Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2013., 16:38   #281
Ooooo, pa imaš pravo na naknadu do zadnjeg dana nezaposlenosti, tako da - lijepo ćeš u prosincu dobiti dio plaće (od 18-og do kraja mjeseca) i dio naknade (od početka mjeseca do 17-og ).
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:50   #282
Hvala na uljepšavanju ostatka dana
To je neko osobno iskustvo / provjerena informacija?
Jel ima negdje crno na bijelo da budem potpuno siguran?
Burs is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 16:56   #283
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam samo "čista" plaća, bez dodataka. Što opet ispada i logično - inače bi naknada bila veća onima koji su dalje putovali, što nema smisla.
Hvala, dolje u PDF-u Posao i karijera na temi naknada za nezaposlene kazu drukcije, da se uzima tzv bruto1 placa odnosno kompletna bruto placa -20% (doprinosi za mirovinsko) pa vise nemam pojma.

Na portalu mojposao.net ima kalkulator place bruto u neto i obrnuto i nekako mi to stima. Samo nisam znao sto sa ovim prijevozom.
Npr kad mi banka dodjeljuje dozvoljeni minus, onda uzimaju u obzir kompletnu isplacenu placu sa tim prijevozom ukljucenim.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 18:48   #284
Quote:
Burs kaže: Pogledaj post
Hvala na uljepšavanju ostatka dana
To je neko osobno iskustvo / provjerena informacija?
Jel ima negdje crno na bijelo da budem potpuno siguran?
A glej - jel ćeš dobiti plaću za dio mjeseca u kojem ćeš raditi ili ne? Pa tako ćeš dobiti i naknadu, sumnjam da će ti netko tu skenirati dokaze.

Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Hvala, dolje u PDF-u Posao i karijera na temi naknada za nezaposlene kazu drukcije, da se uzima tzv bruto1 placa odnosno kompletna bruto placa -20% (doprinosi za mirovinsko) pa vise nemam pojma.

Na portalu mojposao.net ima kalkulator place bruto u neto i obrnuto i nekako mi to stima. Samo nisam znao sto sa ovim prijevozom.
Npr kad mi banka dodjeljuje dozvoljeni minus, onda uzimaju u obzir kompletnu isplacenu placu sa tim prijevozom ukljucenim.
Pitanje je bilo za prijevoz - prijevoz ziher ne ide u izračun za naknadu sa zavoda. Kao i obrok.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:56   #285
Trebam se prijaviti na burzu, imam 13 god staža neprekidnog, zadnju plaću nisam primila pa ne znam što treba biti na r1 obrascu.
dache is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 21:05   #286
pozdrav svima
molim pomoć: moja situacija je sljedeća:18 godina i 1 mjesec radim u privatnoj firmi koja je već 2 mjeseca u blokadi a ja plaču nisam dobila za 8.9.10.mjesec a neću ni dalje.(od prije imam staža 2 godine i 1 mjesec bez prekida radnog odnosa.)Šefica mi nudi "otkaz" tako da se prijavim na burzu kako bi bar nešto novaca dobila jer na ovaj način još duuugo neću vidjeti plaču.
koliko sam shvatila pravo na naknadu na burzi imam 420 dana,prva 3 mjeseca 70% od plače pa onda 30 ili 35% i td.
mene zanima sljedeće: ako ja nakon npr.4 mjeseca provedenih na burzi nađem posao i na tom novom poslu nakon npr.3 mjeseca opet dobijem otkaz -kakva su mi ONDA prava na burzi?? da li mi se tih 4 mjeseca odbija od onih 420 dana???ili idem sve iz početka?koja mi je onda naknada na burzi?
Ko zna molim da mi hitno javi jer mislim da od 1.12.ću biti na burzi
hvalahvalahvala
kaan007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 21:55   #287
Ako se ponovo zaposlis, gledaj da ne dobijes otkaz odmah nakon 3 mjeseca jer onda ti se uzima za obracun naknade minimalna placa u HR umjesto tvoje place.
A sto se tice onih 4 mjeseca, to nema veze, kada po drugi put dobijes otkaz gleda ti se staz u toj drugoj firmi, znaci minimalno 9 mjeseci uzadnje dvije godine ALI dobit ces lovu samo za ta 3 ili 4 mjeseca ili koliko vec si radila u novoj firmi, onih 420 dana vise ne vrijedi nego ti se gleda zadnji staz u zadnjoj firmi, znaci od pocetka do kraja zadnjeg radnog odnosa, a tu onda imas pravo samo 3 mjeseca.

