Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 14:26   #1641
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kc je duhovno-politička organizacija pa sve što radi pod lupom je javnosti jer dobiva i gadnu šušku od istih a da ne polaže računa gdje troši.
I ta i takva organizacija ima pravo na red i mir kao ostali građani...
Crni_Jack is offline  
Old 28.08.2014., 14:36   #1642
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
I ta i takva organizacija ima pravo na red i mir kao ostali građani...
Da, kao što turizam ima pravo na neke oblike zabave.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 28.08.2014., 14:39   #1643
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da, kao što turizam ima pravo na neke oblike zabave.
Zna se gdje i pod kojim pravilima. Ni pred tvojom kućom vjerojatno nema "ljetne pozornice".
Crni_Jack is offline  
Old 28.08.2014., 14:42   #1644
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Zna se gdje i pod kojim pravilima. Ni pred tvojom kućom vjerojatno nema "ljetne pozornice".
Ne živim u Šibeniku niti znam koliko decibela ima ali znam koliko lokalna crkva u mome kvartu zvonjavom u cik zore budi naokolo...a turizma tu nema osim na dan proštenja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 28.08.2014., 15:49   #1645
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Zna se gdje i pod kojim pravilima. Ni pred tvojom kućom vjerojatno nema "ljetne pozornice".
A to što postoje crkve koje zvone u 6 ujutro i to usred turističke sezone, to nikomu ništa, to je možda u redu? Da ja odem na odmor i moram se buditi svako jutro u 6 u selu od 10 baba jer lokalnom popu tako pada na pamet? To je u redu ponašanje?
Meadow is offline  
Old 28.08.2014., 16:18   #1646
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Kc je duhovno-politička organizacija pa sve što radi pod lupom je javnosti jer dobiva i gadnu šušku od istih a da ne polaže računa gdje troši.
zmajovita zeno (evo svoj caj pijem bas iz china bone porculanske salice 'dragon frinedship - friends forever') - treba ti znati da bez Vatikana, danas bi HR bila onolika kolikom su je zacrtali tamo neki, a to znaci da bi se onda u tom slucaju zvonjava sa te tvoje crkve protezala van drzavnih granica

kako li su kod vas tamo ti ulicni bundjije glasni citam razne clanke na isti dogadjaj, i ne mogu vidjeti logiku. kakve veze sa civiliziranim turistickim sadrzajima ima taj karamarko, pa biskup, pa hdz stvarno, ljudi, smijesno!

problem je ocigledno u tome sto ti sadrzaji izlaze iz svojeg azamuta (ne bi li hrvatska rijec namjesto tog turcizma bila - vidokruga) i odrzavaju se tako da remete javni red i mir, van zidova azamuta

onda, kakve veze sve to ima sa Thompsonom i sa proslogodisnjim biskupovim humanitarnmi koncertom koji NIJE bio odrzan nasred Sibenika, vec na prostoru bivse vojarne Bribirskih knezova usred neke pustaije
povedite turiste tamo na to mjesto, doci ce oni, bez brige, pa drmajte do zore
tt I is offline  
Old 28.08.2014., 16:30   #1647
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
A to što postoje crkve koje zvone u 6 ujutro i to usred turističke sezone, to nikomu ništa, to je možda u redu? Da ja odem na odmor i moram se buditi svako jutro u 6 u selu od 10 baba jer lokalnom popu tako pada na pamet? To je u redu ponašanje?
pa turistima po islamskim zemljama ne pada na pamet smetati hodzino zavijanje s tornja usred zore, to je dio miljea, a crkvena bi zvona nekom smetala, idi! ja na svojim ulaznim vratima imam crkvena zvona, i kad mi je netko na vratima dok odmaram, ja se u svoji sobi tik do ulaznih vrata samo jos promeskoljim i okrenem na drugus tranu
[nemruthova, ne vrijedi ti da mi zvonis dok odmaram, mene to samo jos uspava ]
tt I is offline  
Old 28.08.2014., 16:37   #1648
Quote:
tt I kaže: Pogledaj post
zmajovita zeno - treba ti znati da bez Vatikana, danas bi HR bila onolika kolikom su je zacrtali tamo neki, a to znaci da bi se onda u tom slucaju zvonjava sa te tvoje crkve protezala van drzavnih granica

kako li su kod vas tamo ti ulicni bundjije glasni citam razne clanke na isti dogadjaj, i ne mogu vidjeti logiku. kakve veze sa civiliziranim turistickim sadrzajima ima taj karamarko, pa biskup, pa hdz stvarno, ljudi, smijesno!

