Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2016., 20:56   #1
Klikate li na clickbait naslove ?

Zanima me koliko vas klikne na naslove tipa :
" Sjedio je u dvorištu, vidio je pingvina i onda se dogodilo ovo !"
" 7.5 stvari koje morate znati o usnama Nine Morić"
" Poznata starleta zavodi nas svojim provokativnim štucnama !"

Čudovište u koje su se pretvorili svi internet portali je prestrašno i ogromno.
Mislim da u redakcijama više niti nema pravih novinara, nego samo pecaroši koji love "šokantne vijesti" .

Odustao sam od kupovine tiskanih novina a izbjegavam sve portale koji imaju clickbait naslove članaka.

Koje medije i novine čitate ?
Truffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 21:07   #2
prije sam stalno al onda sam prestao pratit net.hr jer imaju preblesave članke. makar ni index nije daleko.

ali clickbaitovi su hrana. najbolje pale, na žalost... da se ljudi ne vuku za tim, ne bi ih ni bilo. što jači naslov i epiteti i ostali izrazi u naslovima tipa "šokantno", "nećete vjerovati" i "ne biste pogodili" uvijek najbolje privlače pažnju...

nadam se da ću se u roku dvije godine skinut s interneta općenito...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 23:02   #3
Vecernji.hr je nakrcan click-baitom preko svake mjere.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 14:18   #4
Što se tiče clickbait naslova, sve više portala ih koristi. 24sata i Net.hr puni su takvih naslova. Facebook je već počeo borbu protiv takvih senzacionalističkih naslova pa clickbait objave prikazuje rjeđe. Prije sam klikao na takve naslove, ali sad eventualno pogledam komentare gdje većinom otkrijem o čemu se radi...
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 00:47   #5
Već su u VL počeli prepravljati naslove. Manje je onih tipa "Nećete vjerovati" i "Ostao šokiran", ali svejedno ne odustaju.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 18:35   #6
Izbjegavam na najjače. Čim vidim:
"nećete vjerovati što se onda dogodilo"
" a onda se dogodilo"
" evo što se onda dogodilo"
" evo koji su sastojci loši za..."


Pa čak i ako me tematika zanima ne kliknem i ljude to sve više i više iritira, tako da se nadam da će ovaj trend uskoro splasnuti ali će doći neki drugi.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:22   #7
Sve me više nerviraju naslovi tipa:

Hrvat otkrio gen bitan za liječenje tumora!!!

Pa u tekstu:
Znanstvenik Pero Perić (43), član tima od 126 znanstvenika iz 43 zemlje svijeta i sa 26 sveučilišta koji je otkrio...
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 15:44   #8
Strava u Zadru..Ili Strava u Splitu..

Moraš se dobrano potruditi, kopati, da bi pronašao smisleniji tekst, koji govori o nečemu što je relevantno..A onda opet od tih, dobro paziti sa koju stranu dolaze..

Uglavnom, trude se totalno zaglupiti..
I uspijeva im..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 16:09   #9
da im to ne donosi klikove (pa prema tome i veću cijenu za reklamne prostore), ne bi to radili
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:28   #10
Jer im se plaćeni oglasi o Severini više ne isplate
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 18:43   #11
"in the clickbait hour, Babić cries: more, more, more!"
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 20:55   #12
http://i.imgur.com/77GzOoQ.jpg
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:57   #13
Evo koji je Net.hr-ov izvor "vijesti".

http://i.imgur.com/bJkwxfx.png
hmxhmx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 16:24   #14


Koje dno
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 21:13   #15
Kladim se da ih večernjak mrzi:
https://www.facebook.com/pg/hejtzakl...=page_internal
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:52   #16
Quote:
hmxhmx1 kaže: Pogledaj post
Evo koji je Net.hr-ov izvor "vijesti".

http://i.imgur.com/bJkwxfx.png
taj portal je možda čak i prvi koji je to počeo uvoditi. ne čitam ih godinama i vidim iz dana i dan da sam pogodio.
kasnije su uveli uglavnom svi MSM portali. tekstove većinom pišu ili kopiraju ili prevode honorarci ili studentići dok naslove najviše određuju urednici.
ono što je znakovito je da su brojni tekstovi po portalima ono...identični dok se naslovi mijenjaju ovisno o kojem portalu radi.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:20   #17
Index je jedan od gorih clickbait portala, posjećujem ih, ali ne klikam na naslove samo kako nebi morao otvorit nešto tipa
REMONT NA CAMP NOU Barcelona dovela braniča, a blizu je dogovora i s bivšom zvijezdom Reala

ČUDO Šanse za ove pogotke bile su 67 milijuna naprema 1

Muke jednog mladića u Novoj Gradiški: "Izašao sam sinoć s curom i 50 kuna u džepu"
MLADIĆ u Novoj Gradiški izašao je s curom s 50 kuna u džepu i vrlo brzo se našao na mukama.

