Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 22:34   #1581
Ej ljudi, kupujem nove dioptrijske naocale i mislio sam odma uzet neke suncane sa dioptrijom, pa su mi ponudili clip-on naocale, okviri dioptrijski sam onom maskicom koja se stavi samo na okvir i prime se magnetom, dal neko od vas ima takve naocale? Izgledaju mi prakticno al zanima me dal ta maskica ne pada dolje nekon nekog vremena?
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:11   #1582
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
za sada uvijek sve5. skuplji od zennija, paket dolazi u dva tjedna max, i omogućavaju uslugu da im pošalješ svoj okvir, a oni ugrađuju leće.
Hvala @viking..odoh naruciti
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:45   #1583
i drugi put!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:34   #1584
Imam naočale skoro 4 godine, prvi put me doktorica uputila doktoru tj okulistu, kad sam dosao tamo prvo sam isao kod nekog di su na stroju utvrdili dioptriju a potom sam isao u drugu sobu kada su me pozvali da mi stavlja stakla i pitao sto vidim na zidu i tako mjenjao leče dok nisam dobio odgovarajuču. Nakon toga mi rekli da nek dodem u optiku "polak" i tamo odabrao okvire i naručio stakla .

Pitanje
Dali trebam ići opet doktoru ??? Mogu li samo u optiku ??? Imaju li oni svu opremu ?
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:33   #1585
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Imam naočale skoro 4 godine, prvi put me doktorica uputila doktoru tj okulistu, kad sam dosao tamo prvo sam isao kod nekog di su na stroju utvrdili dioptriju a potom sam isao u drugu sobu kada su me pozvali da mi stavlja stakla i pitao sto vidim na zidu i tako mjenjao leče dok nisam dobio odgovarajuču. Nakon toga mi rekli da nek dodem u optiku "polak" i tamo odabrao okvire i naručio stakla .

Pitanje
Dali trebam ići opet doktoru ??? Mogu li samo u optiku ??? Imaju li oni svu opremu ?
ne, zašto bi trebao?
da, ali to što te liječnik poslao u određenu optiku je njegova volja, postotak prodaje ili čak njegova optika - NISI dužan ići u točno podređenu optiku, odn. onu koju je liječnik spomenuo.
na koju točno opremu misliš? ako imaš nalaz, a trebao bi, sa nalazom odlaziš u optiku, odabireš okvire, leće (ne uzimaj nužno što ti oni ponude jer su "baš TE leće tebi najpotrebnije", ali i najskuplje.) to kakvu oni opremu (opet, o kojoj opremi govorimo) imaju tebe kao kupca ne interesira.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:09   #1586
Nalaz od prije 4 godine ??? Pod opremmom sam mislio da vide koje leće mi trebaju. evo kad sam bio u ambulanti je doktor isprobavao razne leće i pitao mene sa kojim bolje vidim i kada smo našli prave leće tek onda sam isao u optiku.
Dali će to isto raditi u optici ??
Možda su se brojke promjenile tj da nemam više istu kao prije.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:34   #1587
dio pitanja sam krivo pročitao/shvatio. ispričavam se.
ajmo ispočetka. ako se vid nije pokvario tj. ako uz postojeće naočale i dalje dobro vidiš onda nema potrebe ići na pregled. znači ako je samo pitanje promjene naočala jer su postojeće ogrebane, slomljene i slično neće trebati ni stari nalaz jer će optičar sam provjeriti dioptriju, tj. očitati će postojeća stakla.
ako se vid pokvario, onda da, odi okulisti obavi pregled. no i dalje ostaje ono što sam napisao, nema potrebe ići u točno određenu optiku.
što se tiče isprobavanja leća, to je najnormalnija procedura. svako ono crno i crveno stakalce je različite jakosti i njihovim izmjenama i/ili uparivanjem dobije se točna dioptrija.
kada se dioptrija odredi, optičar nema više potrebu raditi isti postupak. kod njega samo odabereš okvir i dogovoriš se o lećama koje će biti ugrađene u okvir.

druga je stvar kada NE želiš čekati na pregled kod okuliste, pa odeš drito u optiku i odradiš pregled. s time da optika može i ne mora imati stalnog okulistu u samoj radnji. negdje okulist dolazi točno određeni dan i obavlja pregled, a negdje je stalno u optici, pa pregled obaviš kad ti paše.

ugl. sam pregled se radi jednom. ili kod liječnika ili u optici. nema potrebe ponavljati ga.
ako te buni to što su prvi pregled radili u dvije sobe, ništa čudno. kompjuter je u prvoj sobi odredio dioptriju okvirno a liječnik u drugoj sobi, uz pomoć stakalaca točnu vrijednost.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 12:13   #1588
Prva kupnja

