Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 19:18   #61
Quote:
wiseen kaže: Pogledaj post
V
Ono na svakom takvom poslu bez prakse si samo uteg onom tko ti je "mentor" dakle ne da koštaš svoju plaću nego još i smanjuješ produktivnost drugih
da, za hrvatski tip poduzetnika apsolutno da. radnik je uteg.

za rijetke iznimke mentor radniku sa magisterijem je investicija, takvi rijetki napreduju i rastu bez sisanja državnog proračuna.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:27   #62
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Činjenica je da mlada osoba koja završi fax misli da je primila boga za bradu i da su joj sva vrata otvorena.
ne, činjenica je da netko tko je u svoje obrazovanje uložio minimum 17g i tko spada u 3-4% onih s magisterijem ima pravo dobiti plikove od bijesa kad mu se na razgovoru za posao ponudi da slaže jogurte po policama.
Ovdje nije slučaj da netko želi plaću od 20 000 kn i službenog passata, ovdje se radi o čistom ponižavanju.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:39   #63
pa očito nikad niste gledali poslove, jer je za punjača polica ovo normalan naziv u Hr već par godina

očito je to,kao što je bilo uostalom i napisano, probni rok
i da neki će raditi dulje neki kraće

eto čovjek koji je išao u trgovačku, krenuo u konzumu na praksu, nastavio raditi,isti konzum mu je platio studiranje, cijelo vrijeme je radio u dućanu puneći police i na blagajni i danas vodi jedan veći dućan

ps, dosta stvari se nauči i puneći police, i radeći na takvim poslovima,ali to nije svima jasno očito
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 20:26   #64
sve to ide zajedno u paketu. ljudi koji su zavrsili fax, ispod casti im je raditi neke poslove i rade ce doma trunuti nego zasukati rukave, nacionalizirali bi banke i net.hr, i prosvjeduju protiv drzave koja je kriva za sve njihove nedace.

takvi ljudi izumiru velikom brzinom. jednostavno postaju sirotinja koja je i bogu teska, nece nista postic, nece nastavit obitelj, nece imat djece, i njihov mentalitet ce odumrijet s njima. ali eto, jos uvijek postoji odreden broj zilavih koji se neda. na srecu postaju brojcano zanemarivi.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:05   #65
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne, činjenica je da netko tko je u svoje obrazovanje uložio minimum 17g i tko spada u 3-4% onih s magisterijem ima pravo dobiti plikove od bijesa kad mu se na razgovoru za posao ponudi da slaže jogurte po policama.
Ovdje nije slučaj da netko želi plaću od 20 000 kn i službenog passata, ovdje se radi o čistom ponižavanju.
nažalost, za bolje nema mjesta. Par puta sam napisao....koliko je onih s "pravim" magisterijem na burzi, koliko je takvih s faxom i radnim iskustvom na burzi...počemu je bolja ona koja je završila fax a nema veze s vezom kako posao funkcionira. Ajd ti prvo slaži police, pa počisti koji put, pa posloži skladište, pa izdaj koju robu, pa zaprimi, pa riješi papirologiju, pa upoznaj sve djelove poduzeća, sve poslove, ne bi bilo loše da otkuca i koji račun, pa ako se pokažeš, uvjeren sam da će prilika za ono što si se školovala, da taj posao i radiš.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:07   #66
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa očito nikad niste gledali poslove, jer je za punjača polica ovo normalan naziv u Hr već par godina

očito je to,kao što je bilo uostalom i napisano, probni rok
i da neki će raditi dulje neki kraće

eto čovjek koji je išao u trgovačku, krenuo u konzumu na praksu, nastavio raditi,isti konzum mu je platio studiranje, cijelo vrijeme je radio u dućanu puneći police i na blagajni i danas vodi jedan veći dućan

ps, dosta stvari se nauči i puneći police, i radeći na takvim poslovima,ali to nije svima jasno očito
kakvo tek mišljenje takvi imaju o ljudima koji pune police kad ne cjene taj posao i iskustvo koej na njemu mogu dobiti.
Nemreš ti to njima objasniti.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:15   #67
Quote:
Amater kaže: Pogledaj post
sve je to kod nas više forma, a manje sadržaj. ja sam se od svih seminara na kojima sam bio samo s dva vratio trijezan.
hehehe...blago tebi, i ja bi radije tako moji su svi trajali 4-5 dana i na kraju svakog je bilo testiranje, rezultati kojega idu u zaposlenički dosje...

možda kod vas primaju nove ljude???
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:35   #68
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
sve to ide zajedno u paketu. ljudi koji su zavrsili fax, ispod casti im je raditi neke poslove i rade ce doma trunuti nego zasukati rukave, nacionalizirali bi banke i net.hr, i prosvjeduju protiv drzave koja je kriva za sve njihove nedace.

takvi ljudi izumiru velikom brzinom. jednostavno postaju sirotinja koja je i bogu teska, nece nista postic, nece nastavit obitelj, nece imat djece, i njihov mentalitet ce odumrijet s njima. ali eto, jos uvijek postoji odreden broj zilavih koji se neda. na srecu postaju brojcano zanemarivi.
1. Sve tvrtke su đubrad zato što uopće traže VSS za posao npr. KV-SSS..kao malo se naslađuju što je brca/brcica potrošio/la gro godina/novaca na faks.
2. Nažalost...istina.
3. Pričekaj malo....

