Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 21:44   #41
pleasant dreams je jedan od ponajboljih albuma,nemojte me krivo shvatiti,odraso sam na it's alive,mislim čak i da smo ga znali odsvirat u cijelosti
__________________
Mislim? Dakle,u opasnosti sam!
i neće mi promijeniti username...
Stupidog
strajko8@htnet-dsl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 21:59   #42
Odličan bend ali samo prva 3 ili 4 albuma. Ostalo mi se čini,kako je već neko spomenuo, da su pokušavali napraviti komercijalni uspjeh i zato je došlo do malo sofisticiranijeg zvuka.Više nije bilo onog 1,2,3,4 pa žeži tri ista akorda.Ipak legende
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 12:28   #43
Quote:
Joe_Strummer kaže: Pogledaj post
Odličan bend ali samo prva 3 ili 4 albuma. Ostalo mi se čini,kako je već neko spomenuo, da su pokušavali napraviti komercijalni uspjeh i zato je došlo do malo sofisticiranijeg zvuka.Više nije bilo onog 1,2,3,4 pa žeži tri ista akorda.Ipak legende
Pozdrav Joe!

poslušaj malo bolje Mondo bizaro i adios amigos.....a i "We outta here" ti nebi škodio.
Imao sam tu čast gledati ih uživo '94 , u Ljubljani i Zagrebu. nesječam se da su ijednu stvar počeli bez "1 2 3 4.

Što se tiće prvih njihovih albuma u odnosu na zadnje....jedina je razlika u tehnologiji. Tehnologija '70ih je jedno a '90ih nešto sasvim drugo.
Dapače, mislim da su u '90ima bili brži i žešči.I puno boljeg zvuka.
Dozvoli da se prisjetim...
Desila se jedna čudna stvar. U Hrvatskoj i Sloveniji je "Mondo Bizaro" izašao puno prije "Acid Eaters". A koncert u ljubljani i zagrebu '94 je bio upravo u tom međuvremenu . Možeš li zamisliti atmosferu kad su zaparali sa Have you ever seen the rain, My back pages, ili Out of time. i to sve sa 1 2 3 4. A acid eaters još nitko nije slušao u ovom dijelu svijeta. Taj je album objavljen kod nas godinu dana kasnije.
Ah da...'80e i ramonesi...i meni su malo , iako bih to pripisao samim '80ima, jer su gotovo svi bendovi bili osuđeni na taj trend. Da su kojim slučajem Pistolsi bili "živi" tih godina, i oni bi bili u tom istom bubnju. poslušaj Public Image...smijem li reči da su to pistolsi 80ih godina?!

POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA RAMONESA
EL DIEGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 13:43   #44
Quote:
EL DIEGO kaže: Pogledaj post
poslušaj Public Image...smijem li reči da su to pistolsi 80ih godina?!
ne
možda
nemojmo uspoređivati kruške i jabuke, nisu osamdesete krive što su stari bendovi iz sedamdesetih htjeli ulaziti u anus fanova starshipa i kasnog fleetwooda te ko guske u maglu srljali u gated reverb i isprobavali posljednji krik mode u svijetu sintisajzera
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 17:03   #45
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
ne
možda
nemojmo uspoređivati kruške i jabuke, nisu osamdesete krive što su stari bendovi iz sedamdesetih htjeli ulaziti u anus fanova starshipa i kasnog fleetwooda te ko guske u maglu srljali u gated reverb i isprobavali posljednji krik mode u svijetu sintisajzera

prvo ne, pa onda možda...
Izvukla si PIL iz konteksta. Pil nije bend iz 70ih. njega sam uzeo kao primjer samo zbog Rottena. To što je radio Rotten u 80ima, isto je radio i dee dee u to vrijeme.
EL DIEGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 17:47   #46
ne, jer je rani public image bila želja lydona i levenea da se odmaknu od forme rocka a ne da sablažnjuju bakice uz 3 akorda
možda jer je kasni public image manje više rock. i to onaj adult oriented

nisam nigdje ni rekla da je PiL bend iz 70ih, mislila sam na 90% bendova iz 70ih, ramonese recimo
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 21:50   #47
Narančice draga, kaj si zapela za taj PiL, tko su uostalom uopće oni i koliko su važni za svijet punka, sigurno ne kao Ramonesi, to ti ja GARANTIRAM!