Odabrao sam dioptrijske naočale kod zenni optical. Cijena oko 90$ + poštarina 10$. Prije nego što platim, da ne bi bilo nekih neugodnih iznenađenja, trebam li nešto posebno napraviti?
Ako naočale treba malo podesiti, hoće li mi to napraviti u optičarskoj radnji, kako to već ide?
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:10   #1589
ako je sve odabrano kako treba i kako si želio (okvir, stakla, opcije), i ako si zadovoljan sa cijenom, onda je to to.
od neugodnih iznenađenja ne bi trebalo biti ništa. osim da ti se paket izgubi na putu ili da čekaš mjesec dana na njega. carinu (za sada) naočale i dalje prolaze, tj, puštaju ih do kupca, tako da ni to ne bi trebalo biti problem.

a ovo sa eventualnom rihtanju, podešavanju kod optičara, gle, ne vjerujem da će te odbiti. ne moraš reći da su naočale iz kine, samo reci da si ih nedavno nabavio, ali te žuljaju, padaju, stišću, što već i mislim da će ti to svatko napraviti. možda će netko uzeti 10, 20kn, netko neće, pogotovo ako je banalna stvar. meni je jednom pukao onaj najlon što drži leću s doljnje strane poluokvira, otišao u ghetaldus, pokazao, rekli mi odite na kavu, za desetak minuta će biti gotovo. stavili najlon, ni lipe uzeli nisu i još su ih fino obrisali. tako da ne vejurjem da će te netko odbiti.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 13:46   #1590
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
tako da ne vjerujem da će te netko odbiti.
To je sve što sam želio čuti. Hvala na informacijama, javit ću kako je prošlo.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:11   #1591
NP! nadam se da ćeš biti zadovoljan!


sad sam se sjetio još jednog iznenađenja (na koje zapravo moraš biti spreman). naime, kupujući naočale preko weba, bez da prvo probaš okvir (ili nekoliko njih), može se dogoditi da okvir bude ne baš kao na slici. manji, veći, širi... ali za to postoje mjere na webu i uvijek je dobro usporediti ih sa trenutnim naočalama. čak i onaj filter za okvire: mali, srednji i veliki dosta pomaže. no, moguće razočarenje može biti kod ful plastičnog okvira jer je plastika prilično tvrda i krta. to su oni okviri koji su prozirni ili u dvije tri nijanse. ali po cijeni (osim ako veći dio cijene nije otišao na leće), pretpostavljam da nisi uzeo takvu vrstu okvira.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 14:56   #1592
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da nisi uzeo takvu vrstu okvira.
Namjeravam uzeti ovo: Okvir naočala. Mjere su slične trenutnim naočalama.
A tip stakla su "Single vision"; to su normalna za dioptriju? Biofokalna ili progresivna su nešto složenija, pa me ne zanima baš.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:14   #1593
sviđa mi se okvir! OVO je recimo jedan od tih krhkih okvira, tj. plastike. slične sam uzeo kada sam prvi put uopće naručio kod njih naočale za probu. a kada ideš gledati i filtrirati okvire, čak pod plastičnim postoji 3-4 različite vrste. no, kako sam ti ranije napisao, te krhke ćeš prepoznati po cijeni.

da, single vision su normalne leće. sada na njih možeš dodati premaze, zatamnjenje, "poklopce" za sunce...
bifokalne i progresivne su nešto druge. takav tip naočala, tj. leća je za nas starije!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2018., 09:58   #1594
Je li se nekome dogodilo da mu odrede krivu dioptriju, otisla aam prvo kod okuliste u gethaldusu i rekla mi je da se cilindar i dioptrija povisuju za 1 a pregled je bio pred godinu dana wtf ? Otisla sam po drugo misljenje i zenska me gledala kao koji k jel ovo sigurno vas nalaz ?
Kakva su vasa iskustva s individualiziranim lecama od Zeisaa ? Ponudili su mi to staklo jedno je 1500 a od essilora su oba 1600 nisam pametna uopce sta da radim
Zaigrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 14:46   #1595
Ako je dalekovidnost u pitanju dioptrija raste nakon 40. godine.
U pravilu cilindar nebi trebal rasti osim u slucajevima patologije rožnice.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Cwet21 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 12:08   #1596
https://www.krstarica.com/zdravlje/t...=banner_header
Woody is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 16:21   #1597
Zdravo
Nedavno sam primjetila probleme sa vidom i ne razmišljajući ušla sam u prvu optiku na provjeru.
Nalaz:
Sph zyl ach
Plan -1.00 176°
Plan -1.25 178°
Opticar je spomenuo astigmatizam i da bih naočale trebala nositi stalno.
Da li to podrazumijeva da ih nosim i kada čitam?
Inače nisam primjetila probleme kod citanja ali sa naočalama koje sam dobila i čitanje mi je nekako jasnije.
Da li bih trebala ići dr. Ili je ovo dovoljan pregled?
Prvo mi je kompjuterski pregledao a zatim sa nekim čudnim naocalama oba oka posebno ...
Almondray is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 12:59   #1598
Nije baš aktivna tema al aj da probam pucanj u prazno.

