Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2012., 12:02   #41
^I da, sry ak je ispalo da je opaska išla tebi, nije.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:58   #42
Mislim da se rasprava o ovome može potražiti na Pravu (a ako ne, onda ću je premjestiti).
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 00:43   #43
Na kraju se sve svodi na DMT, mnoge te biljke i kaktusi ga sadrže i glavni je sastojak za potrebnu dozu. Umjesto gnjavaže sa nabavljanjem sjemena i uzgajanjem, bolje ga je kupiti izdvojenog odmah. Kod nas je jedini način za uzeti ga pušenjem, dok u J. Amer. prave napitak jer imaju biljku s kojom ga prave u kombinaciji i onda se može uzeti oralno.

Budući da je ilegalan ne bi sad raspravljao kako i gdje ga na nabaviti kod nas, ali internet je veliko mjesto i sve se može izvesti. Računajte na to i da DMT nije baš jako jeftin kao LSD.

Prije konzumacije, pogledajte ovo. Ima dobrih i loših doživljaja, mada su svi interesantni jer nisu štetni.
http://www.erowid.org/experiences/subs/exp_DMT.shtml

Mislim da uzgajanje tih biljaka i onda ekstrakcija nije baš neki dobar način. Izdvajanje DMT-a je ogroman postupak za koji je potrebno puno stvari, a još važnija stvar je to što biljku nećete moći uzgojiti onako kako raste u prirodnom okruženju bez gomile potrebnih uvjeta koji koštaju i trebaju prostora i koječega. A možda ni onda.

Mislim da bi rasprava trebala biti tu ipak, možda. Na pravu će rasprava krenuti u krivom smjeru, dok je tu trebala biti rasprava o metafizičkoj stvarnosti i tome što DMT je uopće i koliko iskustava ljudi imaju sa njime.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 00:49   #44
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post
Na kraju se sve svodi na DMT, mnoge te biljke i kaktusi ga sadrže i glavni je sastojak za potrebnu dozu. Umjesto gnjavaže sa nabavljanjem sjemena i uzgajanjem, bolje ga je kupiti izdvojenog odmah. Kod nas je jedini način za uzeti ga pušenjem, dok u J. Amer. prave napitak jer imaju biljku s kojom ga prave u kombinaciji i onda se može uzeti oralno.

Budući da je ilegalan ne bi sad raspravljao kako i gdje ga na nabaviti kod nas, ali internet je veliko mjesto i sve se može izvesti. Računajte na to i da DMT nije baš jako jeftin kao LSD.

Prije konzumacije, pogledajte ovo. Ima dobrih i loših doživljaja, mada su svi interesantni jer nisu štetni.
http://www.erowid.org/experiences/subs/exp_DMT.shtml

Mislim da uzgajanje tih biljaka i onda ekstrakcija nije baš neki dobar način. Izdvajanje DMT-a je ogroman postupak za koji je potrebno puno stvari, a još važnija stvar je to što biljku nećete moći uzgojiti onako kako raste u prirodnom okruženju bez gomile potrebnih uvjeta koji koštaju i trebaju prostora i koječega. A možda ni onda.

Mislim da bi rasprava trebala biti tu ipak, možda. Na pravu će rasprava krenuti u krivom smjeru, dok je tu trebala biti rasprava o metafizičkoj stvarnosti i tome što DMT je uopće i koliko iskustava ljudi imaju sa njime.
Onda ću spojiti sa već postojećom temom.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 03:43   #45
@Hermo: Malo si loše informiran, DMT sadrže biljke koje se nalaze skoro posvuda teško ih je sve zabraniti, samo ih nisu svi koristili pošto su drugačije kulture dolazile do drugačijih spoznaja i koristile drugačije alate za samospoznaju i razumjevanje ovog mjesta. Što se tiče MAO inhibitora, njih sadrži jako puno antipsihotika i sličnih ljekova, a turci su znali pušiti biljku koja ima MAOI pa je otuda došao onaj leteći tepih (halovi jel), tako da je napitak sličan ayahuasci moguće i napraviti u našem podneblju. Ne i legalno kolko znam. Napitak koji sadrži DMT i MAOI, nije ista stvar kao i sami DMT, jer i MAOI je halucinogen pa je efekt drugačiji.

I svi imaju iskustva s DMT-om, svake noći i svakoga dana, samo toga nisu svjesni. Da se malo više meditira ili da se koriste neke tehnike disanja, sami bi mogli doči u ta stanja bez problema.

