Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2009., 17:19   #41
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ne brini za mene, nemam takvu bijesnu želju za djecom... po meni djeca bi trebala dolaziti neplanirano i kao plod ljubavi a ne neumornog prčkanja po jajnim stanicama jer ne smatram djecu predmetima niti 'must have' igračkama
jako zrelo razmisljanje
ajde nam svima napravi uslugu, makni se s ovog topica i vrati se kad navrsis 18, ok?
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:38   #42
Zašto se neki od vas postavljaju kao bogom dani da pišu po forumu a svako drugo mišljenje začine vrijeđanjima.
Nije forum privatna pričaonica a takav način komuniciranja je na nivou HDZa. Ako je netko u krivu ili nije upoznat sa nekim stvarima ili je premlad nije nikako zaslužio takav odgovor a pogotovo od roditelja, zar su takvi i doma.
Pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:47   #43
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Zašto se neki od vas postavljaju kao bogom dani da pišu po forumu a svako drugo mišljenje začine vrijeđanjima.
Nije forum privatna pričaonica a takav način komuniciranja je na nivou HDZa. Ako je netko u krivu ili nije upoznat sa nekim stvarima ili je premlad nije nikako zaslužio takav odgovor a pogotovo od roditelja, zar su takvi i doma.
Pozdrav
Svaki post dotićne mnemone na ovoj temi je vrijeđanje. A ako ne zna ili je premlada i bla bla ne bi ni trebala pisati na ovakvoj temi jer time vrijeđa ostale.
Nije uopće čudna reakcija ostalih forumaša na njene postove.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:04   #44
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
kak ti nije jasno da ja nemam ništa protiv liječenja neplodnosti... ako ima neka trava, neki lijek bilo što da se IZLIJEČI neplodnost nemam ništa protiv, dapače...
ali shvati da potpomognuta oplodnja NIJE lijek za neplodnost, nego princip ubit ću toliko i toliko beba da bi dobila jednu... da ne govorim koliko je to bolesno, perverzno, praviti djecu labaratorijsi i kuda sve to vodi... Ali eto, na kraju krajeva bunite se, borite se za svoja 'prava' pušite balone... osobno mi se jebe za vas, vaši problemi... znam da nikad nebi htjela imati dijete iz labaratorija, niti bih htjela biti dijete iz labaratorija... i da, jako mi je drago zbog ovog zakona, i nadam se da će doći do potpunog ukidanja umjetne oplodnje...
Je, sad ćemo i travama liječiti bolesti, dobro da Milinović nije i taj biser izjavio U 21. stoljeću ona spominje trave? Svaki ti dao.

Nego, znam jako puno djece koja su nastala neplanirano, ali nema tu baš ljubavi....


Nego, ovo pismo je zaista vrijedno svake pohvale i stvarno se nadam da će taj debil olaprdati sa mjesta ministra. Koliko se te gamadi može nakotiti to je stvarno strašno. I još jedan ginekolog. Isuse, jadno dijete kojemu je on otac.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:09   #45
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ne brini za mene, nemam takvu bijesnu želju za djecom... po meni djeca bi trebala dolaziti neplanirano i kao plod ljubavi a ne neumornog prčkanja po jajnim stanicama jer ne smatram djecu predmetima niti 'must have' igračkama

aha. znači da i oni parovi koji 5-6 mjeseci pokušavaju začeti bebu planirano su također nehumani?

a djeca rođena uz pomoć potpomognute oplodnje i planirana djeca su plod mržnje?


i tko od ljudi koji ne mogu imati djecu smatra ih "must have igračkama" i "predmetima" ?
otkud ti takva perverzija?....
to što govoriš toliko je izopačeno da to projiciraš na druge.


nitko tebi ne uskraćuje slobodu govora... ali ovo što pričaš je apsurdno.
"kome nije dano - nije mu dano"
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:09   #46
memona mogu li pretpostaviti da ako jednog dana nećeš moći imati dijete s time ćeš se pomirit i nećeš ići na potpomognutu oplodnju?
__________________
neću potpis

Zadnje uređivanje m@m@ : 21.08.2009. at 18:48.
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:11   #47
Slažem se da svako ima pravo na svoje mišljenje, jer to jedno od temeljnih demokratskih prava, međutim mislim da treba biti i upoznat s temeljima Ustava i prava koja su njime zagarntirana.

Najviše vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske su: sloboda, jednakost, nacionalna ravnopravnost, mir, socijalna pravda, poštivanje prava čovjeka, nepovredivost vlasništva, očuvanje prirode i čovjekova okoliša, vladavina prava i demokratski višestranački sustav. ( Izvor Ustav RH )

Article 16. The Universal Declaration of Human Rights

* (1) Men and women of full age, without any limitation due to race, nationality or religion, have the right to marry and to found a family. They are entitled to equal rights as to marriage, during marriage and at its dissolution.

