Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2003., 17:23   #1
Vitiligo - može li se izliječiti? [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Pravila postanja na temi "Vitiligo"

Poštovane forumašice i forumaši, molimo vas da pozorno pročitate sljedeća pravila prije postanja na ovoj temi.

Na ovoj temi DOZVOLJENO JE pisati o liječenju vitiliga lijekovima koje propisuju liječnici/dermatolozi, ali i o biljnim pripravcima svih vrsta (biljke, kreme, ulja, čajevi i sl.) i kozmetičkim preparatima (puderi i sl.).

Na ovoj temi NIJE DOZVOLJENO pisati o homeopatiji, bioenergiji, srebrnoj vodi/koloidnom srebru, MMS-u i ostalim alternativnim načinima liječenja (izuzevši biljne preparate koji su, uz službenu medicinu, jedini dopušteni). Također NIJE DOZOVLJENO ostavljati linkove koji vode na stranice s travarima, iscjeljiteljima, homeopatima, osobama koje se bave bioenergijom i sl. One koji žele pisati o takvim načinima liječenja upućujemo na pdf Alternativno liječenje.

Reklamiranje nije dozvoljeno. Slobodno preporučujte liječnike, biljne preparate, razmjenjujte iskustva o lijekovima, ali ne s ciljem zarade!


Kršenje ovih pravila rezultirat će sankcijama ovisno o procjeni moderatora (kartoniranje, brisanje upisa, baniranje).

Osim ovih pravila, na temi vrijede i sva ostala pravila pdf-a Zdravlje.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje (5. listopada 2012.)
--------------------------------------------------------


imali neko od vas iskustva s ovim oboljenjem kože
ili bolje da pitam jel je neko uspio izliječiti?
ja imam tu bijelu mrlju na koži koja se pomalo širi
još uvijek se ne primijeti puno, pa i nije tolki problem. mogu je prekriti šminkom, mada ne prekriva savršeno.
raspitivala sam se o tome ali nema pouzdanog lijeka
još uvijek se ispituje.
znali neko nešto o tome???
__________________
who needs a heart,
when a heart can be broken

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 05.10.2012. at 22:31. Reason: dodavanje uvodne napomene
poison_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2003., 22:30   #2
davno sam citala da najbolje rezultate pokazuje mast OKSARALIN,ime te masti sam zapisala jer sam imala ja na tijelu neku bijelu mrlju,pa sam pomislila da je vitiligo ,al mrlja je prosla sama od sebe nakon ....sigurno godinu dana.Neznam ni kako je dosla,ni prosla,ni sto je to bilo,al u to vrijeme sam pila beta karoten tablete,pa.... mozda je od toga.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:28   #3
Samo sam htjela obavijestiti, tko god ima problema s vitiligom, ima jedna krema koja zaista pomaže, a zove se VITIX.
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 15:58   #4
Frendica ima frku s tim...i nema tu nikakve pomoći....trenutno je neizlječiv. Pila je milijun vrsta tableta..o kremama da ne govorim...štani. A i nije takav bed....njoj je na licu...i ne kuži se baš toliko. A ako ćeš ići po nekoj logici...neznam kako ti obična krema može vratit pigment u kožu.
__________________
Svatko ima pravo na svo.., pardon...moje mishljenje.
Morskaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 16:07   #5
Moja seka ima vitiligo, pojavio se negdje kad je imala 5 godina...Sada ima 24 i još ga ima ponegdje ali super je to da se većina vitiliga povukla..imala je puno po licu, rukama, baš na vidljivim mjestima što i nije bilo baš ljepo za vidjeti a sada po licu nema više ništa, još malo ima po rukama i stopalima.Neznam točno kako se uopće uspio smanjiti broj tih fleka, mama i ona su hodale posvuda, mazala se sa svim i svačim, išla na Šalatu na neka lječenja ali nitko nije siguran zbog čega se broj tih mrlja smanjio...
Zapavo ti nisam ništa pomogla
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
havana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2003., 01:19   #6
vitiligo je neizljeciv. imam depigmentirana podrucja na ledjima promjera oko 1cm i jedan u kosi gdje mi je sjedi pramen promjera pol centimetra. ljudi sa tom bolesti dosta psihicki pate jer koza kao najveci organ ljudskog tjela najvise deprimira. jednostavno se treba prihvatit da je to tak i nema druge. postoje neke sminke za prikrivanje, ali trajno jos nista. vitiligo je imao michael jackson koji si je dao depigmentirati kozu u poliklinici u dallasu koja to radi za paprenu cjenu. suncanjem se mogu smanjiti podrucja, ali ne prekomjernim jer na tim mjestima koza jako izgori. nije jos istrazeno na koji nacin se moze izgubljena pigmentacija vratiti i razlog zasto se ona izgubi.
Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 23:50   #7
jel ima jos nekoga da zna nesta o tome
Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 23:55   #8
Michael Jackson je u onom dokumentarcu pričao kako on boluje od vitiliga. yeah, right, boluje

Čuvaj se!