problem je ocigledno u tome sto ti sadrzaji izlaze iz svojeg azamuta (ne bi li hrvatska rijec namjesto tog turcizma bila - vidokruga) i odrzavaju se tako da remete javni red i mir, van zidova azamuta

onda, kakve veze sve to ima sa Thompsonom i sa proslogodisnjim biskupovim humanitarnmi koncertom koji NIJE bio odrzan nasred Sibenika, vec na prostoru bivse vojarne Bribirskih knezova usred neke pustaije

Vatikan nije puškama branio Hrvatsku ali je dobro sjeo na naš novčanik. To što nas je priznao, Hrvatska odavno plaća vatikanskim ugovorima, uplitanjem u obrazovni sustav i plaćanjim 3000 vjeroučitelja da nam formiraju nove podrživače drevnog ideološkog sustava.

Tebi u dalekoj Australiš nema logike usporedba buke kafića u turističkom gradu i mahnito zvonjava u 6 ujutro popa u ostatku zemlje



a da ne spominjemo to isto u turističkoj zoni gdje bude turiste koji su netom zaspali
Kao mene na ondak na Puntu...

Vjerovatno se tamo spava sa čepovima na uši od klokanove kože...ili su katoličke crkve izgrađene u pustinjama gdje zvonare do mile volje i nitko ih ne čuje.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Azimut

AzImut ne azamut - arapski jer su Arapi dali puno toga u matematici

http://ahyco.uniri.hr/seminari2007/p...tematike/6.htm

Fascinatno je neznanje i svođenje pronađenog na produkt jedne nacije zaboravljajući da = nulu - zero - ništicu na hrvatskom izmisliše zamisli Arapi kao i arapske brojke s kojima rado barataš kad nešto kupuješ.

Bitno je da je polupismeni Tompson domoljub platnog prometa, reve o domoljublju zaboravljajući platiti toj istoj državi porez.
Srušio mu se arapski Azamut na glavu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 28.08.2014., 16:44   #1649
Hodza ne urla da mu smetaju kafići koji rade za turiste i iz koji brenta glazba.
Jasno mu je da se od turizma živi.
On pusti traku 5 puta na dan a turisti ne idu zbog toga van.

Dapače, imaju turističku sezonu dužu od 6 tjedana

I svi sretni!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 28.08.2014., 17:06   #1650
Ovo nije tema o Thompsonu.

Čisto da se ne zanesete u tom pravcu.
Meadow is offline  
Old 28.08.2014., 17:09   #1651
Ljudi kojima smetaju zvona bi mogli na turistička odredišta udaljena od naselja, npr. svjetionike ili puste otoke...
Zvona su naš identitet, ponos i baština naša isto kao mujezinova molitva s minareta kod muslimana.
Kako poštujemo njih kad odemo u goste, tako je pristojno poštovati i nas ovdje, zar ne?
Tko zna za bolje od ovoga http://www.youtube.com/watch?v=bEKurrs-0VA ?
Kresimir Fly is offline  
Old 28.08.2014., 17:15   #1652
Quote:
Kresimir Fly kaže: Pogledaj post
Tko zna za bolje od ovoga http://www.youtube.com/watch?v=bEKurrs-0VA ?

Zna...https://www.youtube.com/watch?v=0uq2hXlo9LA

Nije stvar nepoštivanja već ometanja sna bilo da se buči ili zvoni u 6 ujutro.
Posve je isto lupa li ti glazba ili te zvono strese iz kreveta - budan si!

Uostalom turizam ima svoja pravila i kad se to ne poštuje ide dalje tamo gdje se može potrošiti novac bez ometanja.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 28.08.2014., 17:15   #1653
Priopćenje za javnost Šibenske biskupije u svezi s prosvjedima i medijskim napadima na Crkvu i šibenskog biskupa mons. Antu Ivasa koji su započeli kao reakcija na policijsku intervenciju u noćnom klubu Azimut i privođenje vlasnika istoga

Zgroženi smo medijskim i političkim napadima kojima je ovih dana izložen šibenski biskup mons. Ante Ivas, a s njime cijela Katolička Crkva u Šibeniku sa svojim svećenicima i vjernicima. Potpuno neutemeljeno i bez valjanog povoda biskupa se optužuje za ''kulturocid'', ''klerofašizam'' te ''spregu Crkve, politike i policije'' kojima je za cilj, kako se to u navedenim optužbama navodi, zatvaranje kluba Azimut, koji djeluje u strogom centru Šibenika u neposrednoj blizini katedrale.