Article 25. The Universal Declaration of Human Rights


* (1) Everyone has the right to a standard of living adequate for the health and well-being of himself and of his family, including food, clothing, housing and medical care and necessary social services, and the right to security in the event of unemployment, sickness, disability, widowhood, old age or other lack of livelihood in circumstances beyond his control.


Ja osobno niti jednog trenutka nisam dvojila o tome da li krenuti u MPO, i ako vjerujem u Boga. Smatram da u jednoj sekularnoj državi nema mjesta ovako konzervativnom zakonu diktiranom od strane većinske religije.
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:12   #48
Što je najtužnije, Darko Milinović je ginekolog! Ne vjerujem ja da je on za ovaj rigidan zakon, drugi su to isforsirali, mislim da znam i tko. Još prije 3 godine sam čula u Petrovoj za te priče i tad su najavljivali taj zakon.
Osoba koja ga je najavljivala je isti onaj liječnik koji je prije par godina bio na Nedjeljom u 2, ne mogu se sjetiti kako se zove. Pričao je o IVF-u, o HPV-u, a sam živi u grešnom braku i napravio je milijun kiretaža......
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:18   #49
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
aha. znači da i oni parovi koji 5-6 mjeseci pokušavaju začeti bebu planirano su također nehumani?
ne. to nisam rekla, ne stavljaj mi riječi u usta. rekla sam samo da moj način nije takav da ću planski praviti djecu.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a djeca rođena uz pomoć potpomognute oplodnje i planirana djeca su plod mržnje?
i opet mi stavljaš riječi u usta. rekla sam doslovno ovo: 'plod prčkanja po jajnim stanicama'. i jesam li nešto krivo rekla ?

nadalje, nipošto ne mislim da su djeca nastala potpomognutom oplodnjom manje vrijedna od ostale djece. samo mislim da su začeta na nehuman način, a za to nisu kriva ona, nego njihovi roditelji i ostali koji u tome sudjeluju...
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:23   #50
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
nadalje, nipošto ne mislim da su djeca nastala potpomognutom oplodnjom manje vrijedna od ostale djece. samo mislim da su začeta na nehuman način, a za to nisu kriva ona, nego njihovi roditelji i ostali koji u tome sudjeluju...
Jel' to onda znači da kada se razboliš piješ isključivo čajeve koje si ubrala u vrtu, ali ne i antibiotike? Jer, po tvojoj logici - to bi bilo "prčkanje" po vlastitom organizmu i imunitetu, ne? (A prehlada je samo jednostavan oblik oboljenja, mogla sam za primjer uzeti mnoge teže bolesti).
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:27   #51
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Jel' to onda znači da kada se razboliš piješ isključivo čajeve koje si ubrala u vrtu, ali ne i antibiotike? Jer, po tvojoj logici - to bi bilo "prčkanje" po vlastitom organizmu i imunitetu, ne? (A prehlada je samo jednostavan oblik oboljenja, mogla sam za primjer uzeti mnoge teže bolesti).
gle, to moja logika nije, možda tvoja, ako opće posjeduješ sposobnost logičkog rasuđivanja... sorry ali ne mogu da se ne upitam
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:35   #52
Memona, ovo nije tema za ili protiv MPO-a, ako nemaš šta napisati na zadanu temu razguli, jer vrijeđaš osjećaje ljudi koji se bore s neplodnošću.
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:39   #53
memona
Ti si mi neki vjernik?!
Bog je s neba poslao dekret u hrv. sabor da donesu takav zakon?
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:41   #54
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
gle, to moja logika nije, možda tvoja, ako opće posjeduješ sposobnost logičkog rasuđivanja... sorry ali ne mogu da se ne upitam
Pa, tvoja je, nije moja. Ne zagovaram ja liječenje travama. Jer, po tebi ispada da ne trebamo raditi na onome što nam prirodno nije dano pa iz toga proizlazi i to da ako se ikojim slučajem razboliš trebaš se liječiti - travama.

Tako da, ili preboli prehladu/gripu/tumor ili - umri, ako ti već zdravlje nije podareno.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:48   #55
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
memona mogu li pretpostaviti da ako jednog dana nećeš moći imati dijete s time ćeš se pomirit i nećeš ići na potpomognutu oplodnju?
a moje pitanje .može odgovor
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:50   #56
I ja čekam odgovore, memona sa boji!
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:51   #57
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
memona mogu li pretpostaviti da ako jednog dana nećeš moći imati dijete s time ćeš se pomirit i nećeš ići na potpomognutu oplodnju?
yup
Quote:
Supplier kaže: Pogledaj post
Memona, ovo nije tema za ili protiv MPO-a, ako nemaš šta napisati na zadanu temu razguli, jer vrijeđaš osjećaje ljudi koji se bore s neplodnošću.
gle zaboli me... imam puno pravo sudjelovat u topicu i izreći svoje mišljenje jednako kao i svi ostali. osobito ako pritom ne vrijeđam i ne trolam. molim te točno me citiraj gdje sam i koga točno vrijeđala, a mogu ti sama citirati desetak mjesta na ovoj temi gdje me forumašice vrijeđaju (mislim da nije potrebno da citiram jer je jasno ko dan)...

Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
memona
Ti si mi neki vjernik?!
nisam vjernik...

Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Pa, tvoja je, nije moja. Ne zagovaram ja liječenje travama. Jer, po tebi ispada da ne trebamo raditi na onome što nam prirodno nije dano pa iz toga proizlazi i to da ako se ikojim slučajem razboliš trebaš se liječiti - travama.

Tako da, ili preboli prehladu/gripu/tumor ili - umri, ako ti već zdravlje nije podareno.
gdje sam ja rekla da se bolesti moraju liječiti travama? rekla sam ako postoji bilo kakav lijek za neplodnost, nemam ništa protiv... Ali manipuliranje stanicama, bacanje zigota ne smatram nikakvim lijekom nego teškom perverzarijom i gaženjem preko leševa... but that s just my opinion yeah thank s god lol

btw odoh sa teme, osim ako ima nekoga za mirnu normalnu raspravu... ali čisto sumnjam
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 18:56   #58
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
ne. to nisam rekla, ne stavljaj mi riječi u usta. rekla sam samo da moj način nije takav da ću planski praviti djecu.



i opet mi stavljaš riječi u usta. rekla sam doslovno ovo: 'plod prčkanja po jajnim stanicama'. i jesam li nešto krivo rekla ?

nadalje, nipošto ne mislim da su djeca nastala potpomognutom oplodnjom manje vrijedna od ostale djece. samo mislim da su začeta na nehuman način, a za to nisu kriva ona, nego njihovi roditelji i ostali koji u tome sudjeluju...
MOJA MATERNICA I MOJI JAJNICI, A O NJIMA NEĆE ODLUČIVATI MINISTRI I CRKVENI TAJNICI!!!!!

Dragi Bog je milostiv i stvorio nas je na sliku svoju.... dao nam je pamet i razum imi je koristimo..... NEPOLODNOST je BOLEST!!! odlukom istog ministarstva koji je donio ovaj zakon!!
isto tako, Bog me je stvorio s dvije sise ali ako dobijem rak odstranit ću ih.... jel moje potencijalno zdravlje nakon toga "plod prčkanja po ljudskoj anatomiji"????
dajem na pravo ljudima da osuđuju MPO.... al mene za to boli neka stvar.... dajem tim istim ljudima pravo da mi to kažu i pljuju po mnei.... AL NE DAJEM NIKOME NA PRAVO DA SVOJE PRIVATNO MIŠLJENJA FORMULIRA U ZAKON I ONDA MENE POTLAČUJE TIME!!!!
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:01   #59
Memona ja ti napisah šta su ljudska prava i tko ih garantira.

Zagovaraš zabranu MPO-a što direktno zadire u zajamčena ljudska prava.

Dum spiro spero.
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 19:03   #60
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
yup


gle zaboli me... imam puno pravo sudjelovat u topicu i izreći svoje mišljenje jednako kao i svi ostali. osobito ako pritom ne vrijeđam i ne trolam. molim te točno me citiraj gdje sam i koga točno vrijeđala, a mogu ti sama citirati desetak mjesta na ovoj temi gdje me forumašice vrijeđaju (mislim da nije potrebno da citiram jer je jasno ko dan)...
Evo na primjer vrijeđaš ovdje:

Quote:
memona kaže: Pogledaj post
gle, to moja logika nije, možda tvoja, ako opće posjeduješ sposobnost logičkog rasuđivanja... sorry ali ne mogu da se ne upitam
Ovdje:

Quote:
memona kaže: Pogledaj post
kak ti nije jasno da ja nemam ništa protiv liječenja neplodnosti... ako ima neka trava, neki lijek bilo što da se IZLIJEČI neplodnost nemam ništa protiv, dapače...
ali shvati da potpomognuta oplodnja NIJE lijek za neplodnost, nego princip ubit ću toliko i toliko beba da bi dobila jednu... da ne govorim koliko je to bolesno, perverzno, praviti djecu labaratorijsi i kuda sve to vodi... Ali eto, na kraju krajeva bunite se, borite se za svoja 'prava' pušite balone... osobno mi se jebe za vas, vaši problemi... znam da nikad nebi htjela imati dijete iz labaratorija, niti bih htjela biti dijete iz labaratorija... i da, jako mi je drago zbog ovog zakona, i nadam se da će doći do potpunog ukidanja umjetne oplodnje...
Ma da ne nabrajam, kao što sam već u jednom prijašnjem postu rekla; Svaki tvoj post na ovoj temi je u neku ruku vrijeđanje.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.