Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 16:21   #41
chicago, houston
bilosta is offline  
Old 14.01.2009., 17:21   #42
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
a da objasnite sta znaci americka selendra za mladog covjeka
Ne treba boravila sam dovoljno dugo u njihovim "selendrama" da znam kako je tamo. Uostalom, ne mogu kompetentnim shvatit čovjeka koji meni koja živim u centru Zagreba ide iz svojeg ako se ne varam Zadra opisivati što je selo a što grad.

Edit - prije nego počneš kenjat, mrzim kad ljudi seru po Hrvatskoj te se odsele u Ameriku a kad gle čuda tamo ne teku med i mlijeko... a kad se poklope ušima i dosele natrag onda i dalje seru samo po toj zlobnoj Americi gdje im eto posao iz snova nije pao sa neba i gdje čak i treba truda da se život posloži.

Meni je gužve i buke preko glave i sigurno ću radije odseliti u "selo" u USA (koje je ruku na srce u mnogim segmentima razvijenije od jednog zadra) nego ići u velegrad da se eto vidi kako mogu

Zadnje uređivanje kisikana : 14.01.2009. at 17:50.
kisikana is offline  
Old 14.01.2009., 21:51   #43
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ne treba boravila sam dovoljno dugo u njihovim "selendrama" da znam kako je tamo. Uostalom, ne mogu kompetentnim shvatit čovjeka koji meni koja živim u centru Zagreba ide iz svojeg ako se ne varam Zadra opisivati što je selo a što grad.

Edit - prije nego počneš kenjat, mrzim kad ljudi seru po Hrvatskoj te se odsele u Ameriku a kad gle čuda tamo ne teku med i mlijeko... a kad se poklope ušima i dosele natrag onda i dalje seru samo po toj zlobnoj Americi gdje im eto posao iz snova nije pao sa neba i gdje čak i treba truda da se život posloži.

Meni je gužve i buke preko glave i sigurno ću radije odseliti u "selo" u USA (koje je ruku na srce u mnogim segmentima razvijenije od jednog zadra) nego ići u velegrad da se eto vidi kako mogu
pa sta se ceka onda siroko ti polje,avioni lete a ja sam dao svoje misljenje a tvoj zagreb je samo jedno malo vece selo

i di sam ja to kenjao po hrvatskoj,i procitaj o cemu se radi u ovoj temi

pozdrav iz zadra grada
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom

Zadnje uređivanje dr.kronja is back : 14.01.2009. at 22:14.
dr.kronja is back is offline  
Old 14.01.2009., 22:06   #44
i baj d vej gdje sam ja to kenjao po hrvatskoj,i daj malo procitaj sta sam ja napisao prije
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 15.01.2009., 00:07   #45
[QUOTE=kisikana;18176954]Ne . Uostalom, ne mogu kompetentnim shvatit čovjeka koji meni koja živim u centru Zagreba ide iz svojeg ako se ne varam Zadra opisivati što je selo a što grad.

Edit - prije nego počneš kenjat, mrzim kad ljudi seru po Hrvatskoj te se odsele u Ameriku a kad gle čuda tamo ne teku med i mlijeko... a kad se poklope ušima i dosele natrag onda i dalje seru samo po toj zlobnoj Americi gdje im eto posao iz snova nije pao sa neba i gdje čak i treba truda da se život posloži.


Cemu ovakav stav? Cemu vrijedanje?

To sto neko ne voli zivot u americkim predgradima ( da ne kazem selendrama) ne znaci da "sere po zlobnoj Americi". Amerika je divna zemlja po mnogocemu ali to ne znaci da trebam volit svaki njezin segment. Postujem neciju zelju i odluku da zivi u "selendrama" al za mene ne hvala vise. Ja ne volim kad mi pofali mlijeka u hladnjaku ssjesti u auto i vozit se deset minuta do ducana, ja volim kad mogu izac iz zgrade, preci cestu i eto mi mlijeka. Ne volim kad za vrijeme pauze na poslu moram sjesti u auto da bi se dovezla do najblizeg Sturbuksa jer NEMAM kuda hodati uz cestu.....i mnogo toga drugog. Ali to ne znaci da generalno ne volim Ameriku.
pejs is offline  
Old 15.01.2009., 01:42   #46
Quote:
bilosta kaže: Pogledaj post
houston
????????

