Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 12:00   #2561
@onomat
od samog starta problema sa crijevima i stomakom i prvih relativno "urednih" nalaza i onog prvog doktorskog "Nije tebi nista", sumnjala sam u njihovu ideju da su razlog za smetnje kako to vole reci - neposložene kockice, stres u školi-na poslu- u vezi.. i sta sve ne.

Moja teorija je da svako ima neki razlog za ibs.. neko ga otkrije, neko nikad ne. Kod nekoga su to gljivice, bakterije, paraziti, amebe, kod nkoga disbioza, kod nekoga gluten ili laktoza, stitna, zuc...
To mozete vidjeti i po pisanju clanova ove grupe, izmedju ostalog.
Dosta njih se pohvallilo kako im je ovo ili ono pomoglo pri kontroli simptoma ili za potpuno povlacenje istih.

Ljudi samo trazite pravi razlog i uzrok.. Nije to ni psiha niti umisljanje niti privlacenje paznje..

Psiha i stres mogu aktivirati imunitet da postanete slabi(ji) na nesto, ali to nesto sigurno postoji.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:46   #2562
Svi specijalisti su postali psiholozi, možda oni imaju neposložene kockice u glavi i treba ih na burzu rada?
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:55   #2563
Quote:
onomat kaže: Pogledaj post
A imate li vi u glavi neposložene kockice- nikako da donesete važnu životnu odluku, često mijenjate posao, ili nikao da promijenite stresan posao, prekinuli ste dugu vezu, u fazi razvoda ste, osjećate nezadovoljstvo partnerom a ne zanate kao izaći iz tog krug, ....i sl. ?
Ne znam, dao sam stolicu na analizu i u nalazu je pisalo: candida - blagi porast.
Imam, malo sam luđi, svaki dan pod stresom, iznerviram se za svaku glupost, 50 puta na dan razmišljan o dnevnim i životnim odlukama i snervam se ako sam nešto napravio krivo. Također, i kad ne bi trebalo bit stresnih situacija i kad bi sve trebalo biti lijepo i krasno, ja ih sam stvorim
fcarsenal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 11:14   #2564
Citam stare postove i sve se svodi na isto - osloboditi se stresa. Naime, imala sam helikobakter koji sam, navodno, otklonila prvom rundom antibiotika (barem je gastroskopija pokazala da sam negativna). E sad nekih cca pola godine od toga, opet su poceli isti problemi u vidu mucnine i periodnicnih proljeva popracenih s hard core bolovima u stomaku, u zelucu..ma svuda. Ponovila sam heliko test i opet sam bila pozitivna. Krenula sam na drugu rundu antibiotika i bilo mi je bolje, nekih par mjeseci dok nije krenulo opet. Ponovim test na heliko - opet pozitivan. Uz to sam napravila opsirne gastro kontrole, od analize krvi, magneta abdomena, kiselosti organizma, kalprotektina, uzv-a, rentgena itd... Svi nalazi uredni, osim kalprotektina koji je bio 250 (max smije biti 50). S obzirom da su svi nalazi uredni, osim kalprotektika i nesto nizeg feritina i proteina (minimalna odstupanja), doktorica je rekla da imam sindrom
irtiabilnog kolona ali da napravim kolonskopiju.

E sad, kako nisam zeljela to raditi, napravila sam ponovno pretragu za kalprotektin i ovaj put je bio 60, sto je nju uvjerilo da je iritabilni kod mene 100%.

Medjutim, i dalje imam mucnine, bolove, periodicne proljeve...pogotovo u PMS-u. Vec sam luda od toga i ometa me u svakodnevnom zivotu, do te mjere da sam se opsjela sama sobom, wc-om i prehranom. U mene se uvukao strah od boli, od jela, kao neka vrsta paranoje....i mislim da je to progresivno. Brine me sve to jer pozelim ici na putovanje, a prva pomisao mi je - sto ako budem imala "napadaj". Zelim nesto pojesti - pomislim, a sto ako me dovede opet u to stanje boli i proljeva.

Ne bih zeljela ici na sedative ili psihijatru pa me zanima ima li jos nesto sto mogu uciniti po tom pitanju?

