Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 09:10   #421
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post

Možda uspiješ naći pogotovo što je decec vidio da ih ima, a ako slučajno ne, znaš da imaš uvijek plan B
E, jučer sam se zaletio do glavnog i stvarno imaju velik izbor.
Imaju još par paketa i dobio sam redovnog Zagora kojeg nemam

Puno ti hvala što si uzeo još jedan, nadam se da ćeš ga uspjeti nekome prodati ili se bar zamijeniti. Ako ne uspiješ, javi se uzet ću ga ja svejedno

@decec
Thx za info, sad ću tamo malo češće naletit
ihrstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 22:06   #422
Danas sam uspio skinuti prve četiri knjige Libellusa u digitalnom izdanju. Moram priznati da sam oduševljen kvalitetom svega, obradom likova prije samog početka stripa, prezentacijom same ideje, povijesnim pregledom. Oni jedini nisu napravili grešku kao Slobodna Dalmacija i Ludens te izdavaju sve pravilnim redoslijedom, i naslovi su im vjerniji talijanskom originalu. Recimo naziv prve epizode preveden je kao "Šuma zamki", za razliku od "Zasjede u šumi". Ono što mi je također upalo u oko jest sam kraj te epizode, ona je dulja od epizode u Slobodnoj Dalmaciji i to dulja za 34 stranice. Te 34 stranice su vidljive u idućem izdanju Slobodne Dalmacije, u epizodi "Užas". Sad mene zanima što je od toga vjernije originalu? Nekako naginjem prema Libellusu, haha.

I još jedno pitanje za bolje poznavatelje. Kada već spominjemo kronološko čitanje Zagora, a toga se je dotakao ReemCP, sad bih ja otišao korak dalje i pitao kako svrstati Maxi izdanja, Almanahe ili Specijale u tu priču? Klasike ili recimo Gigante bih izbacio iz ovoga jer je riječ o ponovljenim izdanjima u drukčijem obliku ili formatu. Za razliku od njih Maxi Zagor, Almanah i specijalna izdanja sadrže posebne priče, priče koje ne možemo pročitati u regularnoj seriji ili extra izdanju. Mogu li se oni čitati nezavisno, odvojeno od regularne serije i extra izdanja? Ili jednostavno i njih moramo kronološki pratiti?

Koliko sam ja shvatio do 2021. godine ako patimo za kronologijom možemo se samo zadovoljavati Extra izdanjima, tek 2021. možemo krenuti s čitanjem regularne serije.
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:02   #423
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Danas sam uspio skinuti prve četiri knjige Libellusa u digitalnom izdanju. Moram priznati da sam oduševljen kvalitetom svega, obradom likova prije samog početka stripa, prezentacijom same ideje, povijesnim pregledom. Oni jedini nisu napravili grešku kao Slobodna Dalmacija i Ludens te izdavaju sve pravilnim redoslijedom, i naslovi su im vjerniji talijanskom originalu. Recimo naziv prve epizode preveden je kao "Šuma zamki", za razliku od "Zasjede u šumi". Ono što mi je također upalo u oko jest sam kraj te epizode, ona je dulja od epizode u Slobodnoj Dalmaciji i to dulja za 34 stranice. Te 34 stranice su vidljive u idućem izdanju Slobodne Dalmacije, u epizodi "Užas". Sad mene zanima što je od toga vjernije originalu? Nekako naginjem prema Libellusu, haha.

I još jedno pitanje za bolje poznavatelje. Kada već spominjemo kronološko čitanje Zagora, a toga se je dotakao ReemCP, sad bih ja otišao korak dalje i pitao kako svrstati Maxi izdanja, Almanahe ili Specijale u tu priču? Klasike ili recimo Gigante bih izbacio iz ovoga jer je riječ o ponovljenim izdanjima u drukčijem obliku ili formatu. Za razliku od njih Maxi Zagor, Almanah i specijalna izdanja sadrže posebne priče, priče koje ne možemo pročitati u regularnoj seriji ili extra izdanju. Mogu li se oni čitati nezavisno, odvojeno od regularne serije i extra izdanja? Ili jednostavno i njih moramo kronološki pratiti?

