Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2017., 08:40   #741
To ti se zove evidencija o radnom vremenu radnika pa tako googlaj jer ti nema nekog službenog obrasca nego samo popisa podataka koji moraju biti zavedeni pa ih možeš složit u excelu kako kako kojoj firmi odgovara. Pitaj šefa jer sigurno već ima napravljeno samo mu nije palo na pamet. https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...7_73_1773.html
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:46   #742
1. čitao sam ovaj fascinantan članak.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-...-svih-vremena/

2. tako mi je postalo jasno zašto su nizozemci bogati već 500 godina , a mi uvik sirotinja već 500 godina

3. i dok sam ga čitao sjetio sam se našeg virtualnog kolege imenom nitko 2.

4. on daje ovako zgodne dijagrame

5. inače, fascinantno je da je neka tvrtka iz 1600 godine vrijedila više nego današnji bdp japana i njemačke zajedno

6. što vi kao ekonomski mudraci kažete na to
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 00:40   #743
Zato jer su eksploatirali i bili pametni a ovdje kod nas se tuku kome je deda bio partizan a kome ustaša/četnik...
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 08:17   #744
Student sam i imam pitanjce, tj. dva Nadam se da sam na dobrom topicu.

Ulaze li u onih 13-15k kn (ne znam koliko je sad) do "prekida" porezne olaksice za roditelje i uplate na ziro račun od drugih fizičkih osoba i uplate koje sama sebi radim na tekući ili samo ono što zaradim preko studentskog ugovora?

I ako sama sebi ove godine uplatim recimo 60 000 kn (5k/mj) na tekuci, porezna ne provjerava tako male cifre? Ili?

Po mogucnosti molim i link gdje sluzbeno piše odgovor. Hvala!
Zodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:22   #745
Quote:
Zodi kaže: Pogledaj post
Student sam i imam pitanjce, tj. dva Nadam se da sam na dobrom topicu.

Ulaze li u onih 13-15k kn (ne znam koliko je sad) do "prekida" porezne olaksice za roditelje i uplate na ziro račun od drugih fizičkih osoba i uplate koje sama sebi radim na tekući ili samo ono što zaradim preko studentskog ugovora?

I ako sama sebi ove godine uplatim recimo 60 000 kn (5k/mj) na tekuci, porezna ne provjerava tako male cifre? Ili?

Po mogucnosti molim i link gdje sluzbeno piše odgovor. Hvala!
Prebacio na bolju temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post67583047
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 22:42   #746
bas citam pravilnike o stopama

recimo stopa je 0,3455

ako koristimo tu stopu u nekom proracunu dobit cemo cifru npr 56,3355 kuna. kako tih 55 naplatite?

isto tako sam cuo da zaraz nije matematicki izraz. ispravite me ako grijesim
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 14:05   #747
Ne znam gdje bih, pa ću tu...

Kako, pobogu, podnijeti prijavu sanitarnoj inspekciji? Ne vidim nigdje mail adresu, kontakt obrazac, nešto, bilo što.

Edit: anonimno, naravno
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:13   #748
Jel mi može neko reći da li za dobivanje poticaja treba posjedovni ili vlasnički? Znam da ljudi nose posjedovni, ali kolega me uvjerava da u zakonu piše da je potrebno priložiti vlasnički. Pa ako stvarno u zakonu piše, jel može neko stavit taj članak? Tnx
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 22:30   #749
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje bih, pa ću tu...

Kako, pobogu, podnijeti prijavu sanitarnoj inspekciji? Ne vidim nigdje mail adresu, kontakt obrazac, nešto, bilo što.

Edit: anonimno, naravno
Ministarstvo zdravstva - sanitarna inspekcija
Ako ne ide preko njih onda slikaš pa... radio, novine, TV...
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 15:19   #750
Pozdrav
Recimo imam priliku uvozit iz inozemstva alkohol radi daljnje preprodaje po HR tržištu pa da ja ne otvaram spec trg i slično dali smijem naći nekog tko ima trgovinu na veliko jer taj alkohol bi išao ugistiteljima i sl i da kod njega skladistim svoj proizvod i da on izdaje račun za taj proizvod a ja tražim kupce i prodajem , on bi mi trebao samo radi izdavanja računa i skladištenja a zauzvrat ja mu dajem postotak od prodanog
Jel se smije to
matethorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 15:00   #751
Pozdrav

Znal neko sta znaci protest mjence
Jasminica555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 13:35   #752
Veleprodaja, preprodaja, export-import u RH ?