Mora da se salis
Mali_Morgen is offline  
Old 15.01.2009., 03:09   #47
[QUOTE=pejs;18184631]
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ne . Uostalom, ne mogu kompetentnim shvatit čovjeka koji meni koja živim u centru Zagreba ide iz svojeg ako se ne varam Zadra opisivati što je selo a što grad.

Edit - prije nego počneš kenjat, mrzim kad ljudi seru po Hrvatskoj te se odsele u Ameriku a kad gle čuda tamo ne teku med i mlijeko... a kad se poklope ušima i dosele natrag onda i dalje seru samo po toj zlobnoj Americi gdje im eto posao iz snova nije pao sa neba i gdje čak i treba truda da se život posloži.


Cemu ovakav stav? Cemu vrijedanje?

To sto neko ne voli zivot u americkim predgradima ( da ne kazem selendrama) ne znaci da "sere po zlobnoj Americi". Amerika je divna zemlja po mnogocemu ali to ne znaci da trebam volit svaki njezin segment. Postujem neciju zelju i odluku da zivi u "selendrama" al za mene ne hvala vise. Ja ne volim kad mi pofali mlijeka u hladnjaku ssjesti u auto i vozit se deset minuta do ducana, ja volim kad mogu izac iz zgrade, preci cestu i eto mi mlijeka. Ne volim kad za vrijeme pauze na poslu moram sjesti u auto da bi se dovezla do najblizeg Sturbuksa jer NEMAM kuda hodati uz cestu.....i mnogo toga drugog. Ali to ne znaci da generalno ne volim Ameriku.
E sve ti je to action-reaction. Kad bi svi diskutirali prednosti / mane Amerike (ili bilo koje druge drzave) na razuman nacin kao ti, onda ne bi bile vrijedjanja. Ali vec sama konotacija "selendre" (ili vukojebine - takodjer omiljeni izraz pri opisu razlicitih dijelova amerike) je vec uvredljiva, i to pogotovo kad dolazi od ljudi koji o toj "selendri" pojma nemaju.
anjur is offline  
Old 15.01.2009., 03:51   #48
San Francisco (City), New York City. Ostalo je sve selo. Mentalitet...etc... San Francisco, i ako mali, je vrlo kompaktan i ziv. Vrlo Europeiziran i super liberalan grad. Izvrstan za zivjeti, ali vrlo skup. Kao u ostalom i NYC. Nesto vise mellow, nego NYC.

Ostali svi gore spomenuti gradovi... pfff. Denver?! Portland?! Seattle?! (zivo tamo po par godina)... Zdrrrrraaavo!
piper is offline  
Old 15.01.2009., 04:03   #49
Quote:
Ja ne volim kad mi pofali mlijeka u hladnjaku ssjesti u auto i vozit se deset minuta do ducana, ja volim kad mogu izac iz zgrade, preci cestu i eto mi mlijeka. Ne volim kad za vrijeme pauze na poslu moram sjesti u auto da bi se dovezla do najblizeg Sturbuksa jer NEMAM kuda hodati uz cestu....
S ovim se potpuno slazem. Lagana setnja do restorana, setnja do cigar bara (gdje se MOGU pusit cigare, a ne da se mora izlazit van), te setnja do coffee shop-a za vrijeme radnog vremena (bio to starbucks, ili neki lokalni)...
Razgovor sa skvadrom u istim tim kaficima, te izlasci vanka navecer, PJESICE, uz laganu setnju do kluba. Provratak taksijem, cija cijena ne premasuje 10tak USD... Za to ti preporucam SanFran. Ostalo je sve selo (minus NYC), gdje treba sjest u auto da bi se kupio kruh (kojeg zapravo i nije tak lako nac...), eh... Taksija do doma ili nema, ili kosta ko ... zlatna krava.
piper is offline  
Old 15.01.2009., 06:30   #50
A ne dao ti Bog da ides kupovati burek!

