Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2014., 05:48   #61
Quote:
Razored kaže: Pogledaj post
I ja obožavam ovakve teme i volim trošiti vrijeme na znanost i ostale stvari kad nemam što radit'. Osobno, mislim da postoje samo 2 paralelna svemira. Granica koja dijeli ta 2 svijeta je zrcalo. Zamislite da se vi gledate u ogledalo, dok u isto vrijeme sa druge strane druga "kopija" vas gleda vas, tj. sebe. Tako zamišljam svijet, jer po teoriji onog koji je pokrenuo ovu temu, onda postoji milijarde i milijarde alternativnih svemira.
Stavi jedno ogledalo ispred sebe, a drugo ogledalo sebi iza leda.
Koliko sada imas paralelnih svemira?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 22:22   #62
evo par primjera navodno istinih dogadjaja..
http://www.index.hr/black/clanak/par...ka/745579.aspx
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:07   #63
Koliko ja mislim/znam , svakom odlukom se stvara pararelni svemir , npr. u ovom svemiru odlučim da ću kupiti nešto , a u drugome , novome da neću kupiti to.
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 18:11   #64
http://www.antimaterija.com/mozganje...elni-svjetovi/
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:42   #65
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
Koliko ja mislim/znam , svakom odlukom se stvara pararelni svemir , npr. u ovom svemiru odlučim da ću kupiti nešto , a u drugome , novome da neću kupiti to.
Aha.

Tako ti to zamišljaš.

Samo zaboravio si da bi tvoje JA moralo biti tada u OBA paralelna svemira, pa bi morao ISTOVREMENO oboje doživjeti, što naravno nema veze sa stvarnošću, koliko i sam vidiš.

Uvijek doživljavamo samo jedno.

Znači ta teorija da se mi istovremeno nalazimo u dva ili više paralelna svemira jednostavno nema dokaza u našem životu, što će reći da je to UTOPIJA. To je moje mišljenje. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:05   #66
Smile

Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Aha.

Tako ti to zamišljaš.

Samo zaboravio si da bi tvoje JA moralo biti tada u OBA paralelna svemira, pa bi morao ISTOVREMENO oboje doživjeti, što naravno nema veze sa stvarnošću, koliko i sam vidiš.

Uvijek doživljavamo samo jedno.

Znači ta teorija da se mi istovremeno nalazimo u dva ili više paralelna svemira jednostavno nema dokaza u našem životu, što će reći da je to UTOPIJA. To je moje mišljenje. Pozdrav
tako sam čuo , ne znači da je točno
Lotarw is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 21:46   #67
Quote:
Lotarw kaže: Pogledaj post
tako sam čuo , ne znači da je točno
Samo kažem da se tvoje JA ne može razdijeliti na dva paralelna svemira ili na više njih.

Tvoje JA je cjelina, i može postojati i svjesno doživljavati samo jednu stvarnost.

To je razumno i i logično. Sve ostalo je puko maštanje i špekuliranje. Garant!
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 09:27   #68
Lightbulb


Ranga-Ram Cherry


jutranji.hr
Quote:
Ranga-Ram Chary, astrofizičar sa Sveučilišta CalTech koji radi na analizi podataka s teleskopa Planck, vjeruje da je pronašao mjesto gdje se naš univerzum sudara s paralelnim.

Kada je uspoređivao kartu pozadinskog zračenja svemira nastalu na temelju Planckovih promatranja s prethodnima, Chary je uočio područje s misterioznim sjajem. Proučio je niz mogućih objašnjenja i zaključio kako je vrlo mala šansa da se radi o nasumičnim fluktuacijama ili smetnjama u mjerenju.

- Moguće je da se radi o sudaru našeg univerzuma s paralelnim univerzumom, napisao je Chary u studiji objavljenoj na online bazi arXiv.

- Sjaj koji smo zamijetili mogla bi uzrokovati materija iz drugog svemira koja ‘curi’ u naš, objasnio je za New Scientist.

