Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 17:45   #61
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Uz ovo bi jos postavio pitanje cenzure na ovoj stranici, jer ocito da sam dotakao neke bolne istine koje se tamo ne smiju izvjestavati...

Upravo cenzura koja se u ovom slucaju dogodila dokazuje da ova stranica se nikako ne moze uzimati kao kredibilna, buduci da se ovdje kao cilj ne trazi postizanje sto bolje informiranosti citatelja vec uvjeravanje u odreden sklop informacija koji je pogodan za odredenu stranu...

Tako da sve sto tamo citatajte, uzimajte sa dozom zadrske, informirajte se sa vise izvora, stopite informacije koje posjedujete i vidjet cete da je istina ponekad dosta drugacija od one koje bi oni zeljeli da vjerujete...
A ja bi onda postavio pitanje cenzure na forumu.hr jer na forumu isto tako postoji cenzura.

Konkretni primjer:

Stanje u fukushimi


U cijelom svijetu su cenuzrirane infomacije o tome ukljucujuci i forum.

A ti dokazi da nije tako pa mi reci sto se tamo dogada. Sto je pravo stanje stvari...

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 22.06.2012., 17:47   #62
Quote:
Pisalo je na Advanceu i o FARC-u, i to ne samo dobre stvari: http://www.advance.hr/faktografija/farc/
Chavez ima strateške interese u FARC-u, kao što SAD ima u kolumbijskoj vladi. To ne mijenja njegovu unutarnju politiku.
Hvala na linku! Ima jer se dobrim dijelom financira prodajom droge, kao i sve američke black ops operacije od Vijetnama. Barem to nisu tajne.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 17:52   #63
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Još idiotskija je tvrdnja da ne postoje interesne grupacije koje jako utječu na politička i ekonomska kretanja. Normalno da priče o masonima i Židovima i njihovim usmjeravanjima povijesnih događanja ne treba uzimati ozbiljno. Ali da određeni moćni krugovi drmaju svjetskom političkom i ekonomskom scenom, to je idiotizam tvrditi.
Kad čitaš takozvane mainstream medije, i kad je riječ o vanjskopolitičkim prioritetima NATO vrhuške recimo, tu je riječ o tolikoj orkestraciji glavnih mainstream medija da je to naprosto nevjerojatno. Takav stupanj opće medijske manipulacije još nikada i nigdje nije postignut i očigledno je da iza toga stoje određene službe, .

Što se tiče američkih predsjednika, njih financiraju, one koje favoriziraju ti i pobjeđuju, recimo Burek Obmana se pojavio odjednom niotkuda i slijedila je neviđena medijska promocija da i budala vidi kako se radilo o novoizabranom pulenu bankarsko-industrijskih lobija. Oni ga devedu, a on i radi u njihovu korist. Svako iskakanje, završi kao u Dallasu ili Watergate-u. Zamalo je i Clinton tako završio.

A ti veslaj svoje priče koliko hoćeš.
Tko je rekao da ne postoji interesne grupacije? Pa potvrdio sam da postoje. Samo u njima nema ništa mističnoga. I Hrvatska je prepuna interesnih grupacija koje utječu na politiku. Vrlo heterogenih grupacija. S različim ciljevima. I to sve nema veze s infantilnom vizurom svijeta koju vi nastojite nametnuti.

Ovo s iskakanjem je preglupo. U čemu su to Kennedy ili Nixon iskakali? Jedino po čemu su iskakali jest činjenica da su maknuti. Post hoc ergo propter hoc.
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 17:52   #64
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Ajde da vidimo te dvije najveće stranice u ovom dijelu Europe pa da ih usporedimo s advanceom.
Ne smijem se reklamirati.

Quote:
I tko govori o zakupu, trećerazredni manipulatoru?
Ne izvlači se. Počeo si pričati o forum.hr, a nemaš pojma o webu i održavanju stranica. Da ne pričam onu nebulozu o "grafički zahtjevnom advance.hr", gdje se diviš "templejtu" od 50 $.

Quote:
Ja govorim o resursima za uređivanja onog sajta. Index.hr ima nekoliko programera i dizajnera.
Koji su to resursi? 10 ljudi u vrh glave ti je dovoljno. Čak i previše.

Kakve veze ima što index.hr ima svoje programere i dizajnere? Ima ih prvenstveno zato što su mulci razvili svoju forumsku skriptu ( koja je smeće ) i neki svoj debilni CMS ( koji je isto smeće ).
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 17:53   #65
Quote:
Dobro, sada nam reci što je konretno toliko skupo na toj stranici da iziskuje tolika financijska sredstva?
Nisam rekao niti jednu cifru već konstataciju da se od nekuda mora financirati.
Pa od prevođenja tekstova, prikupljanja članaka, uređivanja, grafike itd. Nije ništa to besplatno.

Quote:
(2001 su na vlasti bili talibani).