Stavio temu sa ruba ovdje i spojio ih, jer više je generalna nego znanstvena.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 10:56   #46
Ljudovi,

Ukoliko netko ima informacije da li je moguće doći do kristala DMT-a, po mogućnosti i 5-meo-dmt-a, molim da mi se obratite na PM.
Molim bilo kakav fidbek, ne ocekujem konkretne informacije obzirom da je ovo ipak interplet.
U svakom slucaju, bio bih najiskrenije zahvalan.
Roy G. Biv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 12:29   #47
Googlaj The Silk Road online marketplace. To bi moglo upalit, ali ja osobno to ne bih. Da živim u SAD-u da, ali narudžbe u Hrvatsku skoro sigurno moraju proći granicu jer dolaze iz inozemstva, a to će skoro sigurno biti primjećeno.

I stvarno mi nije jasno zašto je DMT ilegalan, nitko nije naveo nijedan razlog zašto, pa to je takav apsurd. Da su ga uopće išli probati prije nego su ga zabranili, predomislili bi se vrlo vjerojatno. To čak i nije droga nikakva, trip traje deset minuta. Tko se želi drogirati, može i sa lakovima i plinom iz upaljača, sirupima i tako dalje, DMT je barem kvalitetan i neće ga nitko bezveze uzeti.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 12:49   #48
Puno hvala


Sto se shippinga tice, Amerika nije problem, ne bi bilo prvi put da nabavljam nesto na taj nacin

Zasto je DMT ilegalan? Nije da nisam sklon teorijama zavjere, sve do neke granice, ne u smislu da do neke granice vjerujem u potencijalno suzprezanje svijesti mase, ali u odredjenom trenutku sam prestao misliti o tome. Ako se previse zamaras time, ne ocekuj ikakav napredak na planu svjesnosti/ spiritualnosti.
Ljepilo ti pruza instantni high i odumiranje mozga, i predodredjeno je za apsolutni "sljam" drustva. Definitivno ima odredjenu stigmu, vjerujem i s razlogom. Ako ti se cini da su ljudi vecinom upoznati s DMT-om, to je zato sto ga sam cesto guglas, pa i dolazis do mase informacija o toj supstanci.
Da se vratim na temu, DMT (vjerojatno, obzirom da ga nisam konzumirao, ali pretpostavljam) ti omogucuje osobno spiritualno istrazivanje, spozanju cinjenice da svijet nije onakvim kakav ti se cini. ukoliko je supstanca toliko potentna, automatski smanjuje mogucnost da ces postojece stanje stvari i dalje uzimati zdravo za gotovo, tj. postoji velika sansa da se neces vratiti "polsu kao i obicno". No to zaista ovisi o pozadini i okolini iz koje dolazis. Ali ako si vec odlucio konzumirati takvu supstancu, stvari su jasne, nije bas slucaj da ti ju je preporucila ekipa iz kvarta dok ste gledali utakmicu Irska- Spanjolska
Roy G. Biv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:02   #49
Oh vau, ali pazi se dobro kad naručuješ tako. Možda ti i prođe s obzirom na naš sustav gdje se ništa ne provjerava sva sreća. Kad uđemo u EU, moći će se naručiti iz npr. Engleske bez problema, sad je to još malo napeto. I samo ti mene pozovi ako ti ostane šta toga, neću se pretjerano žaliti U svakom slučaju napiši kakvo si iskustvo imao.

Slažem se ovo što si rekao isto.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:12   #50
Obzirom da njegujem dugu povijest intenzivne paranoje na razini najsitnijih detalja, a takodjer slusajuc svoju intuciju, mozda i poslusam tvoj savijet da se pripazim.
Netko je u jednom starijem postu stavio link http://www.shayanashop.com/Psychedel...1037-pm26.aspx

Tako da cu najvjerojatnije zapoceti s time, cisti kristal zvuci suvise rekreativno. Takodjer vecina ljudi tvrdi da se niti ne sjeca samog iskustva. A ayahuasca je ipak nesto sto se prikelji za tebe.

Bilo bi mi izuzetno drago upoznati ljude koji bi bili zainterssirani za takvo sto usput receno
Roy G. Biv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 13:28   #51
A jel to s linka legalno kod nas? Vidim da su u pitanju neke biljke i još ne napravljena DROGA, pa može biti i da je? To bi trebalo provjeriti. I treba paziti na detalje u zakonu, put nabave i tako dalje. Nije to paranoja, samo oprez. I meni intuicija govori da se to bez problema može jer su ljudi glupi i neće im pored tisuću drugih stvari koje prelaze granicu ni pasti na pamet da bi nešto moglo biti ilegalno, a možda ih neće biti ni briga. Pretpostavljam da bi uočili ove osnovne najčešće droge, ali ovakvo što teže. A mislim da čak nije ilegalno naručiti to i da zapne na carini. Jer nisi uhvaćen s tim ni ništa, samo kažeš da nisi znao da je ilegalno. Događa se često sa raznim stvarima, ne mogu te tužit na osnovu toga. A ako prođe, onda je stvar već gotova i bez brige si.