Mi se tu hebemo međusobno, dok Toda i ostala bagra trlja ruke.

POZ-

Zadnje uređivanje seno : 06.04.2011. at 22:12.
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:57   #69
FTR:
Trump=Toda

Zadnje uređivanje seno : 06.04.2011. at 22:11. Reason: bad E
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:58   #70
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
nažalost, za bolje nema mjesta. Par puta sam napisao....koliko je onih s "pravim" magisterijem na burzi, koliko je takvih s faxom i radnim iskustvom na burzi...počemu je bolja ona koja je završila fax a nema veze s vezom kako posao funkcionira. Ajd ti prvo slaži police, pa počisti koji put, pa posloži skladište, pa izdaj koju robu, pa zaprimi, pa riješi papirologiju, pa upoznaj sve djelove poduzeća, sve poslove, ne bi bilo loše da otkuca i koji račun, pa ako se pokažeš, uvjeren sam da će prilika za ono što si se školovala, da taj posao i radiš.
Dobro ako neko ko je završil fax mora početi kao "unapređivač prodaje" kaj je sa onima koji nisu završili fax? Oni nek počnu kod Toze raditi kao otirači, WC-papir i zavjese?
Dajte se malo saberite. Ja sam završil srednju školu IV stupanj i počel sam raditi kao procesni radnik ( tada se to tak zvalo ), i to je trajalo 3 mjeseca, a poslje toga je išel naravno pripravnički staž i na kraju rad u struci. Ali kod prvog zapošljavanja je bilo jasno rečeno PROCESNI RADNIK a ne menađer za ambalažu ( ljepljenje kartonskih kutija). E da to je bilo još u SFRJ.
No Tozo je poznati obmanjivač i prijatelj političara pa je to danas tak kak je.
Podržavam začetnicu teme.
Laprdate kaj god. 12 godina od slaganja polica do direktora. E to je idiot. Mogel je u tih 12 godina osnovati i uhodati vlastitu firmu i biti svoj gazda. Neš ti stručnjaka.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:31   #71
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
nažalost, za bolje nema mjesta. Par puta sam napisao....koliko je onih s "pravim" magisterijem na burzi, koliko je takvih s faxom i radnim iskustvom na burzi...počemu je bolja ona koja je završila fax a nema veze s vezom kako posao funkcionira. Ajd ti prvo slaži police, pa počisti koji put, pa posloži skladište, pa izdaj koju robu, pa zaprimi, pa riješi papirologiju, pa upoznaj sve djelove poduzeća, sve poslove, ne bi bilo loše da otkuca i koji račun, pa ako se pokažeš, uvjeren sam da će prilika za ono što si se školovala, da taj posao i radiš.
da koji put i natoči šlepera da vidi kako se roba razvozi i da koji put istovari kašete u skladište da upozna kanale distribucije i da koji put izglanca pod da vidi kako kupci ulaze u blatnjavim čizmama? pa da ju negdje pred penziju, ako preživi, stavimo da radi zadnju godinu na mjesto za koje se usavršavala na magisteriju?
a možda će se tada pojaviti neki šefić koji će reći "ej majstore, drž ti ovu babuskaru sebi na policama, ja si uzimam svježu magistru koja još ima volje za životom i želje za učenjem"

Zadnje uređivanje odurni_gad : 06.04.2011. at 22:38.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:34   #72
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
kakvo tek mišljenje takvi imaju o ljudima koji pune police kad ne cjene taj posao i iskustvo koej na njemu mogu dobiti.
Nemreš ti to njima objasniti.
potpuno krivo.

jel bi ti nakon završenog fakulteta išao čistiti zahode?

zašto ne? misliš da je ugodno čistačicama ribati govna? ne cijeniš taj rad? ti ljudi su niža bića za tebe?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:47   #73
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne, činjenica je da netko tko je u svoje obrazovanje uložio minimum 17g i tko spada u 3-4% onih s magisterijem ima pravo dobiti plikove od bijesa kad mu se na razgovoru za posao ponudi da slaže jogurte po policama.
Mislim da dobiva plikove iz krivog razloga.

Zašto su neke ustanove iznad kritike? Zašto se netko ne zapita koji je smisao fakultetskog obrazovanja ako nakon njega radiš kao slagač polica?