I JA ŠALJEM POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA RAMONESA ŠIROM SVIJETA!
__________________
Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker.
Yo momma... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 11:00   #48
Quote:
Yo momma... kaže: Pogledaj post
Narančice draga, kaj si zapela za taj PiL, tko su uostalom uopće oni i koliko su važni za svijet punka, sigurno ne kao Ramonesi, to ti ja GARANTIRAM!


I JA ŠALJEM POZDRAV SVIM LJUBITELJIMA RAMONESA ŠIROM SVIJETA!
Važni su...utoliko da se vidi kako su odrasli punkeri (rotten) zarađivali za "život" u 80ima.
Ali da se vratim na Ramonese, a ipak je ovo njihov topic, Dee Dee je u 80ima morao mjenjat zvuk. Problemi sa Lindom, 4 x promjena bubnjara, a i on sam je bio problem, sve to govori da je veliki uspjeh što su uopšte i preživjeli 80e.
I još nešto...da je tehnologija u 70ima bila kao u 90ima, albumi ramones, live home i rocket to russia bi zvučali gotovo isto kao mondo bizaro i adios amiogos. No i dalje tvrdim da su za razliku od svih ostalih bili kao vino ...što stariji to bolji i žešči.
Pozdrav svim...
EL DIEGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 12:06   #49
Quote:
No i dalje tvrdim da su za razliku od svih ostalih bili kao vino ...što stariji to bolji i žešči.
Bas to!
Ante Balboa II. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 13:27   #50
Quote:
EL DIEGO kaže: Pogledaj post
Važni su...utoliko da se vidi kako su odrasli punkeri (rotten) zarađivali za "život" u 80ima.
za svijet punka nisu uopće važni. ali za neki drugi arty svijet su dosta važni. a zarada od public imagea se pojavila tek pri kraju karijere, kad su prestali raditi važne stvari.
Quote:
EL DIEGO kaže: Pogledaj post
I još nešto...da je tehnologija u 70ima bila kao u 90ima, albumi ramones, live home i rocket to russia bi zvučali gotovo isto kao mondo bizaro i adios amiogos.
...s dobrim pjesmama
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 13:45   #51
Narantxa !

O PIL - u više neću , neda mi se, ovo nije njihov topic.

A što se tiće dobrih pjesama... reci mi molim te koja nije dobra. O ukusima neću raspravljat, jer ako Mondo Bizaro nije po tvom ukusu onda se molim te makni sa ovog topica jer im je to zasigurno album br.1.
Pozdrav svim...
EL DIEGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 13:57   #52
neću se maknuti s ovog topica
niti veličati remekdjela poput anxiety, cabbies on crack ili pak heidi is a headcase

svatko ima pravo na svoj (ne)ukus pa i ja i ti. diehard fanove u fojbe

ngh. gdje je zelig kad ga svijet treba
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 21:13   #53
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
ugh
prva četiri albuma klanje sS
dalje ne mogu
kao prvo, Ramonsi su broj jedan bend svih vremena.
SVIH VREMENA.

drugo, Ramonsi nemaju loših albuma.
NEMAJU.

treće, narantxo, jebaćetegarda.
elwuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 22:28   #54
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:04   #55
Ej, oni su mi zakon. Oni i Clash rulaju u punk rocku. Blitzkrieg Bop, Sheena is A Punk rocker, Bonzo Goes To Bitburg, Commando....
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 20:45   #56
Nikad vise takvog benda.
Virvel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 23:25   #57
maa nema do Joeya Ramona
Take It As It Comes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 23:28   #58
pistolsi su duplo bolji!
__________________
“No power in the ‘verse can stop me!”
jure is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 08:16   #59
Ne bih znao, imam samo 3 pjesme pistolsa (usto odlične).
Hogwarts is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 12:27   #60
Quote:
Jazon kaže: Pogledaj post

e, a čitao sam ja s njima neki intervju u ritmu ili džuboksu, još početkom 80-ih... usjeklo mi se u memoriju da su tamo rekli kako su ponajprije osnovali band s nadom da će se najebati groupie curica. ali da im ni nakon pet godina postojanja nije još prišla ni jedna
pa skroz neloš motiv
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.