Koliko sam ja shvatio do 2021. godine ako patimo za kronologijom možemo se samo zadovoljavati Extra izdanjima, tek 2021. možemo krenuti s čitanjem regularne serije.
Prevoditelj u Libelusu je izvrstan, dok su u SD/Ludens loši. Prva tri giganta Zagora obrađuju stare epizode, ali ostali ne, to su epizode koje prije nisu izašli nigdje. Serija gigante u italiji ima naravno Tex, još MM, NN i DD, a nedavno ju je dobio i Zagor.
Edicije maxi i almanah se doista mogu čitati zasebno ne prateći regularne epizode.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:09   #424
SD je radio nekakve sitnije pogreške, nije u ediciji extra krenuo od početka, kasnije je to popravio ali je bilo malo teže uklopiti te prve epizode jer su imale preko 100 stranica u originalu, SD je i u redovnoj ediciji napravio pogrešku izbacivši dio epizoda ali to nije nešto utjecalo na broj stranica, a Ludens je te epizode izdao. Ludens je napravio pogrešku u klasiku izbacivši dio epizoda ne bi li držao ritam sa izdanjima VČ i Libelus.
Libelus je odlično izdanje ali dosta skupo.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:52   #425
@ Grim Reaper S ----- Odakle skidas digitalnog zagora...daj na PM
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:12   #426
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
ReemCP: skoro sve. Prošle godine sam kupio 5-6 brojeva koje mi fale i popunio kolekciju. Imam sve maxije, color, almanah. Jedino nemam prvi gigant kralj orlova, jer je to izgleda reprint originala s Ben Stevensom. A i nisam ljubitelj giganta, nisu baš praktični za čitanje.
Svaka čast stari Bio sam danas u Rijeci, malo pronjuškao po kioscima i našao još neke koji mi fale, čim ažuriram to napisat ću ovdje koji mi još fale. Što se tiče giganta (Kruger je danas isto nešto spominjao, sad vidim), prva 3 giganta su reprint, sljedeća 3 su orginalne talijanske priče, a zadnji 7. gigant je iz redovne serije za koji vjerujem da će kod nas biti objavljen u redovnoj seriji (iduće godine?) u 2 epizode.

Vidio sam da je Grim Reaper S spominjao gigante, pa ću dolje niže u postu nešto napisati o tome više.
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
U vezi Dylan Doga, ja sam ga isto dugo izbjegavao. Ne radi horor tematike, nego mi je smetala neiskorištenost radnje. A kasnije sam se navukao na njega. Reference, horor. Ali s obzirom da mi puno ranijih brojeva fali, preskupo.
Čitao sam da su ljudima najdraže te ranije epizode, ja ni sam ne znam dal se isplati i to skupljati, ili barem ponekad uzeti poneki broj.
Quote:
ihrstic kaže: Pogledaj post
Imaju još par paketa i dobio sam redovnog Zagora kojeg nemam
Puno ti hvala što si uzeo još jedan, nadam se da ćeš ga uspjeti nekome prodati ili se bar zamijeniti. Ako ne uspiješ, javi se uzet ću ga ja svejedno
Briga, neka stoji znaš onu, dvaput je dvaput bitno da si uspio naći baš sam danas u Rijeci kad sam išao od kioska do kioska, bez pretjerivanja, vidio najmanje 10 tih Betty
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Oni jedini nisu napravili grešku kao Slobodna Dalmacija i Ludens te izdavaju sve pravilnim redoslijedom, i naslovi su im vjerniji talijanskom originalu. Recimo naziv prve epizode preveden je kao "Šuma zamki", za razliku od "Zasjede u šumi". Ono što mi je također upalo u oko jest sam kraj te epizode, ona je dulja od epizode u Slobodnoj Dalmaciji i to dulja za 34 stranice. Te 34 stranice su vidljive u idućem izdanju Slobodne Dalmacije, u epizodi "Užas". Sad mene zanima što je od toga vjernije originalu? Nekako naginjem prema Libellusu, haha.
Mislim da je Libellus najbolje izdanje, iako neki će možda reći za boju, da više vole crno/bijelo jer su tako navikli Kronološki otpočetka od naših izdanja imaš i Ludens Biblioteku, oni su isto krenuli od broja 1 kako je u Italiji. Jedino što je crno/bijelo i slab ritam izlaženja. Libellus je super, samo preskupo, pogotovo tko danas krene skupljati

Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje za bolje poznavatelje. Kada već spominjemo kronološko čitanje Zagora, a toga se je dotakao ReemCP, sad bih ja otišao korak dalje i pitao kako svrstati Maxi izdanja, Almanahe ili Specijale u tu priču? Klasike ili recimo Gigante bih izbacio iz ovoga jer je riječ o ponovljenim izdanjima u drukčijem obliku ili formatu. Za razliku od njih Maxi Zagor, Almanah i specijalna izdanja sadrže posebne priče, priče koje ne možemo pročitati u regularnoj seriji ili extra izdanju. Mogu li se oni čitati nezavisno, odvojeno od regularne serije i extra izdanja? Ili jednostavno i njih moramo kronološki pratiti?
Gigante nemoj izbacivati, jer samo su prva 3 reprinti

LUGIG 01. Američka Odiseja su epizode:
LUX 96: Američka odiseja
LUX 97: Paklena magla

LUGIG 02. Car Orlova su epizode:
SDX 13: Kralj orlova
SDX 14: Sablast

LUGIG 03. Duh sa Sjekirom su epizode:
SDX 1: Zagor priča
SDX 2: Kralj Darkwooda

Orginalni giganti, nisu reprinti:
LUGIG 04. Dvorac na Nebu
LUGIG 05. Čovjek koji je Pobijedio Smrt
LUGIG 06. Priča o Betty Wilding

Zadnji gigant, LUGIG 07. Očajnička utrka bi trebao biti objavljen u 2 epizode. Najaktualniji redovni broj je 264: Ognjena zemlja, a po mojoj pretpostavki Ludens će u budućnosti u redovnoj seriji reprintati taj 7. gigant, epizode 277 i 278 po nekoj procjeni.

-
-

Što se tiče Specijala, one što su u boji možeš ubaciti između extra i redovne serije (kronološki za čitat), koji su jubilarci (100, 200, 300...):

Talijanski jubilarni broj 100 - LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji)
Talijanski jubilarni broj 200 - LUSP 12. Prokleto Blago (u boji)
Talijanski jubilarni broj 300 - LUSP 07. Utrka sa Sedam Strelica (u boji)
Talijanski jubilarni broj 400 - LUSP 06. Dugin Most (u boji)
Talijanski jubilarni broj 500 - LUSP 14. Indijanska Magija (u boji)
Talijanski jubilarni broj 551 - LUSP 28. Manituova Škrinja (u boji)
Talijanski jubilarni broj 600 - LUSP 34. Dan invazije (u boji)

Iako ovaj LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji) se kod nas ne čita kao broj 100 (kod nas je više stripova nastalo zbog preslagivanja stranica), pa se taj LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji) čita između LUX 107: Kapetan zmija i LUX 108: Tragedija na karnevalu.

Ostali Specijali, Maxi, Almanahi, Kolori i Chico specijali mislim da možeš čitat posebno kako je Kruger napisao. Ali postoji i za njih kronološki red čitanja, ako želiš čitati kako su izlazili u Italiji po datumu.