- Naš bi svemir mogao jednostavno biti jedna od regija unutar super-regije koja se vječno širi. U takvoj super-regiji postojale bi mnoge druge regije, a svaka od njih imala bi drugačiji set zakona fizike od onih koje smo izmjerili u našem univerzumu, rekao je Chary.

Prema njegovim kalkulacijama, svemir s kojim se možda sudaramo znatno je drugačiji od našeg - omjer vidljive materije i svjetlosti u tom svemiru barem je 65 puta veći od onog koji opažamo u našem svemiru, što bi objasnilo neobičan raspored frekvencija signala.

Ipak, Chary poziva na oprez, ističući da neobične tvrdnje zahtjevaju više dokaza. Iako je isključio mogućnost da se radi o smetnjama i greškama kakve su se do sada pojavljivale u mjerenjima, nije nemoguće da se radi jednostavno o nekoj novoj vrsti smetnje s kojom se do sada nisu susreli.

Fizičari koji su proučili Charyjev rad odali su mu priznanje da se iskreno potrudio istražiti sve druge moguće izvore signala, no sve druge mogućnosti čine se izrazito malo vjerojatne - toliko malo da se verzija s paralelnim univerzumom za sada čini najizglednijom.



orginal:
http://arxiv.org/pdf/1510.00126v1.pdf
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:42   #69
Dokumentarni film Chrisa Turnera i Daniela Rogersona o fenomenu Reptila, bića iz druge dimenzije ili planeta koja navodno 'vedre i oblače' našom civilizacijom napokon se približio svom izlasku, a izaći bi mogao u proljeće 2016. godine. Plejada vrsnih gostiju - Peter Maxwell Slattery, Ellis Taylor, Richard Bruce, Mary Rodwell, Simon Parkes, David Icke, James Bartley, David Chace, Bill Ryan - jamči široku pokrivenost čitave teme i veliki broj svjedočanstava o postojanju ovih kontroverznih bića. Igrane scene dodaju ozbiljnost i problem je jedino dugačka odgoda od prve najave do prvog trailera. Chris Turner je dugo čekanje objasnio 'neplanirano širokim spektrom svjedoka i dodatnog materijala' i može se reći kako je priča izašla iz prvotnih okvira u nešto daleko opsežnije i ozbiljnije. 'Restrukturirali smo film s tri sata na sat i pol, s tim da ćete imati priliku vidjeti i drugi i treći nastavak... Prvi dio je kompletno gotov' navodi Turner i najavljuje skoru trilogiju.

http://youtu.be/oi79RhcDFSE

http://youtu.be/XWNrR0nBsdY
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 01:22   #70
U svakom momentu imate bilion mogućnosti promjene svog osjećaja,spoznaje i mišljenja.Što ste danas,niste sutra.Dakle frekvencija se znanjem uzdiže i mijenja.
SVJETSKI PROJEKT REZONANCIJE

Isto tako sa promjenom titraja vaše svijesti mijenja se i vaša valna dužina.A posebno TITRAJI "vaše duše..Vaše lopte-jezgre gdje i jeste vi.Ta svijest je minijaturna svijetla točka zvana i Nad-duša ili vaše drugo PRAVO JA,koja vas promtara i šapće na uho što da ćinite.

" Ljestvica Svete geometrije se brojno odvija u prostoru. Ona se razlikuju od svjetovne geometrije čisto u smislu da se kreće kao i pojmovi koji su uključeni i za koje smatramo da imaju simboličku vrijednost, a time, i dobru glazbu, olakšavaju evoluciju duše."

