vožnje, a za to su još uvijek postavljeni određeni zakonski okviri.

Iskreno, koliko mogu pratiti situaciju na tržištu, skoro da je upitno da li bih sjeo u vozilo registriranom taksistu, a ne nekome tko vozi još jeftinije, ima još niže zahtjeve za obavljanje svog posla(na stranu što su često i taksisti vozači B kategorije pokupljeni s ulice, makar u mom gradu), a propo toga, mora napraviti još više posla u jedinici vremena
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:01   #7
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
samo ne znam kak misle preskočiti nekoliko zakonskih sitnica koje im smetaju.

recimo, da vozači moraju imati početnu izobrazbu, da vozila s kojima se obavlja djelatnost cestovnog prijevoza mora ispunjavati posebne uvjete ili da je za prijevoz putnika potrebna licenca.
važeča dozvola s položenom odgovarajučom kategorijom tj b

auto koji je prošao na tehničkom

auto koji je osiguran za 5 osoba u slučaju sudara...

sve to več imam

koja je razlika dal vozim nekog stopera,ili članove porodice ili frenda, curu, ženu,djecu?

globalno gledano to bi svima trebalo biti u interesu,ako idem u istom smjeru ne trošim samo gorivo za sebe,niti zagađujem zrak ,niti smetam u prometu...samo za sebe

policija ti nema pravo gledati mobitel bar za takve slučajeve pa i ozbiljnije od toga...a i što njih briga koga vozim u autu....

ne mislim taxirati jer me to ne zanima...al nekome će sigurno odgovarati
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:09   #8
Zakonski je to jako klimavo.

Quote:
Bruxelles je zabranio korištenje Ubera, a gradska uprava je zaplijenila 13 vozila koje su koristili vozači kompanije. Toronto u Kanadi također je podigao optužnicu u kojoj su naveli 25 prekršaja uključujući i nelicencirano pružanje usluga taksi-prijevoza. Vlasti u Berlinu protiv Ubera su donijele presude u kojima se navodi da je njegova služba za luksuzni prijevoz limuzinama prekršila lokalna pravila, zbog čega im je zabranjen rad u Berlinu, Münchenu, Frankfurtu, Hamburgu i Düsseldorfu. Nakon sedam mjeseci zabranjen im je rad i na nacionalnoj razini zbog kršenja zakona o transportu jer vozači Ubera nemaju iste dozvole kao obični taksisti. Doduše rad im nije potpuno zabranjen jer vozači koji imaju odgovarajuće dozvole i dalje mogu raditi.

Nakon što je sud prihvatio tužbu madridskih taksista Uberu je zabranjen rad i u Španjolskoj. U New Delhiju su dobili zabranu djelovanja nakon što je vozač Ubera silovao ženu, a vlasti su zatražile i strože kriterije zapošljavanja poput onih u SAD-u. Zabranjen im je i rad u Tajlandu, a pod razmatranjem je i njihovo djelovanje u Francuskoj.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:10   #9
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
...globalno gledano to bi svima trebalo biti u interesu,ako idem u istom smjeru ne trošim samo gorivo za sebe,niti zagađujem zrak ,niti smetam u prometu...samo za sebe...
To je komercijalna usluga a ne skupljanje autostopera usput. btw. porezno to nikako ne može biti čisto.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:12   #10
Moze pojasnjenje oko tog Ubera, to se moze bilotko sa autom prijaviti, ima aplikacija za mobitel i onda je sistem ponude i potraznje, stavis da trazis prijevoz od tocke a do tocke b, korisnici tog ubera ti se mogu javiti ako su spremni voziti tu lokaciju, cijena je dogovorena prije , automatski se skida s tekuceg onog tko trazi uslugu i taj iznos minus naknada firmi Uber sjeda "vozacu" na racun?