Primjerice, Maxi 1: Dolina Vjetra / Užasno Prokletstvo je objavljen između redovnih epizoda LU 102: Odredište Afrika i LU 103: Kainov Povratak. Počeo sam raditi na takvom jednom popisu u excelu, ako ga završim, stavit ću ovdje :-)

Nešto kako su radili na s.com (tako ima za sve, specijale/almanahe....):



Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio do 2021. godine ako patimo za kronologijom možemo se samo zadovoljavati Extra izdanjima, tek 2021. možemo krenuti s čitanjem regularne serije.
Dobro si shvatio, hehe. Iako sam ja neke od redovnih i prije čitao, zapravo čitalo se svakako, što ti je stiglo pod ruku :-). Ali ovo si dobro napisao i stoji.

Iako, tko pročita sve extre koje su izašle do danas, i neda mu se čekati do 2021., može čitati usput i Zlatnu seriju (nastavak na to što je dotad pročitao), ona je sve objavila do "Vuka", ima opcija uglavnom :-).
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 21:30   #427
Aha, zanimljivo, ja sam mislio da će se ta izdanja Giganta s vremenom objaviti u regularnoj seriji, ali izgleda da to ne vrijedi za brojeve 4,5 i 6. Moram se još jednom zahvaliti forumašima na brzim i iscrpnim odgovorima, vidi se da ljudi s guštom o ovome pišu.

Ako netko želi pogledati Libellus izdanje u digitalnom obliku, rado ću mu poslati privatnu poruku.
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 23:14   #428
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Aha, zanimljivo, ja sam mislio da će se ta izdanja Giganta s vremenom objaviti u regularnoj seriji, ali izgleda da to ne vrijedi za brojeve 4,5 i 6. Moram se još jednom zahvaliti forumašima na brzim i iscrpnim odgovorima, vidi se da ljudi s guštom o ovome pišu.
Meni je gušt ovdje pisat, uvijek se nađe nešto zanimljivo nekad prođe 7 dana i više da se ništa ne piše, a nekad bude dosta komentara.

Da da, samo 3 giganta Zagora u stvari postoje, kod nas su oni 4-5-6, kod Talijana su ti isti 1-2-3 i nema ih više. Ovi drugi su izmišljeni, rekli bismo. Ali fora je format. Ovaj zadnji, 7.gigant sam danas vidio u prodaji u Toweru (Rijeka), gore skroz na vrhu gdje je onaj Tisak. 3 komada tamo stoje i do njih 2 giganta od DD-a. Pa ako nekome treba, a blizu je Rijeke, možda pomogne ovaj info.
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Ako netko želi pogledati Libellus izdanje u digitalnom obliku, rado ću mu poslati privatnu poruku.
Možeš meni poslati, baš me zanima kako to izgleda, imao sam prilike vidjet samo ovako kao pokoju sliku zanima me upravo to iz razloga što si napisao:
Quote:
..obradom likova prije samog početka stripa, prezentacijom same ideje, povijesnim pregledom..
Meni što se tiče giganta, fale ta prva 3 koji su reprinti. Oni mi nisu prioritet, ali ću ih vjerojatno nabaviti. Išao sam ipak prvo uzeti ove koji nisu reprinti. Ova prva 3 su ipak na više mjesta dostupni.

Ali taj 1.gigant, iako je reprint, pročitaj si (imaš ga digitalno) prvih par stranica, kao neki predgovor, fino su objasnili kako se krenulo sa Zagorom, o Zlatnoj seriji i LMS-u, kako je rat ugasio stripove, pa Slobodna Dalmacije dalje preuzela i kasnije Ludens, zanimljivo štivo na par stranica sa slikama, pa kad uhvatiš vremena znači, taj LUGIG 01. Američka Odiseja, na samom početku..

Zato mi je to razlog više da ga kupim, iako je sami strip/epizode reprint.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 00:02   #429
Da, da, vidio sam i ja taj Gigant u Malinskoj i odmah ga ugrabio, haha. U jednom dahu sam pročitao čitav strip, svidjela mi se koncepcija, neću otkrivati sada radnju da ne kvarim gušt ostalim forumašima.
Poslao sam ti link, jer datoteka je malo veća, oko 400 MB, ali začas ćeš ti to preuzeti, haha. Javi dojmove

Hvala na savjetu za Američku odiseju, to izdanje isto imam, ali nisam ga se još dotakao, sad ću ja to malo upijati, hehe.

