Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2013., 19:18   #241
Pozdrav ljudi.. Imam jednu malo nezgodnu situaciju. Naime ove godine u 1. mjesecu mi nije produžen ugovor u jednoj firmi nakon 18mjeseci rada i dobila sam riješenje da ću naknadu sa burze dobivati 4 mjeseca. Međutim sa 1.4 sam dobila drugi posao i ta moja naknada je prekinuta nakon 3 mjeseca isplata. S obzirom na loše poslovanje nakon 5 mjeseci, dobila sam ne produženje ugovora na "novom" poslu. Mene konkretno zanima imam li ja pravo na naknadu sa burze s obzirom na to da sam iskoristila 3 mjeseca naknade i ukoliko da, na koliko vremena? Jer ono što sam ja pročitala na njihovoj stranici mi govori da imam, ali glasine opet da nemam. S obzirom da još nisam dobila papire, ne mislim ići na burzu dok ne skupim svu papirologiju, pa ukoliko je itko imao sličan slučaj ili ima neku informaciju, bila bi zahvalna!

Zadnje uređivanje donili : 03.09.2013. at 19:29.
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:21   #242
Zakon je tu jasan (nema glasina), ako si pocela koristiti naknadu pa se zaposlis, nakon sto ponovno ostanes bez posla nastavljas koristiti preostali dio naknade za preostalo vrijeme do 120 dana (ako si 90 dana iskoristila jasno ti je koliko ti je preostalo).
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:53   #243
Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Zovem danas burzu i kažem da ću se zaposliti sa 2.9 i pitam hoću li dobiti naknadu (s obzirom na to da ju imam pravo primati do 19.9) za taj jedan dan, dakle, samo za 1.9.

Kaže meni gospođa da neću dobiti jer je 1.9 nedjelja. Kao, da se naknada ne isplaćuje za subote i nedjelje.

Pa mi nije jasno jer sam se prijavila na burzu sa 21.6 i u 8. mjesecu su mi isplatili naknadu za 7. mj i zaostatke za 6. mjesec i to točno 9 dana, što znači da su bile uključene i subote i nedjelje.
Nećeš dobiti naknadu za 01.09. ali ne zato što je to nedjelja jer naknada se isplaćuje za vikende i blagdane odnosno svi dani se računaju. Razlog zbog kojeg nećeš dobiti naknadu za taj jedan dan jest što nećeš imati redovno mjesečno javljanje u 9. mjesecu jer ćeš se zaposliti 02.09. a jedan od uvjeta za isplatu novčane naknade jest redovno mjesečno javljanje.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:56   #244
Quote:
pequenita kaže: Pogledaj post
Doznala danas da je iznos 1570kn,vise od toga i brisu te sa zavoda na neko odredjeno vrijeme.
Valjda cu uspjet dogovorit isplatu u 10.mj.
Iznos je 1617 kuna. Ako primiš više od tog iznosa brišu te za evidencije zavoda ovisno o tome koji iznos si primila. Npr, primiš 2000 kn pa te brišu na otprilike 40 dana. Ako primiš 1617 kuna brišu te na 30 dana odnosno na svakih 1617 kn zabrana prijave na evidenciju se produžuje za 30 dana.

Isplata novčane naknade se obustavlja te ona ponovo počinje teći pod uvjetom da se prijaviš na HZZ u roku od 30 dana od dana prestanka zabrane.