Pozdrav ekipa,

zanima me vaše mišljenje vezano za bavljenje preprodajom, veleprodajom u RH, što smatrate da se najbolje prodaje na tržištu? Gdje se može saznati podaci što se najviše preprodaje jer planiram otvoriti firmu za veleprodaju? Razmišljam o građevniskom materijalu i opremanje, neznam što mislite o tome, pa da recimo otvorim web shop putem kojega bi se preprodavala građevinska oprema, materijal?

Imate vi neku bolju ideju što bi bilo dobro uvozi recimo iz EU i preprodavati ?
avion007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 14:43   #753
Quote:
avion007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

zanima me vaše mišljenje vezano za bavljenje preprodajom, veleprodajom u RH, što smatrate da se najbolje prodaje na tržištu? Gdje se može saznati podaci što se najviše preprodaje jer planiram otvoriti firmu za veleprodaju? Razmišljam o građevniskom materijalu i opremanje, neznam što mislite o tome, pa da recimo otvorim web shop putem kojega bi se preprodavala građevinska oprema, materijal?

Imate vi neku bolju ideju što bi bilo dobro uvozi recimo iz EU i preprodavati ?
Ako ne možeš sam smisliti šta bi preprodavao, nađi firmu koja če ti predložiti neke ideje. Ideje se plaćaju inače.
Neće ti nitko dobre ideje dati za đaba.
bullseye13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 06:55   #754
Trebam pomoć-proračunsko knjigovodstvo, radi se o kazni Agencije za plaćanje u poljoprivredi koji smo platili dugovno konto 34349 i potražno 23439, sad su nam on istu tu kaznu na temelju žalbe vratili, kako knjižiti to. Hvala
TREBAM HITNU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2018., 08:58   #755
Nemoj knjižiti nego uzmi sebi pare
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 17:13   #756
Trebala bi izvod tekuceg racuna za 4 mjesec ove godine, a naknadno sam ga zatvorila. Da li je moguce dobiti to u banci iako,vise nisam njihov klijent?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
fashfit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 22:53   #757
Iskreno ne znam gdje bih pitao, pa ću ovdje

Trebam platiti nekakav veći račun (uplatnica na cca 10.000 kn) pa me zanima gdje se plaća najmanja naknada?
Mislim da je u Fini naknada 75 kn što je to much
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 23:04   #758
Online bankarstvom. Na svakom šalteru će te opljačkati.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2018., 23:26   #759
Da, to sam i mislio. Thx
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 21:08   #760
Quote:
avion007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,

zanima me vaše mišljenje vezano za bavljenje preprodajom, veleprodajom u RH, što smatrate da se najbolje prodaje na tržištu? Gdje se može saznati podaci što se najviše preprodaje jer planiram otvoriti firmu za veleprodaju? Razmišljam o građevniskom materijalu i opremanje, neznam što mislite o tome, pa da recimo otvorim web shop putem kojega bi se preprodavala građevinska oprema, materijal?

Imate vi neku bolju ideju što bi bilo dobro uvozi recimo iz EU i preprodavati ?
Recesija donosi smanjenje potrošnje, neizvjesnost i povećanje stresa što pozitivno pridonosi rastu nekih djelatnosti. Naime, dok kriza najviše pogađa financijski i bankarski sektor te automobilsku i tvoju planiranu građevinsku industriju, neke djelatnosti unatoč ne bilježe smanjeni opseg poslova, već čak imaju potrebu za novim zapošljavanjima. Budući da potrošači u recesiji mijenjanju navike, u prvom je planu namirenje osnovnih životnih potreba za hranom, sigurnosti i zdravljem, a uzme li se u obzir i da kriza uzrokuje stanje povećane napetosti i stresa, koristi ima i industrija poroka.

Dakle opići
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.