Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 21:23   #481
A kakva ugovor o radu si imao, na odredjeno ili na neodredjeno.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 21:40   #482
Ponesi sa sobom na burzu zadnji ugovor to ce ti biti dosta, a i na njihovom obrascu sa prosjekom placa postoji stavka "razlog prestanka radnog odnosa" pa ce ti i tamo pisati "istek ugovora o radu na određeno"
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 16:22   #483
Postoji li bilo koji drugi način kako doći do zadnje platne liste (koju je potrebno potom predati na zavod za zapošljavanje) a da nije od bivšeg poslodavca? Znam da postoji još i ona neka potvrda koju možeš tražiti od poslodavca da ti potvrdi umjesto platne liste, no mene zanima neki način a da ne moram ići kod bivšeg poslodavca? Znači, ne znam - u banci da mi napišu kakvu potvrdu ili bilo gdje drugdje da ne moram imati veze sa bivšim poslodavcem?
sixito is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 19:19   #484
Banka,
Od kud ti ta ideja? Banka vidi SAMO ONO ŠTO TI SJEDNE NA RAČUN, dakle ne vidi bruto, ne vidi tvoje doprinose, ne vidi porez i prirez za tebe,ne vidi, eventualne obustave, vidi samo ono što ti je sjelo na račun od poslodavca.

Zadnju platnu listu, naravno, može ti dati samo onaj tko ju je i sastavio. Nitko drugi.

Eventualno što bi moglo doći u obzir, (al to moraš pitati) je ispis tvojih JOPPD obrazaca sa e-građani ili možda neka potvrda iz porezne (a i to je upitno). Banka s tim nema apsolutno ništa.

Btw, poslodavac ti je po zakonu bio dužan dati svaku tvoju platnu listu, i ti si imao obavezu potpisati primitak svake te liste.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 20:16   #485
Quote:
sixito kaže: Pogledaj post
Postoji li bilo koji drugi način kako doći do zadnje platne liste (koju je potrebno potom predati na zavod za zapošljavanje) a da nije od bivšeg poslodavca? Znam da postoji još i ona neka potvrda koju možeš tražiti od poslodavca da ti potvrdi umjesto platne liste, no mene zanima neki način a da ne moram ići kod bivšeg poslodavca? Znači, ne znam - u banci da mi napišu kakvu potvrdu ili bilo gdje drugdje da ne moram imati veze sa bivšim poslodavcem?
Ako si u lošim odnosima s poslodavcem, i ne želiš kontaktirat s njim možeš zatražit i od HZZ pravne službe da se obrati poslodavcu dopisom i zatraži podatke o plaći.

No, to ne obvezuje poslodavca zakonski. Drugi način je preko inspekcije rada, pod uvjetom da ti poslodavac ne želi dati obračun plaće ili platne liste.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 01:37   #486
Quote:
BYurek kaže: Pogledaj post
Ima li nezaposlena osoba, mladja od 30, bez dugova i kredita, koja nije prijavljena na HZZ-u, aktivno trazi posao, zivi s jednim roditeljem koji je nezaposlen (rastavljeni, drugi roditelj je u prijevremenoj mirovini iako ima jos malo do redovne) pravo na neku vrstu potpore dok ne nadje posao?

Ako da, o cemu to ovisi i kakvu dokumentaciju treba prikupiti?

Ako ne, mijenja li se nesto ukoliko se prijavim HZZ-u? Ako nemam pravo na pomoc, ima li (naravno dok je nezaposlen) neka vrsta olaksice za prijevoz ili neke druge stvari? p.s. znam da zvuci kao noob pitanje ali i situacija je takva. Nakon faksa godinu dana nisam radio da bi zatim 2 godine radio "na sivo" i sad opet ne radim..
Moze li mi netko odgovoriti?
BYurek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 04:55   #487
Quote:
BYurek kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko odgovoriti?
HZZ nije socijalna institucija, nemaš temelj za nikakvu naknadu.
Obrati se centru za socijalnu skrb, tamo možda i ostvariš nekakvo pravo na soc pomoć. A prijevoz možeš preko burze dobit jeftiniji kad si u evidenciji, nakon par mjeseci i besplatan pod određenim uvjetima. U biti mislim da ni ne možeš od centra za soc skrb dobit pomoć ak nisi prijavljen na burzi, tako da ja ne bih baš previše dvojio.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 20:05   #488
Radio sam u jednoj firmi 6 godina dok nije proglašen predstečaj i plan restrukturiranja kojim se moje radno mjesto gasi. Odmah sam našao drugi posao praktički bez prestanka radnog staža. Na ovom poslu mi stvarno nije dobro, loši uvjeti rada i još mnoge druge stvari. Prvi ugovor sam potpisao na mjesec ipo dana, drugi će isto vjerovatno biti na mjesec dana no nakon tog drugog ne namjeravam više raditi. Imam li pravo na naknadu za zavoda ako ja osobno ne produžim ugovor na određeno tj. ne potpišem novi nego samo čekam da stari istekne. Pozdrav.