Uzimam persen ponekad, kad osjetim napetost ili taj strah od jela..pomogne mi. Eventualno buscopan kad me bas jako boli..ali kao sto rekoh, to je zacarani krug straha, paranoje, cega vec...i progresivan je..
LadyVashy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:30   #2565
Ovako, nekako mislim da su moje tegobe vezane za ovu temu. Imam 20 god, pušač sam, u prošlosti nisam imao nikakvih bolesti osim problema s kožom ( kolinergijska urtikarija ). Znači, već oko pola godine imam čudne bolove po cijelom abdomenu koji variraju od mjesta ispod prsa do donjeg abdomena, bol je probadajuća traje svega par sekundi najčešća je sa strane ali skroz sa strane, nekad se javi i bol u leđima. Trbuh je nekad bolan i na dodir, kruljenje stomaka je jako i često prisutno. Ispuštanjem gasova dolazi do olakšanja. Kad ležim bol je rijetka dok kad malo duže hodam jave se bolovi. Da li je netko imao slična iskustva?
sempresb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:36   #2566
Kakva su iskustva clanova sa probiotikom "vivomixx"? Imam nadutost i bolove, pa mislim da ce mi to mozda pomoci...
Boney is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:01   #2567
Quote:
Boney kaže: Pogledaj post
Kakva su iskustva clanova sa probiotikom "vivomixx"? Imam nadutost i bolove, pa mislim da ce mi to mozda pomoci...
Ja imam super ikustva, jedan od najboljih probiotika koje sam koristila, a koristila sam ih... dosta
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 15:58   #2568
Quote:
viable kaže: Pogledaj post
Ja imam super ikustva, jedan od najboljih probiotika koje sam koristila, a koristila sam ih... dosta
Sta su bolji i od Biokult-a? Jaci su? Cula sam da su Biokult najbolji.

Koliko kostaju ti Vivomix?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 10:04   #2569
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Sta su bolji i od Biokult-a? Jaci su? Cula sam da su Biokult najbolji.

Koliko kostaju ti Vivomix?
Gdje si to čula? Vivomix ti je nekoliko klasa iznad Biokulta. Nema mjesta usporedbi. I ovisi ti dosta koja indikacija koji probiotik (probiotski soj), ovako općenito reći 'taj probiotik je najbolji' je dosta površno, a to se često radi i u ljekarnama.
sudac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 14:48   #2570
Kapsule od 120 milijardi-10 komada su oko 120-130, vrećice od 450 milijardi isto 10 komada su oko 170 kn.
Kapsule imaju veće šanse za preživljavanje želučane kiseline.
Ne očekuj čudo, pokušaj na mjesec dana ako rade, meni nisu. U rijetkim slučajevima pomognu.
Dijeta je ključ, smanjiti masti/izbaciti na kratko vrijeme, smanjiti unos netopivih vlakana na kratko vrijeme, izbaciti prerađenu hranu(ulje, bijela riža, šećer itd)
fukinyeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 11:13   #2571
Pozdrav!

Ja još doduše ne znam da li imam ovu dijagnozu, ali sve mi nekako vuče na to da je. Znači, imam osjećaj kao da su mi crijeva stalno puna i nikako da se ispraznim, imam nadutost, imam plinove, kruljenje, stolica je kašasta/u komadima ali redovita, imam blagu neugodu nakon obavljana stolice u tom predjelu, nemam krvavu stolicu niti povraćam niti imam temperaturu.
Također imam apetit normalni i sve.
Radio sam gastro i imam kronični gastritis, no ovo mi je sve na crijevima...bar se meni tako čini...

može kakav savjet prije nego odem doktoru?

