Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2012., 16:54   #1
Red face Pjevanje?

Ko i svi tinejdžeri i ja pjevam po kući i sve mi super ide. Poboljšala glas,učila sama,pitala sam i profku iz glazbenog u školi da mi da neke savjete..I tu je problem. Ne mogu otpjevati visoke tonove Stalno mi puca glas i ne mogu išta. Kaže da trebam pjevati iz dijafragme i bit će kao bolje,jer ovako ne ide to visoko pjevanje.
Imate neku vježbu ili kaj već da to poboljšam pjevanje il taj raspon dijafragme??
P.S.
Jel vašoj mami ide na živce pjevanje ko i mojoj? xD
bebaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:04   #2
::

Quote:
bebaboo kaže: Pogledaj post
Ko i svi tinejdžeri i ja pjevam po kući i sve mi super ide. Poboljšala glas,učila sama,pitala sam i profku iz glazbenog u školi da mi da neke savjete..I tu je problem. Ne mogu otpjevati visoke tonove Stalno mi puca glas i ne mogu išta. Kaže da trebam pjevati iz dijafragme i bit će kao bolje,jer ovako ne ide to visoko pjevanje.
Imate neku vježbu ili kaj već da to poboljšam pjevanje il taj raspon dijafragme??
P.S.
Jel vašoj mami ide na živce pjevanje ko i mojoj? xD
kul tema
obozavam pjevat !
ja ti nazalost nemrem dat odgovor na pitanje sto se vjezba tice, al mogu odgovorit na ovo drugo sto se tice mame i zivciranja u mom slucaju mama je oke, sutke podnosi jel , al sestra odma digne bunu, ko da sam pocela pricat nest o njoj a u biti samo pjevam tamo nesto svoje.. i da, narocito mi brani pjevat po javnim lokacijama al ja se nedam, tak da evo i sad dok ovo pisem lagano pjevusim
samo raspjevano!
i zelim ti da pronades savjete koje si trazila
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 20:56   #3
pjevam isključivo kad me nitko ne čuje i ponekad kad malo popijem
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:25   #4
ja imam odličan glas,inače volim pjevat,samo šteta što nisam išao u bilo kakvu pjevačku školu.jedino sam naučio svirat akustičnu gitaru.neću pjevat na javnom mjestu jer će ljudi mislt da se održava nečiji pogreb.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 01:30   #5
Quote:
bebaboo kaže: Pogledaj post
Ko i svi tinejdžeri i ja pjevam po kući i sve mi super ide. Poboljšala glas,učila sama,pitala sam i profku iz glazbenog u školi da mi da neke savjete..I tu je problem. Ne mogu otpjevati visoke tonove Stalno mi puca glas i ne mogu išta. Kaže da trebam pjevati iz dijafragme i bit će kao bolje,jer ovako ne ide to visoko pjevanje.
Imate neku vježbu ili kaj već da to poboljšam pjevanje il taj raspon dijafragme??
P.S.
Jel vašoj mami ide na živce pjevanje ko i mojoj? xD
onda ne možeš otpjevati visoke tonove! nemoj se previše forsirati

a i pubertet je razlog, glas se mjenja
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 12:03   #6
ja sviram u crkvenom zboru gitaru i prije svake probe oni nešto idu samo: mi mi mi mi mi i tak sve više i više, onda uzmu nekaj drugo npr. ho ho ho ho i tak isto sve po ljestvici, možda bi to mogle bit vježbe??
__________________
“Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam siguran.”
Žabac221 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 15:26   #7
Quote:
onda ne možeš otpjevati visoke tonove! nemoj se previše forsirati
a možda i može!
evo ti jedan link singing lessons.. nemožeš biti siguran u nešto ako nisi probao sve mogućnosti

tip je dobar.. jako dobar.. kad provježbaš sve vježbe koje on tamo ima.. pjevat češ potpuno drugačije ( u dobrom smislu )
i imaš još hrpu takvih videa, sve je to u biti isto sretno!
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 16:27   #8
Bolje da puca glas nego kondomi!

Ne zamaraj se, vjerojatno od tebe ko i od svih nas VELEPJEVAČA neće biti ništa... Al vježbaj, vježbom do savršenstva... A ako jednog dana postaneš slavna, sjeti me se! <3