Tko je tu ustvari kriv - Todorić, koji nudi posao, ili naš obrazovni sustav u kojem se, nakon 17 godina obrazovanja, možeš nadati jednoj takvoj poziciji?

I na kraju, zašto se s punim pravom ne baca drvlje i kamenje na taj sustav i zahtijeva nekakva odgovornost ili čak, sačuvaj Bože, rezultati?
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:56   #74
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
da koji put i natoči šlepera da vidi kako se roba razvozi i da koji put istovari kašete u skladište da upozna kanale distribucije i da koji put izglanca pod da vidi kako kupci ulaze u blatnjavim čizmama? pa da ju negdje pred penziju, ako preživi, stavimo da radi zadnju godinu na mjesto za koje se usavršavala na magisteriju?
Pa meni je sestra nakon završene više pomorske morala proći sve radne operacije na brodu tijekom kadeture (uključujući "piketavanje ruzine", a bilo je i čišćenja zahoda), kako bi dobila uvjete za poručnički. Morala je proći radno mjesto praktično svakog mornara, kao bi sutra znala što taj čovjek radi i koliko mu vemena treba za npr. uvezati konop.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:57   #75
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
...Tko je tu ustvari kriv - Todorić, koji nudi posao, ili naš obrazovni sustav u kojem se, nakon 17 godina obrazovanja, možeš nadati jednoj takvoj poziciji?
...
Fifty-fifty u pozi 69.
Kad naiđe treći onda je "gangbang".

POZ-
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:08   #76
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pa meni je sestra nakon završene više pomorske morala proći sve radne operacije na brodu tijekom kadeture (uključujući "piketavanje ruzine", a bilo je i čišćenja zahoda), kako bi dobila uvjete za poručnički. Morala je proći radno mjesto praktično svakog mornara, kao bi sutra znala što taj čovjek radi i koliko mu vemena treba za npr. uvezati konop.
U ozbiljnim firmama pripravnički ti je, zavisno od struke; eventualno 1-2 stupnja niže od budućeg posla za koji si primljen.
Svaka čast inicijaciji, Katica za sve, kuhanje kave, kopiranje, teklička služba itd.....
Ali radiš u okruženju ljudi gdje ti je u biti mjesto ( ako si financijaš onda si financijaš, ako si varioc onda si varioc) i odrađujući svoj pripravnički gdje istodobno učiš,upijaš kao spužva, i daješ 200% (i opet ti nije garancija da ćeš ostati za stalno).

Batali uravnilovku i glancanje WC-a.
Ozbiljne firme imaju posebnu službu/odjel za takve stvari....

POZ-
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:15   #77
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
Fifty-fifty u pozi 69.
Kad naiđe treći onda je "gangbang".

POZ-
Prije bih rekao da su naši fakulteti većinom krivi, a stanje na tržištu puno manji ostatak. Jedini Todorićev grijeh (ako ga možeš tako nazvat) je što nema kvalitetne konkurencije. A za to, opet, nije on kriv.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:25   #78
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Prije bih rekao da su naši fakulteti većinom krivi, a stanje na tržištu puno manji ostatak. Jedini Todorićev grijeh (ako ga možeš tako nazvat) je što nema kvalitetne konkurencije. A za to, opet, nije on kriv.
Tko onemogućuje tu konkurenciju?

Da li ostali tgovački lanci imaju @somieda za kuma...
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:29   #79
Pa nitko ju ne onemogucuje , jednostavno je nema.
Danas citam , ako preuzme Mercator , a to ce se realno dogodit , osim ak Slovence ne pukne nacionalni ponos pa naprave potez against all odds - bit ce sesta najveca firma u srednjoj Europi.
Ej , to nije zajebancija , u rangu Škode i takvih firmi.
Jedini trgovacki brend u prvih 10.

mislim nije ok se lazno oglasavat , al stvar je u tom kaj je ova magistrica ocekivala da buju ju perom po guzici mazali jer pazi , ona ima faks.uuuu .
pogotovo nasi drzavni faksevi , ja da sam vlasnik neke firme , prije bih trazio one koji ih nisu zavrsili
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:42   #80
Ja jednostavno razumijem frustraciju mladih i školovanih ljudi svih profila.
Ako sam npr. ja morao pop..iti kitu, zašto bi morala i ona ako joj nije sila...

Ondo što je @banderas napisao je gola istina i tipični kvazi-kapitalistički model.
Ima vile i gradove, kupuje firme po ciloj regiji kao fole iz domoljublja/moćnog razmišljanja itd. a neće platiti kooperantima/dobavljačima (isključivo našima) cca godinu dana.
Drugima garant plaća na vrijeme i čekaju ga limuzine na aerodromu gdje god se pojavi u inozemstvu...

POZ-
seno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.