Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 08:53   #81
meni je vrlo drago čuti da je nekome uspjelo pred sam postupak mpo! to su divne priče i uvjere nas da postoji nada. ali opet ponavljam ovisi gdje je problem.

da je poanta samo u opuštanju pa ne bi ljudi desetke tisuća kuna trošili na fizički i psihički bolne postupke. lijepo bi te pare uplatili za mjesec dana kariba ili već neke destinacije i opuštali se.
vjerujte da bi svatko radije ležao na plaži i gledao palminu krošnju nego na stolu za punkciju gledao lampu na stropu i molio Boga da ne padne u nesvjest kad bol prereže.
pa ipak većina nas će zadnju kunu dati za ovu drugu varijantu..
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 08:59   #82
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
želim samo reći svima koji pišu čudnovate priče o trudnoćama povodom opuštanja, molim vas, ali MOLIM vas nemojte to govoriti ljudima koji pokušavaju zatrudnjeti. to ne pomaže, to baca u očaj.
Ovo potpisujem od prvog do zadnjeg slova!

Snoopyce, ja ti neću pričati nikakvu priču sa sretnim završetkom iz stvarnog života jer mi ih je već pun kufer, a bome ti neću ni reći da se opustiš (jer ja poludim kad mi netko to veli), a Bože mili ko od nas se ne bi htio opustiti, al kako? Kod mene, recimo, je to nemoguća misija, jer minimalno dva puta mjesečno kod doktora čujem kako nemam vremena čekati i moram što prije ostati trudna jer mi je endometrioza sj***** cijelu utrobu, doduše operirala sam ju al vele vratit će se brzo... Gle, ja ću ti reći da najprije napraviš sve moguće pretrage, da ti kasnije ne bi bilo žao jer nisi učinila sve kaj si mogla, ovak ćeš barem sama sebi reći ok, probala sam sve i ipak ne ide. Sretno!
__________________
Ono što će davati svjetlo, mora izdržati izgaranje!
hana86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:00   #83
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
meni je vrlo drago čuti da je nekome uspjelo pred sam postupak mpo! to su divne priče i uvjere nas da postoji nada. ali opet ponavljam ovisi gdje je problem.

da je poanta samo u opuštanju pa ne bi ljudi desetke tisuća kuna trošili na fizički i psihički bolne postupke. lijepo bi te pare uplatili za mjesec dana kariba ili već neke destinacije i opuštali se.
vjerujte da bi svatko radije ležao na plaži i gledao palminu krošnju nego na stolu za punkciju gledao lampu na stropu i molio Boga da ne padne u nesvjest kad bol prereže.
pa ipak većina nas će zadnju kunu dati za ovu drugu varijantu..
naravno da dijete nema cijenu i da će roditelji dati i novce koje možda i nemaju samo da ostvare trudnoću. ja nisam pitala za cijenu nikakvih pretraga, sve sam platila i plaćala bih i dalje i to mi ne bi bio bačen već izuzetno dobro uložen novac. pa dijete je nekima ostvarenje sna. meni je definitivo bilo...
ali nada i sreća postoje i u to treba vjerovati...
ja sam inače osoba koja ostvari sve što naumi, ali ne odmah i ne olako. oko svega se moram pomučiti barem dvostruko više nego drugi, ali na kraju se sve ostvari. valjda je tako bilo i s trudnoćom.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:02   #84
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
rossi..po meni je to čista sreća, tvoja i slične priče...
ne opuštanje, sreća...
upravo tako. I na jednu takvu dođe 10 onih kojima se to nije desilo al uvijek se govori u samo tom jednom čudu koji se je desilo i to onda postaje kao motiv za onih 10.
Ja sam stvarno čula divnih primjera ovakvih i onakvih. Al eto nikako da mi se desi I nikakva utjeha mi nije što znam da se nekome desilo ili se može desiti. Samo mi bude gore jer se pita zašto sam ja ta hebena stranka ...