I jesam zainteresiran naravno, dodat ću te na svoj popis ljudi za ritualnu konzumaciju psihoaktivnih droga. Čestitam, prvi si na popisu. Sumnjam da bi to konzumirao sam, a pogotovo to da bi to s nekim kome je to samo rekreacija i tko nema nikakav viši cilj i nije upoznat sa svim tim stvarima. Bit će prilike i za provesti taj plan u djelo
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 14:10   #52
... samo pazite se dečki da ne bi novine opet pisale ovak http://www.jutarnji.hr/saman-luka-ho...zatvor/900249/
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 14:44   #53
Ja ću isto kupiti bubanj, skuhati buniku i postati šaman. Ništa više nije potrebno za to. OSIM možda učlaniti se u HDZ.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:20   #54
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post
Ja ću isto kupiti bubanj, skuhati buniku i postati šaman. Ništa više nije potrebno za to. OSIM možda učlaniti se u HDZ.
ne,ne,ne u hdz,nego kod čačićau hns,tamo je ludilo sad

dmt,i ostali preparati,a da provas ujutro 2-3 domace rakije i kasnije udres po pivi.to je zivot,samo sta ti je ujutro glava
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:36   #55
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post

I stvarno mi nije jasno zašto je DMT ilegalan, nitko nije naveo nijedan razlog zašto, pa to je takav apsurd. Da su ga uopće išli probati prije nego su ga zabranili, predomislili bi se vrlo vjerojatno. To čak i nije droga nikakva, trip traje deset minuta. Tko se želi drogirati, može i sa lakovima i plinom iz upaljača, sirupima i tako dalje, DMT je barem kvalitetan i neće ga nitko bezveze uzeti.
To kaj trip traje samo 10 minuta ne znači da ne može ostaviti duboke psihičke tragove i posljedice nakon toga,i sigurno nije stvar kojoj se samo tako olako može pristupiti.I Strassman u svojoj knjizi opisuje neka negativna iskustva vezana uz svoje eksperimente.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 22:32   #56
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
To kaj trip traje samo 10 minuta ne znači da ne može ostaviti duboke psihičke tragove i posljedice nakon toga,i sigurno nije stvar kojoj se samo tako olako može pristupiti.I Strassman u svojoj knjizi opisuje neka negativna iskustva vezana uz svoje eksperimente.
Sva negativna iskustva vezana uz psihodelike su proizašla iz krivog korištenja i krivog pristupa, koji je opet posljedica načina na koji naše društvo percipira takve stvari. Iz tog kuta, razumljivo je da se na to gleda kao na droge, jer zbilja i jesu. Sredstva za zabavu.
No iz ovoga možemo također izčitati koliko mi sami stvaramo svijet oko sebe, jer te iste "droge" se mogu koristiti kao intelektualni poticaji, kao budilice za kreativnost, kao pomagala kod emocionalnih blokada i razrješitelji psihičkih muka.
Dakle, odlučimo li te iste svari koristiti za drugu svrhu, ta stvar je transformirana. No u zbilji, mi smo transformirali svoje razumjevanje svijeta i sebe.

Evo, ezoterično znanje na najbanalnijoj razini. Nema misticizma, poprilično je jednostavno.

Stvar kod DMT-a je da je iskren, očit i direktan. Nema bjega, nema samozavaravanja, i ljudi koji uđu u to iskustvo zbog krivih razloga, neće dobiti što su tražili. Shamani su znali što rade, te stvari nisu za svakoga, no nažalost, danas se shamanizam sveo na smijuriju zbog ljudi poput Hodaka.

Hoćemo li se vratiti staroj definiciji shamana i prepoznati potrebu za istima u današnjem društvu ili ćemo ostati na tome da je Hodak = šaman?

__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 23:33   #57
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post


Stvar kod DMT-a je da je iskren, očit i direktan. Nema bjega, nema samozavaravanja, i ljudi koji uđu u to iskustvo zbog krivih razloga, neće dobiti što su tražili. Shamani su znali što rade, te stvari nisu za svakoga, no nažalost, danas se shamanizam sveo na smijuriju zbog ljudi poput Hodaka.
Upravo to.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 09:44   #58
... mislio sam na čisto medicinske posljedice, kao što i batler kaže u postu 55...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2012., 21:45   #59
Ali kako vi znate da Hodak nije šaman? Ja odlučujem tko je, a tko nije šaman i kažem da Hodak je.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:07   #60
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post
Ali kako vi znate da Hodak nije šaman? Ja odlučujem tko je, a tko nije šaman i kažem da Hodak je.
imaš niske kriterije

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... mislio sam na čisto medicinske posljedice, kao što i batler kaže u postu 55...
negativnih posljedica praktički nema ako se koristi na pravi način: aka 2-3 puta godišne sa svrhom da nešto naučiš, da otkriješ nove sfere misli, sposobnost dublje introspekcije, itd itd. previše vode isto šteti. treba se znat baratat sa substancama i poštivat moć i znanje koje nam mogu ponuditi.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.