Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2009., 13:15   #61
Quote:
Bule kaže: Pogledaj post
Ja koristim abry Mind Machine i Neuro Programmer 2,i mogu reći da sam vrlo zadovoljan,pogotovo što niti jedan od razvikanih hipnotizera u RH nije uspio kod mene izazvati iole ozbiljniju reakciju.
Po mom dojmu sto su hipnotizeri razvikaniji to su manje sposobni...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 14:43   #62
Ako moze da ne otvaram novu temu neka netko ovo odgovori.Uzeo sam davno,prije 6-7 godina neku knjigu o hipnozi...Uglavnom unutra je pisalo da je covjek usavrsio hipnotiziranje u toj mjeri da je prolazio ulicom i da je samo prosao pokraj osobe i uspio je hipnotizirati,bez da je i jedno jedino slovo rekao.E sad jel to moze biti tocno il je izmisljotina neznam.Aj to me bas zanima,ako netko zna nek odgovori.Hvala.
dextermorgan121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:53   #63
a ko moze reci sto je moguce ili nije, no blago sam sumnjicav Hipnoza se bavi sugestijom i komunikacijom, ne bas parapsiholoskim misticnim beskontaktnim magijama Doduse moze se nekog hipnotizirati bez rijeci, samo gestikulacijom isl, ali u svakom slucaju postoji neki oblik komunikacije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:49   #64
sutra je predstava nešto tipa cirkus. imaju oni sa zmijama,onopatopeisti,mađičari i hipnotizeri.
dakla,javim kako je izgledalo ovo sa hipnozom.
__________________
SILICA GEL
''DO NOT EAT''
THROW AWAY DESICCANT
slanutkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 00:10   #65
I kako je izgledalo?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 11:34   #66
I meni treba preporuka za nekoga tko to dobro i savjesno radi, te je adekvatno šlolovan/a za hipnozu.
Venuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 00:02   #67
...jel može netko pliz pobliže objasniti kako se dovodi osoba u stanje gdje lako podliježe sugestijama?
Tj. kako sebe najbolje dovesti u to stanje radi autosugestije. Jel bi to bilo stanje meditiranja?
Jel to stanje svijesti gdje može nastupiti astralna projekcija??
Jesu li uopće astralna projekcija i hipnoza ikako povezane,ne mislim pod tim da je AP jednako hipnozi, nego zato jer se u obadva područja spominju stanja svijesti beta,teta...a baš o tim stanjima svijesti ako bi netko bio dobar da napiše više ili da preporuči neki kvalitetan online sadržaj na hrv.


Kad jedan iskusni hipnotizer dovede svog klijenta u to neko stanje gdje je klijen podlježan upravljanju......i kad bi dobar imitator kopirao tog hipnotizera i sve isto uradio nekoj drugoj osobi (nek su te dvije osobe(klijenti) apsolutno istog karaktera)...pretpostavljam da taj imitator nebi imao isti uspjeh??
Zašto??.. što to ima naučen hipnotizer...očito riječi koje izgovara nisu čarobni napitak koji upravlja klijentom...što je onda glavno??

Možda trenutan izbor sugestija u ovisnosti o stanju i raspoloženju klijenta??...tj. nepostoji univerzalan recept, nego ga dobar hipnotizer mora stvarati na licu mjesta??
Ili možda vlastita vjera hipnotizera u sebe?? ..ili ništa od toga
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:46   #68
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Tj. kako sebe najbolje dovesti u to stanje radi autosugestije. Jel bi to bilo stanje meditiranja?
Moze biti blisko...

Quote:
Jel to stanje svijesti gdje može nastupiti astralna projekcija??
Da..


Quote:
Kad jedan iskusni hipnotizer dovede svog klijenta u to neko stanje gdje je klijen podlježan upravljanju......i kad bi dobar imitator kopirao tog hipnotizera i sve isto uradio nekoj drugoj osobi (nek su te dvije osobe(klijenti) apsolutno istog karaktera)...pretpostavljam da taj imitator nebi imao isti uspjeh??
Ne bi jer...

Quote:
Možda trenutan izbor sugestija u ovisnosti o stanju i raspoloženju klijenta??...tj. nepostoji univerzalan recept, nego ga dobar hipnotizer mora stvarati na licu mjesta??


Te dvije osobe se razlikuju... postoje dva pristupa u hipnozi, ako ih mozemo nazvat pristupima..

1) Direktivni
2) Indirektni

Prvi je klasicna skola, odnosno uobicajen hipnoza gdje postoji struktura, odnosno recepti po kojima se radi pa ako uspije uspije... a drugi je stvaranje receptna licu mjesta..

Npr. vidi ovu sliku..



