Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 07:57   #21
Ili neka ide neko sa tobom, puno je lakse - vjeruj mi
Sretno i drz se
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:06   #22
i to je proslo, fijuu.. kao u space-ship-u hehe, prvih 5 minuta sam mislila da cu shiznut, pa sam pocela igrat igru kalodont sama sa sobom (dobro da mi ne snimaju misli hehe), pa su mi se neke pjesme pocele vrtit po glavi.. isla sam dvaput po 20 minuta, s kontrastom.. bilo mi je pred kraj ful vruce unutra, mozda tanju odjecu uzet sa sobom ne bi bilo lose.. i ne znam dal ste i vi imali osjecaj da vam se noge onako ful lagano trzaju, tj. kao da se morate trudit da vam ostanu na mjestu A od kontrasta sam imala filing da mi je netko rashladio (ugodno) gornji dio tijela.. taman mi je to trebalo..
u svakom slucaju, puno vam hvala cure i decki, umirili ste me bar mrvicu
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 21:45   #23
Meni se to s nogama također događalo ali zadnjih nekoliko puta sam si prije pretrage skinula šuze i bilo mi je puno udobnije
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 22:33   #24
Question lijes

Quote:
traubenzucker kaže: Pogledaj post
Postoji li igdje kod nas magnet otvorenog tipa ....
Malo sam trazila po internetu i otkrila da postoje takvi uredaji no nisam uspjela pronaci nista kod nas.
Da li netko mozda zna za privatnika ili kliniku koja posjeduje takav uredaj...?
ej,moja poznanica je bila u magnetskoj rezonanci koja je u mrak,u kojoj je bucilo,skroz je zatvorena i jedino je imala tipku koju je trebala stisnut ak je uhvati panika ,pa je rekla da nije uspjela od panike , te da je jedva prezivjela u onom uskom prostoru u mraku di se nije mogla pomaknut,da je bilo ko lijes.Nisam ju uspjela od tad vidit,al sam cula da kod privatnika imaju otvoren tip.Al mama mi mora na magnet a nemre financijski kod privatnika radi besparice ,pa me zanima , ak mi netko moze rec u kojoj je to klinici takav uzasan aparat, da mami kazem da ne ide.Hvala ljudi ,puno ce te mi pomoc,pusa i hvala.
Please odgovorite ,tko zna.
dididi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:23   #25
AAAA..... Jel' netko bio na MR-u male zdjelice? Jel' te za to isto gurnu u to čudo?
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:22   #26
mrak

ej,ljudi ,cula sam da negdje u zagrebu postoji bolnica ili klinika gdje je magnetska u kojoj lezis u mraku i imas tipku koju stisnes ak te ulovi panika,zatvoren si kao u lijesu.Molim vas jel mi moze netko rec ili doznat o kojoj se radi klinici ili bolnici?Hvala,pusa
dididi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:06   #27
magnetska rezonanca

nasla sam vise tema o mr ali nisam znala koju podici i tako sam se odlucila otvorit novu


dakle moram na mr kraljeznice (vratni i lumbalni dio) rekli mi da traje 40min i nista vise.
panicarka sam,klaustrofobicna i zbog tog idem na otvorenu.

-imam most - smeta ili ne smeta?
na wikipideji sam procitala da se ne smije imat metala na sebi jer moze doci do opekotina

-jeli se mora lezat na ledjima ili se to snimanje moze obaviti u bilo kojem polozaju?
imam problem s lezanjem na ledjima jer u tom polozaju mi se prikljeste neki zivci i imam jake bolove i grceve u nogama.
ako je obavezno lezanje na ledjima jeli se lezi na ravnom ili daju neki jastuk?