E, i ja imam ove fleke po leđima, pa nije valjda to to?
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2003., 23:56   #9
kak mislis da se cuvam, to nije virusna bolest, a k tome neizljeciva. sjebe te i to je to, a treba se samo trudit da psihicki ti zaj... nju.
Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 00:03   #10
Quote:
Marko kaže:
kak mislis da se cuvam
Da ne bi bio ko Jacko.
Zapravo sam mislio na otvarača topica.
Nego, ja to imam otkad znam za sebe i uvijek je iste veličine. Da li postoji mogućnost da se proširi?
BillGatesMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 00:06   #11
ja sam dobio prije 7 godina i doslo je do jedne stacionarne velicine prije 4 godine i dalje neide. zahvatilo mi je neke znamenke i tu imam bijela podrucja.
Marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 21:32   #12
Quote:
Crow Jane kaže:
Samo sam htjela obavijestiti, tko god ima problema s vitiligom, ima jedna krema koja zaista pomaže, a zove se VITIX.
eh, da, počela sam koristit ovu kremu početkom ljeta i ko da ima nekog efekta. ne znam jeli se to od te kreme ili samo od sebe počelo smanjivati ali se znatno smanjilo.
meni se ta mrlja nalazi na čelu, ne na sredini nego sa jedne strane, i ima je malo pod kosom, tu imam jedan sjedi pramen, uglavnom ništa strašno, ne vidi se ispod šiški, i ne smeta mi ni fizički ni psihički
__________________
who needs a heart,
when a heart can be broken
poison_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 12:22   #13
evo jos jedna sa vitiligom...
moj tata je imao vitiligo po prstima i to vrlo male flekice nije se niti primjećivalo ako se baš ne zabuljiš...ja imam na kapcima i oveći dio desne strane lica prema vratu (sad sve točno znate)...prije puberteta to je bilo vrlo očito pogotovo na kapcima kao da su bili premazani bijelim sjenilom.ali u pubertetu se to skroz povuklo..ova fleka na mom licu nije uočljiva tijekom godine odnosno u nesunčanom razdoblju ali kad potamnim ona postaje vidljiva ali nije opet strašno...
mama od dečka mi je nabavila nekakvu kremu i imalo je efekta ( nakon dugotrajnog korištenja) ali je bila iz donacije a sad više nemam gdje nabaviti a doduše zaboravila sam i kako se zove......pravo da vam kažem više o tome ne razmišljam i ne doživljavam kao nekakav nedostatak... što bi rekla marisol, paloma ili koja već ...jo so a si! to sam ja...
eto
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 09:41   #14
vitiligo

bolest bijelih mrlja

nažalost pojavile su mi se depigmentirane mrlje na stopalima. bio sam kod doktora i objasnio mi je dosta toga. sad me zanima mišljenje ljudi koji imaju isti problem. i iskustva naravno. prvenstveno me zanima da li je to stalno stanje ili se pojavljuje periodički. odnosno, da li se može privremeno povući i onda opet pojaviti u istom ili većem obimu. znam da je najveći uzročnik stres uz već postojeću genetsku sklonost.

stvarno sam jer to gadno izgleda.
castello is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 12:59   #15
Vitiligo se bas ne pojavljuje tipicno na stopalima. Ali dobro, recimo da dijagnoza stima: znacajno cesce se pojavljuje kod dijabeticara, bolesti stitnjace, anemije, bolesti nadbubrezne zlijezde (mozda ne bi ilo zgorega napraviti jedan check kod obiteljskoga lijecnika). Na zalost, ne mozes puno toga uciniti, najbolji ucinak daje UV terapija, kao kod psorijaze, tako da bi trebalo biti u ljetnim mjesecima znacajno bolje uz adekvatnu fotoprotkciju (SPF). Probaj s beta-karoten kapsulama.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 15:34   #16
majkl džekson kaže da to ima
kod njega je otišlo dotle da je cijeli postao bijela mrlja

sorry, ne znam ništa o toj bolesti samo me asociralo na majkla

želim ti sreću da zaustaviš napredovanje bijelih mrlja
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 15:39   #17
moj momak ima vitiligo, nekoliko bijelih mrlja na tijelu. pojavile su se prije godinu dana i ne nestaju. rasle su do odredjene velicine i onda je to stalo. nikad se nisu povukle, ali na srecu nisu porasle. ljekar specijalista mu je rekao da se mozda nikad nece povuci. spada u autoimune bolesti. jesi li sklona aftama? to je takodje autoimuna bolest i kaze da ako si sklon jednoj, onda si im sklon svima. moj tip lako dobija i afte i vitiligo i ima groznicu na polen.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 21:34   #18
Ja imam vitiligo već 10-tak god, ali mi se smanjuje malo po malo i sam od sebe. Došao mi je vjerojatno kao dodatna tegoba uz ulcerozni kolitis. Moja dr. kaže da se zbog toga vjerojatno i povlači. Vitiligo se teško liječi i ponekad je trajan. Budi sretan da ga imaš na stopalima. Zna doći po licu, a i po cijelom tjelu. Moje fleke na sreću nisu velike i nema ih puno, a i nisu onako roze ljeti kao što sam vidjela kod nekih ljudi, pa ih dosta ljudi i ne primjeti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 11:34   #19
ma rastužilo me to ful , al neću sad očajavat. problem je najviše estetski, drugih tegoba nemam.
nego, jeli netko od vas možda iz Splita. da mi preporuči nekog dermatologa koji ima iskustva posebno iz tog područja i moguće ublažavanje problema nekim terapijama?
castello is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 11:45   #20
Meni se vitiligo pojavio kad sam imala 14-15 godina. Srećom nije na vidljivom mjestu. Nisam onda obraćala pažnju na to pa nisam niti išla kod dermatologa. Isto je mrlja rasla do određenog trenutka i onda prestala. Hvala bogu ne širi se nikud : Nemoj se odmah plašiti, ne mora značiti da će se proširiti
billie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.