Zadnje uređivanje Drakon : 03.09.2013. at 21:01.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:00   #245
Quote:
donili kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.. Imam jednu malo nezgodnu situaciju. Naime ove godine u 1. mjesecu mi nije produžen ugovor u jednoj firmi nakon 18mjeseci rada i dobila sam riješenje da ću naknadu sa burze dobivati 4 mjeseca. Međutim sa 1.4 sam dobila drugi posao i ta moja naknada je prekinuta nakon 3 mjeseca isplata. S obzirom na loše poslovanje nakon 5 mjeseci, dobila sam ne produženje ugovora na "novom" poslu. Mene konkretno zanima imam li ja pravo na naknadu sa burze s obzirom na to da sam iskoristila 3 mjeseca naknade i ukoliko da, na koliko vremena? Jer ono što sam ja pročitala na njihovoj stranici mi govori da imam, ali glasine opet da nemam. S obzirom da još nisam dobila papire, ne mislim ići na burzu dok ne skupim svu papirologiju, pa ukoliko je itko imao sličan slučaj ili ima neku informaciju, bila bi zahvalna!
Samo pazi da ne propustiš rok od 30 dana od prestanka radnog odnosa. Ukoliko propustiš taj rok izgubiti ćeš pravo na nastavak isplate novčane naknade.
Drakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:39   #246
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Zakon je tu jasan (nema glasina), ako si pocela koristiti naknadu pa se zaposlis, nakon sto ponovno ostanes bez posla nastavljas koristiti preostali dio naknade za preostalo vrijeme do 120 dana (ako si 90 dana iskoristila jasno ti je koliko ti je preostalo).
ok, razumijem, znači novčanu naknadu dobivam samo za onoliko dana koliko je preostalo za naplatu nakon prethodnog gubitka posla. Hvala na brzom odgovoru!
donili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:49   #247
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Nećeš dobiti naknadu za 01.09. ali ne zato što je to nedjelja jer naknada se isplaćuje za vikende i blagdane odnosno svi dani se računaju. Razlog zbog kojeg nećeš dobiti naknadu za taj jedan dan jest što nećeš imati redovno mjesečno javljanje u 9. mjesecu jer ćeš se zaposliti 02.09. a jedan od uvjeta za isplatu novčane naknade jest redovno mjesečno javljanje.
Zvala sam savjetnika i rekao je da ću dobiti i za taj jedan dan, bez obzira na nedjelju i mjesečno javljanje.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:51   #248
Prijavila sam se na HZZ 16.09., zanima me kad mogu očekivati prvu novčanu naknadu?
Hoće li biti u 10. mjesecu?

Hvala
milankaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 16:12   #249
Obicno bude od 5 do 10 u mjesecu nakon prijave.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 13:00   #250
Question

Molila bih vas za informaciju, ako itko zna...
Prijavljena sam od 1.1.2013. do 30.9., ugovor na određeno, poslodavac mi više neće produžiti ugovor...

Da li imam pravo na novčanu naknadu s burze?

Unaprijed zahvaljujem!
Kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:16   #251
Da.
"Pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca."
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:27   #252
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Da.
"Pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca."
Danas mi je pravnica rekla da mora biti neprekinutih 9 mjeseci. Pardon - odvjetnica.

Ja sam sigurna da nije u pravu, jer nigdje ne piše da mora biti neprekinutih. Uostalom, čemu bi se uopće definiralo ovo boldano, ako bi se odnosilo na neprekinutih 9 mjeseci?

Dakle, jel mora biti neprekinutih ili ne, može netko pouzdano reći? Ako imate dva ugovora ili više....onako, recimo 3 mjeseca na pauza, pa 3 pa pauza, pa opet tri pa pauza - sve na određeno u roku od 24 mjeseca - jel se ima pravo na naknadu ili ne?
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 00:09   #253
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post

Dakle, jel mora biti neprekinutih ili ne, može netko pouzdano reći? Ako imate dva ugovora ili više....onako, recimo 3 mjeseca pa pauza, pa 3 pa pauza, pa opet tri pa pauza - sve na određeno u roku od 24 mjeseca - jel se ima pravo na naknadu ili ne?
Da je 9 mjeseci neprekinuto (u komadu), onda nebi pisalo "u posljedna 24 mjeseca"

- odvjetnica-pravnica nije u pravu.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 13:59   #254
100% sam sigurna da ne mora biti neprekinuti staž.

Ali ako imaš samo taj staž, tj. od 1.1.2013 do 30.9.2013 onda ti to nije dovoljno jer nije punih 9 mjeseci.

