Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2010., 18:51   #1
Alternativni pristup

Znam da se na nekoliko tema priča o ovoj terapiji, pa bi možda bilo zgodno sva iskustva objediniti u jednoj temi.

Moja priča je skoro 2 godine pokušavamo, mm ima normo... ja imam "granični" PCOS, dakle pobrkane hormone, probali smo ciljane odnose sa stimulacijom (5 ili 6 puta) i bili na 2 inseminacije - onda je došao Milinović i zasitila sam se svega, pa sam odlučila probati sa Tešićem.
Nakon mjesec dana pijenja svega, ciklus mi je trajao točno 28 dana (prvi put otkako nisam na pilulama) - sad čekam dalje.

Kakva su vaša iskustva?
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 19:26   #2
Nemam iskustva al ta terapija mi se čini ok-čajevi,propolis,matična mliječ,jabučni ocat..
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:41   #3
frendica je bila kod njega na terapiji...bezuspješno...nakon svih terapijla...
insjemenacija i umjetne oplodnje zatrudnila je prirodnim putem...i rodila curicu...

al mislim da ne može štetiti...treba sve probati...i nekom će sigurno pomoći...sretno...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 11:52   #4
Ja sam za to da se prvo uvijek pokuša s prirodnim preparatima a tek onda krene s agresivnijom terapijom lijekovima.Samo je ne bi tom Tešiću davala pare,ono što on prodaje ženama prodaje po jako skupoj cijeni,da si sama to ideš kupit prođeš puno jeftinije.Koliko sam čitala-svima daje jednaku terapiju-ujutro čaj od kadulje,popodne zdravac a navečer matičnjak po jednu šalicu,tri puta na dan matična mliječ,tri puta propolis,i jab.ocat.To si svako može kupit sam u ljekarni ili kod medara,travara..
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 15:22   #5
Evo ovo je Tešićeva terapija (preuzeto sa ringeraja.ba);

1. ČAJEVI
- U toku prijepodneva popiti jednu šolju čaja
-SALVIA OFFICINALIS (Žalfija)

-U popodnevnim časovima popiti jednu šolju čaja
-GERANIUM ROBERTIANUM (Crveni zdravac)

-U večernjim časovima popiti jednu šolju čaja
-MELISSA OFFICINALIS (Matičnjak)

Priprema
U šolju sipati jednu kafenu kašičicu čaja i preliti sa 2 dl proključale vode.Nakon 15-20 min. procijediti sačekati da se ohladi i piti gutljaj po gutljaj, što duže to bolje. Čajeve popiti u toku dana
Cajevi 1 i 3 mogu se zasladiti medom po želji

2. MATICNA MLIJEČ
Ujutru i uveče, najmanje pola sata pre jela uzeti po jednu plastičnu kašiku (nikako metalnu!!!!). Mliječ polizati kao lizalicu, ne gutati već da polako sklizne niz grlo. Teglice držati u frižideru

3.PROPOLIS KAPI
U toku dana 3*10 kapi propolisa, može u vodi ili na kocki šećera

4.JABUKOVO SIRĆE (OCAT) I MED
Svako veče u času vode ramutiti 2 kafene kašike meda i 2 kašičice jabukovog sirćeta (Nabaviti 2 kg meda i 1 l jabukovog sirćeta)

Ta njegova terapija košta 300 eura, što je stvarno previše novaca za ovih par biljaka i ostalo.Sve to možete nabaviti u biljnoj ljekarni i kod medara po punooo povoljnijim cijenama.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 00:28   #6
ja se ne slažem baš sa ovom zadnjom rečenicom.

u njegovu terapiju se ne razumijem i tu nemam što napisati ali znam da su trave u Bosni (i to Hercegovina) i u Srbiji (južna Srbija) najkvalitetnije na Balkanu (da se tako izrazim).
Med se ne kupuje u Hrvatskoj jer je naše pčelarstvo dno dna već se također naručuje iz Bosne ili Srbije i to baš zbog tih istih trava.