Ta Nad duša je milion puta močnija od svih svetaca i bogova koji su ikada boravili na Zemlji a da ne govorim dalje..Ona ZNA,mozak nema pojma,On je samo sluga RADNIK,da bi se vaša Nad duša obogatila novim spoznajama.Vi i sada egzistirate u paralenim svemirima.Tesla je kazao ovako:"ako hočete upoznati svemir,razmišljajte o energiji,frekvenciji i vibraciji.I ja to ponavljam Mukijima sa foruma oni zbaraju i oduzimaju kamenje.Egipćani su na Hramu utkali sve simbole koje su "naslijedili" a religiozni tajkni trgovci i kalifi ih raskupusili.Isto rade i danas.Lažu čim zinu.Ovaj SVETSKI projekt REZONANCIJE vodi fizičar Nassim Harramein koji je prostudirao vrlo duboko sve skrivene drevne mudrosti Joge i mistike Tibeta itd...i sve povezao sa kvantnom novom fizikom.Nije jedini.Pokret se širi...Jedinio je tako moguće čovjeku shvatiti što je i gdje je.A to je tu gdje jeste.

Svaki od ovih balona mreže je jedna mogućnost.Kako u vama tako u samom svemiru.Čovjek je nastao isto kao i galaksije,isto kao sunce i isto kao planeta.Sve je povezano istim nitima.I sve je JEDNO.Čovjek nije odvojen od ničega.Samo se Mukijima ćini da ih je stvorio neki ćaća bradonja i spasio lik na magarcu ili neka eksplozija atoma."Budući da je vrijeme udaljenost u prostoru, vrijeme je memorija na strukturI prostora. Bez memorije, nema vremena. Bez vremena, nema uspomena. Zatim slijedi da energija koju percipiramo kao materijalni svijet mora biti informacija ili energija na strukturi prostora "
__________________
999

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 17.01.2016. at 01:56.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 19:21   #71
Quote:
AngelFire9 kaže: Pogledaj post
Dakle frekvencija se znanjem uzdiže i mijenja.
Frekvencija čega?
Ramanujan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 22:30   #72
Quote:
Ramanujan kaže: Pogledaj post
Frekvencija čega?
Titraja te iluzorne slike(stvorene u glavi) tzv.pra uzroćne točkice materije ili tzv,duhovnog atoma.

U biti sve stvoreno je materija, ali ljudskom oku nedohvatljivo sitna.Jer u biti je neizmjerljiva a znanje "svih stvorenih" je zapisano u tom elektrićnom energetskom bezvremenom polju univerzuma koji neprestalno titra.(akashi)
Što to u biti znači u praksi?
Cijeli univezum je jedno jedinstveno energetsko polje,a materijalizacija kroz razne"filtere" energija tvore na kraju neko tijelo.Utjelove ga,materijaliziraju do stanja fizičke čvrstoće koje se prilagođava pogodnom "terenu".Dakle sazdani smo od biliona atoma koji s svaki za sebe živi sa svojom posebnom vibracijom i memorijom koja im omogućava što činiti.Ali svi povezani određenim kodom.Kao u PC-ju.Točno po planu,bez greške.(osim iznimaka)

FOTO.To što vidite u svemiru se odvija i u ljudskoj glavi.Imate opet"rogove" i svjetlo u sredini.Kao na Egipatskim slikarijama itd..Rogovi i lopta -svjetlosna kugla u sredini.Ili dvije komore egipatske piramide(kraljićina i kraljeva odaja)i treće oko koje se budi kada su dva pola u ravnoteži(ravnodnevnica bogova)Samo se tada filtirana -obogaćena svijest po principu dva ukrštena trokuta iz donjeg svijeta vraća u nebo-gornji trokut(zvijezdu)
Svemir"misli"ali ne na način kako čovjek misli da"on"misli.On titra,pjeva..vibrira a u tom stanju svijesti koje dosegne neki avatar biva zapravo oslobođen "koprene"mozga da vidi kako zaista svijet funkcionora a informacije prima u ovisnosti koliko se otvorio(oslobodio) raznih ljudskih ideja.Jer sve što pomisliš i želiš u tebi je.Ali to je današnjim znanstvenicima nepojmljivo.



Postojiš samo sada,a to SADA je uvijek.