Mislim da ti se vise isplati ovo sve iskoristiti bez ponovnog zaposlenja samo sto onda ces ispusiti puno mjeseci radnog staza.
Vidi sta ti je bitnije lova ili radni staz.

Ako te to tjesi, u istoj smo gabuli ja i ti, od nove godine idem na HZZ nakon 7 godina rada.

Zadnje uređivanje DarkStar : 24.11.2013. at 22:08.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 18:03   #288
Quote:
dache kaže: Pogledaj post
Trebam se prijaviti na burzu, imam 13 god staža neprekidnog, zadnju plaću nisam primila pa ne znam što treba biti na r1 obrascu.
Zašto nisi dobila? Zašto je došlo do prekida radnog odnosa?

Quote:
kaan007 kaže: Pogledaj post
mene zanima sljedeće: ako ja nakon npr.4 mjeseca provedenih na burzi nađem posao i na tom novom poslu nakon npr.3 mjeseca opet dobijem otkaz -kakva su mi ONDA prava na burzi?? da li mi se tih 4 mjeseca odbija od onih 420 dana???ili idem sve iz početka?koja mi je onda naknada na burzi?
A čuj, zavisi zašto ćeš dobiti otkaz, pa će prema tome ovisiti i hoćeš li imati pravo na išta
Ali onaj dio koji tebe vjerovatno zanima - ako se ponovo vratiš na burzu, nećeš dobivati opet 70% 3 mjeseca, nego nastavljaš tamo di si stala.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 18:43   #289
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Zašto nisi dobila? Zašto je došlo do prekida radnog odnosa?



A čuj, zavisi zašto ćeš dobiti otkaz, pa će prema tome ovisiti i hoćeš li imati pravo na išta
Ali onaj dio koji tebe vjerovatno zanima - ako se ponovo vratiš na burzu, nećeš dobivati opet 70% 3 mjeseca, nego nastavljaš tamo di si stala.
daaa....baš me je to zanimalo.puno hvala na pojašnjenju
kaan007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:33   #290
Bok svima.
Situacija je ovakva, pa ako netko ima provjerenu informaciju, ili neki copy-paste iz nekog pravilnika...
Imam još mjesec i pol pravo na naknadu, ali sam se nedavno zaposlio i naknada je naravno obustavljena.
Sad razmišljam dati otkaz da si skratim muke (priča za drugu temu), a ako ja ne dam otkaz, dat će ga oni meni, jer ni oni nisu zadovoljni.
Da li ću nakon otkaza moći primati ostatak naknade po prvom rješenju, ili će se zakačit za ovaj moj otkaz i na temelju toga odbiti nastavak isplate?
Ultimativno pitanje bi bilo da li ovo drugo rješenje "gazi" prvo, tj. gubim li sva prava iz prvog rješenja?
Da li će nastavak isplate biti moguć samo ako se opet negdje drugdje zaposlim, pa oni meni daju otkaz, tj. taj otkaz ne nastupi mojom krivnjom?
I da, još sam na probnom roku ako to ima neke veze. Možda se može malo preformulirati otkazni ugovor ako budu dobre volje?
Da li je bolje odtrpiti sve to do kraja i čekat da oni naprave prvi korak? U tom slučaju bi situacija bila čista, ne?
Nije sad neka velka para u pitanju, ali ako netko ima pametan odgovor/prijedlog/sugestiju/whatever, cijenim informaciju.
Burs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:55   #291
Ne smijes ti dati otkaz niti potpisati sporazumni otkaz. (pazi da ti ga ne uvale)
Onda ne dobivas niti lipe.
Natjeraj njih da te otkantaju sto prije, ti znas najbolje kako ces to izvesti.
Ili ako imas nekoga da te ponovo zaposli na 3-4 mjeseca pa ti da otkaz mozes i tako.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 13:23   #292
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ne smijes ti dati otkaz niti potpisati sporazumni otkaz. (pazi da ti ga ne uvale) Onda ne dobivas niti lipe.
Hvala na brzom odgovoru. Tako sam i mislio. Ne može tako lako proizaći nešto dobro iz takve situacije.