I još nešto, sad kada sam gledao starija Extra izdanja naišao sam na broj 201 Plamena lubanja, naslovni crtež malo podsjeća na onaj koji si ti objavio prije na forumu kao najnovije talijansko izdanje za kojim kaskamo, haha



Naravno, ovo je staromodnije izdanje, ali plamena glava je tu, haha.

Zadnje uređivanje Grim Reaper S : 08.09.2017. at 00:26.
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 07:51   #430
Kad već spominjete Američku odiseju, moram komentirati da mi je to jedan od omiljenih epizoda Zagora. Dio s čovjekolikim majmunima. Kad Zagor izazove njihovog vođu na dvoboj. Epski.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 14:14   #431
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Da, da, vidio sam i ja taj Gigant u Malinskoj i odmah ga ugrabio, haha. U jednom dahu sam pročitao čitav strip, svidjela mi se koncepcija, neću otkrivati sada radnju da ne kvarim gušt ostalim forumašima.
Nisam ga još čitao, ali zakon je naslovnica
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti link, jer datoteka je malo veća, oko 400 MB, ali začas ćeš ti to preuzeti, haha. Javi dojmove
Hoću, čim pogledam, napišem ovdje mišljenje, hvala ti još jednom
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu za Američku odiseju, to izdanje isto imam, ali nisam ga se još dotakao, sad ću ja to malo upijati, hehe.
Ima zaista super informacija, vidjet ćeš.
Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
I još nešto, sad kada sam gledao starija Extra izdanja naišao sam na broj 201 Plamena lubanja, naslovni crtež malo podsjeća na onaj koji si ti objavio prije na forumu kao najnovije talijansko izdanje za kojim kaskamo, haha



Naravno, ovo je staromodnije izdanje, ali plamena glava je tu, haha.
E da, onaj što jaše na konju, sjećam se, ovaj naslov od extre bi isto tamo pasao
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Kad već spominjete Američku odiseju, moram komentirati da mi je to jedan od omiljenih epizoda Zagora. Dio s čovjekolikim majmunima. Kad Zagor izazove njihovog vođu na dvoboj. Epski.
Čitao sam ga prije, ali se ne sjećam svega. Znam da su unajmili neki brodić, to je sve financirao jedan smiješan lik, pjesnik ako se ne varam, pa su ih na putovanju rijekom napali ti majmuni, i Zagor je izazvao tog glavnog u onoj nekakvoj "prirodnoj areni", jedva čekam i to čitati ponovno
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:05   #432
Meni se ne poklapaju ovi brojevi originala s tablicom Bonelli (netko ju je ranije stavio), a posebno ne s koricama broja.
Znači, u zadnjem redovnom Zagoru br 264 "Ognjena zemlja" piše da je broj originala 634, dok je po tablici to broj 583.
Gdje se mogu vidjeti 100% točni brojevi originala?

U Zagor Extra je tek kaos:
213- Kamena kula (piše na unutarnjim koricama broj originala 206)
229- Prorok (tu piše broj originala isto 229)
243- Pećina s mumijama (e tu je broj originala već 287).

Jel se neki brojevi preskaču ili kako to ide? Uglavnom, pokušao sam si posložiti u tablicu, ali ne poklapa se.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:12   #433
Hmm, naletio sam i ja na zanimljivu situaciju. Epizoda Prokleto blago izdana je u Extra izdanju i kao Specijal, koji je razlog tome i je li to jedini takav slučaj?