Bez memorije, nema vremena. Bez vremena, nema uspomena. Zatim slijedi da energija koju percipiramo kao materijalni svijet mora biti informacija ili energija na strukturi prostora "
__________________
999

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 17.01.2016. at 23:12.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 03:00   #73
Opaaaa! Spoznavanje multidimenzionalnih naddimenzionalnih vandimenzionalnih cikličkih vibracija kroz prana-bindu trening!

U to ime jedan ooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm...
Schlitzie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 07:38   #74
Upravo kao što zadnjih par slika pokazuje...

svemir postoji u beskonačnost zato što sve oko nas postoji u fraktalima.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 19:57   #75
Prot: I wanna tell you something Mark, something you do not yet know, that we K-PAXians have been around long enough to have discovered. The universe will expand, then it will collapse back on itself, then will expand again. It will repeat this process forever. What you don't you know is that when the universe expands again, everything will be as it is now. Whatever mistakes you make this time around, you will live through on your next pass. Every mistake you make, you will live through again, & again, forever. So my advice to you is to get it right this time around. Because this time is all you have.
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.02.2016., 21:56   #76
Portali za drugi svijet mogu bilo kome biti vidljivi na nebu. Narocito nocu kad je vedro, samo mi to ne znamo prepoznati ili mislimo da je dio svemira Tako sam cula.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:33   #77
mislim da je danas već u fizici prevladavajuće da je ovo višedimenzionalan svijet. Jedino u svakodnevici to nije još preneseno na obrazovni sustav, radi prevladavajuće materijalističke paradigme i dupeglavaca koje Icke dobro naziva papagajskim ponavljačima, a na kojima u biti počiva ovaj svijet - oni su svugdje, oni su štreberčići u prvim redovima a djeluju ko konji bez trunka mašte iskoračiti izvan predviđenog okvira i ulara koji im je na očima . I fukushima i Černobil su posljedice tog tipa razmišljanja, tipa "to je 0.1% vjerojatnosti, to se nama neće nikad desiti." Cunami od 20 metara, ma to je nemoguće; To su teorije zavjere. To da reaktor postane nestabilan kod malih snaga, to je isto nemoguće, to je isto teorija zavjere.

Naime od prvog dana kvantne fizike, kad je uočeno da se materija ponaša kao val osim ako ju se kako bi zagorci rekli "peta", objašnjenje je bilo da se kod "petanja", tj. "mjerenja" (to se još zove "fenomen promatrača") svemir račva na paralelne i uskače u jedan od njih.
To je tzv. Everettova interpretacija.Ali onda je Bohr rekao, nemojmo ,ljudi ko jadni tupavi Einstein će se prepast, ajmo to isto nazvat nekim čudnim imenom, nek se to zove "Kolaps valne funkcije materije", i riješili smo stvar, nemoramo ljudima ništa objašnjavat , samo im kažemo da to niko ne razumije , i nemoramo se sukobljavat s ortodoksnim pravovjernicima koji su tad , početkom 20.st. posvuda, i ne baš bezazleni, npr. Hitler je protjerao gotovo sve kvantne fizičare jer je to za njega bila "židovska fizika", nekakva fizikalna verzija židovske svjetske zavjere, a pravi fizičari su Njutn i sl. gdje se sve može opipat izmjerit i pomirisat..

I tako je Everett zaboravljen 50 godina, sve do teorije struna, kad su odjednom shvatili da im treba 11 dimenzija da u jednom riješenju dobiju svemir sličan našem. A jasno je da već s jednom viška dimenzijom, a ne još 8, imamo paralelne svemire. Dakle nemamo samo paralelne svemire, nego još 8 dodatnih babuškinih razina svemira u svemirima.

Na to je onda došla spoznaja da je svaka fizička konstanta od njih stotine, a posebno u vezi s kozmološkom konstantom, koja je podešena na neku 500. potenciju ili sl. (antropološki princip u kozmologiji) kad bi se samo malo pomaknula, uzrokovala nemogućnost života u svemiru, tj. nas.