To je neko moje videnje, nisam upoznat inace s tim.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:14   #11
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
važeča dozvola s položenom odgovarajučom kategorijom tj b

auto koji je prošao na tehničkom

auto koji je osiguran za 5 osoba u slučaju sudara...

sve to več imam

koja je razlika dal vozim nekog stopera,ili članove porodice ili frenda, curu, ženu,djecu?

globalno gledano to bi svima trebalo biti u interesu,ako idem u istom smjeru ne trošim samo gorivo za sebe,niti zagađujem zrak ,niti smetam u prometu...samo za sebe

policija ti nema pravo gledati mobitel bar za takve slučajeve pa i ozbiljnije od toga...a i što njih briga koga vozim u autu....

ne mislim taxirati jer me to ne zanima...al nekome će sigurno odgovarati
Zato jer jer nemas registriranu djelatnost i ne placas porez. A drzava ne voli kada se ne placa porez.

Nisam upucen kako Uber funkcionira u svijetu, ali ne pada mi na pamet sjesti u neki nepoznati auto s nepoznatim vozacem. Cak ni u svaki taxi ne bi sjeo, tako da ne znam kako to funkcionira u svijetu. Kod glupih amera me ne cudi, ali me cudi u normanijim zemljama.
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:35   #12
daaa čitav problem je neplačanje poreza

ali ja sam platio sve poreze kad sam kupio auto,nove gume ,benzu....a auto se isto vozi bio jedan u njemu ili 5 ,tako da bi država mogla malo se skinuti od tog poreza...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:36   #13
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Moze pojasnjenje oko tog Ubera, to se moze bilotko sa autom prijaviti, ima aplikacija za mobitel i onda je sistem ponude i potraznje, stavis da trazis prijevoz od tocke a do tocke b, korisnici tog ubera ti se mogu javiti ako su spremni voziti tu lokaciju, cijena je dogovorena prije , automatski se skida s tekuceg onog tko trazi uslugu i taj iznos minus naknada firmi Uber sjeda "vozacu" na racun?

To je neko moje videnje, nisam upoznat inace s tim.
Nije baš samo tako. Oni dobivaju licence po gradovima i koliko mogu rade to legalno. Tamo gdje ni sami neznaju koja su pravila, a takvih zemlja nema malo, tamo i oni rade u sivom.
U principu nije to ništa nelegalno, ti još uvijek trebaš neko firmu ili ugovor, ne može ti netko samo tako platiti. Ako Uber krene u Zagrebu, imat će dozvole, bez brige, ako ne, neće krenuti.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:37   #14
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
daaa čitav problem je neplačanje poreza

ali ja sam platio sve poreze kad sam kupio auto,nove gume ,benzu....a auto se isto vozi bio jedan u njemu ili 5 ,tako da bi država mogla malo se skinuti od tog poreza...
A doprinose, zdravstveno, mirovinsko...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:41   #15
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A doprinose, zdravstveno, mirovinsko...
mmm daaa a porez na porez pa tako pet puta ...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:41   #16
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Nije baš samo tako. Oni dobivaju licence po gradovima i koliko mogu rade to legalno. Tamo gdje ni sami neznaju koja su pravila, a takvih zemlja nema malo, tamo i oni rade u sivom.
U principu nije to ništa nelegalno, ti još uvijek trebaš neko firmu ili ugovor, ne može ti netko samo tako platiti. Ako Uber krene u Zagrebu, imat će dozvole, bez brige, ako ne, neće krenuti.
Zašto onda aplikaciju (btw. ima puno sličnih aplikacija) ne ponude postojećim taksistima i stvar riješena? btw. ne možeš dobiti dozvolu ako nemaš vozila i zaposlene radnike a oni ih nemaju.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:42   #17
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A doprinose, zdravstveno, mirovinsko...
Pa to i tako više od pola firmi ne plaća,zašto bi se on zamarao oko toga
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:43   #18
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
mmm daaa a porez na porez pa tako pet puta ...
A hebiga ako legalno radiš to je tako a da je puno jest.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:43   #19
najbolja mi je stvar kad vozm punicu ili stopera nikome ništa....

e al kad poberem nekog preko aplikacije,eto sto problema,pa kako će država pa kako će zakon a tek taxisiti ...ajajajajjjaaj
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:45   #20
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A hebiga ako legalno radiš to je tako a da je puno jest.
a legalno nego kako ,a mislili smo da je desetina crkvi ,desetina kralju i desetina feudalcu previše
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.