Začuđujuće je ponajprije kako se incident u klubu Azimut, s kojim biskup nema baš nikakve veze, pretvorio u pravu medijsku hajku na njega i Crkvu, a koji je kulminirao ''mirnim prosvjedom'' pod parolama kao što su: ''Biskupe, večeras nema spavanja'', "Ovo je klerofašizam u kojem ne želimo živjeti" i sl., a sve u svrhu, kako to prosvjednici ističu, da se biskupu pokaže što su tolerancija i kultura, jer je, po njihovom mišljenju, upravo on odlučio ugasiti spomenuti klub. Pri tome je sam uzrok incidenta, a to je remećenje javnog reda i mira, ometanje i vrijeđanje policije od strane dvojice vlasnika kluba koji su, kako nas je izvijestila policija, bili pri tome pod utjecajem alkohola i radi toga privedeni, ostao sasvim po strani i bez javne osude kao da se radi o nečemu sasvim beznačajnom ili normalnom. Štoviše, njih se unatoč tome bezrezervno predstavlja kao promicatelje kulture među mladima. Što reći na to osim: ukoliko je to primjer ''kulture'' i ponašanja kakve se želi promicati među mladima našega grada, onda je to za nas zbilja zabrinjavajuće i s punom odgovornošću izjavljujemo da će Crkva protiv toga dizati svoj glas.

Jednako tako, kada se već ovaj incident povezao s negodovanjima biskupa protiv prekomjerne buke u noćnim satima, začuđuje potpuno ignoriranje stvarnog problema od strane ''prosvjednika'' i medija koji su im se stavili u službu, a to je da se već dugo na istu žale gotovo svi okolni stanari te neprimjerenost jednog takvog sadržaja u strogom povijesnom centru našeg grada i u neposrednoj blizini katedrale. Tu posebno mislimo na ljetnu pozornicu kluba. Spomenuti stanari u svojoj do sada sasvim bezuspješnoj borbi za svoja građanska prava obraćali su se više puta samom biskupu i župniku katedrale.

cijelo priopćenje: http://www.sibenska-biskupija.hr/ind...ija&Itemid=283
Tut-tut is offline  
Old 28.08.2014., 17:20   #1654
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zna...https://www.youtube.com/watch?v=0uq2hXlo9LA

Nije stvar nepoštivanja već ometanja sna bilo da se buči ili zvoni u 6 ujutro.
Posve je isto lupa li ti glazba ili te zvono strese iz kreveta - budan si!

Uostalom turizam ima svoja pravila i kad se to ne poštuje ide dalje tamo gdje se može potrošiti novac bez ometanja.
Izbor ti je dobar, no meni je ona moja pjesma bolja...
Mislim da je za naš turizam jako mali problem zvonjava kad su hoteli ionako većinom smješteni izdvojeno (ne da mi se dokazivati, ali je tako) od naselja s crkvama i zvonima.

Tko će kuda na odmor, svatko bira sam...
Kresimir Fly is offline  
Old 28.08.2014., 21:30   #1655
Quote:
Kresimir Fly kaže: Pogledaj post
Ljudi kojima smetaju zvona bi mogli na turistička odredišta udaljena od naselja, npr. svjetionike ili puste otoke...
Zvona su naš identitet, ponos i baština naša isto kao mujezinova molitva s minareta kod muslimana.
Kako poštujemo njih kad odemo u goste, tako je pristojno poštovati i nas ovdje, zar ne?
Tko zna za bolje od ovoga http://www.youtube.com/watch?v=bEKurrs-0VA ?
Može, onda neka svećenici isto tako prihvate buku ispred svojih crkava ako su oni prvi koju ju stvaraju. Nije li to pošteno?

