Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 16:21   #361
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
kaj nije jednostavnije brutto - doprinosi
A kaj nije to isto
Uglavnom htjela sam reci da se gleda dohodak a ne neto
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 13:28   #362
Sa porodiljnog na biro kao vlasnik firme???

Pozdrav,
evo mene sa velikom dilemom jer dobivam razlicite informacije i ne znam sto da radim pa ako itko zna pomagajte!!
Naime, vlasnik sam firme koja je u rasulu, vec sam godinu dana jedini radnik samo na papiru jer firma u biti ne posluje, novaca da zatvorim nemam....uglavnom, propali privatnik!
Porodiljni mi istiće sada 12.05 i tu nastaje dilema....Knjigovođa mi govori da bez obzira što sam vlasnik firme da si mogu dati otkaz sa mjesta direktora i ici na biro kao i svaki drugi nezaposleni dok na stranicama zavoda citam da osoba koja ima u vlasnistvu više od 25% udjela neke firme da nema pravo na biro....i što sada?!
Zna li itko ista o toj situaciji?!?!
Adri86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 14:01   #363
Trebala bi malu pomoc..meni je 1.4 bilo godinu dana kako sam prijavljena na hzz. Iskoristila sam 120 dana novcane naknade pa me zanima da li imam pravo na produzenu naknadu i da li sam vremenski ogranicena kada moram predati zahtjev?
gabrijella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 14:25   #364
Meni je savjetnica rekla da su to ukinuli.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 09:23   #365
Smile naknada

Imam pitanje molila bi odg ako netko zna...5 god sam na neprekidnom porodiljnom istice mi 8.6 2014.nakon toga mi upisivaju radni staz od 2 god.godinu dana po djetetu.dali ja nakon toga imam pravo na naknadu sa biroa. hvala unaprijed
tekyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:34   #366
pozdrav, predao prijavu za naknadu obradili mi je prije 3 dana , dobio potvrdu od savjetnice, kad mi ide prva isplata u 8 mjesecu, kad inače uplaćuju jeli od 3 do 10 u mjesecu?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 01:29   #367
onda zna li netko kad dolaze naknade za 8 mjesec
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 16:59   #368
šta niko sa foruma ne prima naknadu da mi kaze kad sjeda na račun na početku mjeseca )) hebate pa mi smo super zaposlean drzava po ovome )))
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 15:59   #369
Zaposlen sam u firmi koja mi uredno isplaćuje plaću i doprinose. Istovremeno imam vlastiti jdoo u kojem sam 50% vlasnik udjela te direktor ali nisam zaposlenik svog jdoo-a. Uskoro dobivam otkaz u firmi u kojoj sam prijavljen i koja me plaća. Pitanje je da li imam pravo na naknadu sa burze na bilo koji način, možda u svrhu samozapošljavanja da se prijavim na neku plaću u vlastitom poduzeću ?
bobozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 16:33   #370
Quote:
bobozg kaže: Pogledaj post
Zaposlen sam u firmi koja mi uredno isplaćuje plaću i doprinose. Istovremeno imam vlastiti jdoo u kojem sam 50% vlasnik udjela te direktor ali nisam zaposlenik svog jdoo-a. Uskoro dobivam otkaz u firmi u kojoj sam prijavljen i koja me plaća. Pitanje je da li imam pravo na naknadu sa burze na bilo koji način, možda u svrhu samozapošljavanja da se prijavim na neku plaću u vlastitom poduzeću ?
Moraš imati manje od 25 ili 20 posto, nisam siguran, da bi dobio naknadu s burze. Čini mi se da ne smiješ biti direktor. Mislim da imas nekih 3 tjedna fore od kada dobijes otkaz da to sredis, ali preporucljivo je sto brze jer moras mijenjati riješenje s trgovačkog suda a to traje 2-3 tjedna.

Dakle, čim prije tim bolje i još se na zavodu detaljnije raspitaj.
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 17:00   #371
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
šta niko sa foruma ne prima naknadu da mi kaze kad sjeda na račun na početku mjeseca )) hebate pa mi smo super zaposlean drzava po ovome )))
Znam da je prekasno, al sorry
Meni je sjelo 6.8. - ZABA.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 23:21   #372
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
šta niko sa foruma ne prima naknadu da mi kaze kad sjeda na račun na početku mjeseca )) hebate pa mi smo super zaposlean drzava po ovome )))
Na početku svakog mjeseca, 1. ili 2., na stranici Ministarstva financija se obajvljuju datumi isplata raznih naknada koje idu iz državnog proračuna, pa tako i za hzz-e.

Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
Moraš imati manje od 25 ili 20 posto, nisam siguran,...
25
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 19:26   #373
Pozdrav. Radila sam 7 mjeseci, sada mi je ugovor istekao... Čula sam da si sama mogu uplatiti doprinose za još dva mjeseca pa da imam 9 mjeseci staža te da onda mogu dobiti naknadu sa HZZ-a. Rado bih se ja zaposlila i ne bila teret nikome, ali do tad treba živjeti ...

Dakle moje pitanje je kako to izvesti, odakle krenuti... Molim pojašnjenje.

Sve najbolje forumašima
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:33   #374
Neznam da je to bas tako moguce, staz si mozes placati (to bi ti bilo cca 555 kn mjesecno) ali dali ce to omoguciti da dobivas naknadu od HZZ-a sumnjam, moras krenuti od tvog referenta u HZZ-ou.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:43   #375
A jel bi moglo da me netko prijavi, kao npr pomoć u kući, na recimo pola radnog vremena. Da mi ta osoba ne plati, jer bi to učinila kao uslugu meni, a ja si sama uplatim doprinose? Jel bi to prošlo ako mi kao "plati na ruke"?
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:51   #376
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Na početku svakog mjeseca, 1. ili 2., na stranici Ministarstva financija se obajvljuju datumi isplata raznih naknada koje idu iz državnog proračuna, pa tako i za hzz-e.
gledam stranicu ministarstva, i ne vidim to

http://www.mfin.hr/hr/
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:09   #377
Pa jel mozda ovo.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 17:36   #378
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
A jel bi moglo da me netko prijavi, kao npr pomoć u kući, na recimo pola radnog vremena. Da mi ta osoba ne plati, jer bi to učinila kao uslugu meni, a ja si sama uplatim doprinose? Jel bi to prošlo ako mi kao "plati na ruke"?
bi prošlo bi ti...samo ovo pomoć u kući je malo utegnuto, najbolje kod nekog tko već ima firmu...

Ali tih 7 mj, ti neće propasti rok ti je 2 godine, tako da ne moraš žuriti, jedina mana je što se uzima prosjek zadnje 3 plaće...tako da i nebi baš profitirala, novac koji bi morala uplatiti sama sebi za doprinose, i razlika koju bi dobila...

Nekako su mi to "čorava posla" . Da imaš nekog od rodibne sa nekakvim obrtom, pa ajde..ili da je postoji neki poticaj za zapošlavanje....

radije gledaj gdje ćeš se stvarno moći zapolsliti.
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 18:46   #379
Hvala na odgovoru.
Od obitelji nemam nikoga, tako da to otpada...
Ima, u zgradi odvjetnicu koja bi me mogla prijaviti na dva mjeseca (upravni pravnik sam po struci), al pošto ona živi isključivo od svojih stranki, ne bi mi mogla dati plaću, aali me voljna prijaviti. Jel bi to tko provjeravao?

Odakle tu trebam krenuti? mislila sam da trebam od Hzz-a, ali oni su me poslali u mirovinsko, odem u mirovnsko, oni me upute na HZZ. pa sam ostala zbunjena.

a zamolbi sam poslala hrpu, preko deset u zadnja 2 tjedna, nema odgovora ni na jednu.. i to sve redom strućno osposobljavanje... Rado bih ja radila a ne se zezala sa 1000 kn mjesećno s biroa,ali režije se moraju platiti.... za hranu bih se već nekako snašla...
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:39   #380
S obzirom da ti je ugovor već istekao, što znači da je došlo do prekida radnog odnosa, onda bi te trabala prijavii bar na 5 mjeseci.
Pravo na naknadu stječeš nakon 9 mjeseci u komadu ili 12 mjeseci u roku godinu dana.


@593, Cilim ti je dao dobar link.
Uvijek ukucaš Ministarstvo financija, naknada za nezaposlene - i izbacit će ti stranicu.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.