Tad se moglo birati, ili ćemo reći da je bog postavio te parametre tako fino , jer je vjerojatnost tolko mala da je slučajnost isključena, ili svi ti promašeni svemiri postoje paralelno , samo u njima nema života, pa je vjerojatnost =1, a mi se nalazimo naravno tamo gjde je život moguć. A pošto su dakle i kvantna fizika, i teorija struna i kozmologija ukazivale na par. svemire, a znanstvenici ugl. nevole popove, sad im je Everett dobar.


Inače meni nije jasno zašto se i druge fizikalne sile, npr. elekricitet i magnetizam ne tumače preko zakrivljenosti u nekoj x-toj ili y-toj dimenziji, jer očito je da je to moguća, i vjerojatna interpretacija, jednako kao što je gravitacija zakrivljenost u 4.dimenziji prostora. Doduše možda takva interpretacija i postoji, samo naravno nije "ono što se uči u školi", nego nas u školi šopaju s interpretacijama koje nemaju logičkog smisla, iako su matematički ispravne, poput Ptolomejevog sunčevog sustava nekad .

jer informacija je moć, znanje je moć, zato je Vatikan zatrpan zlatom, to je sve plaća za usluge zatupljivanja puka. Zato je sravnjena Libija i Sirija i Irak, ne zbog nafte nego zbog znanja, i opasnosti da se te zemlje otrgnu zatupljenosti i kontroli. Sve su to bile najrazvijenije zemlje u regiji, i zato su sravnjene.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 13.07.2016. at 12:05.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:43   #78
Naravno da je višedimenzionalan, ima i širina osim dužine...a i visina, k'o bi rek'o!
Da to sad samo prenesu u obrazovni sistem, eeee gdje bi nam bio kraj...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 22:12   #79


izgleda nakon PKD-a i njegovih ubik-sprejeva za instant-realnost i Murakami nakon desetina izdanih knjiga na kraju zaključio da je svijet vj. simulakrum: 2 mjeseca na nebu, izlazak u 1q84 dimenziju preko šahta na autocesti, sveznajući bogoliki vođe , mali ljudi upravljači simulacije, ljudi s posebnim moćima, preklapanje un. života protagonista i vanjske pojavnosti, kopije ljudi, itd, fale samo ickeovi ljudi-gušteri, sve je to očito aluzija na svijet baziran na modelu jedne puno drugačije stvarnsoti od one materijalističke .

Naraavno, većina običnih klas. kritičara s čisto humanističkom naobrazbom nema pojma o čemu čovjek govori, pa iako je Murakami na istraživanje za ovaj serijal potrošio 4 godine, u većini zapadnih mainstream medija je popljuvan, jednako kao i PKD nekad, i bilo tko ko bi se iz "lijepe književnosti" drznuo zakoračiti u "prljavi" hardcore SF.
Dapače mainstream kritika je u SF-u protažirala ugl. jedino najprimitivnije, najmaterijalističkije autore poput Asimova, i njegovih zakona robotike koji su danas čisto smeće (bave se odnosom moći umj. pitanjem AI svijesti- osn. problemom AI) , ili Clarkeove preokupacije međuzvj. letovima i prijetnjom meteora, jer na tom naivou bi još donekle uspjevali nešto pohvatati.
Dick je cijelo to vrijeme zbog brzajućeg i neujednačenog stila bio "laughing stock", a danas 50 godina kasnije, skoro više ne postoji ništa u SF-u osim PKD-a i ideja koje je on obrađivao, sve je druge ugl.pregazilo vrijeme.

Inače zanimljivo je i da se u novom Murakamiju na više mjesta spominje fraza "is it only paper moon", kao doslovni citati, tako da se jedan od ključeva za dešifriranje simulakruma na koji je Murakami aludirao, posebno uz naslovnu aluziju na 1984 i velikog brata, možda i apolo misije i šire reperkusije istinitosti cjelokupne stvarnosti u kojoj je moguća medijska manipulacija tih dimenzija.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 05.08.2016. at 23:19.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.