Znači, ja ću prihvatiti da me bude u 6 ujutro bez ikakvog razloga, ali kad se zabuči ispred crkve, onda je to razlog da se zove policija.
Meadow is offline  
Old 28.08.2014., 21:58   #1656
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
A to što postoje crkve koje zvone u 6 ujutro i to usred turističke sezone, to nikomu ništa, to je možda u redu? Da ja odem na odmor i moram se buditi svako jutro u 6 u selu od 10 baba jer lokalnom popu tako pada na pamet? To je u redu ponašanje?
haha, to je jedino sto volim od rimokatolicke crkve, a ti bi to ukinila
Neke zvone svaki sat, ali primijetim zvono mozda jednom dnevno,. Sad sve ove nove crkve imaju neka umjetna zvona, pa i muziku sviraju...ne svidja mi se to, nije to vise to
tkototamopjeva is offline  
Old 28.08.2014., 22:26   #1657
Nije poanta da se zvoni, već KAD se zvoni.
U 6 ujutro nije primjerena zvonjava u naseljenom mjestu.
U 6 popodne bi bilo. u 4 popodne ne bi bilo jer je kućni red.
Svako jutro u 6 ujutro ne bi bilo jer je također kućni red.

Ista pravila trebaju vrijediti za sve.
Znači, u 6 popodne ću ja raspaliti glazbu a svećenik će zvoniti. Susjedi ako ne žele slušati, neka slobodno odu šetati. U 6 ujutro nitko ne bi trebao zvoniti ni puštati glazbu ni bučati, već mirovati, iz solidarnosti prema drugim s kojima se živi u zajednici naseljenog mjesta.


Da ja pozovem policiju jer ovaj zvoni svako jutro u 6, pitam se što bi bilo.... ništa!
Meadow is offline  
Old 29.08.2014., 09:02   #1658
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne živim u Šibeniku niti znam koliko decibela ima ali znam koliko lokalna crkva u mome kvartu zvonjavom u cik zore budi naokolo...a turizma tu nema osim na dan proštenja.
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
A to što postoje crkve koje zvone u 6 ujutro i to usred turističke sezone, to nikomu ništa, to je možda u redu? Da ja odem na odmor i moram se buditi svako jutro u 6 u selu od 10 baba jer lokalnom popu tako pada na pamet? To je u redu ponašanje?
Ma točno znam kako je to. Naime prozor mi gleda na zvonik, tako da sam poptuno navikao na crkveni zvon. Osim toga, velika je razlika između crkvenog zvona koji traje maksimalno nekoliko minuta, i nekakvog partija koji kontinuirano kroz noć širi buku često puno neugodnijeg i nesnosnijeg karaktera. Ljudima koji žive uz crkve je to rijetko problem.

Što se turizma tiče,kad netko bira destinaciju, ako mu smeta - neće izabrati apartman kraj crkve i šlus.
Crni_Jack is offline  
Old 29.08.2014., 10:32   #1659
Quote:
Crni_Jack kaže: Pogledaj post
Što se turizma tiče,kad netko bira destinaciju, ako mu smeta - neće izabrati apartman kraj crkve i šlus.
Svi manji gradovi u Dalmaciji imaju crkvu u svojem središtu i bude zvonjavom u 6 sati.
Nitko ne razmišlja o faktoru buke svi nastoje živjeti od turizma.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 29.08.2014., 10:44   #1660
Mislim da malo miješate neke stvari vezano za Šibenik.

Pod br. 1 to je totalno napuhana medijska priča. Biskup Ivas je takav kakav je -tvrdolinijaš i konzervativac, ali s druge strane Azimut i njegovi vlasnici zaista nemaju dozvolu za ono štro su radili. Da smo normalna država tu bi svaka priča prestala i Azimut bi ili ishodio dozvolu, ili (što je vjerojatnije s obzirom na lokaciju) ne bi dobio dozolu za vanjsko korištenje iza 12 h i ne bi mu palo napamet to kršiti.

Zvonjava je opet specifičan problem i mene osobno također zna probuditi u mjestu u kojem sam jako često, ali čovjek se navikne nakon par dana.
Ono što je zaista istina je da je to dio identiteta naših mjesta i u određenmim segmentima izlazi iz religijskih okvira. Da budem iskren -ne sjećam se da sam ikada čuo nekog stranog gosta da se žali na buku zvona... .
denman is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.