Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 01:11   #201
Quote:
ninac kaže: Pogledaj post
2.7.2015.sam dosel. Od 1.7.2015. nam je odobren rad bez radne dozvole i znam da sam drugi dan bil tam i pocel radit. I rekli mi da ne dolazim bez putovnice. Vjerojatno njihova greska a ja nisam provjeraval,zato sam i sa takvom sigurnoscu rekel da treba za oboje putovnica.
Aha. Jasno, biti ce da je onda bila greska i neupucenost poslodavca.
Filthy Animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 01:47   #202
Quote:
Filthy Animal kaže: Pogledaj post
Aha. Jasno, biti ce da je onda bila greska i neupucenost poslodavca.
Da eto sad nakon dvije godine shvacam sve vise i vise da ne mogu previse vjerovat svom poslodavcu. Moze neko napisati malo vise o minimalnoj placi i radnim satima? Jer ja sam recimo placen 1800 po satu. Al to je to. Ok, recimo uskrs je placen 90% vise i jos par blagdana al to je to. Ne dobivam extra za vikend a bogme ni za nocni rad... jer ja radim od 11-23, puno puta ponoc ili 1 i ne bi ja trebal dobivat extra za te sate? Jer nije isto radit u 2popodne ili do 2ujutro. Moram jedan dan skocit do unije al nekak mi se cini da su me gadno varali zadnje dvije god. Ili?
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:51   #203
Pozdrav svima, nadam se da je tema još aktivna jer bi mi trebalo par odgovora na pitanja koja za sada nisam uspio pronaći na netu stoga mislim da sam dosao na pravo mjesto
Radio se poslu na Islandu naravno, ima tko informaciju kakva je situacija u građevini, jel ima posla za sve vrste radnika u sektoru. Isto tako jel ima tko informaciju kako naše diplome stoje kod Islanđana, jer ih u slučaju Hr iskustva uzimaju u razmatranje (bez znanja islandskog na početku ofc) Imam još pitanja ali ovo je početak
Hvala na odgovoru unaprijed
betonirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 11:44   #204
Quote:
betonirac kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nadam se da je tema još aktivna jer bi mi trebalo par odgovora na pitanja koja za sada nisam uspio pronaći na netu stoga mislim da sam dosao na pravo mjesto
Radio se poslu na Islandu naravno, ima tko informaciju kakva je situacija u građevini, jel ima posla za sve vrste radnika u sektoru. Isto tako jel ima tko informaciju kako naše diplome stoje kod Islanđana, jer ih u slučaju Hr iskustva uzimaju u razmatranje (bez znanja islandskog na početku ofc) Imam još pitanja ali ovo je početak
Hvala na odgovoru unaprijed
Cisto sumnjam da ces se tu usreciti u gradevini. Mozda grijesim pa nek neko ispravi al mislim da nema bas posla u gradevini u drzavi sa 300 000 stanovnika. Ako ima nesto potrazi u Reykjaviku. Znam da je par hrvata radilo na busenju nekog tunela kod Akureyria al nemam nikakav kontakt od njih.
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:02   #205
Hvala na prvom odgovoru posla sigurno ima uvijek se nesto gradi, to je kao da kazes da se u u Spiltu nikada nece nista gradit..
betonirac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 02:54   #206
Quote:
betonirac kaže: Pogledaj post
Hvala na prvom odgovoru posla sigurno ima uvijek se nesto gradi, to je kao da kazes da se u u Spiltu nikada nece nista gradit..
A kaj onda pitas
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:00   #207
rad na islandu

dobar dan!

da li je netko otisao na rad na island ove godine?
Perilica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 15:39   #208
život na Islandu

Pozdrav svima,

Imam par pitanja vezano za život na Islandu, nadam se da ima netko tko ima malo više infromacija:
1. da li je teško doći do posla
2. kolika je prosječna plaća
3. koliki su prosječni rashodi što se tiče režije i hrane
4. kolika je cijena vrtića
5. kolika je cijena stana za četveročlanu obitelj (stan nemora nužno biti u Reykjaviku)
6. kako se poslodavci odnose prema zaposleniku ukoliko majka mora tjedan dana na bolovanje radi malog djeteta?

Imamo se u planu seliti iz Hrvatske pa bi nam svaka informacija dobro došla..

hvala puno....
offtoiceland2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 18:42   #209
pročitaj temu
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2018., 16:37   #210
Zanima me malo više informacija o kopavogur
koliko vidim on je na pljunuti do rejkelika (možda samo na karti ), e sad pošto bi gaža bila tek u 11 mjesecu, kakav je život tada tamo, pretpostavljam sporiji nego ljeti)
prvenstveno me zanima ako netko ima više informacija o tom gradu, i ako baš nije društven kakva je povezanost i nek pukne cijenu prijevoza odmah do rejkelika, da si mogu orjentir napraviti )
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 17:58   #211
kako su uspjeli:

https://beta.index.hr/vijesti/clanak...a/1042905.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 22:45   #212
Po cemu je to Island uspjeh? Bankrotirali su vec nekoliko puta u povjesti. Place su im za 30% smanjile u zadnjih nekoliko godina. Ne znam sad za cijene ali znam da je bilo nesto oko auta prije par godina. Kako je doslovno bilo skoro pa dzaba za kupiti kao izvoz. Inace hrana uzasno skupa. Ponuda i nije cemu da budem iskren, nisam odavno bio ali tad je bila pravo siromasna.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 17:00   #213
Kakvi su oni s biologijom/ekologijom? Gdje bih uopće mogla gledati ponudu poslova takve vrste na Islandu... Hvala
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 19:38   #214
država di ću vjerojatno provesti svoje posljednje dane života.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 19:40   #215
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
država di ću vjerojatno provesti svoje posljednje dane života.
zezas
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 19:43   #216
Quote:
edi_bosanceros kaže: Pogledaj post
zezas
niti u ludilu.
napuštam ovu kanalizaciju od države najkasnije za 5-6 godina.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 10:19   #217
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
niti u ludilu.
napuštam ovu kanalizaciju od države najkasnije za 5-6 godina.
https://net.hr/hot/zvijezde/hrt-ov-r...je-bilo-strah/
dar01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2019., 11:49   #218
Najsjevernija europska prijestolnica prepuna stanova u centru koje nitko ne želi kupiti

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/n...upiti/8394308/
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 09:13   #219
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Najsjevernija europska prijestolnica prepuna stanova u centru koje nitko ne želi kupiti

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/n...upiti/8394308/
Hrpa gluposti. Od 2009 turizam raste nevjerojatnom brzinom. Naravno da je jednom moralo usporiti, pa nebu sad sljedecih 100godina turizam rasel svaku godinu 20%... on i dalje raste, samo ne istom brzinom.
U vezi stanova, jedini problem u Reykjaviku je taj da stanova nema za najam i zato cijena skace. A nema ih zato jer su svi na airbnb i rentaju se turistima. Ako neko moze iznajmit sobu za 80€ po nocenju normalno da bude cijena za long term jako velika(otprilike 700€).
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2019., 09:39   #220
U Reykjaviku preko leige možeš naći samo SOBE za 50-70k kruna (2500-4000 kuna) mjesečno, s tim da je plaća negdje oko 160k kruna neto (ako ne govoriš islandski i ovisno o poslu). Kopavogur i Hafnafjordur isto nisu bog zna što jeftiniji, Akureyri isto počeo rasti ali kod njih je barem javni prijevoz besplatan i nema toliko azijata koliko u centralnoj regiji.
Hrmaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.