Za mene osobno, zivot u "Zooloskom vrtu", kako nazivam apartmanske komplekse bi bio ocaj. Udjem ponekad, poslom, u takve komplekse i vec na ulazu sam isfrustriran kojekakvim securitijima i sranjima. Buka me uzasava, a u centru je nesnosljivo.

U firmi molim da me salju u country, ali ne zarezuju 3%. Kazu: Moras, nema tko drugi. I onda mi ovi iz glavne centrale kao daju povlastice (!!!!) da se krecem po centru - em nemas gdje parkirati, em buka, em security na svakom qurcu - pritisni ovo, cekaj ono, ajmo rampa, onda brojevi... da su ih djeci u vrticu u Zavidovicima dali da dizajniraju, bolje bi djecurlija slozila brojeve, nego ovi CELEBRITY arhitekti... UZAS. Pa liftovi...ajme... PA onda napirlitani pedercici i napirlitane stiklonosacice... To sve puno sebe a u citavom apartmanskom kompleksu ne bi mogao skupiti casha ni za dva lizalca. Samo kad pomislim na centar povraca mi se.
Tvrtko1995 is offline  
Old 15.01.2009., 11:10   #51
Quote:
piper kaže: Pogledaj post
San Francisco (City), New York City. Ostalo je sve selo. Mentalitet...etc... San Francisco, i ako mali, je vrlo kompaktan i ziv. Vrlo Europeiziran i super liberalan grad. Izvrstan za zivjeti, ali vrlo skup. Kao u ostalom i NYC. Nesto vise mellow, nego NYC.

Ostali svi gore spomenuti gradovi... pfff. Denver?! Portland?! Seattle?! (zivo tamo po par godina)... Zdrrrrraaavo!
pa kaj se dogodilo piperu? sjecam se jos kako si hvalio seattle, toliko da sam se mislila da moram ja taj grad jednom posjetiti, da ja to osjetim kaj si ti opisivao. i sada citam tu da ti seattle vise ne valja. ma svi ste vi razmazeni.

inace, svi vi koji pisete o selendrama, pojma nemate. dodjite u mjesto gdje ja zivim, s 200 stanovnika, nema poste, nema skole, nema niti ducana, bez auta si nikaj. pa onda pricajte o selendrama. i btw, ja volim selendre. mir i tisina, bez prometa, nekoliko bogatih obitelji koji su se sakrili od gradske vreve. imamo svoj bazen (mislim selo, ne ja)...ma divota. jedino nije dobro sto nema skole.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 15.01.2009., 11:16   #52
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
Ne treba boravila sam dovoljno dugo u njihovim "selendrama" da znam kako je tamo. Uostalom, ne mogu kompetentnim shvatit čovjeka koji meni koja živim u centru Zagreba ide iz svojeg ako se ne varam Zadra opisivati što je selo a što grad.

Edit - prije nego počneš kenjat, mrzim kad ljudi seru po Hrvatskoj te se odsele u Ameriku a kad gle čuda tamo ne teku med i mlijeko... a kad se poklope ušima i dosele natrag onda i dalje seru samo po toj zlobnoj Americi gdje im eto posao iz snova nije pao sa neba i gdje čak i treba truda da se život posloži.

