Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 09:52   #41
Quote:
Advenala kaže: Pogledaj post
U osnovnoj sam neprestano čitala, svaki tjedan po barem jednu knjigu.
Od kada sam došla u srednju više nemam toliko vremena, obično se "načitam" knjiga preko praznika, a tokom škole čitam samo lektire.
No, nedavno sam odlučila da više neću tako. Uvijek imam vremena, govorim da ga nemam a zapravo stalno visim na laptopu i ko fol ništa ne stignem , tako da ću umjesto toga sada češće čitati knjige. Jer, baš se nekako zatupljeno osjećam kada dulji period ne pročitam neku knjigu po slobodnom izboru.
A što se lektira tiče... Pročitala bih sve, no neke jednostavno ne razumijem koliko god ih se trudila čitati s razumijevanjem, tako da na kraju odustanem od čitanja. Jednostavno, nije da ih ne želim pročitati, nego su mi prekomplicirane za čitanje. Ali dobro, u školi ne nadrapam jer nam profesorica ne forsira previše te lektire pa joj je svejedno jesmo li ih pročitali ili ne.
Lektire će ti tek u 4. razredu srednje postati zanimljivije.
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 11:40   #42
Nista osim ako naleti koja zanimljiva lektira , onda su gustom procitam.

Sent via Tapatalk
duye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 12:14   #43
Znanstvenu fantastiku i moderne romane.
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 18:19   #44
Quote:
MadLukeM kaže: Pogledaj post
Lektire će ti tek u 4. razredu srednje postati zanimljivije.
ekspresionizam?
meni je najbolji bio 3. razred.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 00:28   #45
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
ekspresionizam?
meni je najbolji bio 3. razred.
Da, između ostalog ekspresionizam,ali meni je ipak najzanimljiviji egzistencijalizam.

Treći razred, to je realizam? Nisam baš ljubitelj, dosta djela me razočaralo...
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 21:56   #46
MadLukeM vidi se da voliš engzistencijalizam. Camus mi je draži od Sartrea, možda zbog njegove Camusove pozadine, a možda zato što je Sartre primarno bio filozof, pa mu djela nekako ne odišu tim čistim izričajem kao što su to Kuga recimo. Prvi čovjek koilko god bio rukopis, i kao takav je fascinantan. Istina neke nekonzistentnosti u priči malo smetaju. Jedino mi je žao što ne znam francuski, ne mogu čitat izvornike. Ruski realizam van lektirnih naslova je sjajan. Braću Karamazov sam smazo. Ovako sa strane čitam Hemingwaya. Njega recimo najviše volim.
čika Anker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 22:21   #47
Čitam Forum.hr.
Previše.
ArtWIZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 23:15   #48
ot: ne čitam ništa. čitam jedino članke koje na fejsu objave razne novinske/tv kuće.

i ovaj forum, naravno.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 23:23   #49
Quote:
čika Anker kaže: Pogledaj post
Ovako sa strane čitam Hemingwaya. Njega recimo najviše volim.
Hemingway gospodin
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 13:51   #50
Do 2 razreda srednje nisam skoro ni jednu lektiru pročitao već skidao kratke sadržaje s interneta i sad mi je jako žao, žao mi je što nisam iskoristio svoje slobodno vrijeme na bogaćenje vokabulara i čitanje knjiga. Da se razumijemo nisam štreber, nego sam shvatio od kolike važnosti je čitati i usvajati opće znanje. U slobodno vrijeme redovito čitam i sudjelujem u raspravama, nastojim raspravljati u inteligentnom okruženju te na objektivnoj razini, pogotovo sa neistomišljenicima!
Vjecni Sokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:12   #51
u zadnja 2 tjedna procito sam robinson crusoa , posljednjeg mohikanca i jos neku random knjigu. sad citam olivera twista
nbr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:59   #52
Čitam i volim čitati.
Mogu čitati razne vrste kniga, ali ipak najviše volim sf.
__________________
Do you think that if you were falling in space, that you would slow down after a while, or go faster and faster?
Noided is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 22:13   #53
Quote:
nbr kaže: Pogledaj post
u zadnja 2 tjedna procito sam robinson crusoa , posljednjeg mohikanca i jos neku random knjigu. sad citam olivera twista
Kaj ti isto imaš onih 20 knjiga iz Jutarnjeg? Ja sam po ljeti rekao da ću ih sve pročitat al' nisam
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 01:41   #54
Quote:
Golden lily kaže: Pogledaj post
Hemingway gospodin
Pravi. Po meni je njegov lik utjelovljenje moderne knjizevnosti.

Quote:
Vjecni Sokol kaže: Pogledaj post
Do 2 razreda srednje nisam skoro ni jednu lektiru pročitao već skidao kratke sadržaje s interneta i sad mi je jako žao, žao mi je što nisam iskoristio svoje slobodno vrijeme na bogaćenje vokabulara i čitanje knjiga. Da se razumijemo nisam štreber, nego sam shvatio od kolike važnosti je čitati i usvajati opće znanje. U slobodno vrijeme redovito čitam i sudjelujem u raspravama, nastojim raspravljati u inteligentnom okruženju te na objektivnoj razini, pogotovo sa neistomišljenicima!
To je pametno. Jako, pokusavam i ja to, ali rijetko uspijem.
čika Anker is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 02:35   #55
Quote:
Filjip kaže: Pogledaj post
Kaj ti isto imaš onih 20 knjiga iz Jutarnjeg? Ja sam po ljeti rekao da ću ih sve pročitat al' nisam
Hahahahah da imam ih i skoro sam ih sve procito jos prije. Inace posudujem preko sestrine iskaznice il kupim na tisku ako mi nesto zapne za oko
nbr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 12:42   #56
Ja sad baš od tih knjiga čita Knjigu o džungli. Ne mogu vjerovat da je nisam prije pročitao A sljedeća koju MORAM je Don Quiote. Nadam se da nije predosadna
Filip is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:00   #57
Quote:
Filjip kaže: Pogledaj post
Ja sad baš od tih knjiga čita Knjigu o džungli. Ne mogu vjerovat da je nisam prije pročitao A sljedeća koju MORAM je Don Quiote. Nadam se da nije predosadna
Don Quijote obavezno!

Knjiga je proglašena najboljom knjigom na svijetu (birali svjetski književnici).
MadLukeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:02   #58
Quote:
Filjip kaže: Pogledaj post
Ja sad baš od tih knjiga čita Knjigu o džungli. Ne mogu vjerovat da je nisam prije pročitao A sljedeća koju MORAM je Don Quiote. Nadam se da nije predosadna
Jedina normalna knjiga iz 2. razreda srednje
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:04   #59
Ne znam, meni je Danteov Pakao bio GENIJALAN. A i Shakespeare mi je drag. I klasicizam mi se svidio, što se gradiva drugog razreda tiče.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 14:07   #60
Dante meni dosadan , a da... Shakespeare isto nije loš, no Durm und strang ekipa mi je dizala kosu na glavi .
__________________
Audiatur et altera pars. // Those who give up liberty for security deserve neighter.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 16.02.2013. at 15:29.
Golden lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.