Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2018., 10:40   #1161
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
posalji mi radije poruku u inbox jer ne obilazim bas ovaj forum cesto

pregledi besplatni (sve ono sto sam u drugoj privatnoj poliklinici platila 100€!!).
naruci se dva dana prije nego ides u zgb.
imas sve na http://vitrum.hr

sretno i javi mi dojmove!
OK , hvala još jednom
freerock0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 13:28   #1162
Treba mi pregled za kontaktne leće (prvi puta), kompletan pregled svog oftamologa sam obavio prošli tjedan.

Zna netko koliko se ceka u nekim bolnicama u Zagrebu ili otici privatno?
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:10   #1163
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Treba mi pregled za kontaktne leće (prvi puta), kompletan pregled svog oftamologa sam obavio prošli tjedan.

Zna netko koliko se ceka u nekim bolnicama u Zagrebu ili otici privatno?
Privat. 250kn pregled Opto Centar
smpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:14   #1164
Quote:
smpsa kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nosi li tko možda multifokalne kontaktne leće, ako da, kakva su vam iskustava sa njima i koja marka. Trebaju mi zbog gledanja na blizu i daleko...
Bio na pregledu u OC, uzeo multifokalne (polutvrde) leće i progledao na blizinu i daljinu. Vrijeme prilagodbe je oko 2 tjedna. Prva dva dana malo čudno dok se mozak ne privikne , kasnije super. Cijena: duplo skuplje ali vrijede svaku kunu.
smpsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:54   #1165
Quote:
smpsa kaže: Pogledaj post
Cijena: duplo skuplje ali vrijede svaku kunu.
i traju minimalno 2 godine (ako nema promjena u oku, naravno...)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:20   #1166
Da li za astigmatizam idu neke posebne lece?
atoni is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:22   #1167
Da, torične
Obično piše "for astigmatism" u nazivu

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:22   #1168
Bok,
gdje u Zg mogu polirati leće po normalnim cijenama? (I da ih ne unište po mogućnosti...)

U Opto contactu u Vodovodnoj naplaćuju po novom 100kn po leći

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 22:00   #1169
Gdje ima kod nas za kupiti Opti free rewetting drops umjetnih suza?
Googlam i ne mogu naci...

https://www.opti-free.com/eye-drops/rewetting-drops/

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 22:09   #1170
Osobno ih nisam videl.
P.s. zakaj baš te ?
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 11:12   #1171
pozdrav svima, ja razmišljam da prvi put u životu stavim leće, trenutno nosim naočale ali bi za košarku uzeo leće da ne moram nositi one naočale za košarku. Što bi mi preporučili, koje leće, di da ih kupim, gdje da obavim pregled ili nije toliko bitno za košarku pa da koristim stare nalaze (više od godinu dana).

bilo kakav savjet je dobrodošao
inoxfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 14:34   #1172
Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ja razmišljam da prvi put u životu stavim leće, trenutno nosim naočale ali bi za košarku uzeo leće da ne moram nositi one naočale za košarku. Što bi mi preporučili, koje leće, di da ih kupim, gdje da obavim pregled ili nije toliko bitno za košarku pa da koristim stare nalaze (više od godinu dana).

bilo kakav savjet je dobrodošao
Nema tu puno mudrovanja, obzirom da ti je sve prvi put obvezan ti je pregled ili u oftalmološkoj ambulanti ili u optičarskoj radnji.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 20:21   #1173
Quote:
Cwet21 kaže: Pogledaj post
Osobno ih nisam videl.
P.s. zakaj baš te ?
Imam njihovu otopinu za oci Pure moist i dobra mi je, pa sam mislila da bi mi i suze bile ok.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 23:19   #1174
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
Bok,
gdje u Zg mogu polirati leće po normalnim cijenama? (I da ih ne unište po mogućnosti...)