Moram još malo vidjeti podudaraju li se još koji, ovaj mi je brzo upao u oči, hahah
Grim Reaper S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:28   #434
E ja nemam niti jedan ni drugi.
Od kad je izdanje Specijala i koji je broj po redu? Trebalo bi pisati na unutarnjim koricama.
Malo me počelo smetati to kako miješaju epizode pa ponavljaju u klasicima i specijalima. Trebalo bi biti samo redovni Zagor (Extra dok ne objave sve stare), Maxi i Specijal. I to je to. Ovako je jako zbunjujuće za nas fanove.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 15:32   #435
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Meni se ne poklapaju ovi brojevi originala s tablicom Bonelli (netko ju je ranije stavio), a posebno ne s koricama broja. Znači, u zadnjem redovnom Zagoru br 264 "Ognjena zemlja" piše da je broj originala 634, dok je po tablici to broj 583.

Jel se neki brojevi preskaču ili kako to ide? Uglavnom, pokušao sam si posložiti u tablicu, ali ne poklapa se.
Najnovija tablica u excelu od 31.8.: http://www.mediafire.com/file/8jaf31...017-08-31.xlsx

Vjerojatno si mislio na tu tablicu ma ja mislim da je pogreška u stripu, nemoguće da je Ognjena zemlja orginal 634, kad je najnoviji broj danas u Italiji 627. Ja mislim da je tablica točna, ali da je u stripu pogreška.

Evo najnoviji broj u Italiji:

#627
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Marco Verni
Naslovnica: Alessandro Piccinelli



Quote:
Grim Reaper S kaže: Pogledaj post
Hmm, naletio sam i ja na zanimljivu situaciju. Epizoda Prokleto blago izdana je u Extra izdanju i kao Specijal, koji je razlog tome i je li to jedini takav slučaj?

Moram još malo vidjeti podudaraju li se još koji, ovaj mi je brzo upao u oči, hahah
Mislim da je to jedini slučaj, dobro si primjetio U Italji je izašao samo u boji kao jubilarac (broj 200). Inače, to je legendarni strip koji je i Zlatna serija objavila u boji, samo što na njemu na naslovnici nema lubanje (zbog one cenzure o kojoj smo pričali):



-
-

Da dodam da sam vidio ono o Libellusu što si pričao, to izgleda fantastično vidiš, nisam znao za tu zanimljivost da su Čiku makli onaj njegov sombrero samo zato jer je zauzimao pola vinjete na samom početku ga nosi, prilikom upoznavanja sa Zagorom.

Quote:
decec kaže: Pogledaj post
E ja nemam niti jedan ni drugi.
Od kad je izdanje Specijala i koji je broj po redu? Trebalo bi pisati na unutarnjim koricama.
Ovi specijali u boji što smo pričali, to su kod nas izmišljeni specijali, dok su to u Italiji u biti redovni brojevi, jubilarci 100, 200, 300..

Evo kopirat ću iz teme, prije smo o tome nešto pisali, popis svih specijala koji su izašli kod nas:

LUSP 01. Nulta Godina Darkwooda
LUSP 02. Anđeo smrti / Utrka balona
LUSP 03. Kineska sekta
LUSP 04. Moj Prijatelj Jim Gitara (u boji)
LUSP 05. Vitezovi grala / Trampy
LUSP 06. Dugin Most (u boji)
LUSP 07. Utrka sa Sedam Strelica (u boji)
LUSP 08. Crna duša / Guitar Jim
LUSP 09. Priča o Wandering Fitzyju / Bat Batterton
LUSP 10. Urota bogova / Digging Bill
LUSP 11. Posejdonovo Prokletstvo
LUSP 12. Prokleto Blago (u boji)
LUSP 13. Pustolovina u Kanadi
LUSP 14. Indijanska Magija (u boji)
LUSP 15. Vojska duhova
LUSP 16. Smrtonosna močvara
LUSP 17. Protunapad
LUSP 18. Kamen Koji Ubija
LUSP 19. Princ Vilenjaka
LUSP 20. Grad na Krovu Svijeta
LUSP 21. Crni Plamen
LUSP 22. Divlja Horda
LUSP 23. Anulkino Prokletstvo
LUSP 24. Na Putu Ubojica
LUSP 25. Šamanova Grobnica
LUSP 26. Mjesec Kostura
LUSP 27. Tajna Kristofora Kolumba
LUSP 28. Manituova Škrinja (u boji)
LUSP 29. Ples Duhova
LUSP 30. Crna Krv
LUSP 31. Čovjek iz Mavericka
LUSP 32. Buđenja
LUSP 33. Christopher mora umrijeti
LUSP 34. Dan invazije (u boji)
LUSP 35. Banda petorice
LUSP 36. Zenit 666

