Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 14:37   #1
MPO u Petrovoj bolnici

Otvaram ovu temu za sve koji žele podijeliti svoja iskustva s postupcima u Petrovoj bolnici

Osnovne informacije:
-adresa: Petrova 13, Zagreb
-telefon: 01/4604-646 (centrala)
- Zavod za humanu reprodukciju - ambulanta za endokrinologiju i bračnu neplodnost: tel: 01/4604-723

Liječnici:
- prof. dr. sc. Hrvoje Vrčić
- prof. dr. sc. Velimir Šimunić
- dr. sc. Mihajlo Strelec
- doc. dr. sc Marina Šprem
- prof. dr. sc. Branko Radaković
- doc. dr. sc. Dinka Pavičić-Baldani
- doc. dr. sc. Tomislav Čanić
- doc. dr. sc. Miro Kasum

Ostale informacije: prvi pregled/dogovor i UZV se obavlja u ambulanti, ući kroz glavni ulaz u bolnicu, poći kroz prolaz na lijevo i dođete u čekaonicu, uputnica se predaje u kancelariji (sestre su obično tamo već prije 7). Za pregled se naručuje.

Laboratorij za vađenje krvi (hormoni, ßHCG, spermiogrami i davanje ejakulata za AIH, IVF, ICSI) je u zgradi iza glavne zgrade, kad se uđe u dvorište bolnice, treba proći s lijeve strane glavne zgrade, skrenuti iza nje nadesno i onda se s lijeve strane nalaze male stepenice kojima se ulazi u lab. Za pretrage se naručuje.

Lijekovi se uzimaju kod sestre Irene (4604 - 763) - polukružni šalter ispred odjela CEF u prizemlju. Injekcije hormonske terapije možete primati u bolnici, svaki dan (uključujući praznike i vikende) kod dežurne sestre na odjelu u 17 sati. Štoperica se prima navečer, uglavnom u 21 ili 22 h (isto možete doći na odjel).

Punkcija - prije punkcije dobiva se anestezija, koktel intravenozno, osim u prirodnom postupu. Nakon punkcije leži se cca sat i pol do dva u sobi s drugim ženama koje su bile na punkciji/transferu. Na dan punkcije treba doći na vrijeme, bez šminke, donijeti spavaćicu, ogrtač i papuče. Obavezno treba i suprug (partner) doći, on daje spermu u labu, preporuča se apstinencija cca 2 dana prije. Broj telefona biologa je 4604-765, treba nazvati drugi dan nakon punkcije da se sazna rezultat i datum transfera.

Transfer - ne dobiva se anestezija jer nije potrebna, nakon transfera leži se cca sat i pol do dva. Ponijeti spavaćicu, ogrtač i papuče. Između punkcije i transfera se utrogestan uzima oralno (obično 3x1), a nakon transfera se stavlja vaginalno (obično 3x2). 14 dana nakon transfera treba vaditi beta HCG i javiti rezultat na tel 4604-723.

---

Ako imate neke nove informacije, recite
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...

Zadnje uređivanje Sashica : 06.04.2012. at 21:54.
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 14:47   #2
Moje iskustvo: zbog moje endometrioze i suprugove oligoasthenospermije, preskočili smo AIH-ove i išli odmah na IVF. Na listi smo bili 3 mjeseca. Za protokol: 1.dc - 8.dc Decapeptyl, 2.dc - 4. dc Menopur 3 ampule, 5.dc - 7.dc Menopur 2 ampule, 8.dc menopur 1 ampula, 9.dc Ovitrelle (štoperica).

Punkcija na 11.dc, dobila sam koktel pa me punkcija nije boljela, ležala dva sata na CEF-u, nakon punkcije biolog mi je došao u sobu reći rezultat. Transfer je bio 5. dan nakon punkcije. Nakon 10 dana nakon transfera beta pozitivna

Inače, koliko sam čula od drugih cura s kojima sam dijelila sobe, svi dotori su krasni, zaista ljubazni. Sestra Irena je jako draga

Eh da, suprug je spermiogram radio u labosu od Petrove, koliko sam čula, u Petrovoj ne priznaju spermio ako nije rađen kod njih.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 19:11   #3
Mislim da ti je Strelec dr.sc. a ne mr.sc.
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 19:24   #4
OK, hvala

Nije valjda da sam jedina ovdje koja je bila na postupku u Petrovoj Javite se, podijelite iskustva
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 07:49   #5
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
OK, hvala