a inače ... evo reći ću i to kad smo kod koncetracije na druge stvari u životu. Ja nisam tip koji pada u trans kad vidi tuđe klince, ne tulim svaki mjesec kad dobijem mengu, živim 100% na svim segmentima svog života od kojih je želja da proširim našu malu obitelj jedan dio.
Radim posao koji volim, radim stvari koje me vesele i ispunjavaju ... dakle nije da sjedim doma od menge do menge i padam u depru svakim neuspješnim ciklusom. Živimo po motu znamo da jednom bude a dotad ajmo živjeti što normalnije, guštati jedan u drugom, raditi sve što možemo da bi premostili problem ... ali ne biti u 24/7 pritisku od toga. I uistinu kad odem na more 3 tjedna ne mislim o ničemu osim o odmoru i vremenu u kojem guštam sa svojim dragim. I znate kaj, takvih mora je u ovih godina bilo ohohoooo ... dakle nije da nije bilo prilike za spoticanje
Al eto nisu se zvjezde posložile i onda treba imati kako je Torma rekla plan B. Uvijek se nadati čudu ali imati i djelovati na planu B.

Mare divan post si napisala
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:05   #85
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
.....
hoću samo reći da su neki ostvarili trudnoću kad su to najmanje očekivali...
Nikad mi nije bila jasno, a ni neće, kako postići to stanje "najmanjeg nadanja i očekivanja" kad se iz mjeseca u mjesec NADAŠ da je baš taj put uspjelo?
Eto, jednostavno ne kužim kako resetirati mozak, a kad je želja toliko jaka, da se jednostavno prestane nadati?
tartaruga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:09   #86
ja bih svakome tko se bori sa neplodnošću umjesto ovog "ma samo se opusti doći će kad tad" rekla samo nemojte odustati i posustati! svaki neuspjeh pruža šansu da će baš slijedeći put biti dobitan. i svaki neuspjeh samo više diže vrijednost onom trenutku kad ćete grliti taj mali mirišljavi smotuljak i reći Bože, hvala ti jer je svaka suza i svako razočaranje bilo vrijedno ovog trenutka.

ne odustajte! ljudi se bore u životu i za puno manje bitne stvari!
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:17   #87
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Nikad mi nije bila jasno, a ni neće, kako postići to stanje "najmanjeg nadanja i očekivanja" kad se iz mjeseca u mjesec NADAŠ da je baš taj put uspjelo?
Eto, jednostavno ne kužim kako resetirati mozak, a kad je želja toliko jaka, da se jednostavno prestane nadati?
u mom slučaju je to bilo koncentriranje isključivo na čin potpomognute oplodnje, bilo me užasno strah i nisam razmišljala o konačnom cilju odnosno bebi već o samom postupku. prirodno zatrudnjivanje mi nije bilo ni u petnim žilama, a desilo se...
ne želim nikome ništa negativno ili pozitivno sugerirati ili nešto slično samo reći da nada uvijek postoji i da se takve stvari dešavaju. ne može nitko sebe reprogramirati i reći nemoj misliti o trudnoći nego o nečem trećem. to se desi ili ne desi samo od sebe.
u svakom slučaju od srca vam želim svoj priču.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:30   #88
da ne bi bilo da moje najblize isljucujem iz problematike, na pitanje kako stvari stoje (reproduktivno gledano), pocnem objasnjavati frendici o cemu se radi. pa objasnim endometriozu, spomenem mutaciju MTHFR i lupus koji ocito imaju veze s smetnjama u cirkulaciji (= citaj smetnje u implantaciji, spontani i prerani porod moj gin pripisuje lupusu)..spomenem da cu nakon transfera (ako dodje do toga, haha) morati uzimati heparin..dakle da razrijedim krv.