To imam za wallpaper na compu.. osoba je dosla kod mene na terapiju, pokazalo se da bi mogli radit u hipnozi (nije imala nikakvog iskustva s tim), ja sam skuzio da je promatrala sliku pri dolasku.. i jednostavno sam ju zamolio neka sa mnom prouci sliku i ja sam pricao o slici.. o vukovima koji trce u duboku noc, dok mnogi ljudi spavaju, a oni nastavljaju svoje putovanje u nepoznato.. idu dalje da bi dovrsili sto su naumili i dosli na svoj cilj.... osoba je zavrsila u hipnozi i pronasla sve odgovore koji su ju mucili jako dugo..

To je primjer stvaranja recepta na licu mjesta bas za tu osobu.. takav je pristup puno tezi i nikad se ne moze naucit, moze se samo ucit.. ali i puno uspjesniji...

Ali sve je u rijecima i opazanju osobe.. reagiranju na bilo kakvu promjenu u disanju, tijelu, pulsu, crvenjenju.. na odredjenu rijec.. opazanju toga i koristenju tog opazenog..

Quote:
Ili možda vlastita vjera hipnotizera u sebe?? ..ili ništa od toga
To je isto jako bitno jer druga strana uvijek osjeti nesigurnost...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 18:33   #69
..tnx
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Ali sve je u rijecima i opazanju osobe.. reagiranju na bilo kakvu promjenu u disanju, tijelu, pulsu, crvenjenju.. na odredjenu rijec.. opazanju toga i koristenju tog opazenog..
Djeluje jednostavno

...zezam se, više nekako mistično...mogućnost da se osoba dovede u takvo stanje.
Jel vama koji to znate i možete totalno jasna priroda svega ili se divite vlastitoj sposobnosti??

...kažeš da nisi uspio dokučiti što je to kod osobe koju regresiraš.
Na što misliš pod "to" ??
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 19:18   #70
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Jel vama koji to znate i možete totalno jasna priroda svega ili se divite vlastitoj sposobnosti??
Priroda toga je nelineratnost... odnosno kako bi kiberneticari rekli "Kako ja vidim tebe da ti vidis mene da ja vidim tebe?" to je jednostavno receno komunikacija izmedju dvije osobe.. ja opazam i reagiram na to sto opazam...

Nema tu nikakve posebne prirode niti se to uci na ikakav poseban nacin... ja bih rekao Miltona Ericksona u ruke, citat ga i vjezbat

Quote:
...kažeš da nisi uspio dokučiti što je to kod osobe koju regresiraš.
Na što misliš pod "to" ??
Mislio sam na svjetlost.. pojavila se kao neko biće...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 20:07   #71
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post

Mislio sam na svjetlost.. pojavila se kao neko biće...
...aha, nečije prijašnje iskustvo. Vjerovatno između dva života ??

Jel smiješ o tome detaljnije?? ..neznam, možda ne smiješ javno o takvim stvarima

Jel trebaš pokusne kuniće ?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:45   #72
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
...zezam se, više nekako mistično...mogućnost da se osoba dovede u takvo stanje.
Jel vama koji to znate i možete totalno jasna priroda svega ili se divite vlastitoj sposobnosti??
nemam ni blizu Sacreusovo iskustvo, al vec i nakon prvog pokusaja hipnoza mi nije djelovala nis posebno misticno. To ti je ko seks, dok si junfer izgleda ti velka fora, kad imas stalnu vezu nis posebno : naravno sve je uvijk zanimljivo sto covjeka interesira i zeli istrazivat i napredvat
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 01:59   #73
Moguće ili ne?

Eto, imam par pitanja - može li se osoba hipnotizirati protiv njezine volje i ako može, u kojem intenzitetu?
Može li se osoba koja je pristala na hipnozu hipnotizirati te navesti da uradi nešto "ne svojevoljno" ?
Može li se osoba koja se ne može opustiti hipnotizirati?
Može li se neka osoba uopće hipnotizirati ili je to tek placebo efekt?

Molim vas da iskreno odgovorite na pitanja. Hvala.
darko.demark666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 05:17   #74
Mislim da ti je već odgovoreno na sve osim ovog zadnjeg pitanja, kojem iskreno ne kužim smisao...
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:42   #75
Osoba misli da je u stanju hipnoze iako zapravo nije. Nemoj se ljutiti, ali nisam baš upoznat sa metodama i utjecajem hipnoze tako da ne znam što se može, a što ne i kako se može. Samo sam želio da se ta pitanja razjasne jer su tu dosta mutno objašnjena, sa kojekakvim okolišanjima.

I da, na treće pitanje je izbjegnut odgovor. Sve mi se čini da ta hipnoza nije ništa drugo nego crkva - muze pare ljudima od davnina.