Nije valjda da sam jedina ovdje koja je bila na postupku u Petrovoj Javite se, podijelite iskustva
I ja sam bila i sad idem opet

1. postupak je bio u 12-om mjesecu.
Krenuli smo od 3. dana ciklusa (moje inzistiranje jer sam taj dan dobila lijekove pa nisam htjela čekati sljedeći ciklus)
3. dan 3 Menopura
4. dan 3 Menopura
5., 6., 7.,8.,9. po dva Menopura
12. dan punkcija - 4 JS
15. dan vraćena 1 oplođena JS petostanična (2 su bile prezrele, 1 je propala)

Postupak nije uspio, dobila sam mengu 3 dana prije vađenja bete

2. postupak u 5-om mjesecu.

Moj doktor je doktor Strelec. Zadovoljna sam, sve što pitam da mi odgovor, ima smisla za humor (pristojnog ), ne drži se kao da je pobrao svu pamet svijeta, nasmiješi se tu i tamo tako da ipak u njemu ima ljudskosti
On me je i operirao 6 mjeseci prije postupka. I sve skupa mu nekako vjerujem
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 19:46   #6
Strelec, imamo skroz suprotno iskustvo...Uglavnom došlo je do toga da sam zatražio od bolnice da neide blizu mije žene...
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:55   #7
Pa opiši svoje iskustvo, zato i imamo temu.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 20:21   #8
Daklem, na 3 UVZ-u je konstatirao da moj žena ima izvrnutu maternicu i da nikada neće moći zatrudnjeti. Prije toga je žena bila na 3 UVZ svaki puta kod drugoh doktora i svaki je bio pristojan i uljudan. Nakon toga smo odjurili u privatnu polikliniku latili 500 kuna pregledi i razgovor, te ustanovili da su konstatacije doktora totalno promašene. Druga situacija se desila par tjedana kasnije kad mi je žena bila na postupku IVF-a naleto sam u sobi gdje je bilo on ni par sestara koji su me vidjeli da dolazim i mogli primjetiti da šepam (bolujem od Hemipareze spastike), te na pitanje gdje je WC, odgovor uz smjeh je bio u bircu prek ceste. Nisam osoba koja bi osuđivala osobu kojoj je moje šepanje smješno, ali od doktora koji pod je pod hipokratovom zakletvom sam očekivo da me abr uputi na određeno mjesto, a ne da se pravi pametan.
Doktori su tu zbog nas bolesnika, a ne zbog njih.
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 12:49   #9
Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Daklem, na 3 UVZ-u je konstatirao da moj žena ima izvrnutu maternicu i da nikada neće moći zatrudnjeti. Prije toga je žena bila na 3 UVZ svaki puta kod drugoh doktora i svaki je bio pristojan i uljudan. Nakon toga smo odjurili u privatnu polikliniku latili 500 kuna pregledi i razgovor, te ustanovili da su konstatacije doktora totalno promašene. Druga situacija se desila par tjedana kasnije kad mi je žena bila na postupku IVF-a naleto sam u sobi gdje je bilo on ni par sestara koji su me vidjeli da dolazim i mogli primjetiti da šepam (bolujem od Hemipareze spastike), te na pitanje gdje je WC, odgovor uz smjeh je bio u bircu prek ceste. Nisam osoba koja bi osuđivala osobu kojoj je moje šepanje smješno, ali od doktora koji pod je pod hipokratovom zakletvom sam očekivo da me abr uputi na određeno mjesto, a ne da se pravi pametan.
Doktori su tu zbog nas bolesnika, a ne zbog njih.
Baš mi ježao što si to doživio, stvarno katastrofa
On zaista glasi za vrhunskog stručnjaka i baš čudno da on tako pogriješi u dijagnozi.
__________________
Obuci ti i kokoši Chanel haljinu, ona i dalje ostaje kokoš
mrsavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:08   #10
Nije stvar u pogrešno dijagnozi, nego u način na koji je to rekao. OK, svatko može imati loš dan, ali ako Ti pacjentica leži na stolu i muž je pored nje trebao bi barem tako lošu dijagnozu reči "u rukavicama" ili se bar konzultirati s nekim sa strane.... Profesor Radaković je tek nakon moje složene frke počeo razgovarati i zapravo nas u neku ruku ohrabljivati da ustrajemo u natojanjima da postanemo roditelji.
Da ne govorim da mi je žena 2010 bila na laparaskopiji gdje je utvrđeno da ima dva ispravna jajnika i jajovoda, da bi prije 2 mjeseca saznali da drugi jajnik ne radi išta i da na njega ne utjeću ljekovi. Čak sam od ministarstva tražio da dobijem uvid u medicinsku dokumentaciju s operacije tvz. protokol operacije i nisam je dobio već samo uvjeravnja da je sve uredu. Na kraju je Prof Radaović ustanovio da jedan jajnik je nefunkcionalan a u dokumentciji piše da su oba jajnika i jajovoda zdrava i funkcionalna....
Pitam se kako doči do te dokumentacije? Zar bi trebao dovući ministra zdrastva u Petrovu, možda njemu pokažu dokumentaciju.....Nemrem skužiti gdje je probem nastao, zašto je neće pokazati? Tu se postavlja pitanje, ukoliko u tijelu postoji nešto što nije funkcionalno, dali to može izazvati nekakve kompilaciju u narednim godinama????
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 11:30   #11
Samo mali tip,
isto sam u Petrovoj imala laparoskopiju, 2 mioma, na maternici i u stijenci maternice, prije godinu dana.
Tada su mi oba jajnika bila tamo gdje trebaju biti.
Nakon operacije, sto je cesta posljedica, jedna mi je otisao malo iza maternice, a drugi se povukao vise gore, ali oba su bo.
Tako da to s jajnikom moze biti posljedica operacije, kao sto je kod mene.