ona: znas, kod nas u vrticu imaju jedni roditelji koji su deset godina pokusavati i prosli MPO. na kraju su odustali od svega i otisli na godisnji i ona je zatrudnila

ja: hoces ti meni reci da trebam ici na godisnji da se opustim (pa svake godine ga radim vise puta)

ona: ma ne to, valja se opustiti..to nekad dodje kad se najmanje nadas

ja: hoces reci da ljudi nisu radili 10 godina godisnji do ovaj put?

ona: ma ne, ali ovaj put su se ocito opustili

ja: koliko si sigurna da nisu isli na turisticki IVF u cesku ili koju drugu zemlju

ona: ma ne znam, ja sam kazem ono sto znam

ja: (popljuvala je pravo) ja ti pola sata objasnjavam o problematici da bi me ti na kraju ubila u prici o opustanju. i ja svake godine idem na godisnji 'opustam se' jelte..ali nije stvar o opustanju. kad smo zaceli curu imala sam turbo stres. po tome ona ne bi smjela ni biti rodjena..

ona: pa eto, nemoj zamjeriti...blabla..

ja: dobro je da se ovaj razgovor vodio telefonski, tako sam raspolozena da je bolje da nas dijeli 20 kilometara
toliko o opustanju..

mozda se lakse opustiti kad znas da je sve u redu..ali valja najprije skuziti da li je sve u redu ili nije...a za to su bitne u najmanju ruku konzultacije i pretrage
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:36   #89
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

mozda se lakse opustiti kad znas da je sve u redu..ali valja najprije skuziti da li je sve u redu ili nije...a za to su bitne u najmanju ruku konzultacije i pretrage
možda nekad ljudi samo ne znaju šta reći pa lupetaju gluposti
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:38   #90
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
možda nekad ljudi samo ne znaju šta reći pa lupetaju gluposti
pa bolje ne reci nista..zazeliti srecu ili slicno..
kao da ti navedeni nikad nisu bili na godisnjem..haha..dobro je slajka rekla
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:47   #91
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
pa bolje ne reci nista..zazeliti srecu ili slicno..
kao da ti navedeni nikad nisu bili na godisnjem..haha..dobro je slajka rekla
ma slažem se ja s tobom,i mene osobno to živcira,jer vidim koliko je ta spika debilna,ja da sam na tvom mjestu spustila bi slušalicu,ošla do nje i izvukla uši na mašnu zezam se ,al sigurno je bezveze,ti se namučiš ,objašnjavajuć a ona onda izjavi takav glupi klišej samo ne znam jel ga ona svjesna il zaista vjeruje da će ti ta spika pomoći da se osjećaš bolje..
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 09:58   #92
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
ma slažem se ja s tobom,i mene osobno to živcira,jer vidim koliko je ta spika debilna,ja da sam na tvom mjestu spustila bi slušalicu,ošla do nje i izvukla uši na mašnu zezam se ,al sigurno je bezveze,ti se namučiš ,objašnjavajuć a ona onda izjavi takav glupi klišej samo ne znam jel ga ona svjesna il zaista vjeruje da će ti ta spika pomoći da se osjećaš bolje..
ma gle, oprala sam je i dalje smo prijateljice
mislim ono, ubijes se od objasnjavanja da bi ona na kraju rekla u stilu 'opusti se' toliko o slusanju..haha

no radi se o pausaliziranju..opusti se..gle..da je to recept MPO klinke bi bile prazne, ginici bi imali puno manje posla.
ja mislim da je luda sreca kad se nekome trudnoca zaleti u trenutku kada dignu ruku od nje (itd..)
uvijek ce biti prica tipa par XY se trudio 10 godina, odustali i tek onda im se zaletilo..isto tako puno vise ima onih kojima se u istoj semi nije zaletilo, samo sto to nije nista senzacionalno..takvi obicno sute..jel
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:48   #93
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
Torma

Slazem se sa svakim slovom.