Hvala!
ManeŠtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 15:28   #2572
Ne mogu opisati koliko mi je lakse kada vidim koliko ljudi ima isti problem kao ja! Nakon borbe sa crijevima dugi niz godina u smislu da sam cijeli zivot podredila potrebama crijeva ( znam da smjesno zvuci ali tako je) napokon otisla na kolono i otkrili da su mi neke stanice upaljene i da moram opet ici za godinu dana da utvrde da nije Chron.... uglavnom probala sam sve! Probiotike, antibiotike, Colospu ( koja mi je btw pogorsala stanje), glutamin itd. i na kraju jedino se Dicetel uspostavio kao djelotvoran pa tko nije, od srca preporucujem!
Tonira is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 22:50   #2573
Ima li netko ovdje da bi pricao malo u inboxu o ovom problemu i ometa ga u svakodnevnom zivotu? ako se nemate kome povjeriti, kao ni ja, javite se slobodno
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:16   #2574
Meni godinama stalno creva krče, a svi nalazi stolica i krvi su dobri. To je jedini simptom koji ja imam. Da li neko zna kako da rešim svoj problem ?
Čuo sam o KIJIMEI novom leku -probiotiku za Iritabilni kolon. Samo je prilično skup, oko 50 evra.Takođe sam čitao od alternativnoj medicini dr schulea .
Gonz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 10:16   #2575
Ako Vam nakon testova ustanove da imate IBS, a on Vas potiče na prečestu kašastu/vodenastu stolicu sa vjetrovima i grčevima predlažem slijedeće. 1 dnevno tableta Flobian, u slučaju stresa 2-3 tablete Normabel kroz dan kako vam liječnik odredi, te najvažnije ujutro na tašte 1 velika jušna žlica osušenog mljevenog rogača te ista žlica iza svakog obroka. Promjenilo mi život. Prijašnje metode, a svašta sam isprobao, bi samo uklonilo tegobe na nekoliko mjeseci. Ova terapija mi je oklonila IBS već godinu dana. Naravno Normabel izbacite iz upotrebe čim Vam bude bolje jer stvara ovisnost, ili ga koristite povremeno samo kada ste pod većim stresom.
Ayin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:03   #2576
Zanima me ima li netko s dijagnozom IBS ponekad tako velike bolove u donjem desnom dijelu abdomena? Bolovi da se ne moze micati, udahnuti i slično.
duuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 17:58   #2577
Quote:
sempresb kaže: Pogledaj post
Ovako, nekako mislim da su moje tegobe vezane za ovu temu. Imam 20 god, pušač sam, u prošlosti nisam imao nikakvih bolesti osim problema s kožom ( kolinergijska urtikarija ). Znači, već oko pola godine imam čudne bolove po cijelom abdomenu koji variraju od mjesta ispod prsa do donjeg abdomena, bol je probadajuća traje svega par sekundi najčešća je sa strane ali skroz sa strane, nekad se javi i bol u leđima. Trbuh je nekad bolan i na dodir, kruljenje stomaka je jako i često prisutno. Ispuštanjem gasova dolazi do olakšanja. Kad ležim bol je rijetka dok kad malo duže hodam jave se bolovi. Da li je netko imao slična iskustva?
Otprilike imam isti problem, jedino bolovi nisu toliko intenzivni ali su prisutna probadanja. Uz to jos ide nadutost.
Zapravo ne znam vise sta mi je. Imala sam ovaj problem prije 3-4 godine kada je bila prisutna ekstremna nadutost i s obzirom da imam i nekih ginekoloskih problema mislila sam da je i to vezano za to. Godinu i po dana stalno su se smjenjivali periodi nadutosti , i to me opterecavalo uzasno jer me i kicma boljela zbog napuhanog stomaka. Vodila sam i dnevnik ishrane ali bez obzira sta izostavila i dodala - opet napuhanost. I odjednom nestalo sve. I evo nakon par godina zadnjih mjeseci opet pocela napuhanost. Prvo se pojavljivala na par dana pa nestane i ovih zadnjih mjesec i po je bila konstantna. Prije nisam imala nikakve simptome. Medjutim sad mi se pojavilo kruljenje crijeva, osjecaj sitosti, nemam bas neki apetit, probadanja, posebno na desnoj strani i