-na starijim temama netko je pisao o jakom magnetskom polju i njegovoj stetnosti. ne zelim razmisljati o stetnosti ali me zanima jeli se to magntsko polje osjeca na neki nacin, neki pritisak ili sto?

hvala svima
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:40   #28
clarity, ja sam išla na magnetsku rezonancu koljena koje sam ozlijedila na aerobiku ali mislim da je princip isti jer stvarno traje oko 40 minuta. snimali su ga iz dvije pozicije (svaka pozicija oko 20 minuta, koliko se sjećam). nisam klaustrofobična i to mi nije predstavljalo nikakav problem. najgore od svega mi je bilo što se ne smiješ nimalo micati, ne smiješ se posvrbiti, kihnuti i slično (a u takvim situacijama mene uhvati sve ono što se ne smije pa moraš stisnuti zube i otrpiti). najbolje ti se opustiti i "odspavati" tih četrdesetak minuta. i, ne znam kako ćeš ležati (pretpostavljam na trbuhu, a druga pozicija možda bude bočno?). eto, to je moje iskustvo. sretno.


EDIT: sjećam se i nekih čudnih zvukova koje je uređaj ispuštao dok snima. i da, dobila sam kušin ali ja sam snimala koljeno (plus, sestra očisti podlogu na kojoj ćeš ležati. barem je meni tako bilo.). mislim da nećeš smjeti imati ništa na sebi (do pasa). ni grudnjak, ni ništa.

Zadnje uređivanje kotulica : 25.10.2008. at 15:46.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 16:40   #29
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
nasla sam vise tema o mr ali nisam znala koju podici i tako sam se odlucila otvorit novu


dakle moram na mr kraljeznice (vratni i lumbalni dio) rekli mi da traje 40min i nista vise.
panicarka sam,klaustrofobicna i zbog tog idem na otvorenu.

-imam most - smeta ili ne smeta?
na wikipideji sam procitala da se ne smije imat metala na sebi jer moze doci do opekotina

-jeli se mora lezat na ledjima ili se to snimanje moze obaviti u bilo kojem polozaju?
imam problem s lezanjem na ledjima jer u tom polozaju mi se prikljeste neki zivci i imam jake bolove i grceve u nogama.
ako je obavezno lezanje na ledjima jeli se lezi na ravnom ili daju neki jastuk?

-na starijim temama netko je pisao o jakom magnetskom polju i njegovoj stetnosti. ne zelim razmisljati o stetnosti ali me zanima jeli se to magntsko polje osjeca na neki nacin, neki pritisak ili sto?

hvala svima
ne znam baš sve odgovore na tvoja pitanja, al znam sigurno da most ne smeta. ne smiješ imati u sebi neke šarafe, umjetne zglobove, metalne ploče...
a magnetsko polje se ne osjeća ni na koji način, nema nikakvog pritiska niti ičeg sličnog, jednostavno ne osjećaš ništa.
samo što zaista moraš biti mirna čitavo vrijeme snimanja.
za položaj tijela kod snimanja ne znam. ja sam radila mr koljena.
dianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 10:06   #30
hvala cure

nitko tko je snimao kraljeznicu??
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 20:15   #31
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
hvala cure

nitko tko je snimao kraljeznicu??
snimala ja i to nedavno...snimala lumbalnu kraljeznicu....ne znam sto ako imas ikakve metale u sebi, ali sam prije snimanja morala ispunit neki formular u kojem te sve to pita, buduci da je moj odgovor na sve bio ne, ne znam sta u tvom slucaju, najbolje da pitas njih

uglavnom, pregled je trajao 20tak min...lezala sam na ledjima, a ispod koljena neki jastuk....klaustrofobicna sam pa sam mislila da ce bit nemoguce to obavit i jos mi je mama sjedila samnom unutra (i ona ispunila formular)...ali nije bilo uopce strasno jer ti uredaj izgleda ko tunel, nije zatvoren tamo di dode glava pa ti je glava prakticki vani...barem je tako meni bilo (to je navodno noviji uredaj)...problem je sto moras lezati skroz mirno (a meni se strasno kasljalo) ali skuzis po zvuku kad te snima a kad ne pa u to vrijeme obavis sva kasljanja cesanja i skakljanja...zvuk je glasan i ide na zivce jer se nemas na sta koncentrirati osim na njega samog....ali sve u svemu nije strasno...
e da, ja sam bila u robi, samo sam morala skinut grudnjak, i traperice do koljena (naravno sav nakit i sta vec nosis, ako imas kais itd...)

magnetsko polje niti sta drugo nisam osjetila, ne osjetis bas nista...

sretno
ararita57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 09:27   #32
Hm, ja sam smjela biti samo u gaćicama i dali su mi neki ogrtač da se ne prehladim jer je bilo strašno hladno unutra...
Inače, kad sam išla, radila sam MR koljena, a trajalo je nešto kraće od 1 h.