U Opto contactu u Vodovodnoj naplaćuju po novom 100kn po leći
probaj Vitrum u Masarykovoj


Quote:
inoxfire kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, ja razmišljam da prvi put u životu stavim leće, trenutno nosim naočale ali bi za košarku uzeo leće da ne moram nositi one naočale za košarku. Što bi mi preporučili, koje leće, di da ih kupim, gdje da obavim pregled ili nije toliko bitno za košarku pa da koristim stare nalaze (više od godinu dana).

bilo kakav savjet je dobrodošao
ne kupujes narukvicu nego lece. obavezno pregled oftalmologa prije!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:35   #1175
Pozdrav,
Pred nekih desetak dana sam bila u optici gdje mi je oftalmologica odredila dioptriju i probala sam staviti leće po prvi put. Prvo mi je ona pokušala staviti u desno oko i nakon jednominutnog terora nad mojim očima gdje sam čak osjećala i bol i dobila podljev na kapku, odustala sam od toga da mi ona stavi i probala sama. U lijevo oko sam stavila dosta brzo, ali u desno nikako. Nakon pola sata maltretiranja, odustala sam od daljnjih pokušaja i krenula skidat. To je bilo još gore, ali doma sam našla svoju tehniku vađenja pa to više nije problem. Uglavnom, u ovih 10 dana uspjela sam ih staviti samo 4 puta. Toliko sam više frustrirana da razmišljam da odustanem.
Imate kakav savijet za početnike? Koliko je vama trebalo?
Franinca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 15:50   #1176
Quote:
Franinca kaže: Pogledaj post
Imate kakav savijet za početnike? Koliko je vama trebalo?
pretpostavljam da je rijec o mekim lecama?

ako je, zao mi je ali nemam iskustva u tom podrucju
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 18:12   #1177
Quote:
Franinca kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Pred nekih desetak dana sam bila u optici gdje mi je oftalmologica odredila dioptriju i probala sam staviti leće po prvi put. Prvo mi je ona pokušala staviti u desno oko i nakon jednominutnog terora nad mojim očima gdje sam čak osjećala i bol i dobila podljev na kapku, odustala sam od toga da mi ona stavi i probala sama. U lijevo oko sam stavila dosta brzo, ali u desno nikako. Nakon pola sata maltretiranja, odustala sam od daljnjih pokušaja i krenula skidat. To je bilo još gore, ali doma sam našla svoju tehniku vađenja pa to više nije problem. Uglavnom, u ovih 10 dana uspjela sam ih staviti samo 4 puta. Toliko sam više frustrirana da razmišljam da odustanem.
Imate kakav savijet za početnike? Koliko je vama trebalo?
Nemoj odustati, za utjehu svi smo to prošli.

Probaj na youtube-u pronaći vodič za stavljanje i skidanje leća, to bi trebalo pomoći da shvatiš tehniku.

Sent from my E2303 using Tapatalk
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 23:08   #1178
Najjednostavniji i meni najucinkovitiji savjet: kad stavljas lece, gledaj u oko u ogledalu, a ne u prst koji se priblizava oku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 22:00   #1179
nosim polutvrde kontaktne leće godinama, dioptrija -5, imam astigmatizam, zanima me koliko je preporučljivo zamijeniti leće nošenjem naočala, htio bih se skroz riješiti leća ali nisam siguran da li bi s zdravstvene strane to bilo pametno?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 01:05   #1180
ja imam slican slucaj i s lecama vidim bolje nego s naocalama.

nego,mene zanima je li se zadnjih 5g mijenjalo kaj u mekanim lecama u smislu tog astigmatizma?

ja bih rado presla s polutvrdih na meke, medutim,kad sam prije 5g probala toricne lece jako sam lose vidjela+su mi lece stalno bile "prljave", non stop sam imala neke ocne naslage na njima i morala ih prati onom tekucinom, pa sam se vratila polutvrdima.


i da,kakav vam je novi doktor na rebru koji je zamijenio dr.Pokupca? meni bezvezan, rekla sam mu da me boli lijevo oko, nije se uopce obazirao na to!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.