Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2016., 10:13   #1
Question Kalprotektin u stolici

U pojedinim temama se pojavljuje diskusija o kalprotektinu u stolici - ali onako usput ...

Pitanje, koliko je pouzdana ova metoda za dokazivanje upalnog procesa crijeva?
Dakle normalno je imati kalprotektin u stolici do 50 - ja sam imao 1900 i doktorica je rekla odmah da je to upala i da imam ulcerozni kolitis (ok imao sam i druge simptome, pa nije bilo teško pogoditi zapravo).
Ovo mi je bitno jer bi ovom pretragom htio kontrolirati svoje stanje par puta godišnje, tako da ne moram često ići na neugodne kolonoskopije. Ono ako mi je u granicama normale - mogu li zaključiti da mi se upala smirila ili da i dalje miruje (naravno uz to i da imam normalnu stolicu - bez proljeva i ostalih vidljivih simptoma).
Imam dakle ulcerozni kolitis.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 03:39   #2
zna li netko gdje se moze obavit ta pretraga, ona hzzo stranica mi ne baca nikakve rezultate a gugl samo privatne klinike, sta nema drzavno nigdje? stvarno ne znam di i kak da kopam to.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:41   #3
Radi se na Rebru, ali treba prvo nazvati i pitati jer su mi rekli da ponekad nemaju reagensa potrebnog za obavit pretragu. Na stranicama bolnice su brojevi telefona pojedinog laboratorija. Zadnja informacija od koji mjesec je da narucuju za tu pretragu. Nalaz je inace gotov u roku tjedan dana.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:08   #4
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje se moze obavit ta pretraga, ona hzzo stranica mi ne baca nikakve rezultate a gugl samo privatne klinike, sta nema drzavno nigdje? stvarno ne znam di i kak da kopam to.
Vinogradska bolnica, nalaz gotov za 3-4 dana. Radi se na preporuku specijalista (gastroenterologa).
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 13:42   #5
Dostavila danas uzorak u Vinogradsku, zavod za kemiju, tamo prije endokrinološkog.. Kaže nalaz sutra ili u ponedjeljak. Iznenadila sam se, pošto privatno piše i do 10 dana.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2021., 16:04   #6
Kalprotektin je prilicno pouzdan pokazatelj, ali nisam siguran da ce ti doktor mijenjat kolonoskopiju s tim, jer je kolonoskopija najpreciznija i najbolja metoda pregleda. Al to sve bi triba s doktorom vidit. Inace, uzorak za kalprotektin mora bit svjez, jer inace ga ne mogu obradit kako triba, tako da svak ko nosi uzorak nastoji uzet to u obzir. U st je prilicno nezgodno, jer uzimaju uzorke samo do 12 h, eventualno do 13h ako se ne varam.
vvs5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.