Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Pogledaj rezultate ankete: Jugoslavija je bila
umjetna tvorevina 156 67.24%
prirodna teznja 76 32.76%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2006., 01:02   #61
Jo jedna anegdota,istinita 100%,iako moraš biti malo blesav da to provališ u osnovnoj školi za vrijeme komunizma...
Radi se o jednom frendu koji je stariji par godina...
U biti...krenula rasprava o WWII i vojskama...pa koja je najbolja i tako to...i normalno,partizani su najbolji...kada odjednom frend će nisu...
Pita profa začuđeno,zašto nisu?Pa ustaše su prava vojska,fini,lijepo obučeni...a ne partizani,zmazani,podrapani i stalno su bježali u šume...
I pita on njega tko ti je to rekao...djed, mali će...i dobije deda 8 godina zatvora!(slovimasam godina)!Ali je izišao nakon 5,5...pa vjerovatno nije bilo represije,jel da?I dam se kladiti da bilo tko sa ovog foruma,bez obzira na godina zna par takvih primjera...ili bi ih znao da pita doma roditelje...
U pravu si da su Hrvatska i Slovenija bile bogate...ali najprije su financirale izgradnju željeznica po Srbiji ili drugih nekretnina...za to postoje povijesni dokazi...a da su toliko pomagale Kosovo ili Makedoniju,vidjelo bi se to...pa ljudi na Kosovu su sirotinja...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:04   #62
Quote:
McAucliffe kaže:
A Hrvatsko proljeće...meni to izgleda kao želja Hrvata za Hrvatskom..
Govoriš da nije bilo represija u JUgi?
gdje sam ja rekao da nije bilo represija ?
ili da Juga nije bila diktatura?

Hrvatsko proljeće nije bila želja za Hrvatskom državom jer je država postojala, nego želja nekolicine da preuzmu vlast
Vidjelo se nakon 1990 koliko im je stalo do ljudi i zemlje i što su napravili od nje
To je dokaz da je Tito bio preblag u obračunu s nacionalistima
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:17   #63
ja sam živio u Jugoslaviji i baš se ne sjećam nekih represija...strana prva...pročitaj svoj post...ovo su tvoje riječi...
NIje bitno što je postojala država,oni su željeli suverenu državu...a ne saveznu državu...
Nije ti dobar primjer sinko...kao da kažeš da je Texas država za sebe...jest država...ali ima velikog brata nad sobom...i nemože da pomkane prstom ako se to Bushu ne sviđa...kao ni Hrvatska u vrijeme Tita...
I zašto ljudi odgovaraju samo na jedno pitanje uvijek?!I to uvijek na ono u kojem se nemože ustvrditi činjenično stanje stvari...
Zanimljivo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:17   #64
Quote:
...a da su toliko pomagale Kosovo ili Makedoniju,vidjelo bi se to...pa ljudi na Kosovu su sirotinja.
A sto u Srbiji nisu !? To nema veze jer se sve nakraju opljackalo.

Quote:
I dam se kladiti da bilo tko sa ovog foruma,bez obzira na godina zna par takvih primjera...ili bi ih znao da pita doma roditelje...
onda bi svi bili u zatvoru...

daj molim te i sad u demokratskoj hrvatskoj nema mjesta u zatvoru. pa sto taj Tito nije izgradio vise njih vec ak je sve trpao u čuzu ???

Quote:
I pita on njega tko ti je to rekao...djed, mali će...i dobije deda 8 godina zatvora!
i trebao je da dobije salim se

Quote:
nisam čuo objašnjenje za pjevanje božičnih pjesmama...
bozicne pjesme su se pjevala daj neizmisljaj. stvar je u tome sto je tada bilo puno manje vjernika nego danas ovih novopecenih. to sto je tebi dosla milicija neznaci da su sve ganjali. A i cilj je bio jedinstvena zemlja,
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:20   #65
Ma nemoj,uvijek ih je bilo...da razjasnimo,ja nisam vjernik,deklarirani sam ateist.a što se tiče dijela da bi bili svi u zatvoru,nebi...
Bili bi samo onim koji nisu znali držati jezik za zubima...isto kao što je bilo i vjernika,ali su znali da im nije najpametnije ići u Crkvu...
A tko je pljačkao KOsovo,molim te lijepo?I Hrvatska je opljačkana,ali opet imamao svoje bogataše...kao i Srbija...način na koji su došli do love me ne zanima...a gdje su na Kosovu bogataši...barem u toj mjeri kao u Beogradu ili Zagrebu?!
Ako je meni došla policija ne znači da je i drugima...to si ti rekao JEBEDO...pa imao sam 6 godina...ako su djetetu od 6 godina dolazili doma jer je pjevao hrvatske pjesme što su radili tipovima od 20,30 ili više godina...?!Što bi bilo da sam krenuo sa Jurom i Bobanom?!
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:27   #66
Tko je pljackao Kosovo?
Trenuto Amerikanci