Nije grozno, samo treba ležati.
cura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 16:48   #33
Quote:
cura_ kaže: Pogledaj post

Nije grozno, samo treba ležati.

to mi je najgroznije, lezati na ledjima.

''-jeli se mora lezat na ledjima ili se to snimanje moze obaviti u bilo kojem polozaju?
imam problem s lezanjem na ledjima jer u tom polozaju mi se prikljeste neki zivci i imam jake bolove i grceve u nogama.
ako je obavezno lezanje na ledjima jeli se lezi na ravnom ili daju neki jastuk?''


@ararita57 hvala. dakle stavili su ti jastuk samo ispod koljena? ispod glave nista?
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:23   #34
jos jedno pitanje: jeli daju odmah nalaz ili se ceka i koliko?
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:30   #35
pogledaj na netu tko privat drži mr, fino ih nazovi i pitaj sve kaj te zanima kao da ćeš se naručiti
jest da nije istina, no ne bu to nikom naškodilo

ja imam most i to ti nije nikakva prepreka za mr
morala sam skinuti samo naušnice (skida se sav nakit), te grudnjak zbog kopčica
u tunel su me uvukli u piđami i šlafruku (bila sam u bolnici)
slikali glavu i vratni dio kralježnice, ležečki bez jastučića, no ja niti nisam ništa tražila pa niti ne znam jel postoji mogućnost jastučića ili mora bez
40 min
u vinogradskoj
ne znam da li postoji uređaj u kojem se može i sjediti, no taj u vinogradskoj bolnici takav nije
nalazu su slali na odjel, nakon par dana
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:55   #36
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pogledaj na netu tko privat drži mr, fino ih nazovi i pitaj sve kaj te zanima kao da ćeš se naručiti
jest da nije istina, no ne bu to nikom naškodilo

ja imam most i to ti nije nikakva prepreka za mr
morala sam skinuti samo naušnice (skida se sav nakit), te grudnjak zbog kopčica
u tunel su me uvukli u piđami i šlafruku (bila sam u bolnici)
slikali glavu i vratni dio kralježnice, ležečki bez jastučića, no ja niti nisam ništa tražila pa niti ne znam jel postoji mogućnost jastučića ili mora bez
40 min
u vinogradskoj
ne znam da li postoji uređaj u kojem se može i sjediti, no taj u vinogradskoj bolnici takav nije
nalazu su slali na odjel, nakon par dana
hvala polly. nisam se sjetila pitati ih kad su gotovi nalazi, to mi je palo napamet danas (narucila sam se za mr prije mjesec dana) kad su mi javili da moram na operaciju (nema veze s kraljeznicom) i dan poslije mr moram na pretrage za operaciju odnosno anesteziju i bilo bi dobro da imam i taj nalaz od mr jer me strah anestezije kad mi je kraljeznica u takvom stanju i moram paziti na plozaj glave jer mi se prikljeste zivci i paraliziraju mi se noge
a za ostalo ''ljubazne'' sekreterice nisu znale odgovoriti mi tako da i nemam volje zvati ih opet.
magnetska na koju idem nema tunela, otvorena je ali sumnjam da mogu snimat kraljeznicu u sjedecem polozaju. nadam se barem jastuku
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:26   #37
Cool

