Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 15:29   #341
Quote:
3gmobile kaže: Pogledaj post
Nemam se ja tuzit nista s njim sutra cu mu odnjeti doznake za 1-2.4 i nek se veseli i ima da mi nakon toga da papire i dovidenja.

a ako me bude vukao za nos pozovem mu inspekciju ima da zatvore firmu u roku odmah koliko nepravilnosti ima. (firma proizvodi milijecne proizvode, sokove, mlijeko (trajno, svijeze) meso)
Komentar se nije odnosio na tebe, izdvojeni su postovi sa druge teme, ali ne da mi se sad ići tražiti.

Tebe smo već savjetovali, ali ti ipak izgleda neku svoju "politiku" vodiš, pa eto - sretno ti bilo.

@Opal: ugovor na određeno je prednost kad radiš u nekoj tvrtki u kojoj najradije ne bi bio, pa si tamo da skupiš staža za naknadu, stručni ispit, štogod takvo...evo meni fali nema veze koliko za nema veze što...i to je kratko razdoblje i radije bi ugovor na određeno za to, nego neodređeno uz probni rok (zamisli poslodavca kojem kažem: ma ne, ne, ne treba na pola godine, a na neodređeno pogotovo ne, ma neeeee, kaj ću s tim? )
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 12:29   #342
Da li možda znate za koje odprilike vrijeme naknada za nezaposlene sjedne na račun?
Nezaposlena sam od 14.02. i predala sam sve papire ali još uvijek nisam dobila nikakvu naknadu. Kada sam pitala na zavodu za navedenu informaciju, rekli su mi da to ovisi o puno faktora i da je veliki broj predmeta koje treba riješiti samo jedna osoba, te da je zakonski rok samo za riješavanje predmeta 60 dana, dakle, baš ništa konkretno mi nisu rekli .

Ako znate, molim da mi napišete. Puno hvala .
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 12:42   #343
Moja je prva sjela mjesec dana nakon prijave.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:24   #344
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Moja je prva sjela mjesec dana nakon prijave.
Puno hvala na odgovoru. Evo kolegica je dobila jučer, a ja još ne. Prijavile smo se isti dan, zajedno, jer nam je isti dan i istekao ugovor.
Ona je imala plaću 3000 kn (fiksnu), i zasebnu naknadu za prijevoz 230 kn. Recite mi, šta nije po toj osnovi trebala dobiti naknadu 2100 kn (70% od 3000)? Jer, ona je dobila nekih 800 kn više, pa sada ne zna je li to i dio naknde za idući mjesec, ili ?
Ja sam isto iznenađena, a baš me zanima ta računica da znam koliko bi ona ja trebala dobiti da si znam dobro rasporediti te novce.

Hvala na odgovorima unaprijed .
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:35   #345
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Jer, ona je dobila nekih 800 kn više, pa sada ne zna je li to i dio naknde za idući mjesec, ili ?
pa gle, ako ste imale raslid 14.02. onda imate pravo nanaknadu od 15.-28.02. + naknada za ožujak

unaprijed ti sigurno nitko neće ništa uplatiti... pogotovo ne na burzi
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 11:40   #346
Trebaš dobiti rješenje u kojem ti piše koliko dugo imaš naknadu i koliko točno iznosi.
To mi je bilo gotovo prije nego je naknada sjela.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:10   #347
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
pa gle, ako ste imale raslid 14.02. onda imate pravo nanaknadu od 15.-28.02. + naknada za ožujak

unaprijed ti sigurno nitko neće ništa uplatiti... pogotovo ne na burzi
Oprosti, nisam nikada koristila takvu naknadu pa ne znam kako to ide. Znači ona je dobila tu naknadu za tih mjesec i po dana, je li tako? Tako ću i ja onda? Znači li to da ćemo iduću dobiti opet za mjesec i po ?

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Trebaš dobiti rješenje u kojem ti piše koliko dugo imaš naknadu i koliko točno iznosi.
To mi je bilo gotovo prije nego je naknada sjela.
Mi nismo dobile nikakvo riješenje, ni ja ni ona, s time da je ona eto jučer dobila uplatu a ja još ništa. Obje se moramo javiti onom HZZ savjetodavcu idući tjedan, pa nam onda on možda da to riješenje ?
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:13   #348
Ako ga ne dobijete, pitajte.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 12:31   #349
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Znači li to da ćemo iduću dobiti opet za mjesec i po ?

nećeš
isplata ide mjesec za mjesec, samo prvi mjesec je zajedno sa zaostacima ako ih uopće ima


lijepo ti je manners rekla, čekaj rješenje ili nazovi svog referenta
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 13:02   #350
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ako ga ne dobijete, pitajte.
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
nećeš
isplata ide mjesec za mjesec, samo prvi mjesec je zajedno sa zaostacima ako ih uopće ima


lijepo ti je manners rekla, čekaj rješenje ili nazovi svog referenta

Puno hvala na pomoći !
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 13:05   #351
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Znači ona je dobila tu naknadu za tih mjesec i po dana, je li tako?
Sorry, ali