to pogotovo skroz u dnu stomaka,bolovi j ledjnim misicima. Nije to nista neizdrzljivo ali osjetim. Ekstremna napuhanost je nestala prije 4 dana ali napetost osjecam . Sto se tice stresa, ne znam, sve to ja ne bih bas opisala kao stres, ali sam osoba koja puno razmislja i mozda se moze reci vise da imam neki emotivni stres sama sa sobom. Sve mi ovo lici na ovaj sindrom , jedino je sto nemam dijareju niti zatvor, redovna stolica, normalna, mozda nekad malo tvrda , ali i to nije nista znacajno.. volljela bih da mi neko moze reci bar otprilike da li je to stvarno ovaj sindrom ili mozda ipak nesto drugo, jer stvarno ne volim ici kod doktora , jer sam imala losa iskustva i ne da mi se lrolaziti opet kroz sve to.
Waterfall12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:18   #2578
I ja imam slične probleme... Već mjesec dana imam proljevaste stolice 1 dnevno. Sve sam pokušala s prehranomi, samo rižu jest, bez glutena, sa glutenom... Uvijek je bilo isto. Prošli tjedan se normaliziralo, a onda opet po starom. Kupila sam enterosgel i on mi je pomogao ovaj tjedan, a danas ponovno mekano... Ja ću izludjet! Inače patim od anksioznog poremećaja i napadaja panike, a imala sam jednu stresnu situaciju prije nego što je počela zajeb*ncija s crijevima pa je to možda bio okidač, a sada 0-24 razmišljam samo o tome, što sam vidjela da i drugi forumovci razmišljaju. Danas sam povečala dozu enterosgela s jednom na tri puta dnevno pa ću vidjet sutra i pijem Linex jednom dnevno, mada nisam vidjela neku razliku, ali da se nađe kakvo vi imate iskustvo s enterosgelom?
Btw još nisam išla kod doktora, ne znam dal uopće i vrijedi odlazak kad će mi reći da je od nervoze..
redhead05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:18   #2579
Quote:
redhead05 kaže: Pogledaj post
I ja imam slične probleme... Već mjesec dana imam proljevaste stolice 1 dnevno. Sve sam pokušala s prehranomi, samo rižu jest, bez glutena, sa glutenom... Uvijek je bilo isto. Prošli tjedan se normaliziralo, a onda opet po starom. Kupila sam enterosgel i on mi je pomogao ovaj tjedan, a danas ponovno mekano... Ja ću izludjet! Inače patim od anksioznog poremećaja i napadaja panike, a imala sam jednu stresnu situaciju prije nego što je počela zajeb*ncija s crijevima pa je to možda bio okidač, a sada 0-24 razmišljam samo o tome, što sam vidjela da i drugi forumovci razmišljaju. Danas sam povečala dozu enterosgela s jednom na tri puta dnevno pa ću vidjet sutra i pijem Linex jednom dnevno, mada nisam vidjela neku razliku, ali da se nađe kakvo vi imate iskustvo s enterosgelom?
Btw još nisam išla kod doktora, ne znam dal uopće i vrijedi odlazak kad će mi reći da je od nervoze..
U pravu je ako kaže da je od nervoze! Ne zato što to govore za svaku bolest nego zato što IBS već puno godina stoji na popisu psihosomatskih bolesti. Ja ga imam i vidim da se pokrenu simptomi kad je neki stres. To ne znači da će samo "nemoj se živcirat" tip savjeta pomoći i nestat će svi simptomi. Odi dr. da ti to provjeri.

Imaš na fejsu grupe IBS gdje možeš dobiti puno tuđih iskustava i savjeta, preporučam
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 20:17   #2580
Quote:
Alist kaže: Pogledaj post
U pravu je ako kaže da je od nervoze! Ne zato što to govore za svaku bolest nego zato što IBS već puno godina stoji na popisu psihosomatskih bolesti. Ja ga imam i vidim da se pokrenu simptomi kad je neki stres. To ne znači da će samo "nemoj se živcirat" tip savjeta pomoći i nestat će svi simptomi. Odi dr. da ti to provjeri.

Imaš na fejsu grupe IBS gdje možeš dobiti puno tuđih iskustava i savjeta, preporučam
Ok, hvala ti! Istina, kad sam počela uzimati tablete protiv anksioznosti (prepisali su jer sam sada dobila i ibs) malo se smirilo.
redhead05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.