Ja sam bio na Rebru na magnetskoj glave...trajalo je nekih 30 minuta i dobio sam slusalice i neku pumpu ak se nebi osjecao dobro,i oni zvukovi ali ipak nije tako strasno i uopce nije mrak samo sam do prsa unutra nemojte se bojati svima koji tek idu na to srzim fige!!!!
silct is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 17:39   #38
iako inače nisam klaustrofobična, magnetsku rezonancu pamtim kao loše iskustvo. imala sam 16. godina kad sam morala na snimanje hipofize. tada sam se liječila na rebru, ali kako je za mr bila jako dugačka lista čekanja ( mjesec dana bih čekala da upće dogovorim termin za koji bi opet čekala još
9. mjeseci!!! ), a meni je nalaz bio hitan, završila sam kod privatnika, koji su se koristili istim uređajem kao i rebro, ali u popodnevnom terminu. od samog početka tretman prema kao pacijentu, i to još maloljetnoj djevojci, je bio katastrofalan: nakon što su me polegli na onaj ležaj, dali su mi obične ćepiće za uši, nikakve slušalice, i ZAVEZALI ME da se ne mičem!!! prije nego što su me šutnuli unutra, zatvorila sam oči i nisam ih otvorila dok nisam izašla natrag van, jednostavno se nisam usudila, nisam znala kaj mogu vidjeti i hoću li se od toga uspaničiti. svo vrijeme sam uredno čula šumove i drndanje. na pola pretrage su me izvukli van i piknuli kontrast ko da pikaju stoku, a ne ljudsko biće. mjesto gdje su mi uštrcali kontrast nije prestalo krvariti do navečer, podljev sam imala tjedan dana, kao i užasne bolove u ruci, a krasta mi je zarastala punih mjesec dana. kako sam se tada oporavljala od preboljene gripe, svrbio me i curio mi je nos, pa sam se meškoljila jer se nisam mogla posvrbiti niti obrisati nos, a osoblje se deralo na mene da se ja nemam kaj micati i da moram mirovati, pa su me lijepo umjesto planiranih 45 min, zadržali još dodatnih pola sata. kad sam završila s tim užasnim iskustvom, jedva sam čekala da vidim tatu (mama je bila na putu), koji ne da nije smio biti sa mnom, nego nije smio niti gledati iza stakla s doktorima već je čekao u predvorju i nije imao pojma što se sa mnom događa. nakon toga uslijedio je novi šok jer mi je doktor nalaz uručio i obrazložio kao da imam smrtnu bolest, a ne nešto što se liječi tabletama ili operacijom. nisam ništa razumjela i samo sam plakala, dok nam naš obiteljski prijatelj doktor nije objasnio da to nije ništa strašno. kad sam roditeljima ispričala kako je sve prošlo, bili su šokirani da se tako mogu odnositi prema pacijentima, a pogotovo prema djeci. iza mene je na redu bila još mlađa djevojčica, koja je plakala kad su je bez pardona odvajali od roditelja. bilo mi je jako žao jer sam znala što ju čeka. inače, sve se ovo dogodilo u POLIKLINICI NEURON, u sklopu Centra za istraživanje mozga na Šalati. tako da znate gdje ne biste trebali ići. prošle su dvije i pol godine otada i uskoro ću opet morati ići na mr, ali je sigurno da tamo nema šanse da odem ponovo. i jednom je bilo dosta i previše.
sweet ivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 21:49   #39
Radila Mr mozga-iako je ovo možda propaganda dosta hvale: polikliniku Dijagnostika 2000 i Poliklinika Medikol-ako se ne varam. Ja koja sam klaustrofobična u Dijagnostici 2000-sa mnom je bio tehničar/radiolog. Bilo mi je u redu i tamo masovno svi odlaze-a i mislim da je priznata od strane niza bolnica. Čak je bila ponuda da bude tata sa mnom, ali ja sam klaustrofobična. Trajalo je nekih 10-15 minuta.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 19:19   #40
ajme ljudi,zna li netko jesi li cijeli u bubnju ako ti se snima LS kralješnica?mene uglavnom glava zanima jer sam jaaako klaustrofobična...da i u vinogradskoj radim MR!!hvala puno
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.