Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2023., 07:59   #4961
UH šta će moga prijatelja kaznit ako dođe inspekcija. ima paušalni obrt nije u sustavu PDV-a
najam čamaca i IT ( prošlu godinu prešli 300000 kn samo IT) ali su kao vratili 20000€ klijentu njemcu i kao greška. (ne znam kako mu je knjigovodstveni servis to kao ispravija.,nije bitno zasada to otvorili neki jdoo di če švabo ponovno platit tih 20000€ u 2023 .

taj najam čamaca bukira i preko stranih agencija, domačih agencija i hotela.

ali knjigovođa mu sve knjiži po izvodima tipa
došli novci preko paypala ona kao izdaje račun paypalu bez poreznog broja ili airbnb payments koji je samo finaciska organizacija preko koje su došli novci.

Ona tvrdi da sam ja u krivu a ona u pravu a ja tvrdim da se triba izdati račun na ime stvarne osobe koja je iznajmila taj čamac a novci su došli preko tih finaciski institucija. još mi nije jasno kako knjižit bruto iznos koji recimo airbnb uzima za proces kartičnog poslovanja mislim 3% +PDV i za to mu izda računje je li dužan predavat PDV-S


sta mislite ko je u pravu ja ili knjigovodstveni servis.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 18:45   #4962
Quote:
more kaže: Pogledaj post
UH šta će moga prijatelja kaznit ako dođe inspekcija. ima paušalni obrt nije u sustavu PDV-a
najam čamaca i IT ( prošlu godinu prešli 300000 kn samo IT) ali su kao vratili 20000€ klijentu njemcu i kao greška. (ne znam kako mu je knjigovodstveni servis to kao ispravija.,nije bitno zasada to otvorili neki jdoo di če švabo ponovno platit tih 20000€ u 2023 .
Ako je paušalni obrt iznos isporuka ne smije prijeći iznos za ulaz u sustav PDV-a.
Promet po računu ne znači da je to isporuka, knjiga prometa je mjerodavna da se ustanovi što je isporuka.
Ako je izvršio povrat nekom kupcu, kupac nema troška za taj iznos, da li je to povoljno za kupca?
Na osnovu čega će taj kupac platiti novom j.d.o.o. toliki iznos od 20.000,00 €

Quote:
taj najam čamaca bukira i preko stranih agencija, domačih agencija i hotela.

ali knjigovođa mu sve knjiži po izvodima tipa
došli novci preko paypala ona kao izdaje račun paypalu bez poreznog broja ili airbnb payments koji je samo finaciska organizacija preko koje su došli novci.
Račun je za kupca, banka ili neka druga organizacija uskrate svoj trošak ili naplate trošak po izdanom računu.

Quote:
Ona tvrdi da sam ja u krivu a ona u pravu a ja tvrdim da se triba izdati račun na ime stvarne osobe koja je iznajmila taj čamac a novci su došli preko tih finaciski institucija.
Naravno, na ime kupca.

Quote:
još mi nije jasno kako knjižit bruto iznos koji recimo airbnb uzima za proces kartičnog poslovanja mislim 3% +PDV i za to mu izda računje je li dužan predavat PDV-S
To je trošak koji za paušalni obrt ne predstavlja ništa, bitan je primitak.
Kada bude j.d.o.o. taj iznos je trošak.

Quote:
sta mislite ko je u pravu ja ili knjigovodstveni servis
Ti za ispostavljanje računa.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2023., 19:54   #4963
ako je prošle godine paušalni obrt ušao silom zakona u PDV, predan DOH obrazac, sva papirologija ispunjena.. je li trebao već doći obračun tj iznos poreza za prošlu godinu? ili je to nešto što obrtnik sam treba sračunati i uplatiti?

uredno dolaze one akontacije za ovu godinu...
sykorian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.