Ja sam valjda dva puta napisala slican post pa odustala od istog.
Ono od opustite se i cekajte da se desi cudo imam tikove. Ono hodam 5 godina na tom svom putu i majke ti nikako da se spotaknem vise u to cudo a sve frendice od frendice, prije i rodjakinje od nekoga se svako malo spoticu na cudesa a meni bi to trebala jelte biti duhovna hrana, utjeha i nada dok i ja cekam da se spotaknem

Svako prodje losu fazu. Ono sto ja ne zelim jest probuditi se jedno jutro sa xy godina i pitati se da li sam napravila bas sve sto sam mogla prije nego sam odustala i preslozila zivot u drugom smjeru. Cekanje da se desi cudo i opustanje svakako nisu najvisi nivo moje borbe iako povremeno ideja izgleda primamljivo
Kvalitetno se zivjeti moze sa svim odlukama ako su one donesene ciste i razumne glave.
potpisujem od a do ž
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:52   #94
Quote:
snoopyca kaže: Pogledaj post
Ovako, neznam kako da počnem, nekome se moram izjadati ko će me možda razumijeti....

Nakon kaj sam imala pobačaj prošle godine u 3 mjesecu ( 5 tj. trudnoće) čuvali smo se 6 mj i u 9 mj smo opet počeli sa pokušavanjem, kupila sam si trakice za ovulaciju, dočekala pozitivnu konačno i gin mi potvrdi ovulaciju i nikaj nije bilo, onda odem na drugi pregled gdje mi opet potvrdi O i ja pitam pa kak mi je onda socijalni reko da imam PCO.. i veli ona meni ti nemaš PCO tebi jedino kaj je je to da imaš produljene cikluse i to je sve... ( 29-64 dana)


I evo sad zadnji ciklus opet ja ulovim pozitivnu trakicu, s tim da kad je počela tamnitit smo počeli sa akcijom i kad su me pikali jajnici još smo taj dan za svaki slučaj jer me zadnji put ka su me pikali jajnici gin rekla da je O bila tako reći prije par sati, pokrili smo 4 dana prije O i dan O i opet nikaj... testovi su mi negativni, vadila sam TSH i prolaktin i super su, MM radio spermiogram i super je, a onih j****** rečenica opusti se mi je fakat dosta.

Nabavila sam si peseka da ne mislim o tome, da se opustim al ne nejde i bok.

i tako ja danas pitam mm kolko on hoće bebu i veli on meni samo radi tebe ( strah ga je a svaki put kad bi imala naravno umišljene smptome ljubio je trbuh i rastopio se od sreće) i pogotovo ovaj ciklus kad mi je trakica za O bila pozitivna a test na trudnoću iz istog uzorka malo potamnio al samo pola crtice da bi par dana kasnije bio negativan i imala sam osjećaj ko da sam opet pobacila makar M još nema a boli me ko da ću dobiti..

Jednostavno sam popizdila, i neću više bebu, jer mi idu na živce, svaka trudnica mi ide na živce a kad vidim bebu koja je stara otprilike ko moja što bi bila poludim, i rasplačem se skoro ( makar kako ide vrijeme sve manje i manje me to pere - bar nekaj pozitivno)

I nemogu pratit bazalnu jer radim na takvom poslu, bojim se da ću svaki put pobaciti jer dižem teško na poslu, i imam svakakve strahove u vezi svega toga i sad ću jednostavno pustiti sve na miru, neću se više štedjeti, dizat ću sve, sve ću raditi a ako će mi ikada biti suđeno da konačno postanem trudnica bit će, na silu nejde jbg....

Ne mora nitko nikaj odgovarati tak i tak je napisano zbrda zdola samo sam htjela javno reći kaj mislim. Nemojte se ljutiti samo sam si sva jadna i očito me pere PMS.

I da one koje me se sjećaju, namjerno nisam dolazila ovdje da ne gledam sve te simptome i ne umišljam još i više al eto, morala sam reći ovdje gdje je sve i započelo kaj sam i u kojoj situaciji sam....