Kosovo je opljackano kao i sve ostale zemlje koje su presle u kapitalizam. Samo sto nitko nije (od tih bogatih) zelio ostati dole.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:31   #67
Ma daj...nemoj sada Amere uvlačiti u to...teška sirotinja pa su se došli obogatiti na Kosovo...
Uskoro ćeš provaliti da Japanci zadnjih par godina vrše industrijsku špijunažu Albanije...
I pitanje je bilo tko je pljačkao Kosovo,a ne tko ga pljačka sada...govorim o industrijskim i razvojnim potencijalima...a to Kosovo,oprostit ćeš,nikada nije imalo...
A rasprava ti ide toliko u širinu da se polako hvataš za slamke...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:32   #68
Kada ti pjevas takve pjesme ti potices mrznju prema drugim narodima s kojima si u zajednici. Gle mjere jesu bile prerigorozne i to nitko neosporava, ali slazem se da sutakve pjesme trebale biti zabranjivane. Bar u takvoj Jugoslaviji kojoj je cilj bratstvo i jedinstvo i spajanje naroda u jedan.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:33   #69
Quote:
.govorim o Industrijskim i razvojnim potencijalima...a to Kosovo,oprostit ćeš,nikada nije imalo
ocito nisi dobro upucen, ali kosovo je jedno od najbogatijih izvora ruda u Europi .
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:35   #70
Rudno bogatstvo Kosova vrijedi oko 13,5 milijardi eura prema procjeni strucnjaka Svjetske banke, rekao je danas direktor kosovske Direkcije za rudnike

Bogatstvo Kosova lignitom je strateski vazno, jer je to jedna od najvecih rezervi visokokvalitetnog lignita u Evropi

sad neznam dali ti treba objasnjavati ali
Quote:
industrijskim i razvojnim potencijalima...a to Kosovo,oprostit ćeš,nikada nije imalo..
Kosovo po meni itekako ima.

Zasto to onda to nije bogato podrucje?
Pa ocito jer se stalno pljacka.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:42   #71
Da i prodaje tu rudu po čitavome svijetu...nemogu ju ni sami za sebe izvaditi...
kamoli da bi nešto ozbiljnije izvozili...a ruda i nije baš isplativ biznis...ovisi o kojoj se rudi radi...a pljačakju se tvornice i postrojenja...recimo kao kod privatizacije u Hrvatskoj...o tim potencijalima sam govorio...
I da,pjevanje Ustani bane ja potičem mržnju prema ljudima?Juru i Bobana sam naveo kao primjer što bi bilo samnom da sam to pjevao...čitaj što piše...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:46   #72
Stručnjak se malo prevario...osim ako nemate naftu...jer cijena energenata ovisi o potražnji...
Visokokvalitetni lignit ti danas nema veliku ulogu u energetskoj slici svijeta...da ima Bush bi divljao po Kosovu,a ne Iraku...i tema je bila Juga,a ne Kosovo...Ja mislim da sam dokazao da je represije bilo,samo mi je to bio cilj...a ne raspravlajti o strateškom položaju Kosova na svjetskoj karti zemalja koje imaju rudno bogatstvo
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:47   #73
Da ali kako ide stvar Ustani bane !?

A i ako nisi znao fora je u tome da ga je Karl Marx prozvao kontrarevolucijonarom (sjeti se da je on ugusio ustanak Madara) !