FOTO Kako prepoznati turiste u Zagrebu? Svi rade istu stvar u šetnji gradom

Ella Dvornik objavila status koji je otkrio veliki problem mladih djevojaka u Hrvatskoj

KEKA NITKO NIJE OVAKO NAPAO Evo što mu sve zamjera bivši igrač Rijeke

"PUSTITE ME VIŠE" Hrvat odbija trenirati, želi transfer u slavni klub
To su neki od današnjih naslova, nisam otvarao nego samo kopirao naslove sa glavne stranice.

Odvratno je to novinarsko prostituiranje, ili kad zamagle neku sliku, pa napišu cijeli život je radila krivu stvar, kad je napokon shvatila u čemu je riječ, IZNENADIT će te se.
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:26   #18
Clickbait je jedna od najgorih stvari današnjeg interneta. Ili je naslov ili fotografija. Da budem iskren, par puta sam nasjeo i na fotografiju i naslov, al u zadnje vrijeme sve manje. Više manje sve što sam "clickbaitao" bilo je na fejsu, kad se ono prikazuje dio naslova i dio fotografije.
__________________
Welcome to Silent Hill.
snico is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 17:43   #19
INDEX
VIDEO Vjenčanje iz bajke: Naš pjevač najprije rasplakao mladenku i kumu, a potom i cijelu crkvu

BARCELONA DOBILA TREĆU PLJUSKU Zvijezda PSG-a je nemoguća misija

FOTO Morate vidjeti kako se zove brod s kojeg je pop blagoslovio podvodni Križni put kod Trogira

"Pa ti varaj žensko": Dalmatincu se ostvarila noćna mora svakog preljubnika

FOTO U "Malcolmu u sredini" pojavljuju se simboli Hrvatske, a razlog će vas oduševiti

EVERTONOV KAPITALAC ZA KRAJ Za engleskog napadača spremio preko 40 milijuna eura

24 sata
Evo što žene jako uzbuđuje na muškarcima - nije njihov izgled
NE BI VJEROVALI

NET.HR
HRVATSKI NOVINAR STAVIO CIJELI HONORAR NA MAYWEATHERA: ‘Laka lova’; Evo kako je znao ishod borbe stoljeća

PROBILI REKORD
OTKRIVENO KOJA HRVATSKA STRANKA IMA NAJVIŠE UHLJEBA: EVO KOLIKO SU U 4 GODINE LJUDI ZAPOSLILI U SAMO JEDNOM GRADU


NEZAŠTIĆENI PODACI
‘ŽELITE RADITI U BANCI? NAJPRIJE NAM MORATE…’: Na razgovoru za posao kandidatu postavili šokantan uvjet

'BILA JE POGREŠKA, ŽAO NAM JE'
HRVATSKI TRGOVAČKI LANAC KAŽNJEN JER JE VARAO KUPCE: ‘Gratis proizvodi uopće nisu bili besplatni!’


JEDNA OD RIJETKIH HRVATSKIH INDUSTRIJA KOJA BILJEŽI RAST: Za proizvodima ovih tvrtki potražnja u svijetu ne jenjava


GDJE SU U REGIJI NAJSKUPLJI, A GDJE NAJJEFTINIJI STANOVI: Jedan grad je po cijenama daleko prešišao sve


PAZITE SE: Hara novi virus; hakeri vam postave samo jedno pitanje na koje je teško reći NE, a onda ste gotovi…


MISTERIJ KOJI NIKOME NIJE BIO JASAN: Shania Twain nakon 20 godina otkrila zašto je pjevala o Bradu Pittu


GLOBALNA KATASTROFA ILI NOVE PLOVIDBENE RUTE: Teretni brod učinio nešto do jučer nezamislivo


INTERESANTNO
ZAŠTO JE DEMBELE MORAO BITI PRODAN: ‘Borussia nije imala izbora’. Prava istina o drugom najvećem transferu ikad!


DRŽAVE RAZVILE UNOSAN BIZNIS S PRODAJOM PUTOVNICA: ‘Da stvarno žele živjeti ovdje kupili bi si dom’


To su tek jedni od mnogobrojnih CLICKBAIT članaka, stvarno su se srozali svi sa tim naslovima, kao ono NE BISTE VJEROVALI (rado ostanem u neznanju kad je u pitanju takav naslov)
heavy snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:45   #20
Quote:
snico kaže: Pogledaj post
Clickbait je jedna od najgorih stvari današnjeg interneta. Ili je naslov ili fotografija. Da budem iskren, par puta sam nasjeo i na fotografiju i naslov, al u zadnje vrijeme sve manje. Više manje sve što sam "clickbaitao" bilo je na fejsu, kad se ono prikazuje dio naslova i dio fotografije.
Dobro to sam dijelom fotografije je valjda svima jasno da je clickbait.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.