Meni je gužve i buke preko glave i sigurno ću radije odseliti u "selo" u USA (koje je ruku na srce u mnogim segmentima razvijenije od jednog zadra) nego ići u velegrad da se eto vidi kako mogu
ma to je ono kaj pricam, ne bih isla zivjeti u grad da mi netko plati. evo SF, ma sve super, ali ne bih u njemu zivjela, nego u onim malim mjestima pored. malo mjesto s kucama, dvoristem, lokalnim bazenom za djecu po ljeti, dobrim susjedima, rostiljanje na vecer u dvoristu, pogled na sumu, rijeku, aaaaaa, kud' ces bolje. ali skola mora biti za moje dijete, to je uvjet.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 15.01.2009., 11:19   #53
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
pa kaj se dogodilo piperu? sjecam se jos kako si hvalio seattle, toliko da sam se mislila da moram ja taj grad jednom posjetiti, da ja to osjetim kaj si ti opisivao. i sada citam tu da ti seattle vise ne valja. ma svi ste vi razmazeni.

inace, svi vi koji pisete o selendrama, pojma nemate. dodjite u mjesto gdje ja zivim, s 200 stanovnika, nema poste, nema skole, nema niti ducana, bez auta si nikaj. pa onda pricajte o selendrama. i btw, ja volim selendre. mir i tisina, bez prometa, nekoliko bogatih obitelji koji su se sakrili od gradske vreve. imamo svoj bazen (mislim selo, ne ja)...ma divota. jedino nije dobro sto nema skole.
seljačinoo!
unda normalno da ti je problem vrtić ak živiš na selu..a selo kao selo..ne..sigurno bi ti bilo bolje da si v Ziriju.

al razmem te za ovo..i ja isto volim mir..zato v Zagrebu dolazi samo podsljemenska zona v obzir, il nekaj izvan..eventualno Bosanska i taj potez prema gore. a to je i ono kaj samo Zagreb ima, imaš svoj vrt i zelenilo u centru grada.
jimmy jazz is offline  
Old 15.01.2009., 11:23   #54
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
seljačinoo!
unda normalno da ti je problem vrtić ak živiš na selu..a selo kao selo..ne..sigurno bi ti bilo bolje da si v Ziriju.

al razmem te za ovo..i ja isto volim mir..zato v Zagrebu dolazi samo podsljemenska zona v obzir, il nekaj izvan..eventualno Bosanska i taj potez prema gore. a to je i ono kaj samo Zagreb ima, imaš svoj vrt i zelenilo u centru grada.
kaj? da zivim u ziriju, ma kaj god. em je sve duplo skuplje, em je sve beton, em su vrtici duplo skuplji, em di cu tam zivjeti u kuci. a stanovi ne dolaze u obzir. :NO-NO:
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 15.01.2009., 11:33   #55
e pa da, malo skuplje, al zato i je bolji život! vrtići, pa ima i škoole..sve ti je nadomak..a cajt je penez
jimmy jazz is offline  
Old 15.01.2009., 11:38   #56
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
e pa da, malo skuplje, al zato i je bolji život! vrtići, pa ima i škoole..sve ti je nadomak..a cajt je penez
u ziriju ti vrtic, i to jedan dan dodje 140 CHF (racunaj si koliko je to, i to samo ejdan dan), plus kaj imas vrtice na parove razbroj se, drugim rijecima uopce ih i nema, tak' da onda ovi nabiju cijene, i imas liste cekanja po godinu dana, mozda i vise. pa nisam pobenavila... (nije cudo kaj sviceri neceju imati klince). a ja sam vec stara i ne zanimaju me nocni klubovi kao prije deset godina. to meni ne treba vise. a i jako volim auto voziti, tramvaju i vlakovi me ne zanimaju (a i nisu bas tako tocni kao nekada).
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 15.01.2009., 15:42   #57
Quote:
Lady_Butterfly kaže: Pogledaj post
Posto imam mogucnost izbora grada u kojem cu zapoceti svoj novi zivot,zanima me sta predlazete,obzirom na kvalitet zivota,stopu kriminala,troskove stanarine,troskove hrane,izbora fakulteta,mogucnosti zaposlenja itd..?
Ja sam licno razmisljala o Bostonu,mada nisam jos donijela konacnu odluku.
pa kaj ti ne gledas americke filmove i serije? beverli hils je najbolji po meni
Or7 is offline  
Old 15.01.2009., 16:23   #58
pitsbourgh
lepotan1990 is offline  
Old 15.01.2009., 16:29   #59
Quote:
Tvrtko1995 kaže: Pogledaj post
A ne dao ti Bog da ides kupovati burek!