Kod Talijana postoji orginalnih 29 Specijala, kod nas 36. Zbog ovih njihovih 7 redovnih jubilaraca koje smo mi pretvorili u Specijale.

29 (orginalnih )+ 7 (specijali u boji)= 36 Specijala kod nas
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:38   #436
Ako nisam nešto krivo shvatio, darkwood će izdati u Srbiji Zagor board game. Na temu američke odiseje. Samo mislim da će se to brzo rasprodati.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 16:49   #437
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ako nisam nešto krivo shvatio, darkwood će izdati u Srbiji Zagor board game. Na temu američke odiseje. Samo mislim da će se to brzo rasprodati.
Cuo sam i ja nesto o tome, samo sam pomislio odmah da se radi o igrici za komp a zapravo igra tipa "Covjece, ne ljuti se".

Kad bi bar u SNK bilo dostupno pa da se moze narucit
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 17:48   #438
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Kod Talijana postoji orginalnih 29 Specijala, kod nas 36. Zbog ovih njihovih 7 redovnih jubilaraca koje smo mi pretvorili u Specijale.

29 (orginalnih )+ 7 (specijali u boji)= 36 Specijala kod nas
Ovdje sam malo pogriješio, pa da se ispravim.

Točno je to da je u Italiji izašlo 29 Specijala, ali kod nas je pravih tih izašlo 28, jedan nam fali. Mi imamo tih 7 (izmišljenih) u boji, ali zaboravio sam da je i ovaj zadnji Specijal koji je izdan kod nas, a nedavno smo pričali o njemu, Zenit 666 zapravo redovni broj kod Talijana (#615), znači i taj Zenit smo mi pretvorili u Specijal.

Tako da 28 Specijala (orginali) + 7 jubilaraca u boji koji su pretvoreni kod nas u Specijal + taj Specijal 36: Zenit 666 koji je redovni broj u Italiji 615 = 36 Specijala kod nas.

Ovo što sam napisao da su Talijani izdali 29, upravo taj 29. je izdan u travnju ove godine u Italiji i Ludens ga još nije izdao, ja mislim da bi ga mogli dobit ovu jesen na kioscima.

Speciale 29: La nave del mistero



Naravno, numerološki taj Specijal bi trebao biti kod nas broj 37.

Pa će biti 29+7+1= 37 Specijala, onda bi s tim brojem bili opet u korak sa Talijanima.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 22:35   #439
Hvala na pojašnjenju. Da li je onda ova tvoja tablica potpuno točna što se tiče talijanskih izdanja? Jer se brojevi ne poklapaju sa koricama naših Zagora (unutarnje korice u kojima se pozivaju na broj originala).

Inače, ovaj Zenit 666 sam baš jučer kupio i pročitao, jako je zanimljivo, jedno drugačije iskustvo.
Također, Gigant- Priča o Betty Wilding mi je jedna od najdragocijenijih primjeraka koje imam. Zbilja potresna priča, a u svakoj priči gdje saznajemo više o Zagoru dobijemo neki novi detalj. I zato su mi sve te epizode vezane baš za njega (ima nekih i o podrijetlu Chica) jako bitne. Inače nisam ljubitelj gigant izdanja jer je nepraktično i preveliko za čitanje, kako je netko već primijetio.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:25   #440
Decec: i problematično za stavljati na policu. Da, nepraktično je. Samo su veće slike, a bolja kvaliteta bi bila još bolja u normalnijem formatu. Uz Betty Wilding, Dvorac na nebu je isto odličan gigant.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.