Bog je uz tebe!
cokoholicarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:57   #9
Pjevam kad me nitko ne cuje. Doduse znam i na karaokama koju zalomit...
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:06   #10
Autorice, raspon dijafragme ne možeš povećati, nego raspon glasa.
Vježbe, hmm... upjevavanje na samoglasnike, vježbe disanja za bolju kontrolu glasa. Ako znaš bar osnove na nekom instrumentu javi mi na pp da ne pišem bez veze o upjevavanju, a tamo ispadne da nemaš pojma s instrumentima. Može se to i bez instrumenata, ali trebaš imati dobro istreniran sluh. Ako misliš da to imaš, također se javi.
vitamin D is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 01:25   #11
Quote:
bebaboo kaže: Pogledaj post
Ko i svi tinejdžeri i ja pjevam po kući i sve mi super ide. Poboljšala glas,učila sama,pitala sam i profku iz glazbenog u školi da mi da neke savjete..I tu je problem. Ne mogu otpjevati visoke tonove Stalno mi puca glas i ne mogu išta. Kaže da trebam pjevati iz dijafragme i bit će kao bolje,jer ovako ne ide to visoko pjevanje.
Imate neku vježbu ili kaj već da to poboljšam pjevanje il taj raspon dijafragme??
P.S.
Jel vašoj mami ide na živce pjevanje ko i mojoj? xD
1. zašto uopce zelis poboljšat pjevanje ako samo namjeravaš pjevat po kuci
ziggy_stardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:54   #12
Nakon par piva preuzimam mikrofon u svoje ruke.
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:46   #13
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Nakon par piva preuzimam mikrofon u svoje ruke.
Izmedju ostalog?
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 15:07   #14
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Izmedju ostalog?
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 21:59   #15
nakon žestice htio ti ili ne moraš ga zapjevat,brate.onda BAR nemaš onu tremicu,digneš na noge cjelu birtiju.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 08:08   #16
Visoki tonovi se moraju vježbat, svaki dan, tjedan, mjesec pomalo. Moraš bit samouvjerena kad ih ides otpjevat, probaj si sugerirat visoki ton - malo se podigni na prste, rukama isto kao da ćeš napravit uzlet... Samo se ne valja ukočit. Dobro je napraviti i neke vježbe za dijafragmu prije, kao sto su vjezbe disanja, jer je dijafragma mišić koji isto trebas zagrijati. U početku možeš rukom potiskivati dijafragmu, ali kasnije se možeš izvježbati i ruka ti vise neće trebati.
I bez obzira sta je živcira, samo pjevaj, pjevaj, pjevaaaaaaj
Audrey Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:29   #17
Quote:
cd-doll kaže: Pogledaj post
Nakon par piva preuzimam mikrofon u svoje ruke.
i ja, ali ga isključe
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 21:41   #18
Pod broj jedan : ne mislim pjevati samo po kući jer ima jedan bend tu di živim i kaj da nađu pjevačicuu ,dečko me zamolio.
Pod broj dva ,: nisam znala za raspon glasa,a ne dijafragme (nisam ja glazbeni školovana xD)
Pod broj trii :hvala na vježbama i linku!
Pod broj četri:,ako ikad postanem slavna (što samo moguu sanjati) ali sjetiti ću se tebe kako si mi rekao/la da sam već unaprijed propala i odma ću te spomenut na televiziji! xDD
pod broj pet : otpjevat ću ja te visoke tonove,makar crknula
pod broj šest: ovi naši VELEPJEVAČI nisu nikakvi pjevači jer bar pola njih pjeva na playback...vjerujete mi ,uvjerla sam se
i pod broj sretni sedam: priključila se ja crkvenom zboruu i ona me teta stavila među 2 glas. :P vald ću dospjet među te prve glasove.
bebaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 04:09   #19
Visina tonova koje mozes otpjevati ima vise veze s glasnim zicama nego s dijafragmom. Dijafragma se veze za pravilno disanje i bolju kontrolu tonova, ali raspon glasa se ne moze znacajno promijeniti, jebiga, mozda si alt. Sad ne znam, jel ne mozes nikako neke tonove dohvatiti, ili ih samo ne mozes otpjevati kvalitetno koliko nize tonove. U drugom slucaju, vjezba moze pomoci.
annaeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 00:51   #20
Evo mozda ce ti ovo pomoci.

Prosla sam dosta skolovanja sto se tice pjevanja i pjevam od malih nogu pa ti mogu reci par vjezbi koje pomazu.

Sada ovako postoji raspon glasa koji mozes pjevati svojim punim glasom, i onaj koji pjevas falesttom (kao ispod glasa, to su u biti visoki tonovi). Vjezbama mozes podignuti grnicu svog raspona punog glasa u falestt, ali ne puno za evntualno 2 ili 3 tona, i isto tako naucit ces ucvrstiti tonove koje pjevas, da se ne osjeti nesigurnost, i prije svega vjezbom postizes da ti glas ne pada.

Dijafragma se vjezba vjezbama disanja, znaci udahnes duboko, i malo po malo ispustas zrak ali tako da si cijelo vrijeme napeta, i sjedis uspravno. i kada osjetis da si dosla blizu kraja sa zrakom onda ga ispustas cijelog u jednom bez prekida.

nakon toga uz klavir, ili sint, ili gitaru treba malo izvjezbati pjevanje jednostavnih tonova, npr, uzmes neku notu, G npr, i na njoj izvodis slogove koji u sebi sadrze samoglasnike, onda probas penjanje kao trozvuk po ljestvici i tako, ili ako ti ne znas to, pitaj nekog prijatelja koji svira nesto ako znas da ti malo pomogne oko toga.

Isto tako razlicitim ljudima je problem otpjevati pojedine samoglasnike pravilno, pa i na to moras paziti, jer svaki krivo otpjevani samoglasnik ti uzima vise zraka od potrebnog i ne zvuci dobro. Pa se zato koriste te vjezbe sa slogovima, a usput vjezbas i koliko mozes otpjevati u jednom dahu. Ali s vjezom sa tonovima poceti tek kasnije, nakon sto se dijafragma nauci raditi.

Te vjezbe disanja se inace izvode svaki dan u pravilu, i rezultati nece biti vidljivi nakon par dana, nego nakon mjesec, 2 ili 3, a mozda i vise, ovisno kako se trudis. Ako trebas mozda neku detaljniju informaciju, samo pitaj :P
hard.fallxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.