Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 22:12   #41
Meni je uvijek bez problema produzila. Al to ovisi o ginekologu,mislim.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:14   #42
Da li je ginekolog "duzan" otvoriti komplikacije nakon pozitivne bete i nakon MPO ili je cesca praksa da se, bez obzira na to, takve trudnice vraca na posao?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 09:26   #43
Mpo trudnoca se ne smatra kompliciranom zato sto je mpo trudnoca. Ako nema nikakav zdr. razlog da se otvore komplikacije - to nije ni mpo kao razlog, ukoliko nema posljedica izuzev trudnoce. Stoga ne, nije te duzan slat na komplikacije. Samo ime govori da su to komplikacije zbog kojih cuvas trudnocu

Praksa je pretpostavljam drugo i tu kak naletis. Stoga ovisi kakav ti je doktor.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 09:36   #44
Moj mi jedva dao dane nakon punkcije. A bas sam krvarila i bila skroz osamucena zbog anestezije!
Valjda je moja greska jer sam izabrala muskog ginica
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:01   #45
Ja imam muškog ginica i bez beda mi pise bolovanje od punkcije do bete i rekao je kad bude pozitivna beta da ako želim pise komplikacije
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:51   #46
Gdje je taj da se prebacim
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:52   #47
Evo me opet s pitanjima
Koliko se ruši prosjek plaće ako sad za koji dan, nakon obavljenog transfera, odem raditi, beta se(daj Bože) uspostavi da je pozitivna krenu mučnine i povraćanje i opet moram na bolovanje.
Doma sam zadnjih 7 dana i razmisljam da iduci tjedan prekinem bolovanje do cekanja bete koju moram vaditi za 14 dana.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 15:46   #48
Kao da si i bila doma sa šmrkavim nosom Znači ne puno, barem ne bi trebalo


Pitanjce - jel se može za FET dobiti bolovanje nakon transfera?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 16:42   #49
Ali nikad nisam bila doma sa šmrkavim nosom:klap: sve sam to prehodala..

Po meni bi se trebalo dobiti, jedino mi to ima logike.. ali kladim se da i to garant ovisi o ginekoglou .:
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:29   #50
Helou, pitanjce imam.
Dakle, jučer nakon ET mi je ginekologica otvorila bolovanje po N97. Muž je išao po papir za otvaranje bolovanja, pokupio je onaj standardni na kojem piše potvrda o privremenoj nesposobnosti za rad. šifra A0. (dakle, ne piše šifra bolesti, osim da je A0 i očekivano trajanje 14 dana)
Nakon 20 minuta zove me sestra od ginićke na mob, da je ona isprintala krivi papir, da se smotala, printer-ovo-ono, i da će mi isprintat papir koji zapravo treba predat, nek se muž vrati ako može.
Muž koji je već predao ovaj prvi papir kod mene na poslu, vratio po to "novo", al nije ništa predao na poslu jer sam ja taman bila gotova s ET, pa me došao pokupit.
Pogledam ja kasnije taj papir koji "treba predat", a na njemu piše "liječnička potvrda", skupa sa šifrom N97 te da je potrebno mirovanje u trajanju 14 dana.
Jel zna netko nešto o tome?
Do sada sam i za MPO postupke i druga bolovanja uvijek nosila papire o "privremenoj nesposobnosti za rad" i po završetku bolovanja doznake. Nikad na njima nije pisala šifra bolesti i mislim da to poslodavac nema pravo znati.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:05   #51
Ja sam na dan punkcije dobila "potvrdu o privremenoj nesposobnosti za rad" na kojoj pise da je sifra uzroka : A0 i da je ocekivano trajanje bolovanja 14 dana i to sam poslala poslodavcu.
Za dalje ne znam jer nikad do sad nisam bila na bolovanju
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 18:20   #52
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Ali nikad nisam bila doma sa šmrkavim nosom:klap: sve sam to prehodala..