Trebam opet nova stakla. Što je dobro uzeti od svih onih mogućih paketa što inače nude? Znam da je dobro plastična stakla + zaštita od grebanja. A ove druge fore, zaštita od refleksija, svjetla itd? Na ovim trenutno imam te fore i zaštite ali neznam koliko to djeluje i pomaže.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 18:38   #1599
Quote:
Almondray kaže: Pogledaj post
Zdravo
Nedavno sam primjetila probleme sa vidom i ne razmišljajući ušla sam u prvu optiku na provjeru.
Nalaz:
Sph zyl ach
Plan -1.00 176°
Plan -1.25 178°
Opticar je spomenuo astigmatizam i da bih naočale trebala nositi stalno.
Da li to podrazumijeva da ih nosim i kada čitam?
Inače nisam primjetila probleme kod citanja ali sa naočalama koje sam dobila i čitanje mi je nekako jasnije.
Da li bih trebala ići dr. Ili je ovo dovoljan pregled?
Prvo mi je kompjuterski pregledao a zatim sa nekim čudnim naocalama oba oka posebno ...
dovoljan je pregled.



Quote:
lakrdijaš kaže: Pogledaj post
Nije baš aktivna tema al aj da probam pucanj u prazno.

Trebam opet nova stakla. Što je dobro uzeti od svih onih mogućih paketa što inače nude? Znam da je dobro plastična stakla + zaštita od grebanja. A ove druge fore, zaštita od refleksija, svjetla itd? Na ovim trenutno imam te fore i zaštite ali neznam koliko to djeluje i pomaže.
zaštita od refleksije je u web trgovinama skoro pa normalna stvar - uračunata u cijenu. ovo ostalo je zapravo sve od čovjeka do čovjeka.
zaštita od grebanja za plastična stakla je svakako dobrodošla.
ako si često u autu, antirefleksivni premaz je isto tako dobrodošao.

e, sad, zaštita od otisaka prstiju, vode (neka vrsta nano premaza) je već (imho) preserans. ono, koliko je teško obrisati naočale sa krpicom.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 23:22   #1600
Zaštita od refleksije i antireflesni sloj je ista stvar, i ono što ti omogućava praktično je veća porpusnost svjetlosti prema oku, razlika je oko nekih 20% ako se ne varam, i definitvno se osjeti, i po meni je nešto što svakako treba biti.

Tvrdi sloj dolazi gotovo na svakoj plastičnoj leći i ne zaštiti je u potpunosti od grebanja, ali je svakako dobrodšao.

Sad da su oleofobni i hidrofobni sloj neki "preserans" ne bi se složio. Hidrofobni je dosta zgodan jer se zbog njega kapljice kiše ne zadržavaju toliko na leći, već kliznu s nje. Mene osobno zna iritirati kada mi se kaplice zadržavaju na leći. Oleofobni, iliti protiv otisaka ne sprećava da se masnoća, primjerice s prstiju, pojavi na leći, već je leću s tim slojem puno lakše očistiti samo krpicom, bez njega se masnoća samo razmazuje uokolo.

Ono što je također bitno da leća ima UV zaštitu, povoljnije leće ju nemaju. UV zaštita može biti samo sa prednje ili i sa prednje i sa zadnje strane leće.

Od bitinijh zaštita još bi spomenuo filter plavog spektra svjetla. Koristan je onima koji provode dulje vrijeme pred LCD ekranom. To je nešto što svatko treba prosuditi treba li mu ili ne, ali svakako je koristan nekome kome je radno vrijeme pred monitorom.

Ako je netko često u autu mislim da može razmisliti o polariziranim sunčanim naočalama sa dioptrijom, za tu namjenu definitivno jako dobra investicija.

Eto, nadam se da će nekome ovo pomoći budući da vidim da ljudi ne shvaćaju čemu služe pojedini zaštitini slojevi.

Sad, što se tiče samih materijala (indeksa lomova);
1.5 je standarna optička plastika, u redu je za niže dioptrije i pune (zatvorene) okvire.
1.59 je polikarbonat, vrlo je lagan, dobar je za sportstke namjene jer nije sklon pucanju, ali je mekan i vrlo lako se ogrebe
1.6 je s optičke strane najkvalitetniji materijal, primjeren za sve tipove okvira i tanji je od standardne optičke plastike
1.67 i 1.74 su namijenjeni u pravilu viskoim dioptrijama
Operater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.