Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 12:42   #41
Quote:
mužjak87 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije tako. Sve ovisi o radnoj dozvoli koju na početku dobiješ. Većinom je prva radna vezana uz pokrajinu i zanimanje, no ako ti je produže, možeš raditi bilo gdje i u bilo kojoj branši.
Sad sam malo pronjuškala po grupi na facebooku o preseljenju u Njemačku i zaista postoje zanimanja koja reguliraju pokrajine i koja regulira država. Većinu regionalnih, odnosno za koje je potrebna nostrifikacija, reguliraju pokrajine same za sebe na žalost. Nadam se da će se to promijeniti u skoroj budućnosti.

VSS i VŠS ne trebaju radnu dozvolu ako rade u struci!
__________________
Ona iz Njemačke
Cuflekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 20:14   #42
Quote:
bellisima kaže: Pogledaj post
Sanitarni inzenjer se u Njemackoj prevodi kao Gesundheitsaufseher, Hygieneingenieur, Hygienekontrolleur i to se ovdje se radi Ausbildung, odnosno dovoljna je izobrazba od 2 god. Nije potreban fakultet, ono sto je jako slicno sa hrvatskim studijskim programom sanitarnih inzenjera je Umwelt, Hygiene und Sicherheitsingenieurwesen studijum.
Hvala, kontaktirao sam švabe preko www.anerkennung-in-deutschland.de, pa su tražili prijevod programa s faksa jer navodno kod njih ima deset raznih zanimanja koja se kod nas vode pod sanitarni inženjer.

Quote:
Cuflekica kaže: Pogledaj post
Nisam 100% sigurna, ali načula sam da se za svaku pokrajinu posebno mora raditi nostrifikacija, što je nebuloza i sramota za jednu takvu razvijenu ekonomiju kao što je Njemačka.
Hvala na informaciji.
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 05:32   #43
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
Ja imam nezgodan slucaj da sam zavrsio filozofiju i POVIJEST. E sada, posto je dobar dio (gotovo 50%) kolegija koje sam slusao tijekom pet godina studija povijesti HRVATSKA povijest, tj. nacionalna povijest, da li itko ima informacija kako se na to gleda u nekoj stranoj zemlji?
isto kao sto se kod nas gleda povijest drugih zemalja - strana povijest


@la luna
samo si predala formulare od wesa u referadu? jesi našem faxu morala platiti nesto?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 01:11   #44
Molila bi nekog da mi ukratko objasni jednacenje diplome. Zanima me da li mogu obaviti jednacenje bez da upisujem ovdje (u Kanadi) fakultet? Jel WES salje dokumente u Hr fakultetu na kojem sam diplomirala? Ja saljem WESu potrebne dokumente kad to zatraze?
Hvala
carollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 15:40   #45
Quote:
carollina kaže: Pogledaj post
Molila bi nekog da mi ukratko objasni jednacenje diplome. Zanima me da li mogu obaviti jednacenje bez da upisujem ovdje (u Kanadi) fakultet? Jel WES salje dokumente u Hr fakultetu na kojem sam diplomirala? Ja saljem WESu potrebne dokumente kad to zatraze?
Hvala

Fakultet treba dokumente poslati u WES, ne ti, niti WES njima.
Ti faksu moras dati formular koji ti WES posalje, ispunis ga i onda faks mora direktno u WES slati.

Meni je faks americki pa nije bilo problema, a ne znam kakvo je stanje sa HR faksovima te inozemnim slanjem.

p.s. Moj slucaj je bio za kanadsku imigraciju, ali ne znam da li je isto ako je za nesto drugo.Pretpostavka da je.
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 02:33   #46
E sad nisam sigurna. Ja imam stalni boravak pa cini mi se da ne trebam za imigraciju? Kad jedanput napravim nostrificiranje, jel to ide samo na fakultet koji upisujem, ili mi oni samo izjednace diplomu prema kanadskom zvanju, te onda ja dalje upisujem fakultet koji vec odaberem?
U biti zanima me ako mi priznaju University Bachelor ovdje mogu onda samo upisati certifikat za CPA - racunovodja, a ako ne priznaju onda moram na fakultet poloziti razliku predmeta i onda tek CPA
carollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 23:03   #47
jel probao neko kao pravnik raditi u UK ili Irskoj? Da li priznaju našu diplomu ili?
hvala puno!
__________________
Blago gladnima i žednima pravednosti:
oni će se nasititi!
(Mt 5,6)
znanje1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 16:47   #48
stručni 3-godišnji studij

Zanima me jel tko ima iskustva ili zna,kako se gleda na diplomu veleučilišta-3.godišnji stručni studij strojarstva u Hrvatskoj (6.sem-180 ECTS-bolonja)?

i eventualno,ostale 2.godine-stručni specijalist (diplomski) za kojeg sam čuo da ga ni nema još vani tj.da vani nemaju pojma za taj naziv.

hvala
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:12   #49
Quote:
undecided kaže: Pogledaj post
Zanima me jel tko ima iskustva ili zna,kako se gleda na diplomu veleučilišta-3.godišnji stručni studij strojarstva u Hrvatskoj (6.sem-180 ECTS-bolonja)?

i eventualno,ostale 2.godine-stručni specijalist (diplomski) za kojeg sam čuo da ga ni nema još vani tj.da vani nemaju pojma za taj naziv.

hvala
Na ovoj stranici možeš pogledati kako se gledaju diplome u Njemačkoj. Sve je to okvirno i informativno, ali možeš odabrati državu, grad, pa naposljetku i sveučilište koje si pohađao:
http://anabin.kmk.org/no_cache/filte...itutionen.html

Ako ne razumiješ njemaćki:
prvi kvadratić odaberi Kroatien, drugi ti je grad, treći tip visoke škole.