Ja osobno ne vjerujem u recept već u kvalitetu proizvoda.

Ako kupuješ matičnjak u Intersparu ili u Subanu .. to nije taj pravi orginalni Matičnjak kao da ga naručuješ od nekog narodnog travara..

Ja godinama sve biljke naručujem od sestrične iz Bosne a med iz Srbije, kao što sam pila vodu iz izvora Vrnjačke Banje... to sam pila i u vrijeme prije nego što smo radili i prvu a i drugu bebu..

Zatrudnila sam doslovno ODMAH.. e sad da li je to do trava ili meda ili neznam čega... ali ponavljam obzirom na kvalitetu i podneblje koje trave uspjevaju gdje i koje su kvalitete uvijek bi uzela to od narodnog travara nego kupovala u Lidlu, Subanu ili Intersparu (jer Matičnjaka, Zdravca, i Žalfije) imaš i u Lidlu ali pitanje je kakav je i koje kvalitete
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:04   #7
Lara ...to sam baš ja htjela napisati! Nije samo bitno što piješ, nego i kvaliteta popijenog... Nisu iste biljke što rastu kod nas, u BiH ili Srbiji, ili one uvezene od tko zna kud i prodaju se na policama supermarketa!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 11:32   #8
Osobno bih probala stvarno svašta ako će nam to pomoći u zatrudnjivanju pa tako i Tešićevu terapiju.
U Tešićevu obranu mogu samo reći ovo što je napisala Lara - ljekovito bilje koje možete kupiti u svakoj trgovini ne da se ni izbliza mjeriti kao ono koje nabavite kod travara. Kao primjer mi je obična menta koju obožavamo svi doma i redovito pijemo čaj od mente - kupovna nije ni približno tako fina, intenzivna kao domaća.
Svatko će napraviti po svome.
Noli, nadam se da ćeš ubrzo objaviti plus
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 14:12   #9
Ja sam pila njegovu terapiju, malo mi je čudno što svima daje istu terapiju bez obzira na dijagnozu, al eto probala sam nije se ništa pomaklo s mrtve točke šta se tiće bebe, al eto dok sam pila tu terapiju ciklus mi se skroz izregulira tako da to mogu nazvat pomakom. Triba probat nikad se ne zna kad može upalit, mi smo pili 3 mjeseca dalje nismo i sad čekamo inseminaciju pa da probamo i s tim.
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 14:50   #10
mene samo buni ta matična mliječ u teglici.. jel to neka medna mješavina s matičnom ili šta.. jer matična mliječ je izrazito nestabilna na zraku i temperaturi višoj od -18, pa se čuvati može samo u alkoholnoj tinkturi, liofilizirana u dehidriranoj pastili i eventualno u mednoj mješavini (ali tada treba znat koliko je i kojim postupkom homogenizirana).. svježa čista matična mliječ ne postoji, odn, moš je ti stavit u teglicu, al nikakve koristi od nje..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:30   #11
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja se ne slažem baš sa ovom zadnjom rečenicom.

u njegovu terapiju se ne razumijem i tu nemam što napisati ali znam da su trave u Bosni (i to Hercegovina) i u Srbiji (južna Srbija) najkvalitetnije na Balkanu (da se tako izrazim).
Med se ne kupuje u Hrvatskoj jer je naše pčelarstvo dno dna već se također naručuje iz Bosne ili Srbije i to baš zbog tih istih trava.

Ja osobno ne vjerujem u recept već u kvalitetu proizvoda.