Koliko medija je pisalo o tome ?
http://www.nytimes.com/2008/07/27/ma...rugtrafficking

New York Times je itekako pisao o tome.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 17:54   #66
Quote:



Još idiotskija je tvrdnja da ne postoje interesne grupacije koje jako utječu na politička i ekonomska kretanja. Normalno da priče o masonima i Židovima i njihovim usmjeravanjima povijesnih događanja ne treba uzimati ozbiljno. Ali da određeni moćni krugovi drmaju svjetskom političkom i ekonomskom scenom, to je idiotizam tvrditi.
Kad čitaš takozvane mainstream medije, i kad je riječ o vanjskopolitičkim prioritetima NATO vrhuške recimo, tu je riječ o tolikoj orkestraciji glavnih mainstream medija da je to naprosto nevjerojatno. Takav stupanj opće medijske manipulacije još nikada i nigdje nije postignut i očigledno je da iza toga stoje određene službe, .

Što se tiče američkih predsjednika, njih financiraju, one koje favoriziraju ti i pobjeđuju, recimo Burek Obmana se pojavio odjednom niotkuda i slijedila je neviđena medijska promocija da i budala vidi kako se radilo o novoizabranom pulenu bankarsko-industrijskih lobija. Oni ga devedu, a on i radi u njihovu korist. Svako iskakanje, završi kao u Dallasu ili Watergate-u. Zamalo je i Clinton tako završio.

A ti veslaj svoje priče koliko hoćeš.
Isto kao i Josipović. Tko je znao za njega 2 mjeseca prije izbora osim ljudi s pravnog fakluteta u Zagrebu i glazbenika? Pa je opet postao predsjednik zahvaljujući medijima.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 17:56   #67
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da ne postoji interesne grupacije? Pa potvrdio sam da postoje. Samo u njima nema ništa mističnoga. I Hrvatska je prepuna interesnih grupacija koje utječu na politiku. Vrlo heterogenih grupacija. S različim ciljevima. I to sve nema veze s infantilnom vizurom svijeta koju vi nastojite nametnuti.
.
navedi tocno koje su to grupacije i u kojim djelovima utjecu

Imena, prezimena...firme u kojima rade...

Izvoli, to ti tvrdis pa daj neke cinjenice.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 22.06.2012., 17:56   #68
Quote:
Ne, 6 kompanija kontroliraju sve medije na svijetu...evo tu ti je infografika pa provjeri

http://cdn-www.i-am-bored.com/media/...onofChoice.jpg
Ovo nije ništa novo.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 17:56   #69
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Nisam rekao niti jednu cifru već konstataciju da se od nekuda mora financirati.
Pa od prevođenja tekstova, prikupljanja članaka, uređivanja, grafike itd. Nije ništa to besplatno.
Prevođenje tekstova, prikupljanje članaka, uređivanje, grafike - sve se to može raditi na volonterskoj bazi i sve to može biti besplatno.

Financirati ga može jedna osoba, što često bude slučaj na takvim portalima. U čemu je onda problem skupiti istomišljenike?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 17:57   #70
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Isto kao i Josipović. Tko je znao za njega 2 mjeseca prije izbora osim ljudi s pravnog fakluteta u Zagrebu i glazbenika? Pa je opet postao predsjednik zahvaljujući medijima.
Pa josipovic je postavljen od strane iste skupine ljudi koji postavljaju i politicare vani..eto vidis kako lijepo povezujes cinjenice i isti nacin na koji rade
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 22.06.2012., 17:58   #71
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne smijem se reklamirati.
To nije reklama kao uostalom ni spominjanje advance.hr. Služi u svrhu komparacije i potkrijepljivanja tvoje tvrdnje kako si na volonterskoj bazi razvio dvije najveće stranice u ovom dijelu Europe. Trebali bi ih vidjeti pa da možemo usporediti njihovu zahtjevnost s advanceom. U suprotnom nisi to uopće trebao spominjati.


Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne izvlači se. Počeo si pričati o forum.hr, a nemaš pojma o webu i održavanju stranica. Da ne pričam onu nebulozu o "grafički zahtjevnom advance.hr", gdje se diviš "templejtu" od 50 $.



Koji su to resursi? 10 ljudi u vrh glave ti je dovoljno. Čak i previše.

Kakve veze ima što index.hr ima svoje programere i dizajnere? Ima ih prvenstveno zato što su mulci razvili svoju forumsku skriptu ( koja je smeće ) i neki svoj debilni CMS ( koji je isto smeće ).
Da rezimiramo. Forum.hr ima ljude koji žive od forum.hr-a, index.hr ima ljude koji žive od index.hr, samo advance.hr radi na volonterskoj bazi. I da, totalno je tehnički nezahtjevan. Vrlo si uvjerljiv.
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 17:58   #72
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Ovo nije ništa novo.
Nisam rekao da je novo nego sam ispravio netocan podatak o jednoj osobi.

Dakle, slazes se da 6 kompanija u potpunosti kontroliraju sve medije na zapadu (osim advancea)

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 22.06.2012., 17:59   #73
Quote:
Prevođenje tekstova, prikupljanje članaka, uređivanje, grafike - sve se to može raditi na volonterskoj bazi i sve to može biti besplatno.