Sto se tice medicinskog osoblja, svi imamo svoje dane, nemoj me krivo shvatiti, ali mozda si taj dio s ulaskom u prostoriju krivo protumacio.
Mozda uopce nisu primjetili da sepas.
Mene je sestra na hitnoj u Petrovoj tako gurbo primila na pregled, dok sam krvarila i imala spontani,
da bi ju sada najradje nasla i svasta joj rekla, ali nema smisla, neki su ljudi takvi i to je to.
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 12:04   #12
mislim da u petrovoj onda imaju krivi dan 365 dana u godini

meni su recimo sestre na cefu bile al stvarno al uvažena gospoda doktori bože sačuvaj sa Vrčićem na čelu! Krivo me dijagnosticirali - a takav vrsni stručnjak u pitanju, ugrozili mi nemarom reproduktivno zdravlje i na kraju balade nisam niti jedan papir dobila osim par šturih crta u otpusnom pismu. Da imam malo više živaca natezala bi se sa njima oko toga al iskreno ne da mi se. A phd nalaz sa lpsc gdje je odstranjen jajnik nisam dobila čak ni na uvid
Jedinu pohvalu uz sestre ima za dr. Čanića.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 13:14   #13
sly47

ma ja pokusavam naci dobro u svakome
moj dok je bas V., do sada samo pozitivna iskustva imam,pa me ovo malo uplasilo.
Što ti je on radio lpsc?
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 13:47   #14
ne, on me pogrešno dijagnosticirao pa sam poradi toga između ostalog i završila na lpsc. I vjerujem mu kad kaže da nismo na isti faks išli, doduše pitam se na koji je on to išao. Ne bi tu o detaljima - ako te zanima možemo na pm prokomentirati.
Ne mislim da je loš liječnik ali reakcija i ponašanje koje je imao u mom slučaju mu ne idu na čast.

Petrova po meni ima super labos - jako dobro opremljen, velike pohvale imam za njihovog biologa i žao mi je da su tako neorganizirani i da je to carstvo ega i politike jer bi mogli odlično raditi.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 15:27   #15
Žao mi je da ste imale loša iskustva i dobro je da ih možemo ovdje podijeliti.