Zadnje uređivanje darko.demark666 : 06.01.2010. at 13:00. Reason: Dodavanje komentara
darko.demark666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:58   #76
Jedno pitanje. Bio sam davno kod Lazara Grujica u Rijeci koji je poznat po svojoj metodi da lijeci razne vrste problema hipnozom.
Problem je nakon 2-3 hipnoze potpuno nestao, ali se vratio za godinu dana. Isao sam opet i drugi puta, ali ista stvar ko i prvi put. Je li moguce da ucinci hipnoze traju dozivotno ili oni moraju kad tad popustiti?

Zadnje uređivanje Michael___Myers : 06.01.2010. at 13:03.
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:14   #77
Quote:
darko.demark666 kaže: Pogledaj post
Eto, imam par pitanja - može li se osoba hipnotizirati protiv njezine volje i ako može, u kojem intenzitetu?
Pitanje je sto smatras pod "intenzitetom" i sto kako definiras stanje hipnoze, odnosno stanje u koje zelis dovesti osobu protiv njene volje, ali generalno se moze...

Quote:
Može li se osoba koja je pristala na hipnozu hipnotizirati te navesti da uradi nešto "ne svojevoljno" ?
Ovisi sto...

Quote:
Može li se osoba koja se ne može opustiti hipnotizirati?
Svaka se osoba moze opustiti i hipnotizirati...

Quote:
Može li se neka osoba uopće hipnotizirati ili je to tek placebo efekt?
Ne kuzim pitanje


Quote:
Molim vas da iskreno odgovorite na pitanja. Hvala.
Nema na cemu, i drugi put
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:16   #78
Quote:
darko.demark666 kaže: Pogledaj post
Osoba misli da je u stanju hipnoze iako zapravo nije.
Ja imam vise iskustva da osoba misli da nije, a zapravo je ali moze misliti da je, a da ne bude, ali tu je opet pitanje kako definriati stanje hipnotickog transa..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:26   #79
Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje. Bio sam davno kod Lazara Grujica u Rijeci koji je poznat po svojoj metodi da lijeci razne vrste problema hipnozom.
Problem je nakon 2-3 hipnoze potpuno nestao, ali se vratio za godinu dana. Isao sam opet i drugi puta, ali ista stvar ko i prvi put. Je li moguce da ucinci hipnoze traju dozivotno ili oni moraju kad tad popustiti?
Ovdje nije poanta u hipnozi niti njenim ucincima, vec u njegovom nacinu rada... ali i tebi samom...

Hipnozu se moze koristiti na dva nacina, kao programiranje i kao tehniku za promjenu..

Uzet cu pusenje za primjer.. Ako se osobi u hipnozi "puni glava" idejama "Ti ne pusis, tebise gadi cigareta..." to ce ostati negdje u nesvjesnom i utjecati da osoba ne pusi, ali pitanje je koliko dugo jer osoba moze i dalje sebi ponavljati kako je bilo dobro pusiti ili htjeti pusiti i onda taj utjecaj hipnoze izblijedi... mene su znai ljudi nagovorit na takve stvari, ali ja sam im uvijek govorio da nema smisla dok svjesno i sami ne odluce prestat pusit, jer ne postoji carobni stapic, i tako je bilo.. uvijek bi propusili natrag.. tako je i s nekim problemima, hipnoza samo privremeno ukloni simptome...

No, isto tako (pristup koji ja volim) je vise terapeutski nego programirajuci.. zato ja uvijek svima govorim da je meni hinoza samo tehnika u psihoterapiji, nista vise.. opet cu uzet pusenje za promjer i decka od sestre kojeg sam odviknuo od cigareta hipnozom.. najvise je pusio dok je pio kavu i to sam odlucio iskoristit, pa sam mu (jednostavno receno) taj osjecaj ugode od cigarete kanalizirao u kavu i potaknuo ga da vise uziva u okusu i mirisu kave koji su izrazeniji bez cigarete... to jesu bile forme sugestije, ali one su postepeno kroz vrijeme vodile do aktivne promjene njega kao osobe, te je ucio dobro se osjecati i bez cigareta i uzivati u drugim stvarima..

U prvom slucaju (programiranje) osobi se samo gadi cigareta i to je to, pa ukoliko osoba sama ne nadje nesto drugo za taj osjecaj ugode koji je kao kirurski odstranjen, opet se vrati cigareti..

Ne znam sad koliko sam to jasno uspio objasnit, ali poanta je da je hipnoza samo tehnika koja se moze koristiti na razne nacine a kakve ce biti posljedice primarno ovisi u cijim je rukama..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:29   #80
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
...aha, nečije prijašnje iskustvo. Vjerovatno između dva života ??
[/QUOTE]

Da, to bi moglo bit.. jer svjetlost se pojavljuje pri ulasku u prosli zivot i vracanju u ovaj.. vjerojatno neki prijelaz, iako mi ju je osoba opisala kao biće.. ali i da se tada jako ugodno osjeca, a osjecaj ugode je uvijek prisutan u tim prijelazima, pa bi moglo bit to...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.