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
E fino da si tu - frendica me nešto pita, a ja joj ne znam odgovoriti.
Radni odnos joj je završio 08.03. (subota) - da li njoj burza obračunava od 09. koji je nedjelja ili od ponedjeljka, 10.?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 13:41   #352
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovoru. Evo kolegica je dobila jučer, a ja još ne. Prijavile smo se isti dan, zajedno, jer nam je isti dan i istekao ugovor.
Ona je imala plaću 3000 kn (fiksnu), i zasebnu naknadu za prijevoz 230 kn. Recite mi, šta nije po toj osnovi trebala dobiti naknadu 2100 kn (70% od 3000)? Jer, ona je dobila nekih 800 kn više, pa sada ne zna je li to i dio naknde za idući mjesec, ili ?
Ja sam isto iznenađena, a baš me zanima ta računica da znam koliko bi ona ja trebala dobiti da si znam dobro rasporediti te novce.

Hvala na odgovorima unaprijed .
Kao sto je već netko napisao vjerovatno je dobila naknadu za dio 2. I za 3. mjesec, a naknada iznosi 70% od dohotka ne neto plaće! znaci neto + porez i prirez i 70% od tog prosjeka
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 13:50   #353
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post

E fino da si tu - frendica me nešto pita, a ja joj ne znam odgovoriti.
Radni odnos joj je završio 08.03. (subota) - da li njoj burza obračunava od 09. koji je nedjelja ili od ponedjeljka, 10.?
haha... to ja kakti ko stručnjak sa skoro 4 godine na burzi


ne znam ni ja, ali neka zdrava logika mi govori da i nije bitno... ona ima pravo na naknadu za određeni broj dana pa je svejedno jel se ti dani broje od nedjelje ili ponedjeljka

svejedno je pod pretpostavkom da se u međuvremenu ne zaposli... ofkors
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 15:04   #354
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Kao sto je već netko napisao vjerovatno je dobila naknadu za dio 2. I za 3. mjesec, a naknada iznosi 70% od dohotka ne neto plaće! znaci neto + porez i prirez i 70% od tog prosjeka
Hvala ti na pojašnjenju ali sada mi je samo manje jasna ta matematika. Ja sam (krivo) mislila da ide 70% od neto plaće, što bi u njenom slučaju za mjesec i po bilo nekih cca 3000 kn, jer je njoj plaća bila 3000, a dobila je oko 2900 i nešto sitno pa bi to recimo bilo to. Ovako kako si rekla bi onda trebala dobiti nešto više za tih mjesec i po dana, je li tako ?

Za sebe ću pitati idući tjedan kada otiđem kod HZZ savjetodavca a trenutno nemam ni šta pitati jer moja uplata još uvijek nije sjela.
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 15:07   #355
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Sorry, ali



E fino da si tu - frendica me nešto pita, a ja joj ne znam odgovoriti.
Radni odnos joj je završio 08.03. (subota) - da li njoj burza obračunava od 09. koji je nedjelja ili od ponedjeljka, 10.?
Tebi je smiješno, ok, ali ja još uvijek ne kužim matematiku po kojoj je dobila tu cifru .
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:29   #356
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Tebi je smiješno, ok, ali ja još uvijek ne kužim matematiku po kojoj je dobila tu cifru .
a kako ti misliš da mi kužimo kad nemamo uvid u njene platne liste za zadnjih 6 mjeseci rada

sve ti je to rekla kazala... za pretpostaviti je da se radi o isplati za mjesec i pol, a o čemu se točno radi ćete i ti i kolegica vidjeti tek kad dobijete rješenje

i da... svi ostala očekivanja za odgovorima na tvoje pitanje su smiješna
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:32   #357
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
znaci neto + porez i prirez i 70% od tog prosjeka


kaj nije jednostavnije brutto - doprinosi
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:39   #358
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
a kako ti misliš da mi kužimo kad nemamo uvid u njene platne liste za zadnjih 6 mjeseci rada

sve ti je to rekla kazala... za pretpostaviti je da se radi o isplati za mjesec i pol, a o čemu se točno radi ćete i ti i kolegica vidjeti tek kad dobijete rješenje

i da... svi ostala očekivanja za odgovorima na tvoje pitanje su smiješna
Ok, dobro, glupa sam i smiješna. Samo sam pitala jer nisam kužila kako se računa. Svejedno, hvala na pojašnjenjima.
Tiarra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 16:53   #359
nisi glupa nego ne postoji univerzalna formula po kojoj bi se moglo izračunati za svaki pojedini slučaj

pretpostavljam da si iz bivše firme nosila neki prosijek plaće... sva matematika se temelji na tome što na tom papiru piše
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 22:34   #360
Quote:
Tiarra kaže: Pogledaj post
Tebi je smiješno, ok, ali ja još uvijek ne kužim matematiku po kojoj je dobila tu cifru .
Ma nisam se nasmijala tvojoj matematici, nego kako si zaključila da isplate idu svakih mjesec i pol

Evo, da ti ovako pojasni za prosjek - u firmi su ti morali ispuniti obrazac koliko to bili iznosi za zadnja tri mjeseca.

Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kaj nije jednostavnije brutto - doprinosi
je
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.