I znam da će one cure koje imaju neku dijagnozu reći al ova bar nema niakj dijagnosticirano, nema problema problem joj je u glavi- znam i baš zato to želi tako javno reći
upadam tu na 5. stranici ne da mi se sve čitati, ali je li ti se dečko testirao? pobačaji mogu biti i zato kaj njemu spermići nisu normjalni.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 11:58   #95
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
ja bih svakome tko se bori sa neplodnošću umjesto ovog "ma samo se opusti doći će kad tad" rekla samo nemojte odustati i posustati! svaki neuspjeh pruža šansu da će baš slijedeći put biti dobitan. i svaki neuspjeh samo više diže vrijednost onom trenutku kad ćete grliti taj mali mirišljavi smotuljak i reći Bože, hvala ti jer je svaka suza i svako razočaranje bilo vrijedno ovog trenutka.

ne odustajte! ljudi se bore u životu i za puno manje bitne stvari!
evo ovako sam i ja razmišljala. i 8. beta je bila skoro 900. i sad me 2 cure lupaju nakon 10 pretužnih godina.
a kad mi netko kaže opusti se, iako znam da misli sve najbolje, dođe mi da ga lansiram na misec.
opusti se.... mi imamo DIJAGNOZE, samo što nitko dijagnoze neplodnih ljudi ne uzima za ozbiljno.
jednom mi je tako puka film, bila sam grozna (ali s obzirom koliko je ta žena bila grozna prema meni cilo vrime nisam se puno grizla).

njenom mužu je taman bio dijagnosticiran rak prostate, a ja se spremala za svoj 7. postupak. a ona će meni da šta se trujem lijekovima, zašto ne odem na neki otok, lipo se opustim, nasunčam, zajebajem i doće beba.



onda sam joj mrtvo ladno rekla - zašto će tvoj muž sada uzimati lijekove, zašto ne ode na otok, nasunča se, zajebaje, proći če mu rak...

ova me gleda u čudu... ajme, skroz sam bila pukla. pitala sam je zašto se sve druge dijagnoze, od išijasa do raka (koji je ekstreman primjer, znam) shvaćaju ozbiljno, a naše dijagnoze su zajebancija koja se može izličit vikendom na braču.

uf, sad sam opet zapjenila......
fuzzy73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:05   #96
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
upadam tu na 5. stranici ne da mi se sve čitati, ali je li ti se dečko testirao? pobačaji mogu biti i zato kaj njemu spermići nisu normjalni.
spermigram je normalan, kako i piše u postu koji si quotala.
livadica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:30   #97
Quote:
fuzzy73 kaže: Pogledaj post
... opusti se.... mi imamo DIJAGNOZE, samo što nitko dijagnoze neplodnih ljudi ne uzima za ozbiljno.