Quote:
Da i prodaje tu rudu po čitavome svijetu...nemogu ju ni sami za sebe izvaditi...
kamoli da bi nešto ozbiljnije izvozili...a ruda i nije baš isplativ biznis
Ti citaj sto pise: 13,5 milijardi eura prema procjeni strucnjaka Svjetske banke sto za tako malu zemlju i nije malo. Uostalom Luxemburška ekonomija se bazira samo na celiku koliko ja znam.

U Kosovu postoje rudnici samo treba netko doci i pocet vadit !
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:48   #74
Quote:
da ima Bush bi divljao po Kosovu
ali Bush je na Kosovu !
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:50   #75
Sto se tice Juge njoj je nedostajalo vise slobode, no opet ne onoliko koliko ti tu pises.

Sto se tice nacionalisticki pjesama, zabrane stoje.
jebedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:52   #76
Pa o tome ti i pričam...treba netko doći i početi vaditi...a ti opet o pljačkanju...pa tko će pljačkati rudu...to se primjeti...nemožeš doći i za 2 mjeseca iskopati 13,5 milijardi eura vrijednu rudu!
Skrećeš sa teme...želim ti pokazati da se na Kosovu nema toliko za opljačkati,barem ne od industrije...iako ni to nema veze sa Jugom
A čelik ima kakve veze sa lignitom?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:52   #77
Quote:
McAucliffe kaže:
ja sam živio u Jugoslaviji i baš se ne sjećam nekih represija...
da to sam rekao i još uvijek tvrdim da je bilo u zadnjih dvadeset godina Jugoslavije sve zajedno manje državnog terora nego u prve dvije u Hrvatskoj 1991, 92
Samo u Pakračkoj Poljani je hrvatska država pomlatila više svojih građana nego što ih je zbog politike stradalo u zadnjih dvadeset godina u SFRJ
A u SFRJ isto tako nikom nije srušena kuća dinamitom i žena i djeca istjerana na ulicu
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 01:57   #78
Nije...ali u Jugoslaviji isto nitko nije bio izvlačen iz bolničkih kreveta jer je bio Hrvat i ubijan bodljikavom žicom...
Niti su dizane crkve samo zato jel su bile hrvatske i krčšćanske...
Niti se u par dana pobili 7000 Bošnjaka...
Niti se ubijalo djecu i starce jer su bili Hrvati...
I normalno da je više ljudi stradalo prvih godina osamostaljenja...postoji razlog za to...bio je rat...nemožeš uspoređivati zadnjih 20 godina SFRJ ili FNRJ kada je to bilo mirnodobsko stanje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 02:41   #79
Vidim ja da se tu našlo par komunista pa sada pričaju bajke kako je u Jugoslaviji bilo bajno i kako je pametno zatvarat nacionaliste. Ovime zapravo oglašavam da se i ja povlačim s ove teme koje je od početka ultra glupa, a sada se tek razmahuje.

Samo jedno pitanje, tko je ovo s društvenih znanosti prebacio na povijest. Bacaj to Legion na politiku ako milosti imaš.
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 03:28   #80
Quote:
McAucliffe kaže:
postoji razlog za to...bio je rat...nemožeš uspoređivati zadnjih 20 godina SFRJ ili FNRJ kada je to bilo mirnodobsko stanje...
rat je bio na bojišnici, a iz krajeva pod hrvatskom kontrolom daleko od bojišnice je srušeno desetak tisuća kuća i izbjeglo dvijesto tisuća građana Hrvatske srpske nacionalnosti. srušeno tri i pol tisuća spomenika žrtvama fašizma
Znači rat je opravdanje što su se civili izvlačili iz kreveta, i vodili i ubijali u Pakračkoj Poljani, Sisku, Osijeku, Vukovaru ili Gospiću
Tito nije za 40 godina, nakon što je obračunao s imforbiroom pobio ljudi koliko Tuđmanov režim samo u Pakračkoj Poljani
Na popisu ubijenih emigranata za koje se sumnja da ih je ubio Titov režim je sedamdeset osoba, a daj još nabroji ubijene Hrvate u zemlji u četrdeset godina poslije imforbiroa
Bugojanska grupa, par budaletina koje su krivo informirali oni koji su ih poslali i tako ih zajebali
da Jugoslavija nije bila sigurna u podršku naroda, ne bi poslali četrdeset tisuća naoružanih ljudi da ih lovi
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.