Ja sam tek odnedavno (otkad sam započela MPO priču) u Petrovoj pa ne poznajem sve liječnike. Liječila sam se 2 god. na Merkuru (zbog endometrioze), a kad je moj dr. (Č.) prešao u Petrovu, prešla sam i ja za njim. On je stvarno divan čovjek, ljubazan i uvijek pozitivan.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 08:32   #16
evo da se i ja javim sa svojim iskustvom.
prije odlaska u petrovu mm i ja smo napravili sve pretrage i kod njega je nadjena teratozoospermia, a meni nakon lpsc 2002 godine ostao samo jedan jajnik. dosli smo kod dr.radakovića (imam samo rijeci hvale) gdje sam nakon konzultacija napravila hsg i nakon toga u 12 mjesecu 2010 aih, pri cemu me je dr upozorio da s obzirom na kolicinu zdravih spermija trebamo ocekivati cudo. naravno nista se nije dogodilo i nakon toga smo se dogovorili da cu u 4 mjesecu 2011 ici na ivf i to na dugi protokol od 21 dana ciklusa sa decapep. i menopurom. moram napomenuti da sam sanjala o 3 i vise jajnih stanica jer tako uglavnom bude. na uzv 6 dc iznenadjenje samo jedan cisticni folikul, nisam mogla vjerovati jedva sam izasla iz bolnice, koliko sam se plakala. na ponovnom uzv 9 dc imamo jos jedan vrlo mali folikul za koji se ne zna da li ce uopce sazrijeti, no nadamo se najboljem. i tako dolazi dan aspiracije u mom slucaju 11 dan i izvade mi jednu stanicu,sazrela je. zovemo sutra i oplodila se je, embriotransfer je sutradan. moram napomenuti da mi je i asp. i embr. radio dr. radaković, ni u jednom trenu me nije prepustio drugom dr. ima i jedan smijesan trenutak nakon embr. lezim ja na stolu gola sa nogama u zraku i dr se nasloni na njih i kaze zelim vam sretan uskrs (bio je veliki petak), mislim nasmijala sam se s obzirom na situaciju. tu sam vec pocela sa utrogestanima i andolom. i sad slijedi icsekivanje bete,pojela sam sve nokte itd. uglavnom nakon 13 dana beta je bila 290 i nastavila rasti. no dr nas je upozorio da se ne veselimo previse jer su dosta cesti pobacaji itd. nakon toga smo odlucili ici dan po dan,uglavnom je sve bilo ok imala sam jedan mali hematom koji je nestao do 4 mjeseca, utrogestan sam koristila do 38 tjedna po jedan ujutro i jedan navecer,uglavnom sve ostalo je bilo uredno. rodila sam 10.01 2012 decka od 4 kile. nemam prigovora ni na koga u toj bolnici svi su mi bili ok. mislim da sam sve napisala, a sto se tice dr radakovica moram samo reci da je veliki gospodin i doktor.
ika 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 14:29   #17
Hvala Ika......Nek je sreće i veselja i smjeha u tvoj kući ....
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 15:17   #18
Dan curke, mogu ovdje pitati,posto vidim da vas dosta proslo postupak.
Bila sam danas kod doka 7dc, prva M nakon spontanog i rekao mi da slijedeći tjedan dođem po terapiju, 14dc ovog ciklusa.
Sve u redu što je vidio.
Vadila sam hormone prije 2 mjeseca bili svi ok,samo mi se napokon sada TSH spustio ispod 2.
Rekao mi je prije da ne bi išao samnom u stimulirani.
Inače, operirala sam prije 1g miom,sve bi trebalo biti ok.Spontani sam imala sa 6 tjedana i to sam dobila M bez bolova, samo otišlo.Bez kiretraže.
Što me sada dalje sljeduje?
upsidedown2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:05   #19
Koliko je logično nakon stimuliranog IVF-a (kratki postupak Decapeptil 12 dana od prvog dana, 11 dana Menopur) ići na vađenje krvi te svih parametara koju su potebni da u lipnju idemo na prirodni proces (možda mala stimulacija)? Zar nebi bilo logično pustiti tijelo da se potpuno počiti i potom u rujnu otići na prirodni proces dok se čeka IVF u siječnju 2013?
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 22:57   #20
Quote:
Heho kaže: Pogledaj post
Koliko je logično nakon stimuliranog IVF-a (kratki postupak Decapeptil 12 dana od prvog dana, 11 dana Menopur) ići na vađenje krvi te svih parametara koju su potebni da u lipnju idemo na prirodni proces (možda mala stimulacija)? Zar nebi bilo logično pustiti tijelo da se potpuno počiti i potom u rujnu otići na prirodni proces dok se čeka IVF u siječnju 2013?
mi smo uspjeli samo sa jednim ciklusom pauze između stimuliranog i prirodnjaka. da nisam bila odsutna poslovno u drugom gradu, pauze ne bi niti bilo, nego bi odmah nakon stimuliranog radili prirodni ivf. dobila sam u tom postupku samo štopericu.

nikakve dodatne nalaze nisam radila nakon stimuliranog.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.