Ako kupuješ matičnjak u Intersparu ili u Subanu .. to nije taj pravi orginalni Matičnjak kao da ga naručuješ od nekog narodnog travara..
u med se ne razumijem ali u biljke da i smatram da je i naše ljekovito bilje odlične kvalitete. Malo si pobrkala proizvođače i trgovačke lance koji se baš u ovom smislu se mogu uspoređivati jer jedan Interspar ili Lidl će naručivati ono što kupci traže bez obzira na kvalitetu. Uostalom, ako netko deklarira matičnjak onda to mora biti matičnjak ili ga treba prijaviti inspekciji, nema tu šta biti originalno ili ne. Jedino zemlja porijekla može biti različita, možda si na to mislila?
Mislim da proizvođači i uzgajivači bilja u Hrvatskoj imaju kvalitetne biljke i da se ne isplati davati tolike novce za terapiju koju si stvarno možemo u krajnjem slučaju i sami nabrati u prirodi (naravno, ako poznamo biljke).
Bilo bi zanimljivo znati gdje Tešić nabavlja biljke.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 13:28   #12
Quote:
aleta kaže: Pogledaj post
mene samo buni ta matična mliječ u teglici.. jel to neka medna mješavina s matičnom ili šta.. jer matična mliječ je izrazito nestabilna na zraku i temperaturi višoj od -18, pa se čuvati može samo u alkoholnoj tinkturi, liofilizirana u dehidriranoj pastili i eventualno u mednoj mješavini (ali tada treba znat koliko je i kojim postupkom homogenizirana).. svježa čista matična mliječ ne postoji, odn, moš je ti stavit u teglicu, al nikakve koristi od nje..
isto to je meni rekla faramceutkinja u biljnoj ljekarni i da maticna mlijec koja se prodaje nema ni M od maticne lijeci i da prava maticna mlijec ne smije stajat otvorena kad se jednom otvori da gubi kvalitetu,u biti jednom bi se trebala koristit a ostalo onda bacit..i to sta se prodaje kao maticna mlijec daje sve drugo pomjesano a ne to sta treba.isto to mi je rekla zena u PIPu..
sad...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:02   #13
Quote:
aleta kaže: Pogledaj post
mene samo buni ta matična mliječ u teglici.. jel to neka medna mješavina s matičnom ili šta.. jer matična mliječ je izrazito nestabilna na zraku i temperaturi višoj od -18, pa se čuvati može samo u alkoholnoj tinkturi, liofilizirana u dehidriranoj pastili i eventualno u mednoj mješavini (ali tada treba znat koliko je i kojim postupkom homogenizirana).. svježa čista matična mliječ ne postoji, odn, moš je ti stavit u teglicu, al nikakve koristi od nje..
Izgleda ti ko pasta od meda (da se tako glupo izrazim ) i ima okus ko preintenzivan med i mora se držati u frižideru, a pakirana je u malim teglicama, tak da jednu potrošiš za cca 2 tjedna.


Ja inače NE VOLIM med i muku mučim sa tom matičnom od prvog dana - zlo mi je i nekoliko puta sam se ispovraćala od nje i neki dan sam nekih pola sata nakon kaj sam je pocuclala dobila strašan osip (uz užasnu mučninu, naravno) tak da sam s tim prestala bar na neko vrijeme... Nisam ga još zvala da se prokonzultiramo o tome...
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:28   #14
da nije alergija na pčele?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:59   #15
ima ljudi koji su na pcelinje proizvode alergicni,ne podnose ih..a znam da osobe koje imaju problema sa stitnjacom nebi smjele maticnu mlijec koristit..
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe

Zadnje uređivanje OOOOOOO : 11.01.2010. at 22:14.
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:00   #16
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
..a znamdaosobe koje imaju problema sa stitnjacom nebi smjele maticnu mlijec koristit..