Financirati ga može jedna osoba, što često bude slučaj na takvim portalima. U čemu je onda problem skupiti istomišljenike?
Nije nema problema. Samo kažem da potal ne može biti besplatan jer samo registrianje web stranice već košta. I da, ako su sve volonteri i istomišljenici kapa do poda.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 18:00   #74
Quote:
Nisam rekao da je novo nego sam ispravio netocan podatak o jednoj osobi.

Dakle, slazes se da 6 kompanija u potpunosti kontroliraju sve medije na zapadu (osim advancea)
Pa to nije ništa novo. Isto kao što je svu proizvodnju u SFRJ kontolirala država, tako i vani velike kompanije imaju većinu medija. Od kada postoji čovjek postoje nadređeni i podređeni. Isto kao što je slučaj i s Josipovićem.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 18:01   #75
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Prevođenje tekstova, prikupljanje članaka, uređivanje, grafike - sve se to može raditi na volonterskoj bazi i sve to može biti besplatno.

Financirati ga može jedna osoba, što često bude slučaj na takvim portalima. U čemu je onda problem skupiti istomišljenike?
Isprva je bilo volonterski, sad je već jedna osoba. Napredak.

Btw, neko je tvrdio da je više osoba? I kako je to bitno?
Trollkiller is offline  
Old 22.06.2012., 18:02   #76
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Da i tako sam ja to lijepo komentirao, i vidi vraga Advance.hr pobrisao sve moje komentare, blokirao me sa njihove stranice i to je to....

Pa se lijepo zapitajmo za koga oni rade, tko njih financira...

My two cents...
advance ima zuanimljive clanke i pravo je sovjezenje..sta se tice brisanja postova..ako to i rade, sigurna sam da je advance milamajka za ovaj forum.hr i cenzuru koja se na njemuodvija.

moloko* is offline  
Old 22.06.2012., 18:07   #77
Quote:
advance ima zuanimljive clanke i pravo je sovjezenje..sta se tice brisanja postova..ako to i rade, sigurna sam da je advance milamajka za ovaj forum.hr i cenzuru koja se na njemuodvija.
Ma jok di bi bilo cenzure u člancima o raju na zemlji Kubi ili možda S. Koreji.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 18:08   #78
Inače kao najobjektivnije europske novine smatram Der Spiegel.
Revenger20 is offline  
Old 22.06.2012., 18:21   #79
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
To nije reklama kao uostalom ni spominjanje advance.hr. Služi u svrhu komparacije i potkrijepljivanja tvoje tvrdnje kako si na volonterskoj bazi razvio dvije najveće stranice u ovom dijelu Europe. Trebali bi ih vidjeti pa da možemo usporediti njihovu zahtjevnost s advanceom. U suprotnom nisi to uopće trebao spominjati.
Dvije najveće specijalizirane stranice. Kakva je svrha ih ovdje stavljati i još uspoređivati sa advance.hr, kada uopće nisu ista tematika? Tako se ne radi usporedba internet stranica.

Quote:
Da rezimiramo. Forum.hr ima ljude koji žive od forum.hr-a, index.hr ima ljude koji žive od index.hr, samo advance.hr radi na volonterskoj bazi. I da, totalno je tehnički nezahtjevan. Vrlo si uvjerljiv.
Ni forum.hr, odnosno monitor.hr ni index.hr u početku nisu donosili zaradu i nastali su na volonterskoj bazi.
Jesam li ja tebi uvjerljiv ili ne, totalno je nebitno, ono što je bitno je da ti nemaš pojma o internet stranicama.

http://demo.wpzoom.com/?theme=telegraph

http://demo.woothemes.com/?name=premiumnews

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Nije nema problema. Samo kažem da potal ne može biti besplatan jer samo registrianje web stranice već košta. I da, ako su sve volonteri i istomišljenici kapa do poda.
Pa mislim, zar se to mora naglasiti? Pa normalno da košta, kad kažem besplatan, mislim na dodavanje sadržaja na isti.

Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Isprva je bilo volonterski, sad je već jedna osoba. Napredak.
Nemoj molim te, već smo ustanovili da ne znaš ništa o internet stranicama. Normalno da netko mora platiti hosting i registraciju domene, što sam uostalom i napisao, a autoru gore sam napisao što mislim pod pojmom "besplatan".
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 18:32   #80
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Inače kao najobjektivnije europske novine smatram Der Spiegel.
Pa upravo je Der Spiegel prvi objavio veliku reportažu o pripadnicima Slobodne Sirijske Vojske koji likvidiraju civile. Der Spiegel je čak odradio i intervju s jednim od članova tzv. "brigade za pokope" koji je otvoreno priznao za list kako je "ubio 4 muškarca tako da im je prerezao grkljane". U izvještaju se navodi kako postoji i tzv. "brigada za ispitivanje" koja vrši mučenje, no, to nije posao "brigade za pokope" - njihovi zadaci su samo likvidacije, istaknuto je u izvještaju Der Spiegela.
I to je za tebe objektivno.

No kada Advance.hr objavi (prenese) isti takav izvještaj to je rusko-komunističko-sjevernokorejsko-jugonostalgičarska propaganda puna laži...
dampyr is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.