pitala sam je zašto se sve druge dijagnoze, od išijasa do raka (koji je ekstreman primjer, znam) shvaćaju ozbiljno, a naše dijagnoze su zajebancija koja se može izličit vikendom na braču.
upravo ovo mene najviše boli... što me svi pogledaju ko da sam hipohondar i još me najbolja prijateljica upitala kako bi ja mogla pristati na to da mi smrznu embrije, što će biti s njihovim dušama?! toliko sam bila pogođena da sam se rasplakala ko nikad...
Gospođa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:32   #98
Slažem se s ovim o opuštanju koje će dovesti do trudnoće. To je moguće jedino u slučaju da je stres jedini uzrok neplodnosti (što se događa, kod mene je problem s hipofizom-skoro da nema hormona, od jajnika do štitnjače, pa šećer koji se ne poremeti u stresu).
Ali kad je organizam tako osjetljiv i trajno oštećen, ne da se ni to autosugestijom. Međutim ova žena treba stati s time, ali ja vjeujem da će joj biti potrebna mala pauza, mnogo manja nego što ona misli sada.
Tolika želja za majčinstvom nije nestala preko noći, ali takav emocionalni teret se nagomilao da se ona više ne nosi s time (po svom iskustvu govorim, možda i nije tako). Društvo je jako orijentirano na djecu, čim uđemo u neke godine, svi oko nas dobijaju djecu i , bez loše namjere, ali bez puno obzira, ljudi samo o tome pričaju. To ej razdoblje kad ti se ekipa počne viđati po dječjim rođendanima i babinjama...A tek hodočašćenja kod doktora, ajme s eonome tko ej na to prisiljen, na mene se jednom jedna luda ginekologinja derala da ću imat pobačaje, vanmaterične trudnoće jer mi je maternica takva, da se pomirim s time (promijenila sam je, Splićanke bi pogodile o kome je riječ). Nije bila u pravu, srećom, ali cijelu trudnoću nisam čučnula ni podigla ništa, svakim krvarenjem smo se opraštali od bebe...tek danas, kad mala ima godinu, osjećam taj stres, nisam spremna sada to proći, iako silno želim i drugo dijete, dosta sam starija od postavljačice teme...
Uglavnom, u jednoj knjizi o nepolodnosti sam baš čitala da posoje dva mita-jedan je taj da se trudnoća dogodi kad se negdje ode na opuštanje, drugi mit je da se dogodi kad parovi usvoje dijete, pa onda zatrudne bez problema. Istraživanjem je to opovrgnuto. Ljudi misle da je to tako jer se o takvim primjerima priča, to se pamti, halo efekt...jednostavno nije istina.
No, odmor koji je potreban ovoj ženi je nešto što si ona može priuštiti u svojim godinama, taj odmor neće trajati 10 godina, a kako od zabave i opuštanja neće zatrudniti, neće ni od brige. Vjerojatno je da će je čekati opet pregledi (a možda i neće), no što je s njenom psihom, emocijama, po meni je mit i to da kad dobiješ bebicu sve zaboraviš. Da, vrijedno je svega, ali da baš ne ostavi traga-ostavi. Žena je umorna. Nema se kome opravdavati-ni društvu, ni forumu, ni mužu...neka se odmori. Od briga, ne treba apstinirat od seksa. Kao da nosi neki transparent na čelu o svojim planovima za bebu, kalendar joj je garant išaran datumima pregleda, ciklusa i slično. Pa, očito je pod takvim pritiskom ka dgovori o odustajanju..kao da će zauvijek odustati,kao da joj je svega dosta...to su stvarno znakovi opterećenja i kad već nema 39 godina, možeš si uzet malo normalnog života, odmora. Opet ponavljam, nije to odustajanje...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:37   #99
Quote:
Gospođa kaže: Pogledaj post
upravo ovo mene najviše boli... što me svi pogledaju ko da sam hipohondar i još me najbolja prijateljica upitala kako bi ja mogla pristati na to da mi smrznu embrije, što će biti s njihovim dušama?! toliko sam bila pogođena da sam se rasplakala ko nikad...
Meni je prijateljica isto rekla da ona to nikad ne bi, na MPO, što bi rekla sutra djeci, kad im je rođendan ...To je bilo davno, dok još nije saznala svoju dijagnozu, nažalost, ubrzo je postala ekspert za probleme s neplodnoću...Nije mislila loše, jednostavno, nije mislila, sit gladnu ne vjeruje. A ne pomaže ni to što se kod nas u javnosti time bavi KC, tako da onaj tko nije u tome, nema što pametna za čuti...Bolje bi bilo da se šuti.
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 12:56   #100
ja se stvarno divim vama MPO trudnicama, svaka vam čast na hrabrosti i strpljenju i svim mukama koje je potrebno pretrpit da bi na kraju ipak dobile ono što ste najviše željele-vaše dijete, i smatram stvarno da vaša djeca mogu itekako biti ponosna na vas(roditelje) koji ste učinili sve što je bilo u vašoj moći kako biste ih donijeli na ovaj svijet!!!!!

i zato se opustite sada kada ste napokon mame, mislim da je to jedino što bi vam itko smio reći!!!!!

i svima koje to još nisu želim punooooooo sreće u namjeri da postanu!!!!
cocolina0508 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.