Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 10:49   #61
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Uf Helina Kako to da te prebacio na PIO sa utrica?
Ma malo mi se poremetila flora rodnice, pa mi je dr rekao da je bolje da sam na injekcijama nego da pijem utriće. Pokušala sam ga namoliti da ih pijem jer mrzim injekcije, ali nije htio popustiti.

Ne znam iz kojeg razloga mi toliko pumpaju taj endometrij, i to svaki put tako. U stimuliranom ciklusu sam dva dana prije punkcije bila na, čini mi se, 16 mm, da bi nakon punkcije dobila estrofem uz planirani transfer peti dan (koji je odgođen zbog hipera). Na prošlom fet-u je transfer bio na 20 mm, a tko zna na koliko će sad biti.
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:52   #62
Ovo ti je sad drugi transfer? Pa kako je drugim curama u tvojoj klinici?
Isto bildaju endo tako?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 19:02   #63
Da, ovo mi je drugi transfer. Nemam pojma kak je drugima, ja dođem u dogovoreno vrijeme i ne čekam pregled, pa se nemam s kim podružiti, kao ni itko drugi. Nema ovdje kod nas gužve u klinici. Nisam u Hr.

Neću odgoditi transfer, ali ću bome izrešetati doktora pitanjima o endometriju jer nisam tu načisto s nekim stvarima.
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:03   #64
Sretno Helina, nek FET bude uspješan bez obzira na debljinu enda.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:51   #65
Helina kakva je situacija, jel bio transfer?
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:04   #66
Je, danas je bio transfer jedne blastice, endo 18.5 mm, doktor je po običaju zadovoljan. Kaže da za njih ne postoji optimalna debljina endometrija, kao ni gornja granica. Važno je jedino da ne bude ispod 8 mm jer ispod toga ne rade transfer. Znači, ili se mogu pomiriti s tom praksom, ili mogu mijenjati kliniku.

Jedva sam se uspjela izvući od daljnjih injekcija progesterona, on bi s njima nastavio do bete, kažu da su prva liga, how yes no. Ne smijem se pipnuti na području trbuha koliko me već danima bole mjesta uboda.

I tak, odbrojavanje može početi...
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:12   #67
Helina sretno!!!
Po pravilu te injekcije progesterona se daju i.m. zato te i boli. Kad se daju i.m. onda se daju svaki treci ili cetvrti dan.
Al eto ako si se uspjela izboriti za nesto drugo onda dobro.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:27   #68
Hvala ti

Ne znam, meni su rekli da se daje subkutano, a tako piše i na uputi lijeka, ali sad više nije ni bitno, vraćam se dobrim starim utrićima.
Helina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 13:55   #69
HEj da malo podignen temu.

Spremamo se na FET. Od 3dc dobila sam 7 decapeptiyla i estrofem 2x2
Sutra opet UZV kad bi kao trebala bit O
Danas slabo krvarenje i lagani grčevi... M nije. Jel to normalno, jel imao netko tako?
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 12:47   #70
Quote:
rokas kaže: Pogledaj post
HEj da malo podignen temu.

Spremamo se na FET. Od 3dc dobila sam 7 decapeptiyla i estrofem 2x2
Sutra opet UZV kad bi kao trebala bit O
Danas slabo krvarenje i lagani grčevi... M nije. Jel to normalno, jel imao netko tako?
koji je dc?

ja sam isto u pripremi za FET, no samo estrofem 3x1. tko ti daje decapeptyl, jel znaš zašto?
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 13:35   #71
Daje da zaustavi ovulaciju.... uglavnom dobila sam M 12 dan i oduatajemo od tranafera jel... endo se spustio na 2mm i prava je M
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 09:28   #72
Heej
Nema nikoga! Cekam M i onda krecemo na FET.... jel ima nekog da se pridruzi?
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 09:48   #73
Heej
Nema nikoga! Cekam M i onda krecemo na FET.... jel ima nekog da se pridruzi?
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 22:54   #74
Evo ja se pridruzujem ako ovdje ima jos nekog, fet postupak, na estrofemu od prvog dana ciklusa(2+2+4mg), danas (12 dc) mi povecali dozu, cekam petak za 2.uzv
koki! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 08:24   #75
Ja čekam mengu, pa mi je rekla sestra da se javim 8.dan ciklusa na ultrazvuk da vidimo hoće li biti FET u ovom ciklusu.
S obzirom da mi je ovo prvi FET, nemam iskustva.. postoji li mogućnost da blastice propadnu prilikom odmrzavanja? I događa li se to često? Nekako me toga strah jer imam samo dvije zamrznute i to zajedno..
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 12:32   #76
I meni je ovo prvi fet. Mislim da ne propadaju bas cesto, cak se moze odlediti oba, jedan koristiti za transfer a drugi opet zalediti, tako su bar meni rekli, ja imam isto 2 zajedno i dvije odvojeno. Da li ides u prirodnom ciklusu ili?
koki! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 12:36   #77
Quote:
koki! kaže: Pogledaj post
I meni je ovo prvi fet. Mislim da ne propadaju bas cesto, cak se moze odlediti oba, jedan koristiti za transfer a drugi opet zalediti, tako su bar meni rekli, ja imam isto 2 zajedno i dvije odvojeno. Da li ides u prirodnom ciklusu ili?
Meni je biologica prošli puta rekla da dvije zajedno zamrzavaju, pa će ih se kao dvije i vraćati. Za sad sam ok s tom opcijom.

Ne znam, pretpostavljam da se cilja prirodni ciklus s obzirom da tek 8.dan ciklusa idem na prvi ultrazvuk, pa će doktorica vidjeti kakva je situacija.
Pretpostavljam da ako neće biti zadovoljna, onda ću ciklus iza toga krenuti od 1.dana ciklusa.
Iskreno ne znam, jer sam do sad imala samo jedan ET.
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 12:48   #78
Ja sam u postupku s estrofemom, valjda da se endometrij podeblja, jucer 12 dan ciklusa bio 6mm, nije bas nesto
koki! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 13:21   #79
Quote:
koki! kaže: Pogledaj post
Ja sam u postupku s estrofemom, valjda da se endometrij podeblja, jucer 12 dan ciklusa bio 6mm, nije bas nesto
Meni za sad endometrij nikad nije bio problem, čak i kad sam klomifene uzimala mi je bio dobar, iako oni hoće stanjiti endometrij nekad, tako da ćemo vidjeti što nas čeka.
Danas baš 1dc pa uskoro će doći i taj ultrazvuk.

Nadam se da će se tebi dovoljno zadebljati, da dođe do transfera u ovom ciklusu
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2018., 18:06   #80
Da i ja se nadam da ne pijem sve ovo uzalud! Mislim da ce mi samo pomaknuti dan transfera dok dovoljno ne zadeblja. Prije dvije godine kad sam ostala trudna iz stimuliranog ivf je bio 11mm. Aaah ta neizvjesnost
koki! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.