Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 22:31   #301
Nakon porodiljnog dobila sam otkaz... a sa biroa imam pravo na naknadu jer imam 3 god neprekidnog staža. dal netko zna koji će mi se prosjek računati za naknadu? da li će to biti zadnja tri mjeseca prije nego sam otišla na komplikacije ili prosjek sa porodiljnog?
Molim pomoć, ako netko zna...!
zevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:02   #302
zanima me da li se neplaćeni rodiljni dopust uračunava u staž (koji ću si sama uplaćivati) i može li se nakon povratka na posao, u slučaju otkaza dobiti naknada sa biroa?
TEAri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 23:41   #303
Sa 18.5.2013. dobio sam otkaz te ostvario pravo na naknadu sa HZZ-a u trajanju 450 dana.
Sada sam se zaposlio od 6.12.2013. do 31.03.2014. na određeno.
Kada mi istekne taj ugovor, koliko još imam pravo na novčanu naknadu (nastavak do kojeg datuma)?
__________________
Život je prekratak da bi se išlo unazad...
Zecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 22:51   #304
Pozdrav, molim vas odgovor ako netko zna.. firma u kojoj radim 8 god propada i za mjesec dana prestajem raditi,prijavljujem se na biro. Kako povremeno radim za drugog poslodavca kroz autorski ugovor zanima me da li ću uopće imati pravo na novčanu naknadu sa biroa?
Hvala!
Hoaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 23:17   #305
Mjesečni prihod ti ne smije biti iznad 1600 kn neto.
Tako su meni rekli, imala sam jedan poslić u međuvremenu, bilo je ispod tog iznosa i nisu mi dirali naknadu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:05   #306
Imam specificno pitanje i donekle hipotetsko.

Bas smo na poslu raspravljali o situaciji da ti istice ugovor krajem mjeseca i poslodavac ti nudi novi. Ako ti odbijes potpisati taj novi ugovor, da li imas pravo na novcanu naknadu kada ti istekne taj ugovor? Ako da, zasto da, ako ne, zasto ne?

Jer, same stranice HZZ su po tom pitanju dosta nejasne...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:15   #307
Ako si bio na određeno pa ti je istekao ugovor, mislim da imaš pravo, ne pitaju te zašto ti ugovor nije produžen, bar mene nisu.
Kad sam bila na neodređeno pa dobila otkaz, morala sam imati razlog, ovako nisu ništa pitali.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:29   #308
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ako si bio na određeno pa ti je istekao ugovor, mislim da imaš pravo, ne pitaju te zašto ti ugovor nije produžen, bar mene nisu.
Kad sam bila na neodređeno pa dobila otkaz, morala sam imati razlog, ovako nisu ništa pitali.
Ali, cak i da pitaju, kakve bi to veze imalo? ugovor je istekao, nema obaveze potpisivanja novog.. ili ima?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:48   #309
Ne znam, ali za svaki slučaj ne bih im baš išla isticati da nije produžen tvojom krivnjom.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:53   #310
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali za svaki slučaj ne bih im baš išla isticati da nije produžen tvojom krivnjom.
ma, znam, ali negdje sam nacuo da ti u firmi napisu da nisi htio produziti ugovor na papire kad ides iz firme..
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 16:39   #311
Ne znam, možda se možeš dogovoriti da samo izostave taj dio.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 16:51   #312
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ma, znam, ali negdje sam nacuo da ti u firmi napisu da nisi htio produziti ugovor na papire kad ides iz firme..
to ne bi smjeli napisati jer ih to nitko ni ne pita

poslodavca se niti ne tiče kuda ćeš ti nakon što ne potpišeš novi ugovor... hoćeš li na burzu, na havaje ili u drugu firmu je tvoja stvar

uostalom, zna se što je zakonski razlog prestanka radnog odnosa ... isto kao što se zna zbog čega poslodavci nude ugovore na određeno bez obzira što imaju konstantnu potrebu za djelatnicima

što su ponudili to su i dobili
__________________
.

Zadnje uređivanje Opal Zg : 15.01.2014. at 16:56.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 16:53   #313
To ti možda napišu ako te hoće zaj...
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:18   #314
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Mjesečni prihod ti ne smije biti iznad 1600 kn neto.
Tako su meni rekli, imala sam jedan poslić u međuvremenu, bilo je ispod tog iznosa i nisu mi dirali naknadu.
Hvala, da, tako sam nešto i ja pročitala. Prihod mi je veći od 1600kn, a problem je šta će to trajati još samo dva mjeseca nakon otkaza. Pretpostavljam da poslije više nemam nikakvo pravo se prijavit hm.. :/
Hoaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 22:38   #315
Vidi možeš li nekako drukčije dogovoriti isplatu.
Meni su rekli da nema veze koliko me plate za taj posao, nego koliko dobijem mjesečno. Znači da je bilo iznad 1600, podijelili bi mi to na dva mjeseca i bilo bi ok.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 10:04   #316
Pitanje: čovjeku se namjerava dati otkaz koji radi lošeg rada. Ima ukupno 15 godina staža. Da bi imao neka prava na birou, on bi dao otkaz prije negoli mu ga uruči direktor, s time da bi se odmah zapolsio kod prijatelja. Ali na određeno vrijeme. Koliko on mora raditi kod svoga prijatelja a da bi mu se nakon prestanka radnog odnosa po ugovoru, priznao sveukupni neprekinuti staž na birou ?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 12:55   #317
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=14244
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 13:00   #318
Ukinuta obaveza mjesečnog redovnog javljanja i produžena novčana naknada

Dana 01. siječnja 2014. godine stupio je na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti (NN 153/13) kojim je ukinuta obveza mjesečnog redovnog javljanja za nezaposlene osobe i mogućnost ostvarivanja prava na produženu novčanu naknadu dugotrajno nezaposlenih osoba.


Država udarila na one koji nemaju ništa na dugotrajno nezaposlene, i ono malo što su imali, pravo na produženu novčanu naknadu ukinuta od 01.01. 2014. da se neki nebi obogatili,prava socijalna država!
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 13:08   #319
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Pitanje: čovjeku se namjerava dati otkaz koji radi lošeg rada. Ima ukupno 15 godina staža. Da bi imao neka prava na birou, on bi dao otkaz prije negoli mu ga uruči direktor, s time da bi se odmah zapolsio kod prijatelja. Ali na određeno vrijeme. Koliko on mora raditi kod svoga prijatelja a da bi mu se nakon prestanka radnog odnosa po ugovoru, priznao sveukupni neprekinuti staž na birou ?
Ne mora on uopće raditi kod prijatelja, ima 15 godina staža neprekinuto kod ovog i to mu je dosta da ima prava na burzi.
Ali ne smije dati otkaz, ako on da otkaz ili ga skrivi (ne znam kako će mu pisati ovaj loš rad, broji li se to kao skrivljeni) ili ako potpiše sporazumni, onda nema pravo na naknadu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 13:12   #320
Quote:
soparnik kaže: Pogledaj post
Ukinuta obaveza mjesečnog redovnog javljanja i produžena novčana naknada
Je li netko bio tamo ovih dana?
Konkretno, ako mi je zadnje javljanje bilo 20.12., a savjetnica mi je rekla da se javim u svibnju za termin kod nje, znači li to da dotad ne moram ići na burzu?

Bila sam neki dan jer nisam ovo vidjela i bila je prilična gužva, nije baš djelovalo kao da nema više mjesečnih javljanja.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.