P.S. Kad klikneš na link baciti će te na info stranicu, pa odaberi Suchen.
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 12:59   #50
Quote:
*LoLa* kaže: Pogledaj post
Na ovoj stranici možeš pogledati kako se gledaju diplome u Njemačkoj. Sve je to okvirno i informativno, ali možeš odabrati državu, grad, pa naposljetku i sveučilište koje si pohađao:
http://anabin.kmk.org/no_cache/filte...itutionen.html

Ako ne razumiješ njemaćki:
prvi kvadratić odaberi Kroatien, drugi ti je grad, treći tip visoke škole.

P.S. Kad klikneš na link baciti će te na info stranicu, pa odaberi Suchen.
sad tek vidim,tu je veleučilište

hvala
undecided is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 16:24   #51
Bok ljudi.
Molim vas, je li itko izjednačavao diplomu odgojitelja (VŠS, UFZG) s irskom diplomom?
Što, gdje, kako, koliko?
Hvala unaprijed svima.
__________________
Not all those who wander are lost.
Svevremenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 10:42   #52
Quote:
znanje1 kaže: Pogledaj post
jel probao neko kao pravnik raditi u UK ili Irskoj? Da li priznaju našu diplomu ili?
hvala puno!
ne, drugi pravni sustav
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 11:38   #53
A moze li se radit administrativne poslove, dakle biti nešto kao tajnik
Scopio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 22:30   #54
Pozdrav ljudi,ove godine se upisujem na FSB u Zagrebu.Mene zanima koje uvjete trebam ispuniti da bi tokom studija ili poslije završenog studija mogao otići na praksu u inozemstvo ili dobiti posao?
Kroz cijelu srednju prolazio sam sa odličnim uspjehom,matematika i fizika nisu mi strani predmeti.
Da li je dobro ako stavim u CV položene online tečajeve?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 13:01   #55
Jeste li vi, studenti po starom programu, dakle, predbolonjci uspili na svojim fakultetima dobiti išta osim potvrde da ste izjednačeni s novim titulama?

Dakle, nemam napisane ni etcs bodovem ni opis kolegija što bi mi možda trebalo (nisam sigurna, ako tko zna za Irsku, nek napiše).
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:14   #56
kakve su mogučnosti zapošljavanja viših fizioterapeuta bez poznavanja jezika u njemačkoj. dali im se priznaje diploma ili moraju proći neku proceduru priznavanja diplome. osoba je 45 god.hvala na informaciji
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 10:58   #57
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
kakve su mogučnosti zapošljavanja viših fizioterapeuta bez poznavanja jezika u njemačkoj. dali im se priznaje diploma ili moraju proći neku proceduru priznavanja diplome. osoba je 45 god.hvala na informaciji
Ovisno o pokrajini.
U njemackoj imas razlicite stupnje fizioterapeuta, od naucenih (Ausbildung, razliciti ortopedski centri itd.) do visokoobrazovanih.
Ne vidim problem u priznavanju (generalno takve struke super prolaze u nalazenju posla ovdje), pogotovo ako posatoji iskustvo.

Jezik u pocetku nije prepreka (ako zna barem engleski)
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:11   #58
Cool

Quote:
novka kaže: Pogledaj post
kakve su mogučnosti zapošljavanja viših fizioterapeuta bez poznavanja jezika u njemačkoj. dali im se priznaje diploma ili moraju proći neku proceduru priznavanja diplome. osoba je 45 god.hvala na informaciji
Sa radnim iskustvom, koje mozete dokazati nalazenje posla ne bi trebao biti problem, ali pitanje dali ce vas htjeti zaposliti bez priznavanja diplome, a da bi vam diploma bila priznate trebate imati polozenu b2 razinu njemackog. Sad ovisi od pokrajine, negdje bi bas mozda i zaposlili uz uvjet da sto prije sredite papire. Po zakonu fizio moze bez priznavanja diplome raditi s pacijentima koji su privatno osigurani ili samostalno placaju terapiju. Tako da mozda za pocetak probajte traziti u tom smijeru.

Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Ovisno o pokrajini.
U njemackoj imas razlicite stupnje fizioterapeuta, od naucenih (Ausbildung, razliciti ortopedski centri itd.) do visokoobrazovanih.
Ne vidim problem u priznavanju (generalno takve struke super prolaze u nalazenju posla ovdje), pogotovo ako posatoji iskustvo.

Jezik u pocetku nije prepreka (ako zna barem engleski)
Visokoobrazovani fizioth u njemackoj, bas sam se nasmijala, ono sto se mora imati je dodatna edukacija, manualna th, Pnf, Bobath ili linfna ovisno koje vam je podrucje rada.

Nazalost visokoobrazovanje fizioth u njemackoj je lose jer osiguravajuce kuce ne placaju vise ako netko ima faks, nego se placa po terapijskom postupku i to formira i place. Ono sto je pozitivno u cijeloj prici da ce poslodavci platiti dio edukacije koju trebate imati. Posao se lako nalazi, jer nema previse zainteresiranih s obzirom na kojoj je razini nasa struka u de.
plavidupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 13:56   #59
Dobar dan. Je li netko radio Anerkennung u Austriji? Koliko ste čekali? I ako nešto nedostaje, zovu li ili ste u nemilosti birokracije?
gretl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 20:30   #60
Pozdrav svima!
Vidim da je tema malo uspavana,no svejedno se nadam da će mi netko znati pomoći :-)
Dakle,želim poslati svjedodžbe od škole na nostrifikaciju u Njemačku pa me zanima da li mogu slati iz Hrvarske ili moram biti prijavljena na adresu u Njemačkoj?
Blynkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.