A ako imaš prije tog posla npr. 3 mjeseca rada, onda imaš pravo na naknadu.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 01:30   #255
Bok!
Opet imam mali problem. Trenutno se nalazim na otkaznom roku do 18.10. sto pada na petak. Dobila sam novi posao i oni bi me prijavili 21.10. tj. ponedjeljak. To znaci da imam prekid od 2 dana izmedju poslova. S obzirom da je novi posao na odredjeno vrijeme, mene sada zanima ako oni meni ne produze ugovor da li cu imati pravo na onu punu naknadu sa burze ili zbog tog prekida od 2 dana necu.
Ne znam da li bi mogli sklopiti ugovor da pocinjem raditi 19.10. Iako je to neradni dan.
Hvala
__________________
26.02.2010. E i 27.07.2012. J. dvije ljubavi.
mikica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 13:09   #256
molin vas pomoć!

iman 30 godina radnog staža.

radija san 29 godina u jednoj firmi te sam priša u drugu zadnjih 18 miseci. tih 18 miseci sam radio na ugovor na određeno koji sam produživao svakih 3 miseca.

od 1.10 mi taj ugovor nece produzit te me zanima koja prava s biroa ja iman ...

koliko svacan od zadnja 3 miseca mi se uzima osnovica...te prvih 90 dana iman 70 % plaće, ostalo vrime od 450 dana iman 35 % plaće...

jel to to...i jel ima još koja prava...

bolovanje ne igra nikakvu ulogu jer mi istice ugovor iako bi ga možda uzeo u ponediljak dan prije isteka ugovora ?
mozakipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:44   #257
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Iznos je 1617 kuna. Ako primiš više od tog iznosa brišu te za evidencije zavoda ovisno o tome koji iznos si primila. Npr, primiš 2000 kn pa te brišu na otprilike 40 dana. Ako primiš 1617 kuna brišu te na 30 dana odnosno na svakih 1617 kn zabrana prijave na evidenciju se produžuje za 30 dana.
Bruto ili neto?

Ako je iznos koji ja primim, onda mi to zvuči kao neto.
Ostala sam bez posla od 1.10., ali s bivšim poslodavcem sam ok i ponudili su mi da dođem odraditi nešto manje. Sad, bruto iznos je iznad ovog praga, ali neto nije.
Ako ih zamolim da mi to isplate u dvije rate u dva mjeseca, s tim da bi trebalo vidjeti mogu li oni tako, bi li me to izvuklo?

Quote:
dejjja kaže: Pogledaj post
Ali ako imaš samo taj staž, tj. od 1.1.2013 do 30.9.2013 onda ti to nije dovoljno jer nije punih 9 mjeseci.
Kako nije? Ako je radila od prvog dana siječnja do zadnjeg dana rujna, to jest 9 mjeseci.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:14   #258
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ako je radila od prvog dana siječnja do zadnjeg dana rujna, to jest 9 mjeseci.
Mora biti od 1.1. do 1.10.
Tj, i 1.10 mora biti u radnom odnosu.

Nek nazove burzu i pita. Ja mislim da mora biti i 1.10.
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.

Zadnje uređivanje dejjja : 16.10.2013. at 15:20.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 20:47   #259
Pozdrav, ovdje kako površno čitam, naknada se odnosi na one koji su bili u radnom odnosu pa su dobili otkaz i slično, a kakva je procedura s onima koji su završili školovanje i prijavili se na HZZ, dakle nemaju radnoga staža? Da li oni mogu dobiti nekakve naknade od HZZ-a ili tipa ono volontiranje za 1600kn/mj i kako doći do toga?

Hvala
__________________
I have another question. Have there been any other zombies in your family?
Craven Road is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:03   #260
zlo i naopako. sada u 16 sati sam se sjetio da nisam pecatirao evidencijski list, a lijepo su rekli da se to treba napraviti do 25-og u mjesecu da bi se dobila novcana naknada. da li ce mi pregledati kroz prste ako dodjem 28-og?
citao sam negdje na ovom forumu da nije bitno doci do 25-og nego samo do kraja mjeseca. istina ili neistina??
na stranicama hzz-a pise da je dovoljno javiti se jednom mjesecno.
__________________
Jebe mi se. A vama?

Zadnje uređivanje wolfpack : 25.10.2013. at 17:08.
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.