Zadnje uređivanje sega_mega : 22.07.2015. at 20:09. Reason: k
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:10   #489
Quote:
sega_mega kaže: Pogledaj post
Radio sam u jednoj firmi 6 godina dok nije proglašen predstečaj i plan restrukturiranja kojim se moje radno mjesto gasi. Odmah sam našao drugi posao praktički bez prestanka radnog staža. Na ovom poslu mi stvarno nije dobro, loši uvjeti rada i još mnoge druge stvari. Prvi ugovor sam potpisao na mjesec ipo dana, drugi će isto vjerovatno biti na mjesec dana no nakon tog drugog ne namjeravam više raditi. Imam li pravo na naknadu za zavoda ako ja osobno ne produžim ugovor na određeno tj. ne potpišem novi nego samo čekam da stari istekne. Pozdrav.
Kako ti je prestao ovaj predzadnji radni odnos : sporazumno il je bio otkaz zbog gospodarskih razloga ? Ako je bio otkaz bez tvoje krivnje onda imaš pravo na naknadu, a ko je sporazumno onda jedino ako ovaj zadnji radni odnos kojeg ne misliš produživat, traje dulje od 3 mjeseca prije prestanka radnog odnosa.

I u duljinu naknade će se računat cijeli taj staž ukupno.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 19:08   #490
Predzadnji radni odnos dug 6 godina raskinut je sporazumnim raskidom ugovora.Ja jednostavno nisam mogao čekati da mi isplate zakašnjele plače pa sam odmah potražio nešto drugo. Znači moram na ovom novom mjestu raditi minimalno 3 mjeseca i neprodužiti ugovor i onda ću imati pravo? I bit ćemi uračunato svih 6 godina prije?
sega_mega is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 20:03   #491
ako se redovito prijavljujete na hzz, nemate nikakve nekretnine i pokretnine na sebi, nikakvog prometa na svim bankovnim računima u zadnja 3mj, niste imali nikakva primanja zadnju godinu te ste samac ili živite u kućanstvu sa malim primanjima svih ukućana imate pravo na zajamčenu minimalnu naknadu od 800kn mjesečno
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 22:10   #492
Quote:
sega_mega kaže: Pogledaj post
Predzadnji radni odnos dug 6 godina raskinut je sporazumnim raskidom ugovora.Ja jednostavno nisam mogao čekati da mi isplate zakašnjele plače pa sam odmah potražio nešto drugo. Znači moram na ovom novom mjestu raditi minimalno 3 mjeseca i neprodužiti ugovor i onda ću imati pravo? I bit ćemi uračunato svih 6 godina prije?
Točno tako. Ako ćeš radit kraće od 3 mjeseca gubiš pravo na naknadu ako je ovaj prije bio sporazumni. Ako će bit 3 mj ili dulje, sav staž se računa u duljinu naknade.

Zadnje uređivanje asprah : 25.07.2015. at 22:32.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 21:27   #493
Sto mi tocno treba od dokumenata za ostvarivanje naknade? Pravo na istu definitivno imam, ali ne znam sto od dokumenata moram odnijeti na biro. Dobivam kontradiktorne informacije...
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:50   #494
zadnje tri potvrde od plaće (poštambiljane i potpisane od poslodavca)
fotokopirana kartica tekućeg
dokaz o razlogu prekida radnog odnosa
potvrda o odjavi s mirovinskog
osoba

mislim da je to to
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 15:26   #495
ova potvrda o odjavi s mirovinskog, to dobijem od mirovinskog ili od poslodavca?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 23:10   #496
6.9 sam potpisala sporazumni otkaz.

7.9 sam počela raditi na drugom mjestu. Do kojeg datuma moram raditi da bi imala pravo na naknadu s burze?

Do 7.12 ili?
__________________
Jedino što se mora je - umrijeti.
dejjja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 00:50   #497
da
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 22:56   #498
Koji je rok za isplatu nakon sto podnesem zahtjev?
Meni je radni odnos zavrsio 31.8., sta ako se ja zaposlim pred kraj 10.mj. Jel ja onda dobijem za 9. i dio za 10. ili sve?
Hvala
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:33   #499
Pozdrav,
zanima me dali ostvarujem pravo na naknadu za nezaposlene ako mi se ne produži ugovor, te uz to imam status redovnoga studenta.
Da uzmemo u obzir da je u pitanju državna firma i 8 godina radnog staža.
Cezar89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 16:00   #500
Ne, jer se na hzz ne mozes prijaviti kao nezaposlena osoba dokle god imas status redovnog stud.
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.