zašto

ja pijem kapsule, a imam hipo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:01   #17
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ima ljudi koji su na pcelinje proizvode alergicni,ne podnose ih..
da, na ovim kapsulama s matičnom mliječi kod mene piše to upozorenje
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:13   #18
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post


zašto

ja pijem kapsule, a imam hipo
ja sam kupila pastile muzu,i mislila da cu ih i ja piti ali posto imam isto hipo odustala sam..pise i u uputama da...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:23   #19
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Izgleda ti ko pasta od meda (da se tako glupo izrazim ) i ima okus ko preintenzivan med i mora se držati u frižideru, a pakirana je u malim teglicama, tak da jednu potrošiš za cca 2 tjedna.
vjerovatno je onda riječ o mednoj mješavini, jer čista matična se raspada na sobnoj temperaturi i jako brzo oksidira. med u kombinaciji djeluje kao konzervans, sad treba vidjet koliko je tešić dozirao mm i kako je homogenizirao (loša homogenizacija opet rezultira neučinkovitošću).

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
osobe koje imaju problema sa stitnjacom nebi smjele maticnu mlijec koristit..
matična mliječ je vrlo korisna, ali ipak nije čudotvorna i nema tako izraženo djelovanje kao farmaceutici. stoga, ako ćemo uzeti za ispravno da potiče rad endokrinih žlijezda onda je kontraindicirana samo u slučaju hiper, ali ne i hipotireoze.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
da, na ovim kapsulama s matičnom mliječi kod mene piše to upozorenje
na svim proizvodima apiterapije (med, medne mješavine, propolis, matična mliječ etc ćeš naći isto upozorenje). svi pčelinji proizvodi su uvjetno rečeno alergeni (polen, proteini...)..ako jedeš med bez alergijske reakcije, prolazi i propolis i matična i sve ostalo.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto to je meni rekla faramceutkinja u biljnoj ljekarni i da maticna mlijec koja se prodaje nema ni M od maticne lijeci i da prava maticna mlijec ne smije stajat otvorena kad se jednom otvori da gubi kvalitetu,u biti jednom bi se trebala koristit a ostalo onda bacit..
kao što rekoh: matična - liofilizirana i dehidrirana - pastile.
u mednoj mješavini. u alkoholnoj tinkturi. u takvim oblicima je multidozažna i može se koristit duže vrijeme (dok se ne potroši) i čuvati otvorena. u navodnom svježem obliku i čista = papilova i navlakuša.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto to mi je rekla zena u PIPu..
pametna neka žena..
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:29   #20
Ja nisam napisala da njegove trave ne valjaju, već sam napisala da je to previše novaca za tri vrste trava i matičnu mliječ koja, već je napisano ne može biti samo tako u teglici. Ali kad već pričamo o kvaliteti biljaka od kuda znate gdje su njegove biljke brane i da li su bez teških metala u sebi,pesticid i drugih stvari?!
Jer čisto sumnjam da je navedeno od kuda on nabavlja te biljke.
Može biti da ih kupuje na veliko iz recimo Mađarske, Bugarske ili neke treće zemlje pa ih pakira u manje vrećice i tako ih prodava pod domaće i po astronomskim cijenama. Nitko nije bio ovdje od nas sa njime privatno bio i vidio točno kako skuplja i od kuda nabavlja te kako skaldišti te iste biljke.
Jer nije biljku samo ubrat, osušit i tutnut u vrećicu. Postoji jedan redoslijed kod tih stvari.
Ja osobno nemam ništa protiv njega, ali imam protiv toga da se biljke i ostalo šta ide u njegovom paketu naplaćuju po masnoj cijeni, a neznate porijeklo svega toga šta ste dobili i šećer na kraju njegova terapija je ista za sve. Ma dajte molim vas, pa nećete žene sa uznapredovalom endometriozom ili pcos ili polipima, miomima, slijepljenim jajnicima, začepljenim jajnicima, sekundarnoma amenorejom, primarnom amenorejom, krončnom anovulacijom i drugim stanjima sve njih stvaljati u isti koš.
Jedan primjer kadulja ima estrogensko djelovanje šta ćete to davati ženi koja ima endometriozu koja još više buja uz prisutstvo estrogena?! Ne drži vodu nikako.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.