I još jedno pitanje: ako dođe do nastavka isplate naknade, da li se naknada isplaćuje u iznosu iz prvog rješenja, ili se ponovno kalkulira s uključenim vremenom proteklim između dva rješenja (gdje bi tada mogla biti manja)?
Burs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 14:08   #293
Mislim da ti se racuna ovaj zadnji radni odnos za osnovicu.
Ako si radio samo 3 mjeseca u zadnjem radnom odnosu, onda ti uzimaju za osnovicu minimalnu placu u HR (2900kn). Bez obzira koja je tvoja placa.

E sad, ne znam za preostalu naknadu od prije, sto je s tim? ili ide samo ova nova 3 mjeseca po 70%, mislim da je ovo drugo.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 13:34   #294
Da li neko zna do kojeg u mjesecu sjeda naknada sa biroa? Hvala
samojaznam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 13:38   #295
Na burzu sam se prijavila 25.11.2013.i imam pravo na novčanu naknadu. Kod savjetnika idem 9.12. i tad ću obaviti javljanje za 12.mj. Kada mogu očekivati prvu uplatu 12. ili 1.mjesec? Ako se zaposlim 23.12. hoću li dobiti išta za tih mjesec dana nezaposlenosti ili neću dobit ništa? Hvala
kikimef is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 09:35   #296
jel kome sjela naknada -
petkova1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 16:40   #297
Pitanje.
Imam pravo na naknadu od 2183 kn prva tri mjeseca, i za prva dva mjeseca sam uredno dobila taj iznos, a danas su mi uplatili 2150 kn, 33 kn manje.
Nisu neki novci ali me zanima zašto? Ako je netko ima sličnu situaciju.
milankaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 10:23   #298
ekipa pozz!pitanje??ako sam se prijavila na zavod 15.11 i ostavrila pravo na naknadu,kad ce ona u 12 ili 1?i hoce biti cijela ili za pola mjeseca?!tnx
lilypink is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:54   #299
Molila bih savjet i /ili odgovore ako je netko bio u sličnoj situaciji ili ako mi može poslat pravilnik gdje mogu sa sigurnošću isčitati sljedeće;

- trenutno sam na porodiljnom (ističe 02.02.2014.)
- nalazim se u inozemstvu sa obitelji (mm radi, starije dijete je krenulo u školu ovdje)

- htjela bih iskoristiti naknadu sa burze ako dobijem otkaz (to ću dog sa nadređenim) jer imam neprekidnog r. staža 11 godina, dali je to moguće ako se mjesečno ne javljam referentici i ako samo odradim prijavu i konzultacje..?
- dali postoji mogućnost zamrzavanja r odnosa i što u tom slučaju poslodavac plaća za mene, dali neki oblik davanja ili ne, dali sam na teret hzzo-a... ?
- koji mi je rok za prijavu na mirovinsko nakon otkaza i na burzu rada?

Zaista se ne mislim skoro vraćati u Zg.(raditi), pa ne znam što napraviti i koju opciju odabrati....
Što u tom/mom slučaju najbolje učiniti?!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:18   #300
Zanima me dali je sa 01.01.2014. ukinuto pravo na
produženje naknade za nezaposlene ?
Ako ste neprekidno na zavodu duže od 12. mjeseci .
Supruzi su mi danas na zavodu rekli da toga od ove
godine više nema .
đeram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.