Po meni bi se trebalo dobiti, jedino mi to ima logike.. ali kladim se da i to garant ovisi o ginekoglou .:
Evo ja sam od pravne sluzbe HZZO-a dobila info da zakonom nije dozvoljeno bolovanje nakon postupka samo za dane kada se ide u kliniku. Sve je na ginekologu da li ce dati bolovanje ili ne po nekoj dijagnozi i ne mora dati bolovanje bez obzira sto MPO dr napise mirovanje i razne ljekove za razne dijagnoze curama. Meni je vec bilo najavljeno da necu za sljedeći postupak dobiti bolovanje pa sam ih zbog toga i pitala i dobila odg. da neću zatrudniti mirovala ili ne ako nemam za zatrudniti i nek si uzmem godisnji ako želim mirovati, tako da sad moram drugo kemijati
početnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:42   #53
Quote:
početnica kaže: Pogledaj post
Evo ja sam od pravne sluzbe HZZO-a dobila info da zakonom nije dozvoljeno bolovanje nakon postupka samo za dane kada se ide u kliniku. Sve je na ginekologu da li ce dati bolovanje ili ne po nekoj dijagnozi i ne mora dati bolovanje bez obzira sto MPO dr napise mirovanje i razne ljekove za razne dijagnoze curama. Meni je vec bilo najavljeno da necu za sljedeći postupak dobiti bolovanje pa sam ih zbog toga i pitala i dobila odg. da neću zatrudniti mirovala ili ne ako nemam za zatrudniti i nek si uzmem godisnji ako želim mirovati, tako da sad moram drugo kemijati
Po šifri Z31 postupci u vezi s oplodnjom su do 7 dana bolovanja

Meni je bivša ginekologica rekla da mi samo toliko može dat.

Nova mi je dala 14 dana na N97 bez pitanja, iako ne namjeravam toliko iskoristit.

Na oba otpusna pisma piše isto i terapija je ista.

Tako da...da, sve je na njima.
CandyCane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 09:49   #54
Cure ja sam doma od 2dc,i bez problema mi gin piše bolovanje. Sad moram mirovati zbog hiperstimulacije, pa je i transfer odgođen. Prije tjedan dana mi je bila aspiracija, i jučer sam išla ginekologu dal mogu na posao u ponedjeljak, pa mi je rekao niti slučajno. Prevelik rizik. Rekao mi je na bolovanju si do daljnjeg, dok se situacija ne smiri.
Sad kad čitam vaše postove vidim da nisu svo tako susretljivi. Užasno mi je to.
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:34   #55
Meni je moj isto produzio do bete, iako sam planirala ici raditi, al rekao je da cekamo betu
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:26   #56
Moje bolovanje od 2 tjedna koje sam dobila od punkcije zavrsava danas, ginic mi je rekao da ce mi produziti do kraja tjedna (do vadjenja bete) i da za to ne treba nova "potvrda" vec da se s onom prvom moze produziti.
Bilo mi je cudno kako da kazem poslodavcu da produzujem do kraja tjedna bez ikakvog papira i icega ( sta da na onu prvu potvrdu rucno nadopisem uz predvidjeno trajanje bolovanja 14 +4)
Jutros mi dolazi mail da trebaju papir. E sad znaci ja moram opet kod svog ginica da mi zatvori bolovanje jucer i od danas otvori novo s novom sifrom ili kakav je sad postupak.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:31   #57
Ma ne treba ti nikakav papir,što te zezaju
Imaš onaj s predviđenim bolovanjem. To nije zapisano u kamen. Bilo je predviđeno, sad se produljilo.
Kada bolovanje završi nosiš doznaku.

Svi koje ja znam su tako radili, nikakav novi papir. Niti ti ginić ne smije tak zatvarati i otvarati bolovanje, radi inspekcija

Ja sam imala prošli puta bolovanje od 14 dana, bila sam dulje, i nitko nije ništa komentirao, čak ni ginićka koja sebe morala pokriti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:41   #58
Ma mislim da ovi moji koji vode administraciju pojma nemaju, a ni ja skupa s njima jer mi je ovo prvi put.
Javila sam im da mi do kraja tjedna pišu bolovanje i kad se zatvori da ću poslati doznaku. Valjda će shvatiti
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:18   #59
Molim za savjet. Iduci tjedan otvaram komplikacije, a ovaj tjedan koristim stari godisnji.
Sta je sa novim godisnjim iz 2017.? Da li prvo da taj iskoristim prije kompikacija ili se taj iz 2017.moze prebaciti u 2018.?
Nista ne razumijem
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:29   #60
Koliko znam, kad se vraćaš na posao s porodiljnog imaš pravo na stari godišnji. Valjda je svugdje tako, ili bi trebalo biti
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:55.