Za mene osobno, zivot u "Zooloskom vrtu", kako nazivam apartmanske komplekse bi bio ocaj. Udjem ponekad, poslom, u takve komplekse i vec na ulazu sam isfrustriran kojekakvim securitijima i sranjima. Buka me uzasava, a u centru je nesnosljivo.

U firmi molim da me salju u country, ali ne zarezuju 3%. Kazu: Moras, nema tko drugi. I onda mi ovi iz glavne centrale kao daju povlastice (!!!!) da se krecem po centru - em nemas gdje parkirati, em buka, em security na svakom qurcu - pritisni ovo, cekaj ono, ajmo rampa, onda brojevi... da su ih djeci u vrticu u Zavidovicima dali da dizajniraju, bolje bi djecurlija slozila brojeve, nego ovi CELEBRITY arhitekti... UZAS. Pa liftovi...ajme... PA onda napirlitani pedercici i napirlitane stiklonosacice... To sve puno sebe a u citavom apartmanskom kompleksu ne bi mogao skupiti casha ni za dva lizalca. Samo kad pomislim na centar povraca mi se.
.


Eto o tome se i radi....Ja i ti ocito imamo razlicite stilove zivota i to je jedna sasvim normalna i prirodna pojava. Ali ja nikad ne bih rekla da ti "seres" po Americi zbog toga ,iako to vrlo slikovito docaravas, kao sto kaze doticna iz sredista Zagreba. Svi mi trazimo mjesto gdje cemo se ugodno osjecati. Ja sam ga nasla a vidim da ste i vi svi, pa sretno nam bilo.
pejs is offline  
Old 15.01.2009., 23:37   #60
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
pa kaj se dogodilo piperu? sjecam se jos kako si hvalio seattle, toliko da sam se mislila da moram ja taj grad jednom posjetiti, da ja to osjetim kaj si ti opisivao. i sada citam tu da ti seattle vise ne valja. ma svi ste vi razmazeni.

inace, svi vi koji pisete o selendrama, pojma nemate. dodjite u mjesto gdje ja zivim, s 200 stanovnika, nema poste, nema skole, nema niti ducana, bez auta si nikaj. pa onda pricajte o selendrama. i btw, ja volim selendre. mir i tisina, bez prometa, nekoliko bogatih obitelji koji su se sakrili od gradske vreve. imamo svoj bazen (mislim selo, ne ja)...ma divota. jedino nije dobro sto nema skole.
Ma, Seattle je ok... ono, koliko toliko. Cist, zelen, al... nije to to. Meni nema bez centra, skvadre na ulici do 2 ujutro. Guzve, i puno restorana, lakoce dolazenja i odlazenja. Nije Seattle los, kuzis, al se to neda usporedit sa San Franciscom...

Nemrem zivit u "gradicu" sa 200 ljudi pa se obskrbljivat u ogromonom mall-u... Odem u ducan, kupim svjezi kruh (onak fini, jos vruci, s koricom, te puf puf iznutra...), pa mozda i neki namaz, i to je to. Jedini "velki" mall di idem je costco kad kupujem toaletni papir ;-) To je i jedino kaj tam kupim. Zapravo, jednom sam tam kupil i nekakvu kamericu (digital photo).

Kad idem van, hocu doma s taxijem, al ne da me kosta ko zlatna krava... nego da bude normalna cijena (do 10 USD), te da ga je lako upiknut....

Kad doma dolazim s posla oko 9-10 navecer, i di onda? Umoran, jos da vozim negdje? A do coffee shops svakak hocu pjesice, 5 minuta ... Ima toga u Seattlu, al je prazan. Portland je jos prazniji. Iza 10 je sve zatvoreno, a i nema se gdje popusit cigara, osim na ulici... :-(

Zadnje uređivanje